Skocz do zawartości

New York Knicks 2015/2016


Gość (Przemek...)

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo "pozytywny" tekst: http://espn.go.com/nba/story/_/id/14262815/after-lost-decade-knicks-find-right-path

 

Te kilka wymian z Melo w roli głównej jest taką ciekawostką, ale ta z Bostonem naprawdę mnie zaciekawiła...

 

Relacji z dogrywki z Houston nie było, gdyż nawet teraz oglądam te błędy Seraphina i tnę się nożem do masła...

 

Dziś Jahlil "Rocky" Okafor i niepokonani w grudniu 76ers. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zaczyna się etap, który w NYC jak najbardziej może nie wypalić. Phil powinien zachować spokój, którego na pewno nie zachowa Dolan i nie podniecać się, że zaczynamy wyglądać jak drużyna NBA. Obecnie powinniśmy zbierać assety pod 2018, kiedy będzie wysyp fajnych FAs, Kristaps dalej będzie na śmiecówce, a w razie czego Carmelo możliwe, że jeśli do tej pory będzie u nas grał, to może wyoptować. W międzyczasie Anthony Davis powinien się robić coraz bardziej wkurwiony rozczarowany i chętny na przeprowadzkę. Sam Łotysz w 2018 + cap space, to będzie duży magnes, ale assety pod ewentualny trejd (najlepiej pod Davisa) też mamy czas i możliwości pozbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jax to jednak marka w tej lidze, gdzie by nie siedział.

 

Co prawda Łotysz to 50/50 hit or bust, ale na dziś wygląda na mega hit. Ja cały czas martwię się tylko, czy się chłopak nie połamie - to właściwie moja jedyna wątpliwość odnośnie tego gościa. 

 

Nie wiem, czy jest sens myśleć o Davisie, który w sporej mierze pokrywa się skillsetem z Łotyszem, czy bardziej o ataku na ziomków typu Klay, Beal, Westbrook, Lillard, czy nawet Cousins. Jak zacznie śmierdzieć w ich zespołach to wyprowadzka do perspektywicznych NY będzie im mocno w tempo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, że Porzingis może być już za rok tak znakomity, że na szykowanie zespołu pod rynek FA '18 Knicks będą za dobrzy.

Wade też był znakomity przed 2010, a chyba jednak warto było poświęcić 2 sezony, żeby potem w jedno lato zbudować contendera. Porzingis jeszcze będzie miał czas, żeby wygrywać, teraz jest czas, żeby stworzyć mu do tego odpowiednie warunki.

 

Jax to jednak marka w tej lidze, gdzie by nie siedział.

 

Co prawda Łotysz to 50/50 hit or bust, ale na dziś wygląda na mega hit. Ja cały czas martwię się tylko, czy się chłopak nie połamie - to właściwie moja jedyna wątpliwość odnośnie tego gościa. 

 

Nie wiem, czy jest sens myśleć o Davisie, który w sporej mierze pokrywa się skillsetem z Łotyszem, czy bardziej o ataku na ziomków typu Klay, Beal, Westbrook, Lillard, czy nawet Cousins. Jak zacznie śmierdzieć w ich zespołach to wyprowadzka do perspektywicznych NY będzie im mocno w tempo.

Połamać się może każdy.

 

Davis to przykład, ale uważam, że jak najbardziej jest sens o nim myśleć jak o każdym innym topowym zawodniku(nie wiem jak można by było zatrzymać atak z takim frontem i choćby borderline allstarem w roli ballhandlera-kreatora, w obronie też by się dobrze uzupełniali). Najpierw jednak trzeba zadbać o assety, nie napalać się na budowanie drużyny na 1st/2nd round exit. Potem trzeba po prostu skorzystać z okazji. Myślę, że Phil o tym wie, bo tak budowano miszczoskie ekipy w LA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ ja się z tym zgadzam, że tak byłoby najrozsądniej, co najwyżej przedstawiam wątpliwości, czy aby na pewno tak będzie. Porzingis jest w tym momencie tak dobry, że już na przyszły sezon daje nadzieje na statsy i grę w stylu 20-12-3 (już teraz per36 robi 18-12-3, w ostatnich 10 meczach 16-10-3 w 31 minut), a w takich okolicznościach Knicks są w stanie z borderline playoff teamu stać się w miarę poważnym teamem relatywnie szybko. wtedy, nawet jeżeli byłby to najbardziej optymalny plan, mam wątpliwości czy po raz n-ty Knicks będą budować zespół w oczekiwaniu na to, co w przyszłości przyniesie rynek agentów, choć na pewno przy osobie Jacksona taki plan nie jest odrealniony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.