Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

fluber a kto "pomagał" nazistom mordować Żydów w Jedwabnem i na całej ścianie wschodniej? Francuzi, Węgrzy? wśród Polaków było najwięcej sprawiedliwych i najwięcej szmalcowników. 

Ale co to ma wspólnego z określeniem "polskie obozy zagłady" i ustawą, którą podpisano w Sejmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julek nie napiszę, bo może okazać się, że moja opinia nie jest po linii IPN.

fluber ja odnosiłem się o linku z oko o szkole. "polskie obozy" załatwiłbym w sposób prosty a skuteczny. żadnej dotacji z budżetu, niech niszczeją. już kiedyś na pytanie, dlaczego tak mało o to dbamy ktoś powiedział, że to nie nasze, to wybudowali  Niemcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julek nie napiszę, bo może okazać się, że moja opinia nie jest po linii IPN.

fluber ja odnosiłem się o linku z oko o szkole. "polskie obozy" załatwiłbym w sposób prosty a skuteczny. żadnej dotacji z budżetu, niech niszczeją. już kiedyś na pytanie, dlaczego tak mało o to dbamy ktoś powiedział, że to nie nasze, to wybudowali Niemcy

Linia IPNu jest taka, ze to Polacy. Twoja jest jaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linia IPN jest taka, że "Bury" dokonał ludobójstwa a stawia się mu pomniki. więc ostrożnie, linię możemy zmienić.

Nie - wg. IPNu dzialania Burego to akty wojenne.

 

Ale mniejsza o Burego i wykletych bo to ma dla Polski marginalne znaczenie (tak na prawde). Jedwabne jest duzo bardziej interesujace jako swiatowy symbol "polskiej wspolodpowiedzialnosci za holocaust"

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo było grzecznie zapakować do wagonów jak Francuzi a nie palić samemu.

 

Nie kwestionując idei walki o niepodległość Polski prowadzonej przez organizacje sprzeciwiające się narzuconej władzy, do których należy zaliczyć Narodowe Zjednoczenie Wojskowe należy stanowczo stwierdzić, iż zabójstwa furmanów i pacyfikacje wsi w styczniu lutym 1946 r. nie można utożsamiać z walką o niepodległy byt państwa, gdyż nosi znamiona ludobójstwa. W żadnym też wypadku nie można tego co się zdarzyło, usprawiedliwiać walką o niepodległy byt Państwa Polskiego. Wręcz przeciwnie akcje „Burego” przeprowadzone wobec mieszkańców podlaskich wsi, wspomagały komunistyczny aparat władzy i to przede wszystkim poprzez obniżenie prestiżu organizacji podziemnych, dostarczenie argumentów propagandowych o bandytyzmie oddziałów partyzanckich. Bez wątpienia też wspomagała realizację umowy rządowej o przesiedleniu z Polski osób pochodzenia białoruskiego. Co prawda można uznawać, że akcja przesiedleńcza realizowała hasło narodowe „Polski dla Polaków” ale w tym okresie sprzyjała bardziej dążeniom polskich i radzieckich komunistycznych organów państwowych. 
Działania pacyfikacyjne przeprowadzone przez „Burego” w żadnym wypadku nie sprzyjały poprawnie stosunków narodowych polsko – białoruskich i zrozumienia walki polskiego podziemia o niepodległość Polski. Przeciwnie tworzyły często nieprzejednanych wrogów lub też rodziły zwolenników dążeń oderwania Białostocczyzny od Polski. Żadna zatem okoliczność nie pozwala na uznanie tego co się stało za słuszne. 
Z tych też względów należało podjąć decyzję o umorzeniu śledztwa w sprawach określonych w sentencji przestępstw jako zbrodni przeciwko ludzkości i z przyczyn wskazanych na wstępie.

 

to ze strony IPN. mordował, ale w sumie to nie z jego winy, bo to dobry chłopak był. i dziwić się potem, że jesteśmy postrzegani jako naziści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julek nie napiszę, bo może okazać się, że moja opinia nie jest po linii IPN.

fluber ja odnosiłem się o linku z oko o szkole. "polskie obozy" załatwiłbym w sposób prosty a skuteczny. żadnej dotacji z budżetu, niech niszczeją. już kiedyś na pytanie, dlaczego tak mało o to dbamy ktoś powiedział, że to nie nasze, to wybudowali  Niemcy

Przecież w ustawie jest napisane, że odpowiedzialność ponosi osoba, która publicznie i wbrew faktom historycznym opowiada o odpowiedzialności Polski za jakieś zbrodnie wojenne podlega karze. Cały artykuł oko jest zatem obrzydliwą manipulacją. Kara grozi tym historykom, którzy będą pisać po prostu zwykłą nieprawdę, szkalując dobre imię naszego kraju.

 

A ostatnie wydarzenia na Zachodzie pokazują, jak bardzo ta akcja jest potrzebna, bo na Zachodzie ludzie serio myślą, żę to są nasze obozy, a nie Niemców. Trzeba w końcu zacząć pilnować naszej historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo było grzecznie zapakować do wagonów jak Francuzi a nie palić samemu.

 

Nie kwestionując idei walki o niepodległość Polski prowadzonej przez organizacje sprzeciwiające się narzuconej władzy, do których należy zaliczyć Narodowe Zjednoczenie Wojskowe należy stanowczo stwierdzić, iż zabójstwa furmanów i pacyfikacje wsi w styczniu lutym 1946 r. nie można utożsamiać z walką o niepodległy byt państwa, gdyż nosi znamiona ludobójstwa. W żadnym też wypadku nie można tego co się zdarzyło, usprawiedliwiać walką o niepodległy byt Państwa Polskiego. Wręcz przeciwnie akcje „Burego” przeprowadzone wobec mieszkańców podlaskich wsi, wspomagały komunistyczny aparat władzy i to przede wszystkim poprzez obniżenie prestiżu organizacji podziemnych, dostarczenie argumentów propagandowych o bandytyzmie oddziałów partyzanckich. Bez wątpienia też wspomagała realizację umowy rządowej o przesiedleniu z Polski osób pochodzenia białoruskiego. Co prawda można uznawać, że akcja przesiedleńcza realizowała hasło narodowe „Polski dla Polaków” ale w tym okresie sprzyjała bardziej dążeniom polskich i radzieckich komunistycznych organów państwowych.

Działania pacyfikacyjne przeprowadzone przez „Burego” w żadnym wypadku nie sprzyjały poprawnie stosunków narodowych polsko – białoruskich i zrozumienia walki polskiego podziemia o niepodległość Polski. Przeciwnie tworzyły często nieprzejednanych wrogów lub też rodziły zwolenników dążeń oderwania Białostocczyzny od Polski. Żadna zatem okoliczność nie pozwala na uznanie tego co się stało za słuszne.

Z tych też względów należało podjąć decyzję o umorzeniu śledztwa w sprawach określonych w sentencji przestępstw jako zbrodni przeciwko ludzkości i z przyczyn wskazanych na wstępie.

to ze strony IPN. mordował, ale w sumie to nie z jego winy, bo to dobry chłopak był. i dziwić się potem, że jesteśmy postrzegani jako naziści

Malo kto w swiecie wie o Burym i wykletych w ogole (a ze obecnie u nas jest wojna dwoch histerii - tzn "bohaterowie" vs "bandziory" to inna kwestia :) ) Za to wiele osob wie o Jedwabnem. Skoro u samych Polakow przez lata wpojono (bawiac sie materialem dowodowym jak ksiegowy rachunkami) wersje ze to "Polacy sami spalili" (jak widac po Twoim wpisie) to tu mamy prawdziwy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naszej? nie niemieckiej?

a nie spalili? napisałem, że ciemny lud i metody prymitywne. było jak na zachodzie zapakować do pociągów i problem z głowy. francja jeszcze po wojnie kazała zapłacić DB za wykonaną usługę (transport żydów)

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fluber a kto "pomagał" nazistom mordować Żydów w Jedwabnem i na całej ścianie wschodniej? Francuzi, Węgrzy? wśród Polaków było najwięcej sprawiedliwych i najwięcej szmalcowników. 

Polacy zamordowali 300 Żydów w Jedwabnem, takie są fakty historyczne. Ale to nadal nie ma nic wspólnego ustawą, bo tam kary są przewidziane za kłamstwa historyczne, a nie za pisanie prawdy.

 

Co do szmalcowników, to wydaje mi się, że szmalcownik to określenie Polaka, który w czasie okupacji na ziemiach polskich donosił na Żydów i Polaków ukrywających Żydów. Zatem mówienie, że wśród Polaków było najwięcej szmalcowników jest trochę zabawne, bo to określenie dotyczy wyłącznie Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w ustawie jest napisane, że odpowiedzialność ponosi osoba, która publicznie i wbrew faktom historycznym opowiada o odpowiedzialności Polski za jakieś zbrodnie wojenne podlega karze. Cały artykuł oko jest zatem obrzydliwą manipulacją. Kara grozi tym historykom, którzy będą pisać po prostu zwykłą nieprawdę, szkalując dobre imię naszego kraju.

 

A ostatnie wydarzenia na Zachodzie pokazują, jak bardzo ta akcja jest potrzebna, bo na Zachodzie ludzie serio myślą, żę to są nasze obozy, a nie Niemców. Trzeba w końcu zacząć pilnować naszej historii.

Jestem serio ciekaw czy PiSy sie ugna mocodawcom :) - jak nie to w sumie propsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo kto w swiecie wie o Burym i wykletych w ogole (a ze obecnie u nas jest wojna dwoch histerii - tzn "bohaterowie" vs "bandziory" to inna kwestia :smile: ) Za to wiele osob wie o Jedwabnem. Skoro u samych Polakow przez lata wpojono (bawiac sie materialem dowodowym jak ksiegowy rachunkami) wersje ze to "Polacy sami spalili" (jak widac po Twoim wpisie) to tu mamy prawdziwy problem.

Niestety nie mam pełnego dostępu, ale już sam tytuł pokazuje dziennikarstwo na najwyższym poziomie i obiektywizm level hard:

http://wyborcza.pl/7,75968,22955047,swad-antysemityzmu-gdy-zabraklo-lecha-kaczynskiego-hamulce.html

naszej? nie niemieckiej?

Niemcy niech pilnują historii niemieckiej, a my będziemy pilnować historii polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy przy udziale Niemców.

fluber z tymi szmalcownikami to takie samo zagranie jak ze sprawiedliwymi. to w Polsce zebrano Żydów z całej Europy, przed wojną było ich sporo. było kogo ratować i na kogo donosić.

 

to nie Polacy tylko zgodnie z konwencją genewską ludność z okupowanego przez III Rzeszy terytorium, jeśli dzisiaj w Chicacgo Polacy wymordują przy pomocy Policji USA żydów to odpowiedzialność spada na Dudę i Kaczyńskiego oraz naszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy przy udziale Niemców.

fluber z tymi szmalcownikami to takie samo zagranie jak ze sprawiedliwymi. to w Polsce zebrano Żydów z całej Europy, przed wojną było ich sporo. było kogo ratować i na kogo donosić.

 

No właśnie, przed wojną w Polsce mieszkało ponad 10% Żydów. Tacy z nas byli antysemici. 

 

Mnie ta zabawa ze Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata nie kręci, bo to byli po prostu dobrzy ludzie, a narodowość nie miała tu nic do rzeczy. Holokaust to była niemiecka machina państwowa. Zorganizowana i oficjalna. To, że jakiś Polak doniósł na Żyda, albo kilkunastu Polaków zabiło kilkuset Żydów, to zbrodnia Polaków, ale nie zbrodnia Narodu Polskiego. Ja się nie zgadzam na takie uogólnianie. Już nie mówiąc o ocenianiu szmalcownictwa, gdzie za ukrywanie Żydów groziła kara śmierci od Niemców, a za nieukrywanie Żydów groziła kara śmierci od Polskiego Państwa Podziemnego. 

 

Dlatego nie podoba mi się o pisaniu o odpowiedzialności narodu polskiego za holokaust, bo Żegota robiła wszystko, żeby Żydom pomóc i porównywanie tego to niemieckiej państwowej machiny eksterminacji Żydów uważam za uwłaczające dla państwa polskiego, niezależnie od incydentów, które się na terenach Polski w czasie 2 wojny światowej z udziałem Polaków zdarzyły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.