Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Ale przecież są stypendia naukowe, o które jest rywalizacja między studentami. Myślisz, że w USA byłyby podobne wyniki, gdyż tam jest ogromna rywalizacja między uczniami, studentami itd.?

Dokładnie między tą trójką studentów? Wszyscy studenci walczą o stypendia naukowe? Akurat ta ocena miałaby przeważyć o tym? 

Bądźmy realni.

 

Właściwie to chyba jest. Jak indywidualnie oceny byłyby 2; 3,5 i 5 , a grupowo byłoby 3,5 no to ten co dostałby 2 zyskuje kosztem tego, co dostał 5.

A był taki system?

 

Jest taka możliwość, też miałem taką koncepcję wyjaśnienia tego, ale kolega mówił, że sam wybierał składy grup, czyli studenci nie mogli się sami w te grupy dobrać. Chociaż możliwe, że w trakcie semestru mogli się zakolegować pracując nad wspólnym projektem.

Dokładnie, zresztą jak byli na jednym roku, to raczej się znali wcześniej. 

 

Być może, ja jednak gdybym miał typować w ciemno, to obstawiłbym, że będzie trochę więcej indywidualistów ( tzn. więcej niż 5%, a nie więcej w ogóle)

A ja mniej . Sęk w tym, że taki projekt nie ma żadnego przełożenia na ekonomię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie między tą trójką studentów? Wszyscy studenci walczą o stypendia naukowe? Akurat ta ocena miałaby przeważyć o tym? 

Bądźmy realni.

 

Podejrzewam, że ci którzy zyskiwali na ocenie grupowej nie walczyli:)

 

Ja nie wiem, po co wykonując pracę indywidualną miałbyś ryzykować, że praca kogoś innego spowoduje, że będziesz powtarzał rok. Dla mnie to jest absolutnie nielogiczne:)

 

 

 

A był taki system?

 

Nie wiem, jaki był system, ale podejrzewam, że ocena za projekt nie różniła się w zależności od tego, czy byłą ocena indywidualna, czy grupowa.

 

 

 

Dokładnie, zresztą jak byli na jednym roku, to raczej się znali wcześniej. 

 

Mogli się znać, chociaż tam roczniki mają po 300-400 studentów na kierunku, więc raczej nie bardzo.

 

 

 

A ja mniej . Sęk w tym, że taki projekt nie ma żadnego przełożenia na ekonomię. 

 

Biorąc pod uwagę, że 5% ludzi głosuje na kapitalistów, a 95% na socjalistów, to chyba jednak przełożenie jest 1 do 1:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że ci którzy zyskiwali na ocenie grupowej nie walczyli:)

 

Ja nie wiem, po co wykonując pracę indywidualną miałbyś ryzykować, że praca kogoś innego spowoduje, że będziesz powtarzał rok. Dla mnie to jest absolutnie nielogiczne:)

A była taka sytuacja? Bo szczerze wątpię.

 

Nie wiem, jaki był system, ale podejrzewam, że ocena za projekt nie różniła się w zależności od tego, czy byłą ocena indywidualna, czy grupowa.

A ja obstawiam, że nie do końca. 

 

Mogli się znać, chociaż tam roczniki mają po 300-400 studentów na kierunku, więc raczej nie bardzo.

To mogli się i poznać przez ten czas, wypić parę p[iwek przy projekcie, itd.

 

Biorąc pod uwagę, że 5% ludzi głosuje na kapitalistów, a 95% na socjalistów, to chyba jednak przełożenie jest 1 do 1:)

Ja wiem, że bardzo nie lubisz ustępować w dyskusji choćby o milimetr, ale proszę Cię - już bez takiego pieprzenia. 

Kukiz, Nowoczesna, Porozumienie, Korwin - każde reklamuje się jako partia kapitalistyczna. Platforma kiedy wygrywała też. 

Mówisz to w kraju, w którym nie ma lewicy w parlamencie, a poparcie PiSu nie wynika z powodów gospodarczych. PAD wygrał już przed kampanią 500+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A była taka sytuacja? Bo szczerze wątpię.

 

Że były dwójki? Na pewno:)

 

 

 

Ja wiem, że bardzo nie lubisz ustępować w dyskusji choćby o milimetr, ale proszę Cię - już bez takiego pieprzenia. 

Kukiz, Nowoczesna, Porozumienie, Korwin - każde reklamuje się jako partia kapitalistyczna. Platforma kiedy wygrywała też. 

Mówisz to w kraju, w którym nie ma lewicy w parlamencie, a poparcie PiSu nie wynika z powodów gospodarczych. PAD wygrał już przed kampanią 500+

Ja wiem, jak się reklamują, ale twoim zdaniem jaki jest stosunek poparcia w Polsce partii socjalnych i niesocjalnych?:) Które partie są socjalne, a które nie?

jaka ogromna? Państwo upadło?

Nie upadło, listę ofiar można znaleźć w internecie. Śmierć tylu ważnych osobistości dla państwa w jednym czasie jest ogromną tragedią. Z czym tu polemizować? Gdyby w jakiejś firmie w jednym wypadku zginęły 4 z 9 najważniejszych osób w tej firmie w tym najważniejsza, to nie byłaby to tragedia dla firmy, bo firma nie upadła? Co to za logika w ogóle?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że były dwójki? Na pewno:)

I z ich powodu uwalano rok? Zresztą jak jesteś "kujonem" i masz z kimś projekt wspólny i nie wiesz jak będzie oceniany, to sprawdzasz jak robi reszta i przynajmniej innych starasz się zmusić do większych starań, jeśli samemu nie pomagasz.

 

 

Ja wiem, jak się reklamują, ale twoim zdaniem jaki jest stosunek poparcia w Polsce partii socjalnych i niesocjalnych? :smile: Które partie są socjalne, a które nie?

Stosunkowo średni. SLD, PiS, Razem, Platforma. Przy czym Platforma odkąd poszła w to traci, Razem i SLD mają śmieszne poparcie, a PiS wygrywa nie z powodu 500+. Nie móiąc o tym, że część poparcia im robi Porozumienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie upadło, listę ofiar można znaleźć w internecie. Śmierć tylu ważnych osobistości dla państwa w jednym czasie jest ogromną tragedią. Z czym tu polemizować? Gdyby w jakiejś firmie w jednym wypadku zginęły 4 z 9 najważniejszych osób w tej firmie w tym najważniejsza, to nie byłaby to tragedia dla firmy, bo firma nie upadła? Co to za logika w ogóle?:)

nie byłaby ogromną tragedią . znaleźlibyśmy wiele ciekawszych pomysłów komu postawić w takim miejscu pomnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie jest mnóstwo odpowiednich miejsc, ale nie przy saskim. Tam odbywają się uroczystości państwowe a nie każda musi i powinna być utozsamiana że Smoleńskiem wg pisu.

Jest to taka sama populistyczna gra na twardy elektorat jak ustawa o 3 latach więzienia za "polskie obozy śmierci"

Jaki argumentuje że to ma zapobiec klamliwej retoryce.

Ok ale jsk to ma wyglądać w praktyce? Jeśli ktoś w Polsce (z czym się chyba nigdy nie spotkałem) użyje tego zwrotu to łatwo będzie go skazać na więzienie.

A co z zagranicznymi dziennikarzami? Będziemy występować do USA czy Niemiec o ekstradycje? Przecież to pusta uchwała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czyli gulagow nie bylo"

 

o ile obozy koncentracyjne zakładane przez faszystów niemieckich były konsekwencją realizacji ideałów kulturowo-społecznych charakterrystycznych dla tej ideologii, to stalinowskie gułagi były kuriozalnym [związanym wylącznie z rozgrywkami politycznymi] wypaczeniem pierwotnych idei komunistycznych - taka jest róznica.

 

 

"Skini to rasiści ?"

 

 

nie znam wszystkich skinów na świecie, ale od lat 90-tych [nie wiem, jak bylo wcześniej] rasizm i sympatie faszystowskie istniały w Polsce własnie przede wszystkim wśród uczestników tej subkultury.

 

 

 

"w jakim zawodzie v jest takim wirtuozem jak J"

 

 

mówiłem już o tym, powinieneś zajrzeć do kapownika, skoro masz słabą pamięć. Przy czym, nie wydaje mi się, zeby w wątku "scena polityczna w Polsce" miało to jakieś fundamentalne znaczenie.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie, że skini to rasiści jest tak samo "mądre" jak twierdzenie, że czerwona flaga to symbol komunizmu.

Już julek napisał, że to są boneheadzi. Nic nie da się zrobić z tym, że zapożyczyli sobie sposób ubierania i muzykę. Skoro są nazi XsXeX to już nic mnie nie zaskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pisanie ze skini to rasisci jest niemadre"

 

 

wobec tego nalezałoby zweryfikować wszystkie, albo niemal wszystkie, opracowania jakie powstaly na temat tej subkultury, zapewne nie tylko w Polsce.

 

nikt nigdzie nie napisał, że wszyscy skini faszyzują, ale wszędzie napisane jest, że istnieją odłamy radykalne, które tak robią.

 

 

 

"najnowszy sondaz"

 

 

wszystko napisał, ale najważniejsze utajnił :] : że to sondaż dla "Do Rzeczy"

 

od tego, to w ogóle trzeba zacząć, bo dopiero wtedy można wyniki czytać we właściwym kontekście.

 

 

na mój gust, od 2015 nic sie nie zmieniło, a więc układ zależy od tego, czy SLD wejdzie do Sejmu czy nie. Uwazam, ze wejdzie, bo drugi raz nie palnie głupstwa z pomysłem koalicji. stać SLD nawet na 10 % i to niezależnie od sondaży, które dają mu ok 7.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem powyżej progu?

 

To zaskakujące po tym co oststni rok się u nich odpoerdzela

Dziwi taki mały procent Kukiza

 

 

Nka pięknie leci w dół, aż miło popatrzeć

Prog to 5 procent wiec sa ponizej.

Ja mam nadzieję, że SLD pójdzie po rozum do głowy, schowa beton i na listach nie będzie nikogo urodzonego przed 1970. Wspólna lista LewicaRazem ma szanse na ponad 10%

Przy takim wyniku nie zaryzykują.

 

Sondaż dla "Do rzeczy" aczkolwiek nie ma to większego znaczenia, bo robił Estymator. Ostatni sondaż IPSOS dla Oko Press:

 

PIS - 43%

PO - 19%

Kukiz - 10%

Nowoczesna - 6%

SLD - 5%

PSL - 3%

Razem - 2%

 

Wyniki są raczej stabilne, poza oczywiście sondażem CBOS, który zawsze sprzyjał partii rządzącej i PIS w ostatnim sondażu CBOS ma 51% po odjęciu niezdecydowanych, a PO 17%.

 

Średnia z ostatniego miesiąca z wszystkich sondażowni po obcięciu niezdecydowanych wygląda tak:

 

PIS - 48%

PO - 19,4%

Kukiz - 8,6%

Nowoczesna - 7,6%

SLD - 6,1%

PSL - 4,8%

Razem - 3,2%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.