Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież właśnie rządzi PO bis.

 

Duda i Morawiecki to byli ludzie Tuska i Unii Wolności. Po co cokolwiek zmieniać i się wysilać, skoro ewidentnie wraca polityka "żeby było jak było"

 

Ja to jestem załamany tym co prezentuje obecny PiS. Morawiecki rządzi dwa miesiące, a już zdążył oficjalnie przeprosić jakąś pobitą młodą Turczynkę, gdzie sprawa nawet nie trafiła na policje, a teraz kaja się za pięciu nazistów w lesie za swastykę zrobioną z wafelków. Już pominę, że TVN był wielokrotnie karany za manipulacje, chociażby podrzucając butelki po alkoholu na światowym dniu młodzieży czy sprawa zabitej wiewiórki, gdzie wycinkę drzew zleciła znacznie wcześniej ni ustawa Szyszki HGW. Do czasu wyjaśnienia sprawy, powinni ucinać temat tak jak robili w temacie projektu obywatelskiego organizacji pro-life, gdzie środowisko pisowskie jest podzielone, a nie przekrzykiwać się z politykami PO kto jest winny tej sytuacji i jeszcze opowiadać się za delegalizacją organizacji patriotycznych.

 

Dopiero co, skurwili się w sprawie Koguta, dając do zrozumienia, że nigdy audytu rządów PO nie będzie i rozliczenia tamtych skorumpowanych i złodziejskich 8 lat, a teraz wieszczą, że państwo zdaje egzamin.

 

Wybory samorządowe są bardzo ważne, PiS mocno na nie liczy. Ja planuje pokazać im żółtą kartkę, bo właśnie weszli w buty Platformy Obywatelskiej.

 

Ogólnie od tej rekonstrukcji to mam wrażenie, że wszystkie poważne projekty szlag trafił.

 

 

To co się stało z Platformą, to jest jakieś kuriozum. Ja jeszcze w 2009 głosowałem na PO w wyborach do PE, ale tak długo odjeżdżali od centrum, że w końcu okazało się, że jest to dla mnie za daleko.

 

No tak, to wiele tłumaczy, że podoba Ci się obecny PiS. Mi chyba nigdy nie był tak daleki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zrodlem nazizmu jest glupota - akurat ty cos powinienes wiedziec na ten temat"

 

 

skoro tak sobie tłumaczysz moje antyfaszystowskie poglądy, to nic mi do tego.

 

 

"nic nie wiesz na temat ruchow subkulturowych"

 

jakże ja mam cokolwiek wiedzieć, skoro ty wiesz wszystko.

 

jesteś idealnym konsumentem pozbawionym mocy twórczych.

 

 

"skin nie jest naziolkiem, hippis nie jest komuszkiem'

 

 

nie musza być, bo figury tych dwóch przeciwstawnych subkultur służa tutaj do wykazania kluczowej róznicy między wcieleniem  ideologii faszystowskiej pochwały supremacji jednych nad innymi oraz komunistycznej idei braterstwa ponad podziałami.

 

 

jeśli ktoś chce ścigać jednakowo za jedno i drugie, to znaczy że jest tym czym pisałeś, że jest.

 

 

 

"Trzeba być idiotą zeby jesc tort z wafelków ułożonych w kształt swastyki"

min. Brudzyński

 

 

a kim jest ten, który ułożył wafelki ?

 

 

"Rządzi PO bis. Duda i Morawiecki to byli ludzie Unii Wolności"

 

 

a zatem jest w Polsce jeszcze ktoś, kto wierzy,że Duda i Morawiecki mają jakąkolwiek władzę :] ufundować mu jakąś nagrodę za rekord świata w hibernacji stosowanej.

 

Duda i MOrawiecki to nie są ludzie władzy, tylko dowód na to, jak bardzo PIS pogardza swoimi wyborcami.

Sadza na stołkach jednostki wyciągnięte z partii i środowisk, które w propagandzie PISowskiej są najgorszym złem.

 

podobnie jest z prok. Piotrowiczem i innymi peerelowskimi towarzyszami, albo z otoczeniem Macierewicza, zgrywająćego mistrza świata w rusofobii, a w gruncie rzeczy blisko związanego z kolesiami mającymi świetne kontakty z rosyjskimi specsłużbami.

 

 

"W wyborach PO i Nowoczesna osiagna jeszcze gorsze wyniki"

 

brednie wprost nieziemskie.

 

 

tak jak brednią było swego czasu zaniżanie poparcia dla PIS, tak dzisiaj brednią jest zaniżanie poparcia PO.

Platforma i prez. Komorowski przejechali sie na ślepiej wierze w sondaże, podobnie przejedzie się PIS.

 

 

poza tym, w Polsce żaden sondaż nigdy nie pokrywa się z rzeczywistością, służą one wyłącznie kreowaniu

rzeczywistości politycznej.

 

już pomijam fakt, że sondaże czyta się nie pojedynczo, ale grupując je i śledząc trendy, a jak tu grupować i śledzić trendy, skoro 90 % tych badań jest przeprowadzanych za pieniądze politycznie zaangażowanych mediów i organizacji ?

 

ofk, można brać pod uwagę tylko te robione przez potencjalnie neutralne podmioty, ale i to psu na budę, bo przepytywani wyborcy udzielają do nich odpowiedzi zmanipulowani wynikami sondazy politycznie zaangażowanych. 

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież właśnie rządzi PO bis.

 

Duda i Morawiecki to byli ludzie Tuska i Unii Wolności. Po co cokolwiek zmieniać i się wysilać, skoro ewidentnie wraca polityka "żeby było jak było"

 

Duda i Morawiecki to nigdy nie byli ludzie Tuska.

 

 

 

Ja to jestem załamany tym co prezentuje obecny PiS. Morawiecki rządzi dwa miesiące, a już zdążył oficjalnie przeprosić jakąś pobitą młodą Turczynkę, gdzie sprawa nawet nie trafiła na policje, a teraz kaja się za pięciu nazistów w lesie za swastykę zrobioną z wafelków. Już pominę, że TVN był wielokrotnie karany za manipulacje, chociażby podrzucając butelki po alkoholu na światowym dniu młodzieży czy sprawa zabitej wiewiórki, gdzie wycinkę drzew zleciła znacznie wcześniej ni ustawa Szyszki HGW. Do czasu wyjaśnienia sprawy, powinni ucinać temat tak jak robili w temacie projektu obywatelskiego organizacji pro-life, gdzie środowisko pisowskie jest podzielone, a nie przekrzykiwać się z politykami PO kto jest winny tej sytuacji i jeszcze opowiadać się za delegalizacją organizacji patriotycznych.

 

 

Robią to, czego nie robi opozycja. Dbają o swój PR i wszelkiego rodzaju aferki mogące dotknąć ich wizerunku duszą w zarodku.

 

 

 

 

Wybory samorządowe są bardzo ważne, PiS mocno na nie liczy. Ja planuje pokazać im żółtą kartkę, bo właśnie weszli w buty Platformy Obywatelskiej.

 

Ogólnie od tej rekonstrukcji to mam wrażenie, że wszystkie poważne projekty szlag trafił.

 

Wybory samorządowe to i tak są wybory, gdzie ludzie głosują raczej na człowieka niż na partię. Przynajmniej ja tak robię, raczej nie patrzę na to, z której partii, kto startuje, tylko głosuję na ludzi, którzy wiem, że coś robią w regionie.

 

 

 

No tak, to wiele tłumaczy, że podoba Ci się obecny PiS. Mi chyba nigdy nie był tak daleki.

 

Oczywiście, nigdy nie kryłem, że jestem fanem PIS spod znaku Dudy, Gowina i Morawieckiego. Wbrew pozorom, jestem typowym wyborcą centrowym:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musza być, bo figury tych dwóch przeciwstawnych subkultur służa tutaj do wykazania kluczowej róznicy między wcieleniem  ideologii faszystowskiej pochwały supremacji jednych nad innymi oraz komunistycznej idei braterstwa ponad podziałami.

 

Lol walka rasowa = supremacja jednych nad innymi

walka klasowa = braterstwo ponad podziałami

Grubo

 

A tak serio vasquie to polecam Ci chrześcijaństwo - tam przynajmniej w założeniach jest to czego szukasz (bo komunizm jest z założenia oparty na walce klasowej i rewolucji co nijak się ma do 'braterstw'). Zagadaj na privie z flubim - on ma know-how w tym temacie! :D

 

"nic nie wiesz na temat ruchow subkulturowych"

 

jakże ja mam cokolwiek wiedzieć, skoro ty wiesz wszystko.

 

jesteś idealnym konsumentem pozbawionym mocy twórczych.

 

Miło jak przyznajesz, że Twoje posty to po prostu pokaz mocy twórczych. Polecam Ci skierowanie się w stronę fantastyki. Może kiedyś z Ziemkiewiczem będziecie współtworzyć kanon tego odłamu literackiego! :D

w skrocie: Jak vasquie i Marcus (tu bez obrazy - porownuje tylko skrajnosci :D) jednoczesnie pisza ze wladza jest zla tzn, ze idziemy w dobrym kierunku!

 

Jakby to powiedzial Art Binkowski: Auu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak z ciekawości chciałbym dowiedzieć się kim są skini, skoro są przeciwstawni do idei braterstwa?

United color of ska, punks&skins united wins, SHARP, RASH. kojarzysz coś czy trzeba w necie poszukać?

on nic nie kojarzy - on tworzy, przeciez napisal :D

 

btw, ptak - jak znajdujesz kolege antyfaszyste (w jego wlasnym mniemaniu)? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego? tego na v? To nie mój antyfaszyzm, nie moja lewica, nie moja rewolucja.

Tak z ciekawości, co oburzyło prawicę w grafice faktów tvn? no chyba nie łączenie przeciwników politycznych z nazistowską symboliką.

Tak, to jest akurat zabawne, że najgłośniej krzyczą Karnowscy:)

 

Ale oni za swoją okładkę dostali chyba 20 tysięcy kary i TVN też powinien dostać karę finansową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walka rasowa vs walka klasowa"

 

 

komory gazowe kontra strajki - rzeczywiscie, tak blisko siebie, że aż nie do odróżnienia

 

 

 

"przyznajesz że twoje posty to pokaz mocy tworczych"

 

 

mówiłem już, tutaj jestem Jordanem grającym w siatkówkę, a moze nawet w pingla

 

 

 

"kim sa skini skoro sa przeciwstawni do idei braterstwa"

 

 

wszyscy są tacy ? czy może są jednak jakieś skrajne odłamy ?

 

 

"tego na v"

 

 

 

znawca, guru i ekspert ma wylączność na antyfaszyzm, każda inna niechęc do tej ideologii jest 

słabej jakości. 

 

to dopiero dramat sensu : zawłaszczać ideę lub postawę kulturowo-społeczną, żeby uwznioślić własną osóbkę.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walka rasowa vs walka klasowa"

 

 

komory gazowe kontra strajki - rzeczywiscie, tak blisko siebie, że aż nie do odróżnienia

 

czyli gułagów nie było - do obozów porównujemy strajki - AHA

 

mówiłem już, tutaj jestem Jordanem grającym w siatkówkę, a moze nawet w pingla

 

Fajnie, że w końcu dałeś coś z odniesieniem - i nie sposób się nie zgodzić!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duda i Morawiecki to nigdy nie byli ludzie Tuska.

 

Nie wiem jak Duda, ale Morawiecki:

"W 2010 powołano go w skład Rady Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku"

http://www.parkiet.com/artykul/905085.html

 

"Z nagrania wynika, że Morawiecki miał dobre kontakty także z innymi czołowymi politykami Platformy. Proponowano mu nawet wejście do ówczesnego rządu.

– … wczoraj dzwonił do mnie Fogelman [adwokat Lejb Fogelman, partner w międzynarodowej kancelarii prawnej Greenberg Traurig, specjalizujący się w doradztwie przy procesach prywatyzacyjnych – przyp. red.] – zagaja Jagiełło.

– Tak. Do mnie też – wtrąca Morawiecki."

http://www.newsweek.pl/polska/tasmy-mateusza-morawieckiego-co-mowil-w-restauracji-u-sowy-,artykuly,420139,1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Duda, ale Morawiecki:

"W 2010 powołano go w skład Rady Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku"

http://www.parkiet.com/artykul/905085.html

 

"Z nagrania wynika, że Morawiecki miał dobre kontakty także z innymi czołowymi politykami Platformy. Proponowano mu nawet wejście do ówczesnego rządu.

– … wczoraj dzwonił do mnie Fogelman [adwokat Lejb Fogelman, partner w międzynarodowej kancelarii prawnej Greenberg Traurig, specjalizujący się w doradztwie przy procesach prywatyzacyjnych – przyp. red.] – zagaja Jagiełło.

– Tak. Do mnie też – wtrąca Morawiecki."

http://www.newsweek.pl/polska/tasmy-mateusza-morawieckiego-co-mowil-w-restauracji-u-sowy-,artykuly,420139,1.html

Tyle ja wiem ale idac tym tokiem rozumowania ludzmi tuska jest w tym kraju ze 20 tysiecy osob. Tusk poza wyznaczeniem bieleckiego na szefa tej rady niczym sie w niej nie zajmowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ja wiem ale idac tym tokiem rozumowania ludzmi tuska jest w tym kraju ze 20 tysiecy osob. Tusk poza wyznaczeniem bieleckiego na szefa tej rady niczym sie w niej nie zajmowal.

Chodzi o to że był w dobrej komitywie z PO, prawie został ich ministrem.

Tylko z drugiej strony to nic tak naprawdę nie znaczy, Kukiz tez flirtował z Tuskiem na początku politycznej kariery a dziś ma go za wroga.

 

Jest inny fakt dosć niepozorny który znaczy wiele.

Oglądałem rozmowę Morawieckiego w Trwam po tym jak został premierem.

Można bylo zadawac pytania przez telefon i tam jakiś ogarnięty koleś zapytał o zadłużenie. Był ogarnięty bo rozumiał róznicę miedzy długiem polskim a zagranicznym, dociekał co będzie Morawiecki robił by ten dług spolonizować, a odpowiedź była taka ze on bardzo namawia Polaków by kupowali obligacje, że Polacy nie chca i przez to on ma jakiegos człowieka który cały czas jeździ po świecie i oferuje obligacje za granicą.

Ani słowa o systemowych rozwiązaniach, a Morawiecki na pewno je zna i one rozwiązałyby problem szybko

Podsumowując rewolucja "dobrej zmiany" ma kaganiec.

Wolno nam ją prowadzić ale coroczne wielomiliardowe odsetki od obligacji należą się komuś tam na zewnątrz i tak ma pozostać.

Morawiecki jest kompromisem między bezkompromisowością Kaczyńskiego, a tymi co mają na tym świecie najwiecej władzy.

A jak ktoś nie wie o kim mówię to niech "wojnę o pieniadz" przeczyta, sporo tam błedów i przeinaczeń ale nie szkodzi

http://www.rodaknet.com/Ksiazka_Wojna_o_pieniadz._Prawdziwe_zrodla_kryzysow_finansowych_-_Song_Hongbing.pdf

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że był w dobrej komitywie z PO, prawie został ich ministrem.

Tylko z drugiej strony to nic tak naprawdę nie znaczy, Kukiz tez flirtował z Tuskiem na początku politycznej kariery a dziś ma go za wroga.

 

Przypomnij sobie tylko jakie środowiska wykreowały Kukiza. Skąd facet dostał zaplecze polityczne.

 

@fluber - ten argument z 20 tys. ludźmi Tuska to prawie jak gadanie byłych SBeków, że przecież wszyscy byli... ;)

 

Nie ufam Dudzie i Morawieckiemu, a ich dotychczasowa działalność budzi coraz więcej pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że był w dobrej komitywie z PO, prawie został ich ministrem.

Tylko z drugiej strony to nic tak naprawdę nie znaczy, Kukiz tez flirtował z Tuskiem na początku politycznej kariery a dziś ma go za wroga.

 

Morawiecki nie był w dobrej komitywie z PO tylko był w dobrej komitywie z Bieleckim. Bielecki dostał od Tuska propozycję tworzenia takiej Rady ( a był w tym czasie prezesem PEKAO) i namówił swojego kolegę prezesa Banku Zachodniego do uczestnictwa w tej radzie. Zresztą było tam jeszcze paru innych ważnych prezesów z tego co pamiętam. A ministrem w rządzie Tuska chyba nie chciał być, dlatego niem nie został.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.