Skocz do zawartości

OKC 2015/16 – powrót na salony oraz walka o sukces i Duranta


barcalover

Rekomendowane odpowiedzi

a co w tym zdaniu było nie tak? Wall po przegranych PO vs Pacers nagle wystrzelił niesamowicie jeśli chodzi o playmaking, a to, że w ostatnich PO był absolutną gwiazdą do czasu odniesienia kontuzji to wie chyba każdy prócz Cb

I ten wystrzał się objawia ofensywą w najgorszej dziesiątce ligi i nie wejściu do PO w tym sezonie? A ostatnich PO nie było serii, gdzie był najlepszym graczem drużyny, ale serio ciekawi mnie kto oprócz Ciebie nazwie go absolutną gwiazdą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten wystrzał się objawia ofensywą w najgorszej dziesiątce ligi i nie wejściu do PO w tym sezonie? A ostatnich PO nie było serii, gdzie był najlepszym graczem drużyny, ale serio ciekawi mnie kto oprócz Ciebie nazwie go absolutną gwiazdą :smile:

 

To nie był najlepszy sezon Walla, ale wciąż nie był to zły sezon. Nie możesz prowadzić dobrej ofensywy gdy do ASG grasz w 7-8, a Twoja druga opcja opuszcza 30 spotkań + dostaje limitowane minuty. Ten sezon Wizz spierdolił Wittman, któremu 3/4 sezonu zajęło skumanie, że nie ma składu do smallballu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, rozumiem frustracje. W końcu gdy ja będę się za 3 tygodnie delektował meczami z nieporadnym Damianem,

Ty będziesz miał prawdopodobnie już wakacje :rugby:  (btw, czego z calego serca Wam od dawien dawna życzę).

 Czego nie doceniacie....skoro z takiego zlepku grajku, robi całkiem dobrą drużynę na 1,5 rundy PO.

 

Jakie frustracje? To jest rozrywka. Czy wygrywa jeden murzyn czy drugi to moje życie się nie zmienia :)

 

A w ogóle to kibicuje Mavs, a nie Rakietom, chociaż oczywiście twój osąd w tej sytuacji wciąż jest bardzo prawdopodobny.

 

Portland nie umniejszam. Zrobili fantastyczną robotę, sam bardzo cierpiałem w stosownym temacie jak Mavs oddawali tego fantastycznego energizera w osobie Aminu. Był czas, że byłem gotowy Dirka zrzucić nawet, a Aminu za cholerę nie. Dobry player z obu stron parkietu, a w Blazers wygląda jeszcze lepiej.

 

Do tego dodajmy jak poszli do przodu i świetną robotę robią Collum, Plumlee, Harkless...po prostu Blazers zagrali wszystkim na nosie i zespołowo zrobili doskonałą robotę. A tymczasem mam wrażenie czytając między innymi Ciebie, jakby to Lillard ciągnął w pojedynkę jakiś skład węgla i papy. Nie jest tak. Lillard to po prostu ich najlepsza strzela z wciąż cholernymi mankamentami. Daleko mu do TOP6 ligi, ja w sumie patrząc na wymienione nazwiska LBS to w moim mniemaniu nawet nie TOP6 na swojej pozycji.

 

Ale przecież możesz bronić swoich racji. Chyba do tego jest to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie był najlepszy sezon Walla, ale wciąż nie był to zły sezon. Nie możesz prowadzić dobrej ofensywy gdy do ASG grasz w 7-8, a Twoja druga opcja opuszcza 30 spotkań + dostaje limitowane minuty. Ten sezon Wizz spierdolił Wittman, któremu 3/4 sezonu zajęło skumanie, że nie ma składu do smallballu. 

No to w czym się objawia wielkość Walla?

Gość jest bordeline top10 pg ligi z dużo lepszym boxscore niż wpływem na boisko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiniesz?

 

Nabija asysty, ale zupełnie gry nie kreuje. Odpala masę dziwnych rzutów, generuje całą masę strat i wdaje się w niepotrzebne dryblingi i kozłowanie, co tylko daje rywalom kontry. Odpuścił granie P&R do minimum, tak samo P&P. Dla niego zasłona daje tylko miejsce do wpieprzenia się na szybkości pod kosz. I co najgorsze - nawet jak ktoś jest 'hot' (jak bywali Gortat, Porter czy Beal) to zamiast dostarczać mu dobre piłki to przejmuje grę pod siebie. Strasznie słaby sezon gra i to przekłada się na całych Wizards.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszam się w dyskusję, ale w tym sezonie wśród PG lepsi od Walla (niektórzy dzięki trenerowi, ale lepsi) są wg mnie:

Curry, Westbrook, CP3, Lowry, Kemba, Lillard, Thomas.

 

Padli Bledsoe i Conley, którzy też gorsi od niego nie byli, a są jeszcze Rubio, Jrue, czy Reggie Jackson (on to chyba dość dobre porównanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabija asysty, ale zupełnie gry nie kreuje. Odpala masę dziwnych rzutów, generuje całą masę strat i wdaje się w niepotrzebne dryblingi i kozłowanie, co tylko daje rywalom kontry. Odpuścił granie P&R do minimum, tak samo P&P. Dla niego zasłona daje tylko miejsce do wpieprzenia się na szybkości pod kosz. I co najgorsze - nawet jak ktoś jest 'hot' (jak bywali Gortat, Porter czy Beal) to zamiast dostarczać mu dobre piłki to przejmuje grę pod siebie. Strasznie słaby sezon gra i to przekłada się na całych Wizards.

 

Sezon jest słaby przede wszystkim poprzez te elementy, które wymieniłem w poście powyżej. Sam Wall gra gorzej, ale to co tam wypisujesz świadczy o tym, że obejrzałeś parę gorszych spotkań i na ich postawie wyrabiasz sobie ogólną opinię. To po prostu zwykła manipulacja, nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doceniamy, że wszedł do PO z Blazers, tylko :

1) To nie jest tylko jego sukces

2) Jakie 1,5 rundy? Na ten moment na 1 rundę, jak się coś zmieni po PO to zobaczymy

3) Same wejście do PO jako 1 opcja nie oznacza bycia bardzo wysoko w top ligi, choćby wchodzący do PO w 2013 w nieporównywalnie lepszym stylu Nuggets nie mieli wybitnego gracza.

 

1) No właśnie tu bym się zastanowił nad tym. Portland wcale nie ma wybitnych grajków na tle innych drużyn - szczególnie tych oglądających nasze plecy. Nasz kolega Lucero (który również tu się udziela), bardzo dobrze opisał klimat panujący w drużynie:

 

http://blazerspl.blogspot.com/2016/03/relacja-z-moda-center.html#more

 

Jak drużyna dopiero powstawała, Lillard miał bardzo duży wpływ na integracje ekipy - można poczytać o wspólnych wyjściach i integracjach przedsezonowych.

 

2) Tak, na 1,5 rundy. Czyli licze, że ktos sie z nami pomeczy w 1 rundzie i moze ja przejdziemy. A w drugiej totalnie polegniemy.

To jest 1,5 rundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kendrick Perkins też robi dobre team spirit, a coś czuje, że w rankingach go to nie przesuwa ani o pozycję.

 

Oczywiście, jeśli tak jest to taki zawodnik jest skarbem dla drużyny, ale my tu rozmawiamy o czymś innym.

 

A Wall niestety gra bardzo słaby sezon. Porównanie do Rondo wcale nie musi być, aż tak bezzasadne. Szkoda, bo cenię tego chłopaka i w poprzednim sezonie robił wielkie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wall niestety gra bardzo słaby sezon. Porównanie do Rondo wcale nie musi być, aż tak bezzasadne. Szkoda, bo cenię tego chłopaka i w poprzednim sezonie robił wielkie rzeczy.

 

Statystycznie ten sezon jest niemal identyczny, możesz sprawdzić. Obsuwa jest zauważalna, ale 100x powtarzam, że Wizards w tym sezonie to był jeden wielki syf praktycznie po każdym względem. Przede wszystkim nigdy wcześniej nie grał w smallballu, a z tym to już Wittman momentalnie odlatywał kompletnie. To ma kapitalny wpływ na kogoś kto żyje z dobrych zasłon. Wizards pomimo faktu, że w s5 mieli zazwyczaj bdb strzelców, często totalnie zawodzili z dystansu, poprawiło się to w drugiej części sezonu, ale nie dało się tego już odrobić.

 

Wall gra gorszy sezon i jestem w stanie go wywalić za Kembe i Thomasa(o którym zapomniałem), ale rozmawiamy tylko o tym sezonie na przestrzeni ostatnich 3 lat byłby wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Przy pisaniu o top nie oceniamy jakiegoś mitycznego wpływu na teammates poza boiskiem

2) Tak sobie można napisać o każdym underdogu, bez sensu.

 

 

Isaiah wlatuje do top6

Tier 1 - Curry

Tier 2 - RW, CP3

Tier 3 Lowry, Lillard, Isaiah

 

PO dużo powiedzą o ww, a także o grupie z Kembą, RJ etc.

Ponownie jeśli można prosić - wydzielić to wszystko z topicu OKC.

 

Tak btw gdzie +- macie Irvinga?

Miałem go gdzieś pod koniec top10, ale teraz leci na typowego przeciętnego pg ligi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.