Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

A niech będzie że najgorsza, ale z jakichś tam powodów ludzie lubia zabijać na odległość i dlatego broń palna jest niebezpieczna - bo tak chętnie wykorzystywana.

Nie broń palna jest niebezpieczna, a ludzie. Lepiej żeby taki użył broni palnej do masowego mordu, bo jeśli stanie się kreatywny to zginie dużo więcej osób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie broń palna jest niebezpieczna, a ludzie. Lepiej żeby taki użył broni palnej do masowego mordu, bo jeśli stanie się kreatywny to zginie dużo więcej osób.

 

No tak, ludzie są niebezpieczni więc dawanie im tak łatwego dostępu do broni jest głupie.

Co do innych opcji - jakoś tego nie widzę tak jak Ty. Inne kreatywne opcje to dla mnie zamachy bombowe albo rozjechanie tłumu ludzi samochodem i nie dostrzegam specjalnej przewagi nad strzelaniem do ludzi.

 

Natomiast strzelanie może mieć pewien czynnik który jest niedostrzegany. Może być ono postrzegane przez tych typków jako coś... cool. Ktoś może "zwyczajnie" mieć dużo większą ochotę postrzelać do ludzi zamiast rozjeżdżać ich ciężarówką.

 

Brytyjski tweet też mi się specjalnie nie podoba - jedna sprawa to dostęp do broni a radykalizujące się muslimy w gettach to inny problem.

 

Amerykańce mają ten problem że musieliby swoich rednecków rozbrajać więc c*** wie czy im by się to w ogóle mogło udać. Natomiast w Polsce musielibyśmy być zdrowo pierdolnięci gdybyśmy nasze prawo odnośnie dostępu do broni zmienili na takie jakie jest w Stanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ludzie są niebezpieczni więc dawanie im tak łatwego dostępu do broni jest głupie.

Co do innych opcji - jakoś tego nie widzę tak jak Ty. Inne kreatywne opcje to dla mnie zamachy bombowe albo rozjechanie tłumu ludzi samochodem i nie dostrzegam specjalnej przewagi nad strzelaniem do ludzi.

Inne kreatywne opcje, to na przykład rozjebanie samolotu w celu popełnienia głośnego samobójstwa.

Pożary, zatrucia, cysterny, nawet głupie zaatakowanie siekierą grupki dzieci na wycieczce szkolnej pozwala mieć nie tak mały kil streak.

 

Natomiast strzelanie może mieć pewien czynnik który jest niedostrzegany. Może być ono postrzegane przez tych typków jako coś... cool. Ktoś może "zwyczajnie" mieć dużo większą ochotę postrzelać do ludzi zamiast rozjeżdżać ich ciężarówką.

https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=18957

 

Amerykańce mają ten problem że musieliby swoich rednecków rozbrajać więc c*** wie czy im by się to w ogóle mogło udać. Natomiast w Polsce musielibyśmy być zdrowo pierdolnięci gdybyśmy nasze prawo odnośnie dostępu do broni zmienili na takie jakie jest w Stanach.

Amerykanie mają ten problem, że o ile rednecki to z zasady w dużym stopniu ich elita, to mają problem z latynoskimi i czarnymi gangami, dla których przerzucenie do kilku ton koki kilku dodatkowych sztuk broni nie jest problemem i mieliby monopol na przemoc. 

Tam problemem w przemocy nie są biali, którzy mają bardzo niski stosunek zabójstw, nawet Ci najbiedniejsi, co mniejszości etniczne(za wyjątkiem rzecz jasna tej żółtej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuję, że są ludzie, którzy uważają za cool rozjeżdżanie, więc twoja teoria o niedostrzegalnym czynniku ma pewne luki. 

 

No ale porównaj sobie popularność strzelanek do gier o zabijaniu w alternatywny sposób.

 

IAmerykanie mają ten problem, że o ile rednecki to z zasady w dużym stopniu ich elita, to mają problem z latynoskimi i czarnymi gangami, dla których przerzucenie do kilku ton koki kilku dodatkowych sztuk broni nie jest problemem i mieliby monopol na przemoc. 

Tam problemem w przemocy nie są biali, którzy mają bardzo niski stosunek zabójstw, nawet Ci najbiedniejsi, co mniejszości etniczne(za wyjątkiem rzecz jasna tej żółtej).

 

Czyli rozumiem (mam nadzieję :) ), że nie popierasz postulatów na ułatwianie dostępu do broni w Polsce - bo generalnie nie mamy za bardzo przed kim się bronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten z zeszłego roku też nie jest taki najgorszy

Choć dwójki nic nie pobije!

Popatrz,nawet nie wiedzialem ze postanowili kontynuowac. To juz 20 lat od premiery dwojki, jak ten czas leci... niesamowite ze nikt nie zablokowal premiery kontynuacji w czasach ubogacania kulturowego i nie bylo krzykow ze ta gra tworzy kolejnych terrorystow:)

 

Dopiero teraz zobaczylem link rappara stad wypowiedz powyzej:) carmagedon pid koniec lat 90tych to byl absolutny rarytas.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuję, że są ludzie, którzy uważają za cool rozjeżdżanie, więc twoja teoria o niedostrzegalnym czynniku ma pewne luki. 

Napisałem: "Ktoś może "zwyczajnie" mieć dużo większą ochotę postrzelać do ludzi zamiast rozjeżdżać ich ciężarówką".

 

I to, że jest jakaś gra (wielkie mi odkrycie btw) gdzie można rozjeżdżać ludzi miałoby tą hipotezę obalić? Serio Rappar, szanuj mój i swój czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienię Ci 10 strzelanek będących większymi hitami - i to na luzie (pomimo tego, że w takie gry nie gram)

Byc moze chociaz ja w zadna strzelanke nie gralem tyle co w carmagedon.

 

Choc zdaje sobie sprawe ze od carmagedonu popularniejszr sa nie tylko strzelanki ale takze jakies wywijanki innymi bronmi jak metin, lol itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale porównaj sobie popularność strzelanek do gier o zabijaniu w alternatywny sposób.

W znaczeniu do Skyrima, GTA V czy Wiedźmina 3?

 

Napisałem: "Ktoś może "zwyczajnie" mieć dużo większą ochotę postrzelać do ludzi zamiast rozjeżdżać ich ciężarówką".

 

I to, że jest jakaś gra (wielkie mi odkrycie btw) gdzie można rozjeżdżać ludzi miałoby tą hipotezę obalić? Serio Rappar, szanuj mój i swój czas.

A ktoś może mieć dużo większą ochotę rozjeżdżać ludzi ciężarówką zamiast postrzelać do nich. Zakazać ciężarówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Amerykanie mają ten problem, że o ile rednecki to z zasady w dużym stopniu ich elita, to mają problem z latynoskimi i czarnymi gangami, dla których przerzucenie do kilku ton koki kilku dodatkowych sztuk broni nie jest problemem i mieliby monopol na przemoc. 

Tam problemem w przemocy nie są biali, którzy mają bardzo niski stosunek zabójstw, nawet Ci najbiedniejsi, co mniejszości etniczne(za wyjątkiem rzecz jasna tej żółtej).

W przypadku mass shootings 64% sprawców to biali mężczyźni,czarnoskórzy odpowiadają za ok 14%,a latynosi niecałe 7%.Tak samo gangi mają niewiele wspólnego z tego rodzaju wydarzeniami,głównymi ofiarami strzelanin gangów są gangsterzy ,rzadziej rodziny gangsterów.Edit/Nie wiem pod jakim względem uważasz redneckow za elitę? Tutaj raczej są uważani za zakałę społeczeństwa,czasem są też określani jako "white trash"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

'  

Edytowane przez mayor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mass shootings 64% sprawców to biali mężczyźni,czarnoskórzy odpowiadają za ok 14%,a latynosi niecałe 7%.Tak samo gangi mają niewiele wspólnego z tego rodzaju wydarzeniami,głównymi ofiarami strzelanin gangów są gangsterzy ,rzadziej rodziny gangsterów.

Mass shootings odpowiadają za ~0,002 zabójstw w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień PiS ba po i masz gpc ;)

Plus zamach oczywiście

 

Tak wiem, vaskez ma swoje zdanie i ty go próbujesz uświadomić

Powinieneś zadać sobie pytanie

Czy to ma sens?

 

 

ta okładka i opinie np. na temat 500 plus pokazuje, że dzisiejsza prasa to nie eksperci tylko propagandziści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie większość ludzie ma tak ze chętnie pogłaszcze kota czy wróbelka, a węża albo pająką mniej, a jak nagle zobaczą na sobie tego węża lub pajaką to strzepną z obrzydzeniem lub wręcz wpadną w panikę. To spowodował dobór naturalny, pająki węże bywają jadowite i geny przekazywali Ci co mieli prawidłowe reakcje, Ci którym węże i pająki wydawały sie tak samo fajne do głaskania w większości wymarli.

Zabijać można w walce wręcz, lub na odległośc, z łuku, lub rzucając włócznią. Walka wręcz nawet jeśli zwycięska mogła doprowadzić do jątrzących się ran i w efekcie śmierci. Geny więc przekazywali Ci którym fajniejsze wydawało się nie głaskać pająków i węży a jak zabijać to na odległość.

Dlatego wśród gier popularniejsze są strzelanki niż walki na pięsci lub noże, dlatego popularne są strzelnice a nie tory na których można samochodem rozjeżdżać słupki, dlatego do zabijania chętniej się wybiera karabin niż samochód czy samolot, bo taki wybór (zabijanie na odległość) wypromowała ewolucja.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.