Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Codziennie są jakieś wypadki z powodu braku wyobraźni kierowców i jakoś ludzie nadal jeżdżą samochodami.

Z samochodu masz codzienny pożytek, sposobność do skorzystania z broni pojawi się raz w ciągu 15 lat i człowiek będzie tak zaskoczony/zszokowany że c***a mu ta broń pomoże, prędzej zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samochodu masz codzienny pożytek, sposobność do skorzystania z broni pojawi się raz w ciągu 15 lat i człowiek będzie tak zaskoczony/zszokowany że ch**a mu ta broń pomoże, prędzej zaszkodzi.

Poczucia bezpieczeństwa to też codzienny pożytek, redukujący stres. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mnie się np. zmniejszy poczucie bezpieczeństwa. Teraz w Krakowie jak ktoś kogoś zaatakuje to robi to nożem, pięścią, czasem maczetą. Świadomość że te seby miałyby łatwiejszy dostęp do broni palnej zwiększyłby u mnie stres by nocą wyjść na miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mnie się np. zmniejszy poczucie bezpieczeństwa. Teraz w Krakowie jak ktoś kogoś zaatakuje to robi to nożem, pięścią, czasem maczetą. Świadomość że te seby miałyby łatwiejszy dostęp do broni palnej zwiększyłby u mnie stres by nocą wyjść na miasto.

Miałem dość poważny wypadek samochodowy, od tej pory samochody powodują u mnie dyskomfort psychiczny. Uważasz, ze to wystarczający powód, by zakazać Tobie posiadania prawa jazdy, czy jednak te zasady stosują się tylko wobec urządzeń, które Ty osobiście popierasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mnie się np. zmniejszy poczucie bezpieczeństwa. Teraz w Krakowie jak ktoś kogoś zaatakuje to robi to nożem, pięścią, czasem maczetą. Świadomość że te seby miałyby łatwiejszy dostęp do broni palnej zwiększyłby u mnie stres by nocą wyjść na miasto.

To jest ciekawe pytanie. Czy wiekszosc czulaby sie bezpieczniej gdyby kazdy mial bron z ostra amunicja czy gdyby nikt nie mial broni palnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Z samochodu masz codzienny pożytek, sposobność do skorzystania z broni pojawi się raz w ciągu 15 lat i człowiek będzie tak zaskoczony/zszokowany że ch**a mu ta broń pomoże, prędzej zaszkodzi.

 

 

Poczucia bezpieczeństwa to też codzienny pożytek, redukujący stres. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mnie się np. zmniejszy poczucie bezpieczeństwa. Teraz w Krakowie jak ktoś kogoś zaatakuje to robi to nożem, pięścią, czasem maczetą. Świadomość że te seby miałyby łatwiejszy dostęp do broni palnej zwiększyłby u mnie stres by nocą wyjść na miasto.

Mój tata miał ponad 10 lat temu poważny wypadek samochodowy z nie swojej winy.

Przeżył tylko dlatego, że wyrwało pas i siła ciężkości go przesunęła, dzięki czemu uniknął zmiażdżenia. 

 

Bogut

Ty też będziesz miał broń. Ciekawe, czy ten gnojek, który będzie chciał Ciebie napaść będzie faktycznie chciał sprawdzić, czy strzelisz, czy nie. Posiadanie broni wbrew pozorom wyrównuje szanse. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą papierologię i te durne zgody.

 

Dlaczego to obywatel ma udowadniać, że nie jest wielbłądem?

 

W Szwajcarii, czy Finlandii mają i jakoś nie strzelają do siebie na co dzień.

 

To nam tłumaczą, że nasze społeczeństwo to głupie bydło, które się wystrzela jak tylko dostanie broń.

Bzdura. Do rozbiorów mieliśmy broń i jakoś się nie wybiliśmy.

Zeby uniknac najczestszych powodow smierci z uzyciem broni czyli wypadkow z powodu nieumiejetnego uzycia badz z powodu chorob psychicznych. Tryb kolekcjonerski jest uciazliwy ale przynajmniej daje gwarancje ze posiadacz umie z tego korzystac. Poza tym jest tyle legalnych rodzajow broni.jak z wiatrowki 17j trafisz kogos w glowe to jest martwy a przeciez nie potrzebujeszpozwolenia nawet na 100j.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bogut

Ty też będziesz miał broń. Ciekawe, czy ten gnojek, który będzie chciał Ciebie napaść będzie faktycznie chciał sprawdzić, czy strzelisz, czy nie. Posiadanie broni wbrew pozorom wyrównuje szanse.

Wyobraz sobie ze masz bron i chcesz napasc kogos kto ma bron. Co robisz i w czym pomoze bron obroncy. Bron sie moze przydac w przypadku wlamania, lub do sprzatniecia jakiegos strzelajacego na oslep wariata. Przy napasci jestea bez szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doceniasz przewagi napastnika wynikającej z zaskoczenia/szoku

Więc opisz mi jakie masz szanse przeciwko napastnikowi, który atakuje Ciebie z zaskoczenia nożem. 

 

Mój tata miał ponad 10 lat temu poważny wypadek samochodowy z nie swojej winy.

Przeżył tylko dlatego, że wyrwało pas i siła ciężkości go przesunęła, dzięki czemu uniknął zmiażdżenia. 

 

Bogut

Ty też będziesz miał broń. Ciekawe, czy ten gnojek, który będzie chciał Ciebie napaść będzie faktycznie chciał sprawdzić, czy strzelisz, czy nie. Posiadanie broni wbrew pozorom wyrównuje szanse. 

Generalnie polskie prawo byłoby spoko, gdyby nie trzeba było udowadniać konieczności posiadania broni. Podobnie jak przy prawie jazdy jestem za koniecznością przejścia badań fizycznych i psychicznych, podobnie jak zdania egzaminów teoretycznych i praktycznych. 

Broń palna, podobnie jak samochód, samolot czy ładunek wybuchowy to nie zabawka i należy się wcześniej nauczyć jej obsługi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnował z konieczności posiadania "ważnego" powodu i opinii miejscowego komendanta.

To widzimisie komendantow rzeczywiscie jest do zaorania.

Więc opisz mi jakie masz szanse przeciwko napastnikowi, który atakuje Ciebie z zaskoczenia nożem.

 

Generalnie polskie prawo byłoby spoko, gdyby nie trzeba było udowadniać konieczności posiadania broni. Podobnie jak przy prawie jazdy jestem za koniecznością przejścia badań fizycznych i psychicznych, podobnie jak zdania egzaminów teoretycznych i praktycznych.

Broń palna, podobnie jak samochód, samolot czy ładunek wybuchowy to nie zabawka i należy się wcześniej nauczyć jej obsługi.

Jak masz czas wyciagnac bron palna przy ataku nozem to masz tak samo czas na wyciagniecie wiatrowki, patalizatora. Tylko jezeli bron bedzie powszechna to watpie by napastnik postanowil startowac akurat z nozem.

 

2. Pelna zgoda. Powinno byc jak z prawem jazdy. Kurs, szkolenie, egzamin dla kazdego zdrowego psychicznie doroslego czlowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam się tylko tak wydaje, że każdy by z gnatem chodził po ulicy, ale mało kto by go używał na co dzień. Wkładasz go do sejfu, żeby dzieciak się nie bawił i zabierasz ze sobą tylko wtedy, kiedy uważasz za stosowne. 

 

Taka napaść jak z nożem o której wspominacie, raczej też by nie miała zbyt często miejsca. Kolesia, który strzelał łatwiej jest chyba namierzyć, niż tego z nożem. ;) 

 

Oczywiście, czasami trafiłby się wypadek, ale takich sytuacji byłoby z pewnością mniej, niż wypadków samochodowych. 

Zwiększyłoby się bezpieczeństwo i spadła ilość przestępstw. Nie opylałoby się buchnąć torebki z perspektywą, że potencjalna ofiara może zaraz wyciągnąć gnata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc opisz mi jakie masz szanse przeciwko napastnikowi, który atakuje Ciebie z zaskoczenia nożem. 

Po co? Przecież wystarczy, że przewaga napastnika przy ataku nożem będzie mniejsza niż przy ataku z użyciem broni palnej. Tu jest o tyle lepiej, że napastnik nie może z taką łatwością zaatakować na odległość i łatwiej ratować się ucieczką.

 

I z góry daruj sobie "to co, zakazać noży", tu podobnie jak z samochodem nóż jest pożyteczny w codziennym życiu, nie tak jak z bronią palną gdzie sobie wymyślasz jakieś poczucie bezpieczeństwa nijak pasujące do rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście, czasami trafiłby się wypadek, ale takich sytuacji byłoby z pewnością mniej, niż wypadków samochodowych.

Zwiększyłoby się bezpieczeństwo i spadła ilość przestępstw. Nie opylałoby się buchnąć torebki z perspektywą, że potencjalna ofiara może zaraz wyciągnąć gnata.

W 2011 skradziono w polsce 16 tysiecy samochodow. W usa milion.

 

W usa wiecej osob ginie od postrzalu niz w wypadkach samochodowych. Rocznie w usa ( za tvp info) gina 34 tysiace osob od postrzalu. W wypadkach samochodowych w polsce ginie rocznie okolo 3200 osob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2011 skradziono w polsce 16 tysiecy samochodow. W usa milion.

 

W usa wiecej osob ginie od postrzalu niz w wypadkach samochodowych. Rocznie w usa ( za tvp info) gina 34 tysiace osob od postrzalu. W wypadkach samochodowych w polsce ginie rocznie okolo 3200 osob.

A brałeś pod uwagę liczbę ludności Stanów i Polski oraz proporcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co? Przecież wystarczy, że przewaga napastnika przy ataku nożem będzie mniejsza niż przy ataku z użyciem broni palnej. Tu jest o tyle lepiej, że napastnik nie może z taką łatwością zaatakować na odległość i łatwiej ratować się ucieczką.

Będzie taka sama, jak ktoś przechodząc obok Ciebie wsadzi Ci nóż w żebra, to nawet nie zdążysz zauważyć.

 

I z góry daruj sobie "to co, zakazać noży", tu podobnie jak z samochodem nóż jest pożyteczny w codziennym życiu, nie tak jak z bronią palną gdzie sobie wymyślasz jakieś poczucie bezpieczeństwa nijak pasujące do rzeczywistości.

Broń też jest pożyteczna, chociażby przy polowaniach. 

W 2011 skradziono w polsce 16 tysiecy samochodow. W usa milion.

 

Ale ogromna przestępczość w USA co pokazują wszystkie dane to wina mniejszości, a nie posiadanej broni. 

A brałeś pod uwagę liczbę ludności Stanów i Polski oraz proporcje?

To ją policz, zajmuje to dosłownie pół sekundy. 

Rocznie w usa ( za tvp info) gina 34 tysiace osob od postrzalu. 

Z tego zdecydowana większość ginie w samobójstwach. Mimo tego ogólna liczba samobójstw jest mniejsza niż w Polsce, z tego wynika, że broń nie jest czynnikiem prowokującym popełnienie samobójstwa. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogromna przestępczość w USA co pokazują wszystkie dane to wina mniejszości, a nie posiadanej broni.

 

Oczywiscie, ja tylko kontrowalem argument alonzo ze nagle z powodu powszechnego dostepu do broni nie bedzie kradziezy oraz ze smierc w wyniku postrzalu bedzie zjawiskiem marginalnym w stosunku do wypadkow samochodowych. Powszechny dostep do broni nie powstrzymuje mniejszosci etnicznych w usa od kradziezy a liczba zgonow w wyniku postrzelenia jest znaczna, choc jak slusznie zauwazasz czesto sa to samobojstwa. Doczytalem ze z tych 34 tysiecy przypadkow smiertelnych "tylko" okolo 10 tysiecy to morderstwa.

A brałeś pod uwagę liczbę ludności Stanów i Polski oraz proporcje?

9 razy wiecej ludzi jest w usa niz w polsce. Kradziezy aut jest tam 60 razy wiecej.

mało wiesz.... synku :D

Julek, sa zalegle alimenty do sciagniecia:) Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.