Skocz do zawartości

Miami Heat 2015/16 czyli komu Wade odda drużynę?


Alonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że w jego przypadku jest duże prawdopodobieństwo, że wraz z trwaniem sezonu jednak zacznie normalnie rzucać. Mario jest u nas absolutnie zbędny w tej chwili - też nie broni, rzucać nigdy świetnie nie potrafił a do tego on jednak ma coś z głowiną a to zawsze jakieś ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bye Rio

 

Dobry trade

Ostanawiałem się nad tym Stokesem, gdyż nie mamy na końcu ławki nikogo takiego, więc może się nadać.

Zresztą był przymierzany w drafcie do Heat.

Dostaliśmy też jakąś jeszcze nieokreśloną II rundę draftu.

Udrih to dobre zabezpieczenie jako weteran z ławki. Słoweniec, więc dogada się z Dragiciem.

 

Oszczędzamy z 6mln$$

 

Do oddania w tym sezonie ostał się teraz Birdman

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rio.. częściej go krytykowałem niż chwaliłem, ale jednak swoje w tej drużynie przeżył, miał kilka dobrych momentów jak np 25 punktów w G4 z Thunder. Nie będzie mi go jednak brakować, Udrih + Tyler Johnson to dla mnie lepsze opcje z ławki. Bye Rio!

p.s. Heat własnie straciło zawodnika na którym wszyscy się zawsze wyżywali - ciekawe kto teraz będzie takim gościem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Mario poleciał. Miało było, ale w tym środowisku już nie miał racji bytu. Wygrał mistrzostwa, potem ostro zjechał z formą, a może bardziej z powtarzalnością i od pewnego czasu tylko kwestią czasu były jego oddanie. Liczę, że w nowym miejscu odzyska motywację i lepszą formę bo to przyjemny gość w szatni. Główkę ma chyba puściutką, ale mimo wszystko myślę że jest dla niego miejsce w tej lidze.

 

Ennis za to jest mocnym zaskoczeniem. Ale rozumiem, że bardzo chcieliśmy przyoszczędzić a w związku z szybkim rozwojem Winslowa JE był prawie bezużyteczny. Według mnie mógłby być przydatny w razie ewentualnych kontuzji, ale nie można mieć wszystkiego.

 

Udrih - na koniec ławki będzie jak ulał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że uda się Miami skompletować pakunek, żeby ściągnąć jakiegoś zawodnika o trochę większym formacie. W sumie taki ruch faktycznie finansowy, bo ile dali, to sportowo chyba z powrotem dostali. A przynajmniej różnicy to nie robi. Heat mają pewną odmianę, bo Mario się zagonił w kozi róg, a i on może coś odzyje w MEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zamiast tego draftu dostaliśmy 2,1mln trade exception. Trochę szkoda, gdyż tych draftów za dużo nie mamy, a można by było wykorzystać ten od Miśków oddając gdzieś Birdmana. 

 

Dla Ennisa, którego szkoda. po pojawieniu się Winslowa brakowało miejsca w rotacji, natomiast Stokes jest porównywany z UD (może na wyrost, ale to dobrze o nim świadczy). Ennisowi fani Heat zawdzięczają pierwsze nuty optymizmu po odejściu Jamesa.

 

Gerald Green zawieszony ostał na dwa mecze - z Lakers i z Jazz. Ma wrócić w piątek. Pat podsumował to, jako sprawę osobistą, której nie ma co publicznie roztrząsać. Dobrze, że Gerald wraca, gdyż przyda się jego energia z ławki. 

 

Wade gra ostatnio piach. Nie ma go jednak co forsować, gdyż świetnie spisuje się TJ. Zresztą świetnie się ogląda Bosha grającego z naszą ławką w ostatnich meczach. Po oddaniu do Memphis Rio, zmieni się nasza rotacja guardów. Będzie więcej Johnsona i Greena na boisku. Obaczymy jak z minutami dla Josha Richardsona będzie. 

 

TJ:

https://www.youtube.com/watch?v=6Kwq5Ck5j8I

 

Tragicznie gra też Dragic. Ogólnie, to wysokie +/- Dragic i Wade zawdzięczają Hassanowi i Boshowi. 

Cieszy, że Whiteside w tamtym sezonie to nie był jednak przypadek. Dyskusja czy Whiteside to top 10, czy top 15 centrów jest na ten moment bez sensu. Whiteside to top 5 centrów. Z taką grą występ w ASG ma pewny, a możemy sie ostanawiać, czy dają mu po sezonie MIP i oczywiście maxymalny kontrakt. 

 

Cavs po odejściu LBJa w 2010r. dostali od NBA cały zestaw nr 1 w kolejnych draftach, a Heat dostali Whitesidea i Winslowa. Jednak w naturze się wszystko musi wyrównać. Tyler Johnson to taki nasz odpowiednik Dellego z Cavs

 

 

 

 

mario.gif

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zamiast tego draftu dostaliśmy 2,1mln trade exception.

 

Trade exception byłoby i tak, bo generuje się automatycznie.

 

Z taką grą występ w ASG ma pewny, a możemy sie ostanawiać, czy dają mu po sezonie MIP i oczywiście maxymalny kontrakt. 

 

Na ten moment max jest niemal pewny. Jak nie od Heat, to od kogoś innego.

 

Generalnie Miami wyglądało trochę jak teatr jednego aktora (no dopóki nie rozstrzelał się Bosch). Nie wiem gdzie by byli bez Whiteside'a. Spoelstrze według mnie brakuje kreatywności, aby ogarnąć tę grupę w ataku

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.