Skocz do zawartości

[Liga Roto Dynasty] - sezon 2015/2016


karl

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, przypominam o tym, że umawialiśmy się na obowiązek rozegrania minimum 750 spotkań w sezonie! Niewiele już czasu zostało, a niektórzy do tej granicy nadal mają daleko...

Co pokazuje, ze przepis zupelnie sie nie sprawdzil. Tabela miala bardziej przypominac ta roto, a wciaz wyglada jak fp.

 

Nie wydaje mi się, że ilość rozegranych meczów świadczy o podejściu, zwłaszcza w dynasty. Można osiągnąć 750 nie rotując w ogóle składem i go nie wystawiając, a można nie osiągnąć 750 wykazując się zaangażowaniem, ale myśląc bardziej o kolejnym sezonie.

Wg mnie te tlumaczenia odnosnie budowy skladu mialyby sens gdyby pasowaly do przypadku [np gdyby ktos zbieral samych zlamasow], ale duzo czesciej to wynika z fundamentalnego braku aktywnosci nawet wewnatrz wlasnego skladu. Zupelnie nie rozumiem dlaczego [przykladowo] bulek tylko w ostatnich kilku dniach posadzil na lawce kilka gier.

Jakie moze byc pozytywne wyjasnienie gdy masz mecze w plecy i zdrowego gracza na lawce?

 

Zapis ten jest po to, żeby zmusić do rotowania składem i do zwiększenia aktywności. Wiadomo, że czasami zdarza się sytuacja, w której łamie się połowa składu lub połowa to rookasy niewyglądające spoza d-league. 

 

No ale niestety czesto jest tez tak, że niewalczący o nic GM olewa sezon i zostawia na ławie calkiem zdrowych graczy, wypaczając przy tym wyniki w lidze. Rok temu sporo było takich przypadków, stąd takie a nie inne kroki. Ba, nawet IL dołożyliśmy, żeby było łatwiej.

Ale pozostaje pytanie jaka jest kara? Bo jak zadnej to ladny martwy przepis ;-) Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie te tlumaczenia odnosnie budowy skladu mialyby sens gdyby pasowaly do przypadku [np gdyby ktos zbieral samych zlamasow], ale duzo czesciej to wynika z fundamentalnego braku aktywnosci nawet wewnatrz wlasnego skladu. Zupelnie nie rozumiem dlaczego [przykladowo] bulek tylko w ostatnich kilku dniach posadzil na lawce kilka gier.

Jakie moze byc pozytywne wyjasnienie gdy masz mecze w plecy i zdrowego gracza na lawce?

W końcówce sezonu brakuje mi już trochę tego powera po prostu, nie ukrywam, iż już czekam na koniec RS.

Myślę, że tylko osoba, która jest w podobnej sytuacji to zrozumie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcówce sezonu brakuje mi już trochę tego powera po prostu, nie ukrywam, iż już czekam na koniec RS.

Myślę, że tylko osoba, która jest w podobnej sytuacji to zrozumie ;)

Wszyscy to moga zrozumiec po kilku miesiacach grania, ale w takim razie po co udawac, ze chodzi o cos innego... i dlatego zostal dodany lekki kopniak motywacyjny. Poki co wlasciwie nie zadzialal, wiec moze warto rozwazyc jego wzmocnienie bo jak w drugim sezonie prawie polowa ligi ma problemy z rozegranymi meczami to cos tu nie gra...

 

A jeśli nie było ustalonej żadnej kary przed sezonem to imo teraz jest już na to za późno i powinna ona obowiązywać ewentualnie od przyszłego sezonu. :smile:

A nie ma przypadkiem obniżenia picku?

Przegladajac watek z regulaminem to jest cos takiego...

 

Jeżeli nie wywiąże się z tego podpunktu dwa razy w ciągu trzech sezonów automatycznie liczy się to jako brak aktywności i skutkuje założeniem głosowania nad jego przyszłością w lidze.

Nie wiem czemu komisz nie dopisal tego do regulaminu, ale w takim ukladzie ten sezon bylby tylko zolta kartka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co wlasciwie nie zadzialal, wiec moze warto rozwazyc jego wzmocnienie bo jak w drugim sezonie prawie polowa ligi ma problemy z rozegranymi meczami to cos tu nie gra...

Nie miał szans zadziałać, bo kara 

 

"Jeżeli nie wywiąże się z tego podpunktu dwa razy w ciągu trzech sezonów automatycznie liczy się to jako brak aktywności i skutkuje założeniem głosowania nad jego przyszłością w lidze."

 

jest przewidziana za brak aktywnosci w dwoch sezonach. I jestem zdania, że to dobre rozwiązanie, bo wyklucza wymówki typu "miałem cały skład połamany", bo to zazwyczaj sezonowa przypadłość. Założenie głosowania też nie oznacza automatycznego wywalenia z ligi, więc jeżeli ktoś serio ma cały skład rookasów i to jest powodem niedogranych meczów, może spać spokojnie. Myślę że potrzeba tu odrobiny cierpliwości po prostu, żeby przepis zadziałał :) 

 

Martwi mnie natomiast to, że pelikany nie wykonały w tym sezonie żadnego ruchu na FA, a sam Arctus był ostatnio aktywny w lidze 5 marca. I że nie mamy przewidzianych żadnych procedur w takim przypadku.

 

 

Nie wiem czemu komisz nie dopisal tego do regulaminu, ale w takim ukladzie ten sezon bylby tylko zolta kartka.

Napisałem tylko o tym, że każdy ma obowiązek dograć 750 meczów. To oczywiście moje niedopatrzenie, że nie wpisałem jaka jest kara, ale ustalone zostało to co wiLQ zacytował powyżej. W ogóle regulamin wiele przeszedł i będę go musiał przepisać, żeby był kompletny i bardziej czytelny. W offseason będzie na to czas i na kilka innych dyskusji.

 

Odnośnie planu na offseason to:

 

1.9. Oficjalne zakończenie sezonu następuje po opublikowaniu na forum ligowym zaktualizowanej listy pensji z całego, ostatniego sezonu. 

 

 

Od razu mówię, że będzie to w weekend 22-24 kwietnia, bo wcześniej nie dam rady. Przy okazji wpiszę do regulaminu, że ta lista, po zaakceptowaniu jej przez resztę GMów będzie obowiązywać na cały następny sezon, żeby nie było takich problemów jak w tym.

 

1.10. Po zakończeniu każdego sezonu powstaje temat z listą GMów, w którym do końca lipca należy złożyć deklarację uczestnictwa w następnym sezonie. Niezłożenie takiej deklaracji powoduje automatyczną rezygnację GM

 

 

No i ten punkt programu naturalnie od razu po punkcie wcześniejszym.

 

Btw. Jak już wcześniej wspomniałem IL nie działa w offseason. Skoro lista z pensjami będzie nie wcześniej niż 22 kwietnia jest to deadline, do którego należy zejść do 13 zawodników. Na yahoo nie można wywalać po zakończeniu RS (ktoś potwierdzi?), więc można spokojnie napisać mi w PW lub na forum kogo wywalacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli w lecie zwolniło by się jakieś wolne miejsce z chęcia bym przejął jakiś zespół.

Grałem bodajże rok w formule roto, wiec wiem z czym to się je, ale nie przepadam za ligami jednosezonowymi, dlatego zrezygnowałem.

Patrząc po składzie jest kilku zawodników z którymi gram/grałem w innych ligach, którzy mogą potwierdzić, że nie "zrezygnuje" po miesiącu czy tam dwóch. Plusem mojej kandydatury jest to że gram już w fantasy od ponad 10 lat, więc i z moim zaangażowaniem nie powinno być problemów.

Pozdrawiam, antonio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oferuje zniżki na Wade / Mirotic / pick...

mam nadzieję, że masz na myśli przyszłoroczny, bo przypominam, że z tego sezonu już sprzedałeś :) 

 

mały trejdzik:

 

Westdick+Analciunas+KCPupa+sex men fiuta dżez+pik pINDY2016 za Marka+Jana+Nikołaja+Iwana

 

A spora liczba chętnych na zastępstwa jeszcze przed rozpoczęciem sezonu bardzo cieszy i jak coś się zwolni to będziemy się odzywać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusje nabraly tempa, wiec pozwolilem sobie je przeniesc do oddzielngo watku zeby to nie zniknelo w czelusciach stron z tego sezonu i bylo latwo dostepne dla wszystkich w offseason.

 

Nowy watek jest tutaj - http://www.e-nba.pl/topic/4721-liga-roto-dynasty-propozycje-zmian-na-201617/

 

Sam sie odniose wieczorem, ale dodam, ze mac mnie uprzedzil z jednym z pomyslow ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniec sezonu. krotkie podsumowanie ode mnie :

dostalem nienajgorszy sklad w spadku, bylo paru dobrych grajkow i troche szrotu tak fiftyfifty. Postanowilem troche przemeblowac i odswiezyc ten sklad wegla i papy. po co mialem trzymac w skladzie szrot typu Swaggy czy Splitter... to juz lepiej miec jakis prospektow. i tak uwazam, ze calkiem fajnie udalo mi sie podzialac na FA w tym sezonie, wywalilem szrot a sciagnalem chocby Jokicia (ktorego wymienilem na Wigginsa), Lylesa (calkiem dobrze sie zapowiada, sam sie nie spodziewalem), Payne'a (mial fajne mecze i tez pokazal jako taki potencjal, wiadomo ze przy Westbrooku jest ograniczony), Josha Richardsona ktory imo tez bedzie kotem. Poza tym wymienilem Conleya na Hassana, i dostalem Beala, ktory choc jest lamliwy to tez mega potencjal jesli tylko jest zdrowy za Dirka i Gaya. Do tego w tej wymianie doszedl Adams ktory chocby dzisiaj pokazal ze przy jakimkolwiek odejsciu KD lub Westbrooka lub wymianie jego samego  moze trzaskac fajne liczby jesli tylko bedziee mial wiekszy usage i bedzie bardziej zaangazowany w ofensywe. Ogolnie pierwszy sezon uwazam za udany  Staralem sie byc aktywny na FA jak i w rozmowach o wymianach. W nastepnym sezonie zamierzam grac dalej i rzezbic w tym gownie ;) Mam nadzieje, ze nie zalujecie decyzji o przyjeciu mnie do ligi i licze ze zobaczymy sie na jesien. Prawdopodobnie nawet wczesniej, w rozmowacch transferowych w off season. Dzieki pany za zabawe i do zobaczyska!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.