Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2015/2016


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak decydujesz się odejść z zespołu, to nie bierzesz do bani, jak on będzie wyglądał bez Ciebie. Masz już wtedy nowe zabawki. 

 

Tak wiem. Źle mnie zrozumiałeś :smile: Co do KD i jego ewentualnego opuszczenia OKC miałem na myśli, czy jeśli zostanie to czy faktycznie coś się odmieni i razem z Thunder zdobędzie upragniony pierścień. A co do Westbrooka to rozważam losy OKC bez Duranta po prostu :smile: Nie pytam, co będzie myślał Kevin, bo wiadomo, że będzie dla niego liczyła się już wtedy tylko nowa drużyna. Ciekawi mnie po prostu co w takim wypadku stanie się z OKC. Czy Rusell utrzyma ciężar drużyny na swych barkach? :)

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Mamy odmienne zdanie nt DeRozana - optymizm dotyczący zmian w jego grze, jest trochę zbyt optymistyczny ;) co do spotup to aż boję się spytać ile ma tych attemps, skoro c&s miał tak mało.

2.Grał fatalnie rok temu z Wizz. Ale czekam ogólnie w tym roku na Raptors w PO, czy historia się powtórzy, czy tym razem to nie jest nabieranie się na Toronto w RS. Więc tymczasowo z swej strony zamykam temat DeRozana, swoje już rzekłem wstępnie, z resztą poczekam do loterii/PO.

3.Hassan wygląda na priorytet w offseason, ale po DeRozanie szampana bym nie otwierał. Nie wiem czy to ja przeceniam dopasowanie defensywne, czy Ty za bardzo to zlewasz. I nie wiem czy DeRozan to jest zawodnik na którym chciałbym opierać przyszłość LAL. Btw o DeRozanie w Lakers potencjalnie już dużo czytałem, a w ogóle plotka jest jedynie stąd, że LAL maxa zaoferują? Z jego strony kompletne nic?

4.Max będzie dla niektórych przerażająco wysoki, a ogólnie będzie wtedy bardzo ciężko kombinować. Nie liczyłem tego dokładnie + nie wiadomo jak z CBA będzie, ale bardzo nie chciałbym za rok-dwa mieć mocniej związanych rąk, ze względu na max dla DeRozana.

5. I dlatego marudzę na zeszły offseason. W 2 rundzie powinniśmy mieć szansę zgarnąć właśnie 3&D na obwód, jest kilku fajnych kandydatów. Ale do tego jeszcze dłuższy czas.

6. Jak deadline będzie dotrzymywane, to i tak pewnie żegnamy.

7. Ja nie, a ciekawy jestem komu zaoferowalibyśmy ten pick.

 

1. Ja nie wymagam od Derozana żadnych zmian w grze. Jak utrzyma to, co pokazuje w tym sezonie, to byłoby super. Jeśli chodzi o spot up, to miał 130 takich prób. Nie jest to dużo, co zrozumiałe, bo to przede wszystkim slasher, który wymusza tony osobistych, co akurat uważam za wielki plus.

2. Tylko że mi brakuje faktów popierających Twoje zdanie. Rok temu z Wizards akurat cały zespół został stłamszony, a Lowry dał dupy jeszcze bardziej. Statystyki z kariery Derozana nie idą w parze z tym co o nim piszesz.

3. Oglądałem właśnie mecz Raptors-Heat i naprawdę nie rozumiem, co masz mu do zarzucenia w obronie. Jeśli to ma być argument przeciw, to my chyba żadnej gwieździe obwodowej nie zaoferujemy kontraktu. Zresztą, drużynę buduje się od znalezienia filarów w ataku, my nie mamy jeszcze bazy talentu, która pozwalałaby nam kręcić nosem, bo ktoś nie jest stoperem. I nikt nie mówi o opieraniu przyszłości. Na Cedricu Ceballosie też nie opieraliśmy, a jednak pozwolił zrobić 2 x play-off i przybliżyć nas do Shaqa. A czy sam Derozan chciałby grać w LA, nie mam pojęcia. Zresztą, jakie to ma teraz znaczenie? Whiteside, Bazemore czy Courtney freakin Lee też nic na ten temat nie mówili.

4. Za rok salary dalej rośnie, za dwa prognozuje się spadek do poziomu z przyszłego sezonu. Ewentualny max to i tak tylko cztery lata, więc nie widzę problemu. Jeśli już, to powinieneś się martwić przyszłym latem, na które chcesz trzymać kasę, bo wtedy maxy będą jeszcze wyższe. Inna sprawa, skoro nie chcesz Derozana, to nie wiem na kogo będziesz trzymał tę kasę. Chyba jedynym wyraźnie lepszym wolnym agentem w 2017 jest Westbrook, który według Twoich kryteriów stanowi jeszcze gorszy fit.

5. W drugiej rundzie już jednego takiego wybraliśmy. Lakers nie będą chcieli zapełniać całego rosteru młodzieżą, co pokazał już zeszły offseason.

6. Wróżenie z fusów, ale jeśli dobrowolnie będziemy rezygnować z pozyskania gwiazd, to na pewno.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.Zakładam masę umów 1+1 . '17'18 FA - wolę mieć pewne miejsce finansowe wtedy niż DeRozana.

Na jakiej podstawie zakladasz ze spora ilosc bedzie szla w 1+1? Po tamtym sezonie mialobyc podobnie a wszyscy wiemy jak sie skonczylo.teraz zakladam, ze poza graczami z top20 nikt nie bedzie bral 1+1 jezeli bedzie mial do wyboru 4-5 letni kontrakt. Graczy z wybujalym ego pokroju Rondo czy Monroe nie licze, bo z nimi byla troche inna historia. W to FA pizwolic sobie na 1+1 to moga James czy Durant a racy gracze jak Barnes, DeRozan to wrecz musza brac maxa bo jak sie poskladaja w nastepnym sezonie to takiej kasy moga juz nie zobaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijasz sporą ilość innych urazów - m.in. samego Westbrooka, czy Ibaki. Także chciałeś zabłysnąć, ale nie wyszło.

 

W tym sezonie wszyscy są zdrowi(nie licząc przerwy krótkiej przerwy KD) i co? Od ASG Thunder mają piątą obronę od końca - możesz teraz zabłysnąć i się do tego odnieść.

 

A, nie zapomniałem - od miesiąca się nie udzielasz. Zabrakło argumentów i już nie ma jak wciskać głodnych kawałków o tym jaki to z OKC contender?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie wszyscy są zdrowi(nie licząc przerwy krótkiej przerwy KD) i co? Od ASG Thunder mają piątą obronę od końca - możesz teraz zabłysnąć i się do tego odnieść.

 

Hehe, przecież wypowiadałeś się o poprzednim sezonie, co ma do tego gra Thunder rok później po ASW? Trochę to żenujące, co próbujesz przekazać :)

 

 

A, nie zapomniałem - od miesiąca się nie udzielasz. Zabrakło argumentów i już nie ma jak wciskać głodnych kawałków o tym jaki to z OKC contender?

 

Thunder zdecydowanie spuścili z tonu, ale przestałem się aktywnie udzielać jeszcze jakiś czas przed ASW i nie ma to żadnego związku z poziomem gry Thunder. Nie mierz innych swoją miarą ;)

 

Btw. masz jakiś konkretny cytat ode mnie, który chciałbyś rozpracować? Bo z tego co kojarzę, to przy każdej Twojej wizycie w temacie o Thunder, po 2-3 krótkich ripostach, znikałeś bez śladu. Co nie tak było w mojej ocenie gry Thunder, na którymś z etapów obecnego sezonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Curry, CP3, Westbrook, Lowry, G.Hill, Iguodala, Redick, Hayword, LBJ, Gay, Durant, Millsap, Ibaka, Griffin, Bogut

Lejesz na DeRozana, a wymieniasz takich gości, jak Lowry, Hill, Iggy, Redick, Hay, Gay, Millsap, Bogut? 

 

Bez jaj Janek, gości >30 z miejsca powinniśmy kasować w rozważaniach do dawania ciężkiej kasy, bo będzie trzeba męczyć się z ich umowami do ~35 roku życia takiego kolesia. Wymieniasz też połowę z czołowych graczy GSW, nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazujemy na talencie wybranym w drafcie, (jak warriors, curry, thompson, green, barnes)

modlimy sie by wyrosli z tego goscie, ktorzy idealnie wpisza sie w gameplan, ktory blizej okresli nastepny trener

i dostosuje do rosteru wzmocnionego o kolejnych rookies i wolnych agentow

 

przy odrobinie szczescia, pojdziemy droga warriors i za 3/4 lata powrocimy na szczyt.

 

poki co, wracamy do modlitw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

january, imo przesadzasz z defensywą Derozana. Zdarza mi się dosyć często oglądać Raptors i on źle nie broni. Nie jest co prawda stoperem, nie wyrasta ponad innych graczy w tym elemencie, ale prezentuje się imo solidnie/przeciętnie. Fatalnym to można nazywać w tym aspekcie Clarksona, Derozan (choćby na przykładzie ostatniego meczu z Bulls) jest co najmniej klasę wyżej.

 

Co do wolnej agentury. Przecież te 10 dodatkowych milionów zapłaconych Derozanowi (w porównaniu z Hillem czy Reddickim) da się oszczędzić zwalniając/nie przedłużając/trejdując Williamsa czy Younga.

 

Zresztą, mam wrażenie, że zbyt wielką rolę przywiązujesz do wzmocnień z FA. Lakers muszą polegać na rozwoju młodych - Russell, Clarkson i Randle + jeden maksymalny kontrakt to już powinien być solidny core na przyszłość (w założeniu), a wraz z Derozanem ja bym oczekiwał i po części sobie życzył by to progres naszego narybku draftowego był katapultą do coraz lepszych wyników. Przecież, jeśli mamy się w przyszłości liczyć to i tak musimy zakładać, że przynajmniej jeden z tej naszej, wyżej wymienionej trójki stanie się +/- top 20 graczem ligi, a drugi będzie wartościowym uzupełnieniem pierwszej piątki na poziomie contendera. Dodając do tego przykładowo DeMara i Whiteside'a i mając na uwadze to jak wyglądają czołowe teamy NBA (3 pierwszoplanowe postaci + rolsi) już sama perspektywa posiadania możliwości wysupłania środków w budżecie na jeszcze jeden maksymalny kontrakt, który dałby alternatywę, jeśli któryś z wcześniej podpisanych zawodników niekoniecznie wpasowałby się w team (przecież Derozan nawet jeśliby okazał się być niewypałem, nie powinien być trudny do przehandlowania za jakichś rolsów) jest na tyle dobrą wiadomością, że ja bym bez większego wahania w to szedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DeLoreana i eye testu na bazie 25-30 spotkań z tego sezonu wygląda to następująco:

1/1 gra dość stabilnie na nogach, nie daje się zepchnąć cięższemu przeciwnikowi acz mam pewne "ale" co do jego reakcji na rzut przeciwnika i contestowanie. Opóźnianie wyskoku do bloku nie pomaga

Screeny - tu mam problem z racji jego "gubliwości" na zasłonach, gdzie taki przykłądowy Lowry jak czołg przebija zasłaniającego i nie daje uciec zbytnio krytemu graczowi. DD zamiast przebijać robi większy łuk, przez co przeciwnik ma więcej swobody. Do tego o ile po picku zostaje z wyższym zawodnikiem to punkt pierwszy robi się problematyczny, gdyż tu i go zaczynają przepychać i przy wyższym przeciwniku opóźniony contest jest zwyczajnie problemem i obniża skuteczność obrony

Przy kontrach przeciwnika DD wraca szybko do obrony, acz niestety nie kojarzę, jak z contestowaniem takich pojedynków 1\1

 

I na koniec - w przeciwieństwie do lat ubiegłych DD nie śpi w obronie, nie ma akcji w stylu Otto czy Hardena. Nie jest tragiczny, śmiem twierdzić, że jest przeciętny.

 

I tu największy problem dla mnie - eye test może mylić - ale często Lowry/DD są wystawiani z 2 unitem celem podtrzymania wyniku (jako koń pociągowy, gdzie partnerami na boisku jest Bismark, Ross albo ogórki skrzydłowe). W takim wypadku DD dostaje fuchę albo niskiego skrzydłowego i biega za silniejszym przeciwnikiem, albo uwaga przeciwnika w większości skupia się na nim. Lowry ma to samo(w kwestii skupienia), aczkolwiek sporadycznie ma zapaść pt."nie wiem co zrobić". DD jest slasherem, mało ma zagrań typu drive`n`kick, więc "złapanie" go w pomalowanym, gdzie najbliższą opcją jest Bismark a reszta czai się na obwodzie sypie jakość danej akcji. W obronie , nie chcąc nikomu bruździć, granie z setem Scola/Pat i Bismark jest niestety małowymiarowe. Bismark nie patroluje pomalowanego, jest blisko środkowego przeciwnika - więc ten go ciągnie na drugą stronę trumny. Wspomniani skrzydłowi z kolei są wolni na nogach(JJ w tym aspekcie jest najlepszy) i po minięciu pf przeciwnika ma przed sobą odsłonięte pomalowane, gdzie dopiero wraca BB + DD idącego z pomocy i odsłąniającego swojego przeciwnika.

 

Tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.january, obejrzyj mecz z Bulls i powiedz mi jak na podstawie tego spotkania oceniłbyś jego grę w defensywie. Nie jest to argument z "jednego meczu" bo Derozan we wszystkich grach jest bardzo porównywalny (Raptors to druga najczęściej oglądana przeze mnie drużyna). Elwood imo bardzo trafnie opisał to jak wygląda jego defensywa i słowo przeciętny chyba najlepiej oddaje jego umiejętności akurat po bronionej stronie.

 

2. 12-15 myślę, że co najmniej zdołają ugrać. Te 3 mln w jedną czy drugą stronę już sobie darujmy.

 

Hassan, Derozan, a więc 2 all star kaliber graczy + co najmniej jeden z młodych z potencjałem na wejście do top 20 ligi to już powinien być, przynajmniej w założeniu bo każdy ma prawo oceniać inaczej, na tyle mocny core, że to już bardziej wokół niego powinno się budować, a nie myśleć o kolejnych grubych wzmocnieniach z wolnej agentury. Można powątpiewać w talent Derozna, ale płacowo tu nie ma za bardzo o czym dyskutować bo przecież nikt nie jest sobie w stanie pozwolić na więcej niż 3 graczy z bardzo dużymi zarobkami i Lakers nie byliby tutaj wyjątkiem.

 

Elwood, ja bym powiedział, że on tych rozrzuceń po penetracjach ma całkiem sporo. Scola na obwodzie zarówno w pierwszych miesiącach, gdy bardzo dobrze trafiał,  jak i teraz, gdy już skuteczność już nieco gorsza jest kreowany właśnie głównie w ten sposób przez Derozana.

Edytowane przez Geronimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1-3 Ogólnie DeRozan : https://hoopshabit.com/2016/03/10/toronto-raptors-demar-derozan-needs-step-defensively/

Zastanawiam się jak Ty bronisz w ogóle jego obrony... (te staty oponentów to masakra!)

 

Na podstawie eyetest na 1 spotkaniu? Ja trochę Raptors oglądałem, a staty potwierdzają to co widziałem, czyli że w tym sezonie w obronie jest bardzo słaby, wręcz fatalny. Argument "Lowry się ośmieszył bardziej" przypomina mi dyskusje polityczne pt "tamci byli jeszcze gorsi"

 

Co do ataku - DeRozan to świetny ofensywnie gracz (lecz jednocześnie przeciętny shooter), tylko w LAL akurat są : Randle, Clarkson i Russell. D'Angelo ma świetny release przy trójkach, dzięki któremu może grać offball - zgoda, jednak wiele elementów jego gry z niezwykle obiecującą grą w post skłaniają mnie by to na nim próbować oprzeć atak. Clarkson to slasher z trójką, fajnie grający z piłką na zasłonach, a Randle bez piłki to kiepski pomysł. Nie widzę by DeRozan poprawiał grę LAL (po obu stronach boiska łącznie) na tyle by rzucać mu max. Ba ja nie wiem w ogóle jak bardzo poprawiłby grę Lakers przy tym rosterze.

Brak obrony, shooter poniżej przeciętnej. Lakers na obwód szukają obrony i rzutu. Nie halo mi to.

 

4.Zakładam masę umów 1+1 . '17'18 FA - wolę mieć pewne miejsce finansowe wtedy niż DeRozana.

5. Piszemy o tym co Kupchak zrobi czy powinien zrobić? Ja tam uważam, że z 32 pickiem spokojnie mogą uderzyć po jakiegoś seniora na obwód (Brogdon, PaytonII, Selden, LeVert?). Nawet uważam, że ze względu na dotychczasowe sukcesy z braniem starszych graczy z późniejszymi pickami (Clarkson, Nance) się zdecydują ponownie na wybór jakiegoś seniora. A asset przy handlu to jest kiepski.

 

1-3. Właśnie to uważam za wielki minus większej dostępności statsów - można nimi rzucać na lewo i prawo, bez kontekstu, żeby dopasować argumenty do swojej tezy. Tyle się napisałeś, jak to oglądałeś Raptors w tym sezonie, a wszystko, co masz do powiedzenia, to link do strony z samymi cyferkami?

Krytykujesz to, że wypowiadam się na podstawie jednego meczu, a sam podałeś zero konkretów - broni słabo bo broni słabo, bo January ogląda mecze Raptors. 

 

Mnie taki jeden mecz wystarczy do tego, by stwierdzić, że dany zawodnik bronić potrafi. Być może nie robi tego regularnie, nie wiem, ale przeciwko Heat Derozan był poprawny, nie gubił swojego gracza bez piłki, wiedział gdzie się znaleźć, a w końcówce przejął Johnsona, który był najlepszym zawodnikiem Miami w tamtym meczu i Joe już sobie nie poszalał.

 

Ogólnie Derozan na nogach porusza się poprawnie, nie jest superszybki, ale daje radę.

Czemu za cały sezon wygląda to kiepsko?

 

"Just as impressive was his success on the defensive end. Because DeRozan plays so many minutes, scores so much and takes such a physical beating, he often doesn’t have much in the tank when he is defending and can make mental and physical errors, such as ball-watching and not getting down into his defensive stance.

But he was completely locked-in against the Heat, particularly against seven-time all-star Joe Johnson, making several crucial defensive plays in the fourth quarter and overtime to help secure the win."

http://news.nationalpost.com/sports/nba/toronto-raptors-demar-derozan-surging-on-both-offence-and-defence

 

W twoim linku jest podane, że Derozan według DRPM jest 84. z 95 graczy na swojej pozycji, ale rok temu był 29., więc chyba jednak potrafi bronić? 

 

On/off jest do dupy, bez kontekstu bezwartościowy stat. Masz jak byk w lineupach, że czarną owcą jest Scola i analizując te najczęściej grające piątki (przyjąłem minimum 100 minut), Derozan ze Scolą jest na minusie (wszystkie piątki ze Scolą są na minusie), a bez niego mocno na plusie. 

 

"Argument "Lowry się ośmieszył bardziej" przypomina mi dyskusje polityczne pt "tamci byli jeszcze gorsi""

 

Nie zrozumieć, zignorować fakty, zadrwić z rozmówcy.

Rzeczywiście, zapachniało polityką.

 

"Brak obrony, shooter poniżej przeciętnej. Lakers na obwód szukają obrony i rzutu. Nie halo mi to."

 

Przed chwilą pisałeś, że kiepsko broni, a teraz, że w ogóle, to jak to jest? 

I na jakiej podstawie piszesz, że jest poniżej przeciętnej jako shooter?

Skąd wiesz, czego Lakers szukają na obwód? Bo ja uważam, że szukają przede wszystkim talentu - na każdą pozycję. Rok temu proponowali Monroe maxa, mimo że pasował jak pięść do nosa.

 

Jeśli chodzi o dopasowanie ofensywne, to tłumaczyłem Ci to już, ale nadal szukasz dziury w całym.

Oparcie ataku na jednym kreatorze to jest strzelanie sobie w kolano. Rywal ustawi obronę pod niego i leżysz. Russell, Clarkson oraz Derozan są dobrze z piłką, jak i bez, żaden z nich nie jest typowym klepaczem, nie przetrzymuje piłki. Poza tym, co za problem ustawić rotację tak, żeby cały czas na parkiecie było dwóch kreatorów? Kto Ci każe grać nimi wszystkimi wiecznie na raz?

Westbrook dogaduje się z Durantem, Derozan gra z Lowrym, Russell potrafi rzucać +20 obok cegłującego Bryanta.

 

Serio, szukasz problemu tam gdzie go nie ma. Urozmaicenie ataku to jedynie plus, żaden minus.

 

btw. Derozan w obecnych Lakers byłby zdecydowanie najlepszym zawodnikiem. W tych przyszłorocznych prawdopodobnie też, chyba że oczekujemy mocnego skoku Russella. Jak Ci wyszło, że ktoś taki nie poprawiłby gry zespołu, nie mam pojęcia.

 

5. Sam zacząłeś pisać, co zrobi Kupchak. Otóż moim zdaniem nie będzie chciał wypełniać rosteru młodzieżą, co pokazał offseason, kiedy skupił się na weteranach na FA. Wysoki pick z drugiej rundy to żaden super asset, ale jednak pewną wartość ma - niewiele niżej, niż pierwsza runda, a kontrakt niegwarantowany. Można dogadać się na kontrakt jak z Parsonsem.

 

 

Faktycznie ledwie kilka osób weźmie 1+1. Błędny skrót myślowy.

 

Tylko nie zmienia to faktu, że nie chciałbym zawalać salary okropnie przeszacowanym DeRozanem, gdy w 2017 na rynku będą najprawdopodobniej (mam na myśli jedynie unrestricted) i posiadanie tu pieniędzy na ewentualne podpisy 2(albo i 3?) graczy byłoby świetne :

Curry, CP3, Westbrook, Lowry, G.Hill, Iguodala, Redick, Hayword, LBJ, Gay, Durant, Millsap, Ibaka, Griffin, Bogut

 

"Okropnie przeszacowany" hehe proszę jak kilka cyferek dało Ci oręż. Jakoś po oglądnięciu tych wszystkich meczów Raptors nie pisałeś z taką pewnością. Ale teraz już przynajmniej wiemy, że po prostu Derozana nie cierpisz, a reszta to zwykła racjonalizacja, bo ta Twoja lista to jest jedno wielkie WTF.

 

W T F

 

Olewamy Derozana dla Rudy freakin' Gay'a? 

Did you see what I just saw?

A może dla rolesów po trzydziestce? Iguodala będzie miał 34 lata, Redick z Bogutem 33. No bądźmy poważni.

Dalej - tyle piszesz o kiepskim ficie, a podajesz nazwiska ludzi dublujących się pozycjami z naszymi młodymi.

Jedziesz Derozana za występy w play-off, a wymieniasz Lowry'ego, który nie dość, że gra na pozycji Russella, w 2017 będzie po trzydziestce, to jeszcze w postseason grał dużo gorzej. 

 

Piękny pokaz niekonsekwencji.

 

I jeśli myślisz, że przy salary wysokości ponad 100 milionów goście typu George'a Hilla będą do wzięcia na "przyjemne umowy" to gratuluję optymizmu. Przecież to będzie istna kontraktowa rzeź.

 

 

Btw wielkie propsy dla użytkownika Biała Czekolada, który w temacie "najgorszy zawodnik ligi" zwrócił uwagę na to jak overrated jest Derozan już kilka tygodni temu.

 

 

A po jaką cholerę o tym tu piszesz? Czemu nie pochwalisz BC na privie albo w tamtym temacie?

 

Najzabawniejsze, że miałeś w tamtym poście odpowiedź na wyciągnięcie ręki - lineupy ze Scolą, ale nawet nie chciało Ci się tego sprawdzić.

 

Dołóżmy do tego obronę - wielki mankament Lakers i dochodzimy do momentu, gdy brać chcemy fatalnego (wystarczy zerknąć na podany przeze mnie link), naprawdę fatalnego (DRTG Raptors zmienia się o 8,3!) w defensywie DeRozana.

 

 

aha, Twój eye test mówił, że jest kiepski, ale statsy zmieniły Twoje zdanie na "fatalny". Czyli Twój eye test jest widzę wiele wart.

 

 

Szczerze martwiłbym się o awans do PO. I przechodzi rok 2017 - na FA jest ciekawie, a my z wielkim trudem będziemy w stanie wyskrobać jednego nowego maxa + ewentualnie dołożyć jednego rolesa do obrony. 

 

 

I znów olewasz to, co pisałem. Whiteside i Derozan to ok. 45 milionów. Zostaje ok. 15 z tegorocznego caproomu + kolejne 20 ze wzrostu salary + dodatkowe oszczędności (stretch Younga) - kontrakt Clarksona.

 

ŻADNEGO trudu nie ma.

 

 

DeRozan + Hassan + konieczne pewnie przepłacenie 3&D (nawet na 1yr umowie to za rok same 70mln dla 6 graczy będzie problemem) . Co się wtedy dzieje? Ja uważam, że to będzie walka o bycie PO team.

 

 

nooooo, za to 34-letni Iguodala i Rudy Gay zrobią z nas contendera!

 

 

Chwilowo przyszłość Lakers to Russell i jego rozwój, a nie DeRozan.

 

 

Nie, bo nie po to Lakers trzymają cały ten caproom.

 

A Derozan w żadnym razie nie wyklucza oparcia przyszłości na Russellu i jego rozwoju.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

January, jeszcze dla Ciebie na temat Cousinsa:

 

When Cousins trade talks between the Kings and Los Angeles Lakers last June failed, when Cousins’ agent, Dan Fegan, was orchestrating a way out for his client amid frustration over Karl, some rival executives who read about the Kings’ demands and saw them as exorbitant took notice. If the Kings wanted the No. 2 pick, Julius RandleJordan Clarkson and draft considerations for Cousins, some of them thought, then why even bother engaging in discussions? There were others who saw it differently, who understood the Kings’ desires to improve immediately and thus realized that draft picks and unproven prospects wouldn’t get this deal done.
 
The Orlando Magic, to cite one possible landing spot, have proven players like center Nikola Vucevic and upside-rich young guys like Elfrid Payton and Mario Hezonja to eventually get the Kings’ attention. Conversely, teams like the Boston Celtics that have a cabinet full of draft picks but may not be willing to give up core players might not match the Kings’ asking price. These things have a way of evolving over time, but there is a sense in front office circles that a Cousins deal won’t go down until the Kings – with lead owner Vivek Ranadive always playing too large of a part and vice president of basketball operations Vlade Divac trying to steer a Swiss-cheese ship – seriously soften their asking price.
 
Yet here’s the thing: That’s not likely to happen anytime soon.

 

 

 

http://www.usatoday.com/story/sports/nba/kings/2016/03/16/should-sacramento-kings-trade-demarcus-cousins/81866080/?hootPostID=1a0180f7b13f9b918d288d0aeeed308b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

January, dlaczego w swoich rozważaniach dopuszczasz do siebie tylko dwie opcje: albo tank, albo bicie się o mistrza? 

 

Nie wiem, na co liczysz, czego spodziewasz się po 2017, że byłbyś gotowy odpuścić ten offseason, skazując nasz zespół na kolejny rok na dnie? To nie trzyma się kupy, w jeden offseason ciężko zmienić zespół z czerwonej latarni w PO team, a co dopiero drużynę na drugą rundę. 

 

Nie ma u Ciebie opcji dodajemy klocki + rozwijamy nadal młodych? To nie jest przeciętność, jak to nazywasz, to byłoby budowanie zespołu. A tego nie zrobisz, podpisując Hilla, Redicka, Iguodalę, Millsapa i Gaya. Nie jesteśmy na takim etapie. Zdajesz sobie sprawę, że takiego Hilla, JJ lub Iggy'ego trzeba byłoby mocno przepłacić, żeby chcieli odejść ze swoich zespołów i zakotwiczyć w Lakers? Chyba nie sądzisz, że tacy kolesie przyszliby tutaj w innym celu, niż nabicie kasy? Pomijam już wiek, bo pisałem o tym ja i Jendras, ale lejesz na taki argument. 

 

Chcesz ciągle oszczędzać kasę i kusić jakąś gwiazdę miejscem w cap space, ale ostatnie lata wyraźnie pokazują, że na to nikt nie leci. Trzeba mieć bazę, a Russell z Randlem i Clarksonem to cały czas za mało. DeRozan i Hassan byliby takim wabikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym wszystkim nie uwzględniacie tego, że każdy tam jest na handel przy odpowiedniej cenie. Więc podpisanie DeRozana, przy jednoczesnej wymianie choćby duetu Clarkson + Randle za i masz za rdzeń ekipy Russella z DD i Cousinsem - nadal nie wygląda to na pierwszy rzut oka bardzo mocno, ale przy dobrym trenerze, rolesach i zdrowi to może być jednocześnie ekipa poza PO, a może i być na drugą rundę w konfie. A to tylko przykład. Możliwości jest masa i nawet podpisanie z nim kontraktu i lekki niewypał nie oznacza, że coś jest popsute nieodwracalnie.

 

I jedną rzecz powiem o DeRozanie, która tutaj nie padła. A w sumie to dwie nawet - często gra z 2nd unit i tylko on tam potrafi coś grać z piłką. I może w statsach nie wygląda za dobrze, ale bez niego to rezerwowi mieliby świetną obronę i zdobywali po pół punktu na posiadanie średnio. A po drugie to DeRozan wychodzi na pierwszy plan w Toronto, gdy wszyscy znikają.. Rok temu zniknął Lowry w PO i nie było gry. Teraz DeRozan jakby zmądrzał (pytania na ile i jak mocno), że jak ekipie nie idzie to bierze gałę w swoje łapy, wykorzystuje atletyzm, wbija pod kosz i wymusza faule. Całą masę fauli. I potrafi przez kilka posiadań z rzędu to robić jak widać, że gra się nie klei. Nie jest i nie będzie superstarem, ale to jego najlepszy i najbardziej dojrzały sezon póki co. I nie ma co zaprzeczać - bez jego rozwoju Toronto by takiego skoku jakości nie osiągnęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że dla mnie DeRozan nie jest odpowiednim klockiem tej układanki i nie za bardzo widzę go jako element budowy zespołu ;) I jednocześnie jego max to nie jest jakieś tam drobne tylko grube pieniądze pod względem przyszłości. Oczywiście, że potrzebny jest rollujący i broniący center, więc to jest nasz letni priorytet. I jednocześnie duży problem - na Hassana liczymy chyba tylko ze względu na magię LA (jeden z nielicznych pozostałych jeszcze graczy NBA, w przypadku którego ewentualnie może mieć to zastosowanie), zostaje jeszcze niewiadoma w postaci Ezeliego i to właściwie tyle z w miarę realnych i ciekawych jednocześnie celów. I brak gracza 3&D na obwód. To są te klocki, które w mojej opinii będą maksymalizować rozwój młodych, więc bym je dodał.

 

Piszę któryś raz, że DeRozan blokować będzie kolejne offseasons (17 i 18). Wypisujecie niektóre nazwiska z wypisanych ze mnie UFA. Kiedy cały czas powtarzam - to mogą być opcje dodawane ewentualnie do innych targetów. Jednocześnie na przykład pomijacie wszelakich RFA (co jeszcze rozumiem), ale i takich graczy jak Hayword czy Ibaka. I przede wszystkim dojść może do sytuacji, że w 2017 Lakers mogą mieć jednocześnie młody core, a także kasę na dowolnych dwóch graczy - tego nie było w ostatnich offseason z KB. I to już jest atut, mimo wzrastającego salary. Inaczej spojrzy przykładowo Durant na ofertę Lakers, gdy pokaże mu się, że jednocześnie do swojego rosteru mogą pod względem finansowym ściągnąć jeszcze jednego, niemal dowolnego zawodnika.

 

Ogólnie z mojej perspektywy wygląda to tak, że Lakers biorąc DeRozana + Hassana, co jest tu traktowane jako marzenie, tworzą pakiet (optymistycznie) DAR-JC-DeRozan-Brown-Nance-Randle-Hassan + ew. 3&D (albo co lepsze na 1yr umowie, tylko na to to pójdzie z graczy wartych rozważenia chyba tylko C.Lee, albo na dłuższej co już całkowicie blokuje przyszłe offseasons). Czy skusi to jakąś gwiazdę? Według mnie nie. Czy jest to podstawa pod contendera? Według mnie raczej nie, bo zakłada gigantyczny rozwój całego zespołu, a to już dla mnie nadmiar optymizmu. W 2018 kończy się promocja na umowy (zakładam przedłużenie) Clarksona i Randle'a. Pożegnanie KB + Byronowanie opóźniło o rok oddanie zespołu w ręce pakietu młodych. Ja wolałbym dać im zespół na przyszły rok w ich własne ręce (głównie Russella) pod normalnym coachem. Nie chcę na siłę przyspieszać tej przebudowy, wiążąc sobie ręce na przyszłe 2 okienka, a w konsekwencji i na kolejne dwa również.

 

Bardzo istotna jest też kwestia picku - jeśli w tym roku przepadnie, to warto pamiętać, że za rok mamy go dla siebie bez ograniczeń w jak się przewiduje znacznie mocniejszej klasie draftu. Jeśli zaś go utrzymamy to dojdzie nam czwarty (łącznie z Larrym piąty) gracz rotacji, któremu trzeba będzie sypnąć naturalnie grubsze minuty (nie wierzę w stash Bendera, nie widzę na ten moment ciekawych opcji do wymiany picku - za 3rd raczej niewiele osób da coś naprawdę ciekawego, a za 1-2 pick to myślę oferta musiałaby być zbyt wysoka, by ktoś taką Lakers złożył). 

 

Dlatego też zapytam (odnośnie zmieniania czerwonej latarni w zespół na przynajmniej 1 rundę) - co według Was da pakiet z DeRozanem i Whitesidem pod kątem przyszłego sezonu? Bo ja tak ogólnie uważam, że zamiast ekipy na +-30W, byłaby na +-40W. Przy założeniu, że jedyna różnica to DeRozan, Scott nie trenuje już Lakers, a młodzi się rozwijają. 

 

plan fajny zakładający rozwinięcie się Russela jak PG a nie tylko jak teraz jako strzelca

myślę że na to wszyscy czekają na jego rozwó jako kreatora a do póki nie dostnie ekipy na własność to nie ma na to szans

 

tylko że w przyszłym roku LAL mają zrobić PO a bez sciagniecie dodatkowych grajków nie darady tego zrobić 

dlatego Mitch bedzie chciał sciagnać własnie DeRozana czy Hassana

by w 2017 mieć jeszcze posasdę i dalej ogarniać kogo tutaj można podpisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. na Hassana liczymy chyba tylko ze względu na magię LA 

 

2. Piszę któryś raz, że DeRozan blokować będzie kolejne offseasons (17 i 18). Wypisujecie niektóre nazwiska z wypisanych ze mnie UFA. Kiedy cały czas powtarzam - to mogą być opcje dodawane ewentualnie do innych targetów. 

 

3. Dlatego też zapytam (odnośnie zmieniania czerwonej latarni w zespół na przynajmniej 1 rundę) - co według Was da pakiet z DeRozanem i Whitesidem pod kątem przyszłego sezonu? Bo ja tak ogólnie uważam, że zamiast ekipy na +-30W, byłaby na +-40W. Przy założeniu, że jedyna różnica to DeRozan, Scott nie trenuje już Lakers, a młodzi się rozwijają. 

1. A jak liczysz na te nazwiska, którymi rzucałeś? Chyba też tylko na "magię", bo innym wyjściem jest tylko mocne przepłacenie. W innym wypadku rolsi pokroju Hilla teraz tutaj nie przyjdą. 

 

2. Czy podpisanie dwóch rolsów za spore pieniądze nie będzie tego blokowało w takim samym stopniu? January. Wolę atakować offseason 2017 z DeRozanem na maksie, niż z dwoma przepłaconymi rolsami (bo to trzeba zrobić, żeby ich przyciągnąć). Oni nie zwabią mocnego grajka, liczą się najważniejsi w drużynie. 

 

Jakich innych targetów? Żyjesz chyba w przekonaniu, że rolsi przyjdą grać za półdarmo lub za tyle, ile są realnie warci. Ale napiszę jeszcze raz - tylko przepłacenie ich skusi do spojrzenia w kierunku Lakers. Jeśli będziemy im dawać cenę taką, jak w obecnych zespołach, to nigdzie się nie ruszą. Wymieniasz typów grających w PO teamach. Oni nie przyjdą do zespołu młodzików. Powtórzę - musimy mieć najpierw czym kusić, a DeRozan + młodzież + poprawa wyników czymś takim będzie. Nie musimy mieć miliarda w salary i czekać, aż ktoś cudem tutaj przyjdzie, bo mu obiecamy że za dostępną kasę można pozyskać kogo on zechce. W pierwszej kolejności liczy się to, co jest w składzie. 

 

3. Jeśli Lakers udałoby się w najbliższym offseason odmienić czerwoną latarnię konferencji w zespół na .500, to ja będę szczęśliwy niewiele mniej, niż w momencie mistrzostwa w 2010. Tak jestem spragniony gry o coś innego, niż pick i jakiś sukces (a tym byłoby włączenie się do walki o PO za rok). January, to byłby zespół na granicy PO z ciągle wielkim polem do poprawy przez sam rozwój młodego core!

 

Błędem jest to, że chcesz zrobić centendera w jakieś dwa lata. Za szybko. Źle podchodzisz do tematu contender-tanker. Znajdź kolor pomiędzy białym i czarnym. Lakers muszą wejść w pole pomiędzy tymi dwoma kategoriami na jakieś 2-3 lata, stopniowo próbując dobić do czołówki konfy. Właśnie przez stopniowe pozyskiwanie mocnych graczy, a nie wieczne odkładanie kasy i kolejne "plany 201x). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.