Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2015/2016


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę,że nie chodzi tylko o połamanie się,ja mam np strach przed wyborem wysokiego nad niskim,tylko dlatego że jest wysoki.Sam Bowie > Jordan,Greg Oden > Durant,Darko Milicic > Melo,Wade,Thabeet > Harden,Curry,Olawokandi > Pierce czy Carter

Kwame Brown > ktokolwiek.

 

Uważam,że wybieranie wysokiego ponad niskiego tylko dlatego że jest wysoki(a i takie głosy się pojawiają na różnych forach) w lidze w 2015 roku w której dominuje small ball i guardzi jest mocno ryzykowne.

 

Zwłaszcza,jeżeli Russel czy Mudiay nie wyglądają na jakiś obszczymurków.

Jeśli przyjrzysz się draftom, to znajdziesz również przykłady odwrotne.

 

Flynn nad Tajem Gibsonem, Waiters nad Drummondem, Rivers nad Terrancem Jonesem, Fredette nad Vucevicem itp.

 

Mudiay ma potencjalnie bardzo wysoki sufit, ale wcale nie jest pewniejszym wyborem niż Okafor, czy Towns. Co innego wybierać sam potencjał, co innego gracza, ktory już sporo potrafi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja,ale twoje przykłady to o wiele mniejsze busty niż te które podałem wyżej,jednak Gibson,Drummond,Jones czy Vucević to nie jest najwyższa półka w lidze więc strata nie jest aż tak dotkliwa.

 

No ale in Mitch we trust,oni wiedzą najlepiej co zrobić :).Jak weźmiemy wysokiego to najwyżej 76 będą moim drugim ulubionym zespołem z Russelem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poznalem ostatnio bardzo ciekawego czlowieka, ktory ma sporo koszulek jeziorowcow i... sporo wie.

oczywiscie to co mi powiedzial moze byc o kant dupy rozbic

 

raczej tak

 

W przypadku Younga, rzuca gównem o ścianę.

 

A Mudiay wysoko na liście? Bardzo wątpię. Okafor lub Towns.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z Youngiem jest taki, że przez jego umowę mamy niewiele kasy w baku, właściwie na 1 klasowego gracza z FA + ewentualnie uzupełnienie za 5mln+-. Co trochę boli gdy na FA są choćby Danny Green czy Matthews, o których za kwotę 10-11 mln można by powalczyć.

Wypluj to. 

 

Matthews w tej chwili nie jest warty zainteresowania za taką kasę. Nie teraz, nie w sytuacji, gdy mamy Kobe jeszcze przez rok. To byłyby zmarnowane pieniądze na pulę FA. Lepiej trzymać Younga jako firepower z ławki z jego 5 mln, niż topić kasę w Matthewsa, który nic nam nie daje w tej chwili oraz nie wiadomo, jak będzie wyglądał. Podstawowa i rezerwowa dwójka po kontuzjach achillesa za 35 mln? Nie biorę tego.

W Greena też nie warto się teraz pakować za taką kasę, nie na tym etapie budowania zespołu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja,ale twoje przykłady to o wiele mniejsze busty niż te które podałem wyżej,jednak Gibson,Drummond,Jones czy Vucević to nie jest najwyższa półka w lidze więc strata nie jest aż tak dotkliwa.

 

No ale in Mitch we trust,oni wiedzą najlepiej co zrobić :smile:.Jak weźmiemy wysokiego to najwyżej 76 będą moim drugim ulubionym zespołem z Russelem :smile:.

Wiadomo, że wzrost to wabik nr 1 na GMow, ale jako przykłady podałem tylko kilu zeszłorocznych zawodnikow, jakby zerknąć parę lat do tyłu, to znajdziesz większe różnice - Hibbert, Deandre, Love, Lopezy, Ibaka, Speights, Pekovic, Asik w 2008 za Mayo, czy Augustinem. 

 

Swoją drogą 2008 bardzo deep draft, jeżeli chodzi o wysokich, z kolei 2009 obrodził mega w PG (Holiday, Curry, Teague, Lawson, Rubio, Harden, Collison, Jennings !)

 

Co do wyboru Lakers w drafcie

 

Ja rozumiem, że jak to przed draftem plotek jest dużo, ale IMO Russell/Mudiay musieliby MEGA zachwycić, żeby Kupchak odpuścił dla nich Okafora / Townsa. Abstrahując już od tego, że GMowie wolą dużych ponad niskich, to ryzyko bustu w przypadku jednych i drugich w tym roku jest podobne (Russell ma psyche, IQ, przegląd pola, ale słabą atletyke i prawąrękę, Okafor jest kozakiem w ataku, ale nie jest super atletą i kiepski w D, Towns jeszcze w niczym nie jest dobry, a Mudiay ma kiepski jumper i nie grał w NCAA) - pamiętajmy jednak, że Lakers mają naprawdę obiecującego i baaardzo taniego PG w postaci Clarksona.

 

Jeżeli Mich nie chce budować długo zespołu, to raczej weźmie fit - biorąc pod uwagę, że Okafor/Towns mu pasują i trafiają na chyba największą dziurę w zespole - PF/C. 

 

Z drugiej strony, jeśli mają faktycznie big love dla np. Mudiaya to mogą zrobić #2 Russell + Clarkson + Young + 2nd rounder za #3 i swój pick 2016 jeżeli Hinkie faktycznie tak kocha Russella, jak wszyscy twierdzą, że kocha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WM to kwestia medycznych testów.

Tak myślisz, po takim urazie? Badania mogą wyjść ok, ale blokada psychy czy inne ograniczenia fizyczne możesz zobaczyć tylko w meczach. A taki gość nie przyjdzie tutaj na workouty. 

 

 

 

W kogo byś chciał uderzyć? Bo ja się wzdragam przed Harrisem/Dragiciem/Carrollem/Monroe i jeszcze kilkoma zawodnikami.

Nie wiem, nie mam też za mocno czasu o tym teraz myśleć. Z wymienionych gości też żadnego w tej chwili bym nie chciał. Ale wiem, że wolę trzymać Younga, niż dawać 10 mln Greenowi. To trybik systemu, a tacy goście często w innym otoczeniu gasną. Obrońcy także. Nie tego potrzebujemy w tej chwili, lepiej ponownie zaoszczędzić kasę na kolejny rok, niż teraz wyrzucać 10 mln lub więcej w Greena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jahlil ma świetne post game, ale jak bardzo je rozwinie? + 51%FT i D alert. Może być przekozakiem, ale więcej niewiadomych.

 

Rzecz w tym, że on już za bardzo nie musi tu wiele rozwijać.

 

Towns jest wszechstronniejszy, ale też w żadnym elemencie tak mocny. W obronie jest dobry, ale moim zdaniem trochę przeceniany.

 

Będę zadowolony z każdego z nich, ale zastanawiające jest to, że większość fanów ma Townsa za pierwszym miejscu, podczas gdy wśród GM'ów panuje ponoć dużo większe rozdarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że on już za bardzo nie musi tu wiele rozwijać.

 

Towns jest wszechstronniejszy, ale też w żadnym elemencie tak mocny. W obronie jest dobry, ale moim zdaniem trochę przeceniany.

 

Będę zadowolony z każdego z nich, ale zastanawiające jest to, że większość fanów ma Townsa za pierwszym miejscu, podczas gdy wśród GM'ów panuje ponoć dużo większe rozdarcie.

Bo fani kierują się przede wszystkim względami sportowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. D + jumperek 

 

2. Clarkson? "Chybaś zbiesił się kmiotku" Bliżej jest #2 <-> #3 + LAL '16 niż tego co wypisałeś. 

1. D i jumperek Townsa w tej chwili w najlepszym wypadku są league average na tą chwilą. Ofensywa Okafora i jego gra w post jest luzem above average. 

 

2. No nie wydaje mi się, żeby Kupchak miał niewiadomo jaką kartę przetargową trejdując jeden pick w dół, gdzie Hinkie i tak mialby do wyboru kogos z ekipy Okafor/Mudiay/Russell/Towns. Musiałby chyba zwinąć Hinkiemu laptopa ze wszystkimi zapiskami i w jednym z plików musiałby być napisane D'Angelo Russell ONLY!.

 

Deal byłby dla Lakers korzystny, bo dostaliby załóżmy Mudiaya, którego by bardzo chcieli, który pozycjami i tak pokrywałby się z Clarksonem, odzyskaliby pick, który za rok może być jeszcze top5 (Clarkson warty top5? please....) + pozbyliby się kontraktu Younga -? kasa na FA'ów.

 

Niemniej... tak jak pisałem wcześniej - jako, że Lakers mająna PG Clarksona, to raczej nie będą uderzać w niskiego, mając na tablicy wysokiego z ASG potencjałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towns w NCAA prezentował wybitny D, a mówimy o 19 latku z jumperkiem na poziomie FT 81%, z potencjałem na grę w Post (technika, quickness jak na 7ft) i znakomitym jak na wzrost ball- handlingiem.

 

KAT to 7ft player, który jest bez słabych stron, wiele ma na wysokim poziomie (jak na 19latka wybitnym) i z upsidem wszelakich skills.

Pytanie jak bardzo Jahlil może dominować w post? 

No i fakt, że pierwsze dwa picki mają Minny i LAL to Towns bardziej tam pasuje.

 

1. Nie zgodzę się co do obrony. Towns bardzo korzystał na otoczeniu, przede wszystkim na obecności Cauley-Steina, co pozwalało mu na zbyt agresywną grę. Skakanie do każdego rzutu czy zwodu, częste foul trouble. Na wyższym poziomie nie przejdzie. Okafor z kolei był praktycznie jedynym wysokim.

 

2. Passing i ballhandling - to samo można powiedzieć o Okaforze.

 

3. Towns jest bardzo wszechstronny, ale nigdy nie będzie tak dominujący na poscie, jak Okafor. Z taką pracą nóg i wielkimi łapami trzeba się urodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Towns w NCAA prezentował wybitny D, a mówimy o 19 latku z jumperkiem na poziomie 

 

w Kentucky grał jeden wysoki, którego obronę można by nazywać wybitną, ale nie był to Towns. Już bez przesady, ma chłopak potencjał i już sporo umie, ale granie na uniwerku mając obok siebie takiego obrońcę jak WCS, nie musząc się obawiać o faule to trochę co innego niż bycie filarem defensywy w NBA.

 

Co do tego Mudiaya to w sumie to nawet zabawne, ale nie ma co raczej na poważnie brać tego niby zainteresowania jego osobą. Lakers muszą się przyjrzeć na wszelki wypadek wszystkim graczom z czołówki, na wypadek kontuzji kogoś kogo by rzeczywiście chcieli, na wypadek jakiejś zajebistej wymiany, która mogłaby być zaproponowana czy po prostu żeby zrobić trochę zamieszania, pokazać jak to niby rozważają różne opcje itp

 

Okafor albo Towns

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do wyboru z pierwszym numerem w drafcie?

 

I nie zgadzam się, bo zazwyczaj (zależnie od preferencji właściciela), od bilansu zależy właśnie to saldo.

Nie do końca, bo Hawks z 60 winami w RS raczej za dobrego saldo nie mieli i dużo lepiej wyszły drużyny mające gwiazdy, które sprzedają koszulki i przyciągają widownię.

Zgaduję, że w 04-10 to Cavsi zarobili więcej kasy na Lebronie od Pistons, którzy zaliczyli misia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towns w NCAA prezentował wybitny D, a mówimy o 19 latku z jumperkiem na poziomie FT 81%, z potencjałem na grę w Post (technika, quickness jak na 7ft) i znakomitym jak na wzrost ball- handlingiem.

 

KAT to 7ft player, który jest bez słabych stron, wiele ma na wysokim poziomie (jak na 19latka wybitnym) i z upsidem wszelakich skills.

Pytanie jak bardzo Jahlil może dominować w post? 

No i fakt, że pierwsze dwa picki mają Minny i LAL to Towns bardziej tam pasuje.

 

 

1. Widzę wyżej.

2. Jak Lakers zamierzają złożyć N.Younga pod FA to na pewno nie liczyliby na swój pick za rok w okolicach top5... a 2016class uważana jest za słabą. Oddać Clarksona, 34 pick w tak głębokim drafcie i N.Younga za potencjalnie pick 8-12, albo i niższy? W dodatku mając zastrzeżenie na top3? Ten pick jest właśnie raczej tyle warty co wymiana 2<->3 w oczach LAL.

Jestem dużym fanem KAT'a, ale Styczeń k**** nie czarujmy się - "jak na 19latka" to on jest absolutnie elite.

Ale na poziomie NBA to może robić cyferki w słabym zespole i uczyć sie, albo być 20mpg przyzwoitego zespołu. KAT to projekt z dużym upsidem, dużą szansą powodzenia.

 

To nie jest gracz, który po dodaniu go do jakiegoś teamu zrobi różnicę +10W - prędzej kimś takim będzie Okafor, jeśli otoczy się go solidnie broniącymi kolesiami, którzy potrafią rozciągnąć grę. 

 

Popatrzmy zresztą na Drummonda, który wchodził do ligi 100x bardziej surowy niż Okafor i potrafił jako taki żółtodziób robić z tego co pamiętam 8/8/2. Okafor umie w ataku więcej niż 3/4 C ligi, a ma jeszcze do przepracowania lato. Nie ma wątpliwości, że jego wpływ na grę zespołu w pierwszym sezonie będzie bardzo znaczący, pytanie tylko czy jego D i FT ewoluują na tyle, żeby budować na nim zespół na PO, czy walczący o PO (jak Al Jefferson). 

 

Co do swapu picków - samo przejęcie Younga i jego 17/3 to w sytuacji, kiedy LA chcieliby podpisywać FA to jest bardzo dużo, bo kontrakt jest długi i wcale nie taki niski. Zakładasz, że pick będzie ok 10-14 - Ok, ale co jeśli nie ?

 

1) nie udaje się (znowu) pozyskac dużego FA, Kobe nie domaga - lądują w top10 draftu

2) mimo pozyskania FA mocny zachód spycha ich na niską pozycje, Clarkson, Randle, rookie są za młodzi i nie dają odpowiedniego levelu gry - tracą wysoki pick, nie mogą nim trejdowac, żeby się polepszyć, a latem nie stają się bardziej atrakcyjni.

 

Wiem, że jesteście very high on Clarkson, ale to póki co przyzwoicie wyglądający prospect, który zagrał pare niezłych spotkań na mocno obsadzonej w lidze pozycji, kiedy Lakers nie bili się o nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obojętne, którego z nich dwóch dostaną. Byle nie brali pod uwagę nikogo, poza tymi dwoma środkowymi. 

 

tracą wysoki pick, nie mogą nim trejdowac, żeby się polepszyć, a latem nie stają się bardziej atrakcyjni.

Pozwolę sobie wtrącić. Tutaj trzeba być ostrożnym, przede wszystkim dlatego, że wielu oskarża kontrakt i obecność w zespole Kobe o to, że czołowi FA omijają teraz Lakers. A za rok nie będzie już raczej Bryanta, a już na bank jego kontraktu. Będzie za to od zajebania kasy do wydania i dojrzalsi o rok młodzi, może ktoś mocny z tegorocznej klasy wolnych agentów. Moim zdaniem sytuacja na rynku FA będzie dla LAL lepsza za rok, niż teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.