Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Taki fajny temat, a ja dopiero teraz go znalazłem 

.

 

Może tu mi Matek nie wywali tego foto:

 

z19637616Q.jpg


No tak, ludzie są niebezpieczni więc dawanie im tak łatwego dostępu do broni jest głupie.

(...)

Amerykańce mają ten problem że musieliby swoich rednecków rozbrajać więc c*** wie czy im by się to w ogóle mogło udać. Natomiast w Polsce musielibyśmy być zdrowo pierdolnięci gdybyśmy nasze prawo odnośnie dostępu do broni zmienili na takie jakie jest w Stanach.

Zaraz, zaraz, zaraz.

Nie jestem w dyskusji, więc może to już padło:

 

Ludzi nie powinno się traktować, jak głupiego bydła, które jak tylko dostanie broń to z pewnością się wystrzela.

 

To tak jak z samochodami - większość naszego społeczeństwa ma prawo jazdy, ale jakoś nie rozjeżdżają celowo innych ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomnik Smoleński przy (przepraszam "obok") pl. Piłsudskiego to jeszcze nawet bym zniósł

Ale k**** mać

Leszek obok Naczelnika?

Mania wielkości pisu to jakiś absurd!

Jak można stawiać znak równości między Kaczyńskim a Piłsudskim?

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z samochodami - większość naszego społeczeństwa ma prawo jazdy, ale jakoś nie rozjeżdżają celowo innych ludzi. 

 

No i jest coś takiego jak prawo jazdy, jest też coś takiego jak pozwolenie na broń. Zasadność korzystania z samochodu jest dość oczywista więc mnóstwo ludzi ma prawo jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest coś takiego jak prawo jazdy, jest też coś takiego jak pozwolenie na broń. Zasadność korzystania z samochodu jest dość oczywista więc mnóstwo ludzi ma prawo jazdy.

zasadność posiadania broni w dzisiejszym świecie też wydaje się być oczywista

Nie oszukujmy się

Jak długo jeszcze Polska będzie omijana przez zamachowców? Miesiąc, rok, może pięć?

Nie wiemy tego a w tej chwili na jedną sztukę broni przypada ok 100 osób!

Równie niebezpieczne noże np ma każdy z nas, każdy używa a nie potrzebuje pozwolenia, broń prochową też można bez zezwolenia posiadać

Ale ja bezpieczniej czuł bym się z Glockiem niż z nożem, bo ci, którzy chcą zabijać nie potrzebują (zazwyczaj) pozwolenia na broń

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest coś takiego jak prawo jazdy, jest też coś takiego jak pozwolenie na broń. Zasadność korzystania z samochodu jest dość oczywista więc mnóstwo ludzi ma prawo jazdy.

Testy psychologiczne powinny wystarczyć. 

Samochód może służyć równie dobrze za taką samą broń jak pistolet.

Ludzie jakoś się nie przejeżdżają.

 

Z bronią jest tak samo. Dlaczego ktoś ma za mnie decydować, czy mi wolno, czy nie? 

Jakie masz dziś szanse z ewentualnym bandytom? On ma broń, a Ty nie możesz się bronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy psychologiczne powinny wystarczyć. 

(...)

Z bronią jest tak samo. Dlaczego ktoś ma za mnie decydować, czy mi wolno, czy nie? 

Takie z Tobą gadanie, przeczysz sam sobie

 

Rozumiem mokre sny o byciu bohaterem we własnym domu ale w sytuacji kryzysowej prędzej byście się postrzelili w stopę albo zrobili krzywdę niewinnej osobie niż zapobiegli napadowi, już o zamachu nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się oceniać ustawy o IPN, jej zapisów oraz trybu procedowania, ale cieszę się, że Izrael przynajmniej pokazał prawdziwą twarz. Myślę, że warto zapamiętać tę lekcję na długo.

 

Skoro oni nie mają problemu z kłamaniem aby osiągnąć swoje cele to palestyńczycy muszą mieć strasznie przejebane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że to jest oczywiste, że mając broń ćwiczysz strzelanie i dokładnie się z nią zapoznajesz.

 

 

Tutaj Pan Dziadek bohatersko chciał pokazać jaki to jest wyćwiczony w tym całym strzelaniu. Nie dość, że przez nieudolność było blisko, by być może stracił życie zamiast pieniędzy, to jeszcze posłał 2 kule w pizdu więc równie dobrze mógł trafić Ciebie spacerującego z dzieckiem czy żoną.

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się oceniać ustawy o IPN, jej zapisów oraz trybu procedowania, ale cieszę się, że Izrael przynajmniej pokazał prawdziwą twarz. Myślę, że warto zapamiętać tę lekcję na długo.

Izrael to tą swoją twarz pokazuje od dawien dawna... przecież to państwo w dużej mierze przypomina niemcy z lat '30, dyskryminacja pod względem etnicznym, brak jakiejkolwiek kontroli nad ich arsenałem nuklearnym itd itp zresztą polskiej prawicy, Kaczyński jest tego najlepszym przykładem, miłośc do Izraela chyba nigdy nie minie, a przeciez to quazi państwo zawsze traktowało nas jak pachołka. Gąsiorowskiego nie chcieli wydać, to ścierwo morel spokojnie dożył tam swoich dni, znamienne zresztą że ten kat przeżył dzięki pomocy polaków podczas wojny. Ogólnie to wszystko łądnie wpisuje stosunki polsko żydowskie, yad vashem przyznaje najwięcej medali Polakom a na ambasadzie można było przeczytać takie piękne napisy wdzięczności i uznania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj Pan Dziadek bohatersko chciał pokazać jaki to jest wyćwiczony w tym całym strzelaniu. Nie dość, że przez nieudolność było blisko, by być może stracił życie zamiast pieniędzy, to jeszcze posłał 2 kule w pizdu więc równie dobrze mógł trafić Ciebie spacerującego z dzieckiem czy żoną.

Codziennie są jakieś wypadki z powodu braku wyobraźni kierowców i jakoś ludzie nadal jeżdżą samochodami.

 

Jasne, że będą incydentalne sytuacje, o których mówisz. 

Spójrz na to inaczej - zanim ktoś zaatakuje, dobrze się zastanowi, bo ten drugi też może mieć broń. 

Przykład - ten polski kierowca we Francji - gdyby miał broń pewnie obroniłby się przed ciapatym i tamten nie rozjechał by tych ludzi.

 

Wg mnie broń powoduje, że ludzie stają się odpowiedzialniejsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że najbliżej tobie do Franciszka Wituły, to naprawdę komiczna sytuacja z Salierim.

Bądź jednym z najwybitniejszym i najbardziej cenionych muzyków swoich czasów. Otrzymuj najwyższe zaszczyty i zarabiaj miliony. Nie poświęcaj w swoim życiu ani myśli jednemu z mniej znanych kompozytorów, który zajmował się innym rodzajem muzyki niż ty. Stań się 200 lat później symbolem zazdrości. To tak jakby za 200 lat się okazało, że Lewandowski nie spał po nocach, bo czuł cały czas zazdrość wobec sukcesówl Bartosza Zmarzlika. Albo pozostając przy tematach muzycznych - Bono miałby kompleks względem Brada Mehldau. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie są jakieś wypadki z powodu braku wyobraźni kierowców i jakoś ludzie nadal jeżdżą samochodami.

 

Jasne, że będą incydentalne sytuacje, o których mówisz.

Spójrz na to inaczej - zanim ktoś zaatakuje, dobrze się zastanowi, bo ten drugi też może mieć broń.

Przykład - ten polski kierowca we Francji - gdyby miał broń pewnie obroniłby się przed ciapatym i tamten nie rozjechał by tych ludzi.

 

Wg mnie broń powoduje, że ludzie stają się odpowiedzialniejsi.

Co byś ułatwił w aktualnym systemie dostępu do broni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie są jakieś wypadki z powodu braku wyobraźni kierowców i jakoś ludzie nadal jeżdżą samochodami.

 

Jasne, że będą incydentalne sytuacje, o których mówisz.

Spójrz na to inaczej - zanim ktoś zaatakuje, dobrze się zastanowi, bo ten drugi też może mieć broń.

Przykład - ten polski kierowca we Francji - gdyby miał broń pewnie obroniłby się przed ciapatym i tamten nie rozjechał by tych ludzi.

 

Wg mnie broń powoduje, że ludzie stają się odpowiedzialniejsi.

Co byś ułatwił w aktualnym systemie dostępu do broni? Nie jestem przekonany do modelu amerykanskiego w polsce. Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą papierologię i te durne zgody.

 

Dlaczego to obywatel ma udowadniać, że nie jest wielbłądem?

 

W Szwajcarii, czy Finlandii mają i jakoś nie strzelają do siebie na co dzień.

 

To nam tłumaczą, że nasze społeczeństwo to głupie bydło, które się wystrzela jak tylko dostanie broń.

Bzdura. Do rozbiorów mieliśmy broń i jakoś się nie wybiliśmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.