Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, julekstep napisał:

nie robiłem tego

Ty to robiłeś

Bullshit.

Ja zachowuję proporcję w krytyce i jednocześnie dostrzegam, że przykładowo podwyższenie VAT w czasach kryzysu to trochę co innego niż zachowanie tej stawki w czasach obecnych. 

Nigdy też nie napisałem że w Polsce jest faszyzm czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

W ue nie ma religii w szkole, kapelanow w wojskach czy ulg podatkowych dla kk?:) przeciez sa. Mamy prawo dostosowane do unijnego, a bezwzgledny zakaz aborcji ktory sie z nim kloci nie zostal i nie zostanie wprowadzony. Moze to jest prostsze wyjasnienie tego ze to co wymieniles obowiazywalo za pis, za sld i za po?:)

Od kiedy prawo unijne reguluje stosunki państwo-kościół w krajach UE? We Francji i Holandii Kościół ma niewiele przywilejów i dotyczą one głównie finansowania remontów zabytkowych kościołów z budżetu państwa. Pod tym względem każdy kraj ma pełną swobodę decydowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Artlan napisał:

Od kiedy prawo unijne reguluje stosunki państwo-kościół w krajach UE? We Francji i Holandii Kościół ma niewiele przywilejów i dotyczą one głównie finansowania remontów zabytkowych kościołów z budżetu państwa. Pod tym względem każdy kraj ma pełną swobodę decydowania. 

Francja i holandia to 2 z 4 krajow unii europejskiej gdzie nie ma lekcji religii w szkole. To wyjatki a nie regula:)

No i poczynajac od klauzuli koscielnej w traktacie amsterdamskim kk sobie sporo w tej ue ugral.

A nawet nie zagladaj do bialej ksiegi o rzadzeniu unia europejska gdzie znajduje sie nastepujacy fragment:

"Kościoły biorą  udział  w  procesie  rządzenia Unią  Europejską"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, julekstep napisał:

Zgoda! Jakąś jedną pewnie zachowujesz (np tyle samo płakać na Dudę i Jarka).

Sztuka to zachować wszelkie proporcje :) 

Nie chodzi o to, że ilość moich postów krytykujących PiS i PO jest zbliżona, bo oczywiście nie jest. Tyle tylko, że ja dostrzegając błędy poprzedniej ekipy dostrzegam również, że PiS odwala podobne lub gorsze rzeczy. Jednocześnie z perspektywy czasu dobrze widać jak przesadzone było jechanie po Platformie (sam nazwałeś ich pieszczotliwie sk****synami). Przecież czytając ,,niezależne" media, komentarze na głównych portalach, wykopie czy nawet na tym forum w 2015 roku miało się wrażenie, że żegnamy jakąś juntę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artlan napisał:

Nie chodzi o to, że ilość moich postów krytykujących PiS i PO jest zbliżona, bo oczywiście nie jest. Tyle tylko, że ja dostrzegając błędy poprzedniej ekipy dostrzegam również, że PiS odwala podobne lub gorsze rzeczy. Jednocześnie z perspektywy czasu dobrze widać jak przesadzone było jechanie po Platformie (sam nazwałeś ich pieszczotliwie sk****synami). Przecież czytając ,,niezależne" media, komentarze na głównych portalach, wykopie czy nawet na tym forum w 2015 roku miało się wrażenie, że żegnamy jakąś juntę. 

Zaczniesz wklejać moje cytaty z przytaczanych tu anegdotek?

Do tego gdzie zrównuję gwałt z molestowaniem też poproszę jbc :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Artlan napisał:

Nie chodzi o to, że ilość moich postów krytykujących PiS i PO jest zbliżona, bo oczywiście nie jest. Tyle tylko, że ja dostrzegając błędy poprzedniej ekipy dostrzegam również, że PiS odwala podobne lub gorsze rzeczy. Jednocześnie z perspektywy czasu dobrze widać jak przesadzone było jechanie po Platformie (sam nazwałeś ich pieszczotliwie sk****synami). Przecież czytając ,,niezależne" media, komentarze na głównych portalach, wykopie czy nawet na tym forum w 2015 roku miało się wrażenie, że żegnamy jakąś juntę. 

Czytając Twoje posty brzmisz jakbyśmy żyli w Korei Północnej.

Strasznie mi się z Leszkiem kojarzysz, on też uważa siebie za ogarniającego lepiej od polskich konserwatystów ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

Francja i holandia to 2 z 4 krajow unii europejskiej gdzie nie ma lekcji religii w szkole. To wyjatki a nie regula:)

No i poczynajac od klauzuli koscielnej w traktacie amsterdamskim kk sobie sporo w tej ue ugral.

A nawet nie zagladaj do bialej ksiegi o rzadzeniu unia europejska gdzie znajduje sie nastepujacy fragment:

"Kościoły biorą  udział  w  procesie  rządzenia Unią  Europejską"

Ale zaraz.

Ja napisałem, że KK w Polsce ugrał więcej niż Soros (co spotkało się z drwiną RappaRa). 

Ty mnie natomiast chcesz przekonać, że w paru krajach UE też coś ugrał (chociaż zazwyczaj mniej niż w Polsce). No spoko, ale nie o tym była dyskusja. 

W Polsce KK wywalczył praktycznie wszystko co chciał, Soros nie. W Europie bywa z tym różnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, quevas napisał:

 

 

 

comment_AydkMmFP1fk9gqJMmJCloxsLd2Rss2WZ

 

po co zaraz milion

wystarczy delegacja w liczebności nie przekraczającej tuzina

po co zaraz na Warszawę

wystarczy do ambasady amerykańskiej

 

W tym kraju od 39 nie ma niezależnego sądownictwa. Kto ma do czynienia chociażby z prawem administracyjnym, ten wie, że zawsze orzeka się na korzyść gmin, SKO, wojewody, nadzoru budowlanego, kolegów z okręgowej izby radców prawnych itd. itp. Nie mają znaczenia dowody, prawo, ekspertyzy, nic. Ostatnio byłem na rozprawie, na której ten sam przepis prawa zastosowany w tej samej sprawie, był spójny i właściwy o ile stosuje go gmina i niemający zastosowania w sprawie, o ile próbują zastosować go mieszkańcy. 

Po zwróceniu uwagi, na podwójne standardy orzecznictwa względem tego samego przepisu prawa, skład sędziowski uczcił powyższy fakt 2 min ciszy (sam skład zrobił dokładnie to samo) i trzeba było walczyć na noże, aby powyższy fakt znalazł się w protokole.

Kwestia doboru sędziów, odpowiedzialności, okręgowych oirp, ustawa ppsa, kpa, kk, są do mocnego przewietrzenia, a mordę drą ludzie którzy w tych sądach są prawie bezkarni, a chcą  z tego usunąć "prawie".

Mamy ordynację wyborczą, która daje jedynie namiastkę demokracji, całkowicie bezkarne sądy, całkowicie bezkarnych urzędników.

Akurat TK dla przeciętnego mieszkańca kraju ma mniejsze znaczenie, niż sądy rejonowe, wojewódzkie sądy administracyjne itd. Wszystkie przepisy wywodzą się wprost z ustawy zasadniczej i na każdą rozprawę wypadałoby chodzić z napisem Konstytucja, tyle, że uczestników postępowania SKO i sądy mają w d...e, bo..... mogą.

Osobiście zaorałbym wszystko i to kilka razy, skropił czymś konkretnym na wszystkie chwasty, jeszcze raz zaorał, odciął sądy od lokalnych kacyków partyjnych, oirp itd i dopiero wtedy można byłoby liczyć na coś zbliżonego do równości w sądownictwie.

Nie wiem czy wiecie, ale w tym kraju, można być radcą prawnym w mieście/gminie/powiecie/województwie i stałym członkiem kolegium. Czyli od decyzji pisanej przez prawnika, można się odwołać do ....tego samego prawnika. Patologia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2019 o 18:06, fluber napisał:

Co tam Tokarczuk, narodził nam się nowy król literatury:

I chyba najlepszy:

Co się stało z człowiekiem, który tak wspaniale rozumiał nastroje społeczne, lubił haratać w gałę i sympatyczni dukał po angielsku? On już nie wróci:/

czytałeś całość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, RappaR napisał:

Czytając Twoje posty brzmisz jakbyśmy żyli w Korei Północnej.

Jakiś przykład? 

Przecież to wy w 2015 roku pisaliście o PO jak o jakiejś mafii, wymienialiście się listą ofiar seryjnego samobójcy i spuszczaliście się nad Kolonko i Sumlińskim. Nawet z takiego gówna jak afera taśmowa zrobiliście drugą Watergate a za Amber Gold obciążyliście Tuska osobiście. 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Artlan napisał:

Ale zaraz.

Ja napisałem, że KK w Polsce ugrał więcej niż Soros (co spotkało się z drwiną RappaRa). 

Ty mnie natomiast chcesz przekonać, że w paru krajach UE też coś ugrał (chociaż zazwyczaj mniej niż w Polsce). No spoko, ale nie o tym była dyskusja. 

W Polsce KK wywalczył praktycznie wszystko co chciał, Soros nie. W Europie bywa z tym różnie. 

Zazwyczaj ugral to samo:) ulgi podatkowe, kapelanow religue w szkole, to co wymieniles:)

Skad wiesz co chcial ugrac kk w polsce?:) poza tym kk to ludzie go tworzacy, np ja. I wiele milionow innych:)

 

2 minuty temu, Koelner napisał:

czytałeś całość ?

Alez skad:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.