Skocz do zawartości

luty, luty.... a w jezioranach mechanizm popsuty............


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamietam kto pisal takie rzeczy na realgm ale rzeczywiscie podawali zrodla, ze niby Phil mowil "Kobe za malo ufa partnerom w koncowkach". Nie wiem czy to prawda czy nie, ale sporo bylo osob ktore krytykowaly go za to, ze za duzo rzuca przez rece mimo podwojen. Ja tych rzeczy o Kobasie nie pisalem i nie wymyslalem ale troche racji w tym jest. Jest kapitalnym graczem, to co pokazal w poprzednim meczu w Cleveland to czapki z glow, ale on chce robic niewiarygodne rzeczy, wrecz powiedzialbym, ze chce zrobic wiecej niz jest w stanie, chce przeskoczyc rzeczy, ktore nie sa do przeskoczenia. Przynajmniej takie odnosze wrazenie. Ale jesli jego partnerzy w koncowkach graja tak jak calkiem niedawno Odom, czyli panikuja w stylu "Wheres Kobe?! Wheres Kobe?!" to wtedy ja sie mu nie dziwie, ze musi po prostu rzucac ;]. Wowczas problem znowu pojawia sie w obronie i w zbiorkach, bo LAL nie potrafia zwolnic drugiego zespolu ani takze... zebrac pilki w waznych momentach. Ludzie jak widac szukaja rozwiazania na to dlaczego Lakers przegrywaja tak duzo ostatnio, czepiaja sie wszystkiego po prostu no i to co tutaj podalem to tylko te rzeczy, ktore byly krytykowane na realgm po meczu z Cavs, niektorzy po prostu uczepili sie Kobiego, wbrew twoim wypowiedziom o sedziach i sedziowaniu bylo bardzo malo.

 

Teraz na szybko o tych twoich przytoczonych przykladach. Okej Varejao flopowal w tamtej akcji, ale z tego on po prostu slynie. Jest nr1 w lidze pod wzgledem wymuszonych fauli w ataku i tak to wlasnie robi jak w tej akcji z tym Farmarem. Kontakt byl i Farmar na niego wpadl, ale faktycznie bylo to w etapie kiedy sie zatrzymywal juz. Anderson zawsze to wykorzystuje i flopuje. Po prostu "pomaga" sedziowi zauwazyc faul jak to ktos fachowo kiedys nazwal. Wiem, ze to jest LIPA ale tak dziala to wszystko dzis, ze najlepsi obroncy to najlepsi floperzy ;]. Co do faulu Smusha. O ile sie nie myle byl tam kontakt reka-reka, a jesli obronca nie ma prawidlowej sylwetki defensywnej, tzn rak pionowo w gorze to wystarczy wpasc na niego z rekami zeby doszlo do kontaktu i bedzie odgwizdany faul, chyba ze cos sie zmienilo w ostatnim czasie wtedy niech mnie ktos poprawi. Obronca moze trzymac tak rece jak Smush pod pewnym katem do atakujacego zeby maksymalnie utrudnic mu rzut i skrocic kat widzenia, ale bardzo latwo rownoczesnie przy tym wpasc bo mozna bardzo latwo wymusic faul. Snow nie jest glupi i bylem pod wrazeniem jak wymuszal faul za faulem, pokazal doswiadczenie. Chocby dla porownania pozniej mielismy sytuacja gdzie Gooden wpadl z rekami w rece Odoma przy rzucie. Ani gwizdka ani pkt nie bylo, bo Odom stanal z rekami uniesionymi w gore prostopadle do podloza. Wtedy kontakt byl ewidentny, ktory spowodowal, ze Drew mocno przestrzelil, ale faulu nie bylo, swoja droga byla to swietna defensywa Odoma. Z tym technikiem to przesada, tzn zachowanie Smusha to byla przesada za co skrytykowal go pozniej Kobe. Technik oczywiscie jak najbardziej sluszny, zachowanie Parkera tragiczne.

 

Podobnie jest co sie wydaje wrecz nierealne, ale jesli ktos biegnie na kosz i w momencie wyskoku inna osoba polozy dlon na jego plecach to mimo, ze nie widac zadnego popchniecia ani umyslnego kontaktu to faul bedzie odgwizdany na niemalze w 95%. Czesto tak bywa przy zbiorkach, ze wystarczy polozyc reke na plecach przeciwnika aby zostal ci odwgizdany loosing-ball faul (dobrze napisalem?). To sie nazywa aptekarsko i tyle. Wiele bylo bzdurnych fauli przy minimalnym kontakcie ale mysle, ze kazdy dostal to na co zasluzyl. Lakers grali sporo w post, przede wszystkim fizycznie, niezle zbierali w ataku i dostawali gwizdki. Cavs oprocz w post grali takze masowo penetracjami co skutkowalo masowymi faulami, a ze obroncy lakers nie potrafia prawidlowo zareagowac, tak jak chociazby Bynum przy tym bloku, gdzie jest po pierwsze spozniony, a po drugie skacze na atakujacego inicjujac kontakt ciala, a nastepstwem byl blok. Wiem, ze uwazasz inaczej ale moim zdaniem sedziowanie bylo raczej rowne, troche aptekarskie (w obie strony) ale nikt nie zostal mocniej skrzywdzony w mojej opinii. Jesli mialbym jakis przyklad Cavs dawac odnosnie aptekarstwa to w pierwszej kolejnosci przytoczylbym ofensywny faul Lebrona na KB, gdzie LBJ uwalniajac sie gdzies tam lekko zainicjowal kontakt reka, czego KB nawet nie odczul i polecial od razu gwizdek. Dobra nie ma co tego kontynuowac bo raczej nie wejdziemy razem na jedna fale, nikt nikogo nie przekona, a i tak kazdy bedzie mial wlasne zdanie. Ten temat uwazam za raczej zakonczony i nic wiecej nie mam do powiedzenia ;]. Dzis mamy skills challenge i wiele innych allstarowych konkursow, w dodatku pojedynek Dick Vs Chuck a my sie pierdolami zajmujemy :D . Yo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam kto pisal takie rzeczy na realgm ale rzeczywiscie podawali zrodla, ze niby Phil mowil "Kobe za malo ufa partnerom w koncowkach". Nie wiem czy to prawda czy nie, ale sporo bylo osob ktore krytykowaly go za to, ze za duzo rzuca przez rece mimo podwojen. Ja tych rzeczy o Kobasie nie pisalem i nie wymyslalem ale troche racji w tym jest. Jest kapitalnym graczem, to co pokazal w poprzednim meczu w Cleveland to czapki z glow, ale on chce robic niewiarygodne rzeczy, wrecz powiedzialbym, ze chce zrobic wiecej niz jest w stanie, chce przeskoczyc rzeczy, ktore nie sa do przeskoczenia. Przynajmniej takie odnosze wrazenie. Ale jesli jego partnerzy w koncowkach graja tak jak calkiem niedawno Odom, czyli panikuja w stylu "Wheres Kobe?! Wheres Kobe?!" to wtedy ja sie mu nie dziwie, ze musi po prostu rzucac ;]. Wowczas problem znowu pojawia sie w obronie i w zbiorkach, bo LAL nie potrafia zwolnic drugiego zespolu ani takze... zebrac pilki w waznych momentach. Ludzie jak widac szukaja rozwiazania na to dlaczego Lakers przegrywaja tak duzo ostatnio, czepiaja sie wszystkiego po prostu no i to co tutaj podalem to tylko te rzeczy, ktore byly krytykowane na realgm po meczu z Cavs, niektorzy po prostu uczepili sie Kobiego, wbrew twoim wypowiedziom o sedziach i sedziowaniu bylo bardzo malo.

 

na temat fauli faktycznie nie ma co się rozwodzić bo się nie dogadamy więc tylko ten fragment na temat Bryanta. Tak jak podejrzewałem pisał to tamten gość, którego zbanowano już z każdego forum o Lakers, Jax nie powiedział tego, że Kobe za mało ufa partnerom w końcówkach, zresztą zastanów się Phil mówi coś takiego do prasy na temat Bryanta i nie ma wielkiej afery :?: :lol: co do ataku Lakers to nikt się nie spodziwał, że brak Waltona będzie tak odczuwalny, bez niego Lakers zdecydowanie pogorszyli się we wszystkich ofensywnych kategoriach, trójkąty w tej drużynie najlepiej kreuje Bryant i Walton kiedy nie ma Waltona Bryanta nie ma kto kreować. Jeżeli chodzi o te rzuty Bryanta przez ręce to on zawsze tak rzucał i robi to lepiej niż inni gracze rzucający z dobrych pozycji, pewnie, że nie zawsze trafia, ale tak samo możesz mieć świetnego shootera wolnego na trójce i zdarzy mu się zrobić 0-5.

 

Co do nie odgrywania przez Bryanta w końcówkach ważnych meczów nawet w tym meczu z Cavs Smush trafił trójkę dającą Lakers prowadzenie właśnie po podaniu Bryanta, wcześniej w sezonie ważne rzuty w końcówkach trafiali już Walton, Cook, Radman, Vujacic, Parker właśnie kiedy Kobe im ufał i do nich odgrywał, mecz z Knicks Kobe bez problemu zgodził się na to żeby to Lamar wziął ostatni rzut na siebie mimo, że dla mnie to była durna decyzja on nie miał problemu z tym żeby to ktoś inny został bohaterem a on sam nie dotknie nawet piłki, on jest jednak gwizdą w tej drużynie i to on powinien oddawać większość ważnych rzutów w końcówkach meczów i to zwykle roi, ale to co pisał tamten pajac na realgm to bzdura przy jego stosunku do Bryanta to co ja piszę na temat Wade'a sprawia, że wyglądam na większego jego kibica niż sam Stern :wink:

 

 

aha mamy nową kontuzję tym razem skręcona kostka Evansa coś widać było w tym meczu, że mu się stało fajnie kolejny, niezłe szczęście mamy do tych kostek skręconych póki co z ich powodu opuszczone mecze:

 

Mihm - 54 games and counting

Kwame - 23 and counting

Luke - 11 games and counting

Farmar - 2 games

Kobe - 1 game

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radmanovic ma kontuzję ramienia i może opuścić nawet do 2 miesięcy :shock: :evil: :evil: ej to już naprawdę jest jakaś przesada niedługo Phil z Rambisem i Shawem będą musieli zrzucić garniaki i wyjść na parkiet, niech nam się jeszcze Bynum popsuje to Kareem będzie musiał wrócić do grania :x jak to jest możliwe żeby jednej drużynie w jednym sezonie przytrafiały się kontuzje tylu graczom :? ja rozumiem to część tej gry, można jakiegoś zawodnika stracić na długo nawet na sezon, ale taka ilość urazów żeby przytrafiła się jednej drużynie, od początku sezonu mówimy, że dobrze, że teraz te kontuzje to może później już ich nie będzie, ale tu jak widać nawet jak ktoś zdrowieje to zaraz następny zajmuje jego miejsce, źle to już naprawdę wygląda, pomijając oczywiste problemy z wygrywaniem meczów na bieżąco to uniemożliwia to odpowiednie przygotowanie drużyny do PO :?

 

ten sezon jak widać jest dla Lakers jakiś przeklęty i po kolejnych kontuzjach naprawdę trudno już pozostawać optymistą czy to przed zbliżającą się trade deadline czy co ważniejsze przed drugą częścią sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko kontuzje nie biorą się z niczego... przemęczenie, złe obciążenia, zbyt duża ilość treningów/meczy, nieodpowiedni sztab medyczny... każda z tych rzeczy może mieć duże znaczenie, a jeżeli łamie się kolejny zawodnik to niekoniecznie jest to sprawa pecha i przypadku... swego czasu w FCB pięciu graczy zerwało wiązadła krzyżowe w jednym sezonie, a przy takiej ilości to nie może być tylko pech ... okazało się że murawa była za twarda i w pewnej części była przyczyną tych kontuzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda, że Radmanovic poślizgnął się na lodzie i wypierdzielił. :D

i to w utah. co on qrwa robil w utah???????

 

dzis mecz z portland. i moze to nie byc latwe spotkanie z kilku powodow. po1. portland jest zespolem groznym. dzis pykneli utah. i nie wiadomo czego mozna sie po nich spodziewac.

2. jestesmy w dolku

3. atmosfera w zespole nie jest fajna. i tu juz nawet nie chodzi o kontuzje. chlopaki przychodza na trening i polowa z nich wie ze moze wyleciec bo moze przyjsc kidd w ich miejsce. mam nadzieje ze zle to na nich nie wplynie. a moze wrecz przeciwnie.

 

problem jest w skladzie.

zagraja na bank:

bynum,odom,turiaf,cook,bryant,parker,farmar i vujacic czyli 8. bynum zaraz zlapie faule na randolphie i gramy przez pol meczu bez C. w smie bedzie to baardzo ciezki mecz......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni chcą oddać za Kidda, kwame i Farmara! Nie podoba mi się to. Kidd za 2 lata skończy kariere i zostaniemy ze Smushem. Do tego nie mamy żadnego SF.

 

Dziś trzeba pokonać Portland, bo jeśli przegramy, to znaczy, że w drużynie nie dzieje się dobrze. Są groźni i nieobliczalni, więc trzeba się przyłozyć. Są jakieś informacje na temat Luke'a? Zagra jutro?

 

PS Kiedy wraca Evans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni chcą oddać za Kidda, kwame i Farmara! Nie podoba mi się to. Kidd za 2 lata skończy kariere i zostaniemy ze Smushem. Do tego nie mamy żadnego SF.

 

Dziś trzeba pokonać Portland, bo jeśli przegramy, to znaczy, że w drużynie nie dzieje się dobrze. Są groźni i nieobliczalni, więc trzeba się przyłozyć. Są jakieś informacje na temat Luke'a? Zagra jutro?

 

PS Kiedy wraca Evans?

Luke pod koniec tygodnia, Evans roznież jakoś tak albo na początku przyszłego (jak dobrze pamiętam). Na SF mamy Lamara i Luka więc o SF i wymiane za Kidda oceniam pozytywnie. Jeżeli nie oddamy Jordana/ Bynuma a najlepiej obu..

 

Ps. Phil podobno podpisze kontrakt na kolejne 5 lat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no myślę, że gdyby Kidd do was poleciał, nawet kosztem Browna i Farmara to by wcale źle nie było :) Kwame wcale nie jest nie zastąpiony - Bynum dzielnie sobie poczyna, Farmar jest wprawdzie młody, choć ja jak go oglądam z boku to to jakiś wielki gracz nie będzie choć wsparcie z ławki daje niezłe. Kidd myślę, że gdyby trafił do LAL to by mimo wszystko grał nieco dłużej niż te 2 lata - poziom ten sam trzyma niemal od początku kariery i myślę, że jakby mu się chciało to by jeszcze z 4 latka pociągnął :) A przy takim geniuszu jakim jest Phil to jego niedoskonałości związane z wiekiem by były na tyle dobrze skrywane, że wyglądałoby jakby mu nic z umiejętności nie ubyło :)

 

Ja w sumie nie wiem co myśleć o tym trade'zie. Osobiście jestem zwolennikiem takich spektakularnych wymian bo dużo mieszają zwykle w lidze, jednak dalsze osłabianie Wschodu ... Z jednej strony łatwiejsza droga dla Cavs do finału ligi ( :P ) ale z drugiej umocnienie argumentu o słabej konferencji :P Pożyjemy zobaczymy, już ledwie kilkadziesiąt godzin zostało i wszystko będzie jasne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta wymiana jest co raz mniej prawdopodobna również z innego powodu - nasze kontuzje. Przecież dzisiaj przed meczem oni praktycznie nie mogliby jej nawet za bardzo przeprowadzić bo skoro kontuzjowani są Radman, Evans i Walton to zdolni do gry w przypadku wymiany byliby: Bryant, Odom, Vujacic, Turiaf, Bynum albo Parker albo Farmar w zależności od tego, który by poszedł i Cook o ile on również nie byłby częścią wymiany czyli 6-7 zawodników :? w ogóle to dzisiaj raczej należy się spodziewać rekordu pod względem minut McKie o ile on nie jest kontuzjowany bo nie bardzo będzie mial Phil i tak kim grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

williams jest. o dziwo wszystko z nim w porzadku. nie gra bo jest slaby. ostatnio wyszedl na kilka minut nawet 3 strzelil:) ale nie zmienia to faktu ze gra slabo badz w ogole nie gra.

 

faktycznie gdyby poszedl za kidda taki pakiet o jakim mowa to gralibysmy 6:) ale nie takie rzeczy sie judzialy na parkietach nba:)

swoja droga moze oni sie umowili ze ok zrobimy transfer ale do wiadomosci podamy go po meczu:P

 

heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farmar jest wprawdzie młody, choć ja jak go oglądam z boku to to jakiś wielki gracz nie będzie choć wsparcie z ławki daje niezłe

A skąd wiesz jakim zawodnikiem będzie Farmar? Wielu debiutantów sobie nie radzi, dopiero w drugim sezonie pokazują na co ich stać. Ot, taki Bynum, w tamtym roku większość była zdegustowana wyborem Lakers, teraz nikt za żadne skarby go nie odda :D . Ja tam widze w Jordanie bardzo duży potencjał i naprawde nie chcę, żeby nas opuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: naprawdę już nie mam się ochoty denerwować, szkoda nerwów, dlaczego miałbym się przejmować skoro oni jak widać się nie przejmują mając serię 5 porażek z rzędu pozwalają grającymi b2b Blazers rzucić sobie na swoim parkiecie 110 punktów na 60% skuteczności to naprawdę wiele mówi o drużynie i jej charakterze :? pozostaje dzisiaj połudzić się jeszcze, że nastąpią jakieś zmiany kadrowe, ale pewnie skończy się jak zwykle na niczym więc pozostanie się łudzić, że powrót Waltona może jakąś spowoduje, że zaczna z powrotem grac z jakąś energią i zaangażowanie,.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nie udało się. trudno się jednak spodziewać czegoś innego, skoro do gry gotowych jet 8 zawodników. Do tego dzień konia miał Jarret Jack, który trafiał wszysto i jeszcze trochę. Zgrało sie to ze słabszym dniem Kobego. W 4 kwarcie zaczął coś trafiać, ale było za późno.

 

Niestety ta zła pasa będzie trwała tak długo, jak długo co najmniej 2 naszych zawodników podstawowych będzie kontuzjowanych. takiej plagi nie ma w całej NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dramat.

nie bardzo wiem conapisac.

phil nigdy nie mial 6 porazek pod zad.sadzilem ze to sie nie wydarzy jednak utrata tylu zawodnikow to troche juz za duzo.

pozostaje czekac.

nie wiem czy do 21 naszego czasu jeszcze zmieni sie nasz sklad ale tak czy siak temu zespolowi potrzeba jakiegos kopa.

moze to blad ze phil nie dal im ksiazek???

jedynympozytywem to to ze chca z nimpodpisac extension nakolejne5 lat. jest to jakis zapas... spokojudla chlopakow.

 

pozostaje czeac. nikt sie niespodziewal ze tak fatalnymmiesiacem bedzie luty. ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.