Skocz do zawartości

Detroit Pistons 2015/16


Zaphod

Rekomendowane odpowiedzi

Może całościowo nie są źli, ale nie jest przypadkiem tak, że Drummonda wszyscy podkoszowi jadą jak szmatę nite in and nite out?

Tak przejrzałem parę boxscorów i faktycznie Drummond ma w sezonie wiele meczy, których nie będzie dobrze wspominał z Pau Gasolem, Robinem Lopezem czy Brookiem Lopezem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może całościowo nie są źli, ale nie jest przypadkiem tak, że Drummonda wszyscy podkoszowi jadą jak szmatę nite in and nite out?

 

Drummond pilnował Davisa przy 8 z 24 FGM, część z tych 8 była celna, bo Drumm pomagał innym pistons. poza tym Davis najbardziej szalał, gdy Drummond siedział na ławce w 2 i 4 kwarcie. ogólnie Davis w tych dwóch meczach z detroit zdobywa prawie 20 ppg (per 36) więcej (do tego przy znacznie lepszej skuteczności - 70%!), gdy Drumm jest na ławce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drummond pilnował Davisa przy 8 z 24 FGM, część z tych 8 była celna, bo Drumm pomagał innym pistons. poza tym Davis najbardziej szalał, gdy Drummond siedział na ławce w 2 i 4 kwarcie. ogólnie Davis w tych dwóch meczach z detroit zdobywa prawie 20 ppg (per 36) więcej (do tego przy znacznie lepszej skuteczności - 70%!), gdy Drumm jest na ławce.

 

OK then. Tylko pytam, bo Detroit oglądam jak coś przypadkiem zobaczę raz na miesiąc (a dotąd przypadkiem zobaczyłem nie raz, jak Drummond robił za Amare albo Ala Jeffersona tbh).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK then. Tylko pytam, bo Detroit oglądam jak coś przypadkiem zobaczę raz na miesiąc (a dotąd przypadkiem zobaczyłem nie raz, jak Drummond robił za Amare albo Ala Jeffersona tbh).

Na razie 3 kwarty obejrzałem, Davis nie ma 40 jeszcze ale faktycznie, na Drummondzie to rzucił góra 6, ja pamiętam 4 - raz Drumm poszedł do pomocy i AD zajął lepszą pozycję pod koszem, dobił niecelny Holidaya chyba, a innym razem też pomagał i Davis miał stosunkowo prosty rzut po podaniu. W tych nielicznych sytuacjach kiedy grali 1on1, zablokował AD o deske i nie dawał mu za bardzo zająć dobrej pozycji.

 

Ale w obronie zespołowej to Andre generalnie nie bryluje.

 

W ogóle nie wiem kiedy AD zrobił te 40 punktów. Bez szału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuźwa zamiast cieszyć się z dobrego rekordowego występu Davisa to marudzicie...

nie przesadzajcie z tymi Pistons

materiał jest i trzeba go rzeźbić....

 

może to ich obudzi.... ja mecz dopiero obejrzę dziś wieczorem

jasne, jednak w życiu chodzi o to aby w g….nie nie rzeźbić

no a taka gra w obronie mnie trochę śmierdzi, jako tako grali listopad, grudzień, ale styczeń i luty są bardzo soft

 

problemem jest to że Reggie nie broni (mimo tools), Harris (też), Mook (generalnie tak wyjątki to PG13, A. Davis) no i Drummond (niestety trochę z winy Reggiego), Stanimal się uczy, ale okrutnie ma wszystko gwizdane przez sędziów.

 

Potrzebujemy D-Mo, kiedy potwierdzą ten trade ?

No to po PO

 

Houston's 3-team trade of Donatas Motiejunas is in process of being voided by Detroit in accordance with the NBA, sources tell The Vertical.

tak tytułem komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mądre zagranie Pistons. Spojrzeli na jego zdrowie z bliska, doszli do wniosku że w tym sezonie i tak im nie pomoże, to zamiast oddawać za niego pick będą czekać do lata i spróbują go podpisać podczas FA.

 

Co prawda będzie rfa, ale nie sądzę by Houston wyrównało jakąś zawyżoną ofertę za niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku ostatnich meczach miałem dość, SVG chyba też (może zrobił graczom suszarkę ala Ferguson w ManU) bo z Cavs (YEAH) win zawsze smakuje podwójnie, poza tym obrona zaangażowanie, wreszcie piłka chodziła po obwodzie - sporo rzutów z czystych pozycji.

 

Świetny mecz KCP - po tragedii rzutowej w okresie od kontuzji dzisiaj 8/10 - 19pkt swietnie w obronie, bronił nawet LBJ przez kilka minut,

 

podobnie jak Mook (14pkt), który skutecznie ograinczał LBJ, a później wspomagał Harrisa, który nie mógł poradzić sobie z Love'em.

 

Harris podobnie jak Mook cienko za trzy, ale poza tym 14 pkt, do tego 5zb, 3 as. 3 st,

 

Reggie 23 pkt, 4 as., niestety 4 straty, ale trafiał za trzy (3/5) i dawał punkty kiedy tego potrzebowaliśmy

 

Dre UWAGA 8/14 FT, 16 pkt, 15zb, 2 stl, 1 blk i praktycznie wszystko na desce wygrywał z Thompsonem, wreszcie zagrał tak jak oczekujemy od niego

 

no i Stanley jako jedyny z ławki punktował (10pkt), 4 zb, 1blk, nie było źle, reszta - Blake, Hilliard i Baynes dzisiaj bez paliwa

 

Ps. na 10-dniowy kontrakt SVG podpisał Justina Harpera, który ma zastąpić Tollivera, grał dla nas w SL 2015, a poza tym:

Harper has been averaging 14.8 points, 5.0 rebounds and 1.7 assists in 27.9 minutes per game in the D-League with the Los Angeles D-Fenders.

 

Jednak walczymy - ja na razie zastanawiam się jak ustabilizować formę tej młodej drużyny i SVG musi tu dać kopa i do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanley out na miesiąc

 

 

Stanley Johnson (right shoulder sprain) will be re-evaluated in one week.

 

Stan Van Gundy said on Tuesday that Johnson would probably miss the next two weeks of action, but there is a chance the 19-year-old is able to beat that timetable if everything goes perfectly in his rehab.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy win z Bucks, dobry mecz starterów 10 trójek w 1 połowie, no i obrona w czwartej kwarcie

Reggie 22pkt, 8as., 2st

Mook 20pkt, zb, 2st

Dre 15pkt, 17zb, 2 blk, 4 st.

Harris, 15 pkt, 4zb, 4 ast.

Pope 12 pkt +obrona

z ławki znów Bullock i Hilliard całkiem ok.,

 

teraz TOR i S.A. ciężko będzie ale nie ma co sie poddawać, walka o PO jeszcze trwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem rozczarowanie niedoszłym tradem do Detroit D-Mo, a oto fragment jego wywiadu dla litewskich mediów:

 

nie rozumiem go - Pistons poprosili doktorków z NY o rzetelną opinię - jedno z badań wypadło negatywnie - stąd SVG się wycofał

..." Back injury was just a pretext to void the trade", doctors in Houston and in his personal doctors in Vancouver told him that there is nothing wrong with his back.

 

tu akurat trzeba się zgodzić

…he also said that he was "deceived because Pistons lowerd his value" ...

 

i najlepsze:

...he is talking with his lawyers and wondering what can be done about that - ach ta mentalność nie tak nam odległa i szukanie winnych wszędzie tylko nie u siebie

 ‪http://www.basketnews.lt/news-95179-donatas-motiejunas-trauma-buvo-tik-pretekstas-pistons-atsisakyti-mainu.html#.VtLnmPmLTIV

 

po za tym SVG stweirdził, że gdyby jeszcze raz mógł robić trade z Houston z D-Mo, to takiego gracza kolejny raz brałby (pomijąc zdrowie)

 

podsumowując D-Mo latem pójdzie wszędzie tylko nie do Pistons... :pride:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakieś jaja, koleś wczoraj normalnie wystąpił w meczu...

 

 

nie jaja, bo tak byłoby gdyby tak nasi klubowi lekarze orzekli, wiemy jak był potrzebny nam potrzebny taki grajek a tak to:

 

1. obiektywnie mamy jeden z najbardziej rozbudowanych skautingów spośród klubów NBA, czyli o pomyłce personalnej i szukaniu pretekstu do odkręcenia trade'u nie może być mowy, wiedzieliśmy co D-Mo reprezentuje

 

2. wiedzieliśmy wszystko poza jego zdrowiem, dlatego neutralni lekarze z NY orzekli co orzekli, badanie negatywne i tyle - prawdopodobnie chodzi nie o teraźniejszość, a ryzyko urazu w przyszłości, stąd mógł zagrać wczoraj

 

3. jest taka opcja że: "jest się Ankiem Macierewiczem i podejrzewa się wszędzie spisek" - czyli z D-Mo j jego zdrowiem est ok i idzie on do Knicksów w offseason….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Opcja, że lekarze się nie znajo i facet jest zdrowy. :D

 

Nieważne, już go nie będzie w Pistons nigdy.

 

Na razie pojawiła się iskierka nadziei, że PO nie są jeszcze stracone, wczorajszy grad trójek w 1 połowie był nawet imponujący. T. Harris w ataku wygląda spoko, chociaż ma trochę tych ruchów J-Smoove... Tak jakby cała ekipa się zmobilizowała w obliczu kryzysu, kontuzji itd. To dobra wiadomość, gorsza jest taka że nie widać tego backup PG, liczyłem na A.Millera, ale facet woli iść na pewniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.