Skocz do zawartości

OKC 2015/16 – powrót na salony oraz walka o sukces i Duranta


barcalover

Rekomendowane odpowiedzi

JA to pisałem ironicznie ale fakt jest faktem że obecnie tak za bardzo poza Adamsem to nikt w Thunder nie stawia zasłon

Ale to chyba rolą trenera jest powiadomić zawodnika o jego roli w ataku (zasłony). Adams powinien za każdym razem jak jest na parkiecie stawiać zaśłony jednemu z top2.

 

W zamian mamy z reguły atak thunder typu, russ lub kevin 1na5. abaka, adams stoją i podziwiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba rolą trenera jest powiadomić zawodnika o jego roli w ataku (zasłony). Adams powinien za każdym razem jak jest na parkiecie stawiać zaśłony jednemu z top2.

 

W zamian mamy z reguły atak thunder typu, russ lub kevin 1na5. abaka, adams stoją i podziwiaj

Wiesz akurat Russ czasami nie jest zainteresowany zasłoną on leci jak tur i odpala sobie rzut taki kretyński bez patrzenia gdzie są koledzy. KEvin też czasami idzie w tym kierunku.... Ale fakt o ile Adams wychodzi pod zasłony tak reszta wysokich się nawet nie rusza. Nota bene Kevin stawiający zasłonę to też widok rzadszy od jednorożca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał Kevina w zespole to ostatnia rzeczą o którą bym poprosił go to o zasłonę.

A w zeszłym roku Atlanta wykorzystywała Korvera do zasłony i to było takie zaskoczenie dla rywali że zawsze gracz miał czystą pozycje bo nikt wszyscy skupiali się na Korverze

 

JAk mawiał rosyjski generał Suworow - zaskoczyć znaczy zwyciężyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzi o coś innego. Postawienie mocnej dobrej zasłony to dobre dla silnych graczy. Durant taki nie jest.

 

Plusy z zaskoczenia nie przechylaja szali gdzie masz po drugiej stronie zmęczenie lub kontuzje Duranta.

 

Gra bez kontaktu iniech tak zostanie.

 

Kk też się zepsuł. Może przez to przemęczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w zeszłym roku Atlanta wykorzystywała Korvera do zasłony i to było takie zaskoczenie dla rywali że zawsze gracz miał czystą pozycje bo nikt wszyscy skupiali się na Korverze

 

JAk mawiał rosyjski generał Suworow - zaskoczyć znaczy zwyciężyć

 

Jakbym miał Kevina w zespole to ostatnia rzeczą o którą bym poprosił go to o zasłonę.

 

 

o kurna, ja się czasem zastanawiam czy my te same mecze ogladamy. W tej lidze Steve Nash stawiał zasłony, James Harden stawia zasłony, Curry stawia zasłony a tu użytkownik Ignazz Duranta by nie prosił. Ciekawe.

 

btw userom na tym poziomie wiedzy polecam taki kanał na YT:

https://www.youtube.com/user/bballbreakdown

 

można się tam dowiedzieć czegoś wiecej niż tego, jako furo jeździ Dwayne Wade a ile dzieci ma Karl Malone, bo jak czytam wasze posty to nieraz mi się zdaje że duża część osób to głównie tym się tu interesuje.

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania nie zmienię. Nie robiłbym playbook a pod zasłonę która ma postawić Durant.

 

Sytuacyjnie pewnie nieraz wyjdzie ale nie aby była to zagrywka.

 

Nie wiem czy grałeś kiedyś w kosza bo może to by tobie bardziej pomogło.

 

Od naszego strzelca tego nie oczekiwaliśmy.

 

Inna sprawa że takie zasłony są mniej skuteczne i dodatkowo można dostać ofensywny call.

 

Takiej gry nie trza.

 

Jakby to Brooks grał to lol.

 

Ale user ignazz to bleh.

 

Nie twierdzę że takich zasłon nie było bo nie widziałem.

 

Po prostu to zagrywka na której tracisz.

 

Durant dodatkowo lepij ciepie niż śleshuje

 

To nie znaczy że nie widziałem ścuecia pod kosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież gracze obwodowi bardzo często stawiają zasłony - zgodnie z zasadą, że screener to najgroźniejszy zawodnik - może niekoniecznie w klasycznym pick and rollu (chociaż dwójkowe zagrania Duranta z Westbrookiem są bardzo groźne, zresztą jak każde, w których biorą udział najlepsi gracze drużyny), ale choćby z dala od piłki. Inna sprawa, że zasłony w wykonaniu KD to zazwyczaj prowizorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania nie zmienię. Nie robiłbym playbook a pod zasłonę która ma postawić Durant.

 

W takim razie odbierasz zespołowi bardzo dobre opcje np. na pick and popa czy w ogóle wyprowadzenie Duranta do piłki.

Inna sprawa, że zasłony w wykonaniu KD to zazwyczaj prowizorka.

 

Zależy - jeśli są to zasłony, które służą temu, żeby screener za chwilę dostał piłkę, to często są to celowo prowizoryczne zasłony (czy tak naprawdę atrapy zasłon).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym meczu OKC z LAC podtrzymuje moją tezę, że mimo wszystko jeśli chodzi o drużyny półfinałowe konferencji zachodniej to Clippers odstają. Ani razu nie wyszli na prowadzenie, triple-double Westbrook'a i ponad 37 minut na parkiecie.. Gość jest niesamowity! :smile:

 

Wracając.. według mnie na zachodzie w walce o finał konferencji liczą się tak naprawdę 3 drużyny - Warriors, Spurs i Thunder ( i to nie dlatego, że jestem fanem Lakers'ów ), czyżby brakowało Rudego? Czyżby to on był brakującym ogniwem? Clippers grają bardzo dobrą koszykówkę, ale to chyba jeszcze nie ich czas.Przekonamy się w PO jak to będzie, ale osobiście nie wróżę LAC więcej niż półfinału konferencji, a mecz Thunder vs Spurs o finał zachodu z Warriors bardzo chętnie bym obejrzał i mimo potęgi jaką są Spurs byłaby to zacięta rywalizacja 4-2 / 4-3 :smile:

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Russ zagrał jak rasowy PG, niesamowity mecz. To jest RW0 jakiego potrzebują OKC na walke ze Spurs/Warriors, już nie chodzi o cyferki bo wiadomo że takich nie będzie kręcił co noc ale grał z głową, bez forsowania, bez tych swoich idiotycznych zagrywek, uruchamiał kolegów itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz

 

 

ja ich nie kasuję "w ogóle" tylko nie skupiałbym się na nich przy chudym cienkim długim KD

 

Stockton jego łokcie nos boksera i środek ciężkości pół metra niżej to inna sprawa

chodzi mi o kruchliwość KD w zupełnie dzisiaj innym niefizycznym graniu pyk pyk pyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.