Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, quevas napisał:

i radzie miasta Warszawy ryczą jak ranne łosie, że nie będzie im dane połamać się opłatkiem z politykami opozycji,

Za to hanukowe świece będzie mozna sobie zapalic w grudniu w sejmie :)  i to jest zajebista szpilka w tych wszystkich ktorzy sa za rozdzialem religii od panstwa, oplatek zły, ale palenie świec hanukowych ktore jest tak samo obrzędem religijnym już nie przeszkadza tym samym osobą ktorzy są przeciwko rozdziale kosciola od panstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, quevas napisał:

 

PISowcom nikt nie zabrania łamać się opłatkiem

to oni chcą szantażem emocjonalnym zmusić wszystkich innych do współuczestnictwa

Jestes debilem czy nie umiesz czytać ze zrozumieniem?  osoby ktore sa przeciwnikami rozdzialu religii od panstwa, ktorym przeszkadza lamanie się oplatkiem w sejmie, ktore jest obrzedem religijnym, zaś nie przeszkadza im palenie swiec hanukowych ktore jest rowniez obrzedem religijnym i ktore  bedzie mialo miejsce w tym miesiacu w sejmie (tutaj jakos nikt nie podnosi glosow o rozdziale panstwa od religii, a na pewno nie robia tego osoby ktorym ow obrzed dzielenia sie oplatkiem przeszkadza. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, quevas napisał:

to znów potwierdza moją teorię, że w przeciwieństwie do np. Czechów i Słowaków, Polacy nigdy walczyli o wolność od systemu komunistycznej opresji

ich dążenia skierowane były wyłącznie przeciwko deficytowi kaszanki i słoniny na półkach sklepowych

Piotrowicz kaszanki dołożył. Hurra!

xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, quevas napisał:
31 minut temu, RappaR napisał:

 

to znów potwierdza moją teorię, że w przeciwieństwie do np. Czechów i Słowaków, Polacy nigdy walczyli o wolność od systemu komunistycznej opresji

ich dążenia skierowane były wyłącznie przeciwko deficytowi kaszanki i słoniny na półkach sklepowych

Ależ walczyli. Bieda to opresja i będąc biedny, nigdy nie jesteś wolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, quevas napisał:

coś ostatnio źle z PIS, zaczynam się niepokoić.

w Wiadomościach" płaczliwym tonem  domagają się "prawa do świętowania Nobla dla Olgi Tokarczuk"

Co tam Tokarczuk, narodził nam się nowy król literatury:

Cytat

Siedzę w słońcu na tarasie,[...] oglądam reprodukcje obrazów Kokoschki, a z telefonu puszczam V symfonię Mahlera. Popijam powoli malwazję. Dawno nie czułem się tak szczęśliwy

Cytat

Sopot w sierpniu to prawdziwa masakra. Tysiące ludzi na Monciaku praktycznie przez całą dobę, na plaży ścisk niewyobrażalny. Raz spróbowałem w ciągu dnia pójść z Gosią na plażę, ale rozpętało się piekło. Ludzie mnie rozpoznają nawet w plażowym przebraniu, robią zdjęcia. Gosia zapowiedziała, że to był ostatni raz, kiedy dała się namówić. Będę więc pływał w morzu wcześnie rano, tak jak dziś: o szóstej bieg po plaży, o siódmej pływanie, jestem prawie sam. Pusta plaża o świcie ma w sobie coś z obrazów Hoppera, ten rodzaj leniwej melancholii, w której czasami lubię się zanurzyć, jak w Bałtyku

Cytat

Nigdy nie rozumiałem rodaków, którzy wybierali austriacką stronę Alp. Przejeżdżam przez Przełęcz Brenneńską, dokładam godzinę jazdy i jestem po słonecznej stronie życia. Cieplej, lepsze jedzenie i wino, ludzie serdeczniejsi, a jak pogoda zawodzi, możesz na cały dzień wyskoczyć do Wenecji, a nawet do Toskanii. Kochamy Włochy jak drugą ojczyznę

Cytat

Nie wiem, czy oglądać mecz Francja – Niemcy, nie lubię gier towarzyskich, czy kończyć "Uległość" Houellebecqa. Jestem jego wiernym czytelnikiem, chociaż go nie znoszę

I chyba najlepszy:

Cytat

Powoli kończą się nasze toskańskie wakacje. Tydzień w raju (Adam i Ewa też na pewno się trochę kłócili). Pasterski dom przerobiony na agroturismo, niedaleko Sarteano, wokół żywej duszy, tylko góry i las, duży basen i widok na wulkaniczną Monte Amiata. Wczoraj w Asyżu 'zaliczyłem' fresk Giotta z mojej ‘100’, ten ze świętym Franciszkiem i ptakami. Z Gosią przez dwa dni jeździliśmy śladami Piera della Francesci: Monterchi, Arezzo, Sansepolcro. Freski o historii świętego krzyża mógłbym oglądać godzinami, tak samo Zmartwychwstanie czy brzemienną Madonnę. Wieczorem siedzę nad basenem, czytam 'Barbarzyńcę w ogrodzie' Herberta, fragmenty o Piero. 'Stoiccy bohaterowie jego opowieści są skupieni i beznamiętni, nieporuszone liście drzew, kolor pierwszego ziemskiego poranku, pora, której nie wybije żaden zegar, nadają tworzonym przez Piera rzeczom ontologiczną niezniszczalność'. Wnuki już śpią, dzieci pojechały do Sarteano, brunello w kieliszku. Poczucie szczęścia

Co się stało z człowiekiem, który tak wspaniale rozumiał nastroje społeczne, lubił haratać w gałę i sympatyczni dukał po angielsku? On już nie wróci:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

Co tam Tokarczuk, narodził nam się nowy król literatury:

I chyba najlepszy:

Co się stało z człowiekiem, który tak wspaniale rozumiał nastroje społeczne, lubił haratać w gałę i sympatyczni dukał po angielsku? On już nie wróci:/

styl jakby podobny do vasqueza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, quevas napisał:

to znów potwierdza moją teorię, że w przeciwieństwie do np. Czechów i Słowaków, Polacy nigdy walczyli o wolność od systemu komunistycznej opresji

Co ty pieprzysz człowieku o wolności. Przecież tobie podobni po 1942 roku  ochoczo wstępowali do PPR-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, quevas napisał:

raczej, że bieda dla wolności nie jest żadną barierą

z tego co widzę, "wolność" utożsamiasz raczej ze stanem bezpieczeństwa materialnego czy zakresem możliwości konsumpcji,  a to są jednak nieco inne kategorie

 

Z zakresem możliwości podjęcia działań. Im więcej masz możliwości, tym jesteś bardziej wolny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, quevas napisał:

raczej, że bieda dla wolności nie jest żadną barierą

z tego co widzę, "wolność" utożsamiasz raczej ze stanem bezpieczeństwa materialnego czy zakresem możliwości konsumpcji,  a to są jednak nieco inne kategorie

 

Czy przemoc ekonomiczna ogranicza wolność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2019 o 09:05, RappaR napisał:

W mojej opinii Duda został kandydatem na prezydenta, ponieważ jakaś mała grupka z USA, nie wiem czy koniecznie Żydów, ale na pewno ekspertów od badania opinii publicznej, a także jej przewidywania i kształtowania, przekazała kto i w jaki sposób ma największe szanse na zwycięstwo w 2015.

To gdzie była ta ,,mała grupka z USA" gdy PiS przegrał 7 wyborów z rzędu?

Cytat

Skoro nawet ktoś taki anty-pisowski niegdyś jak ja, stwierdza, że PiS nie ogranicza swobód i wolności, to trudno uznać to za cokolwiek więcej niż bzdurę. 

Oczywiście, że ogranicza. Można się jedynie kłócić czy bardziej niż PO, ale to tylko dlatego, że Platforma rządziła dwa razy dłużej. :) 

W dniu 9.12.2019 o 06:22, fluber napisał:

Warzecha nigdy nie byl propisowski. A w jego rozumieniu swiata ograniczanie swobod i wolnosci nie jest tym samym co w przypadku totalnej opozycji. 

On sie np mocno oburzal ze 11 listopada byl w warszawie zakaz uzywania i przewozenia broni palnej i nie mogl sobie postrzelac. O takich sprawach mowi w kontekscie ograniczania swobod i wolnosci.

Nie tylko.

W dniu 9.12.2019 o 03:50, polskignom napisał:

Wbrew temu co myslisz, Polska to jest calkiem fajna karta, ktora warto posiadac w talii ;). Calkiem spore panstwo, gdzie inwestuje duzo firm z roznych stron swiata ze swietnym polozeniem. Za maly gracz by rzadzic w UE, ale dobry pomocnik, zeby ja rozgrywac... :) 

I to niby przemawia za teorią, że jakaś bliżej nieokreślona grupka ludzi zza oceanu narzuca partii opozycyjnej kandydata na prezydenta? :)

W dniu 9.12.2019 o 10:55, fluber napisał:

No i rozmawiamy o inteligencji, czy o wiedzy? Bo teraz nie wiem, co się bardziej przydaje w Pałacu Prezydenckim,  znajomość prawa poparta doktoratem, czy umiejętności publicystyczno-konferansjerskie, które na pewno Szymon Hołownia posiada.

Przecież Adrian się wykłada nawet na podstawach Konstytucji. On chyba nawet za bardzo nie ogarnia kiedy się kończy kadencja starego Sejmu a kiedy zaczyna nowego.

Zresztą w naszym ustroju prezydent ma pełnić głównie funkcję reprezentacyjną oraz funkcję politycznego arbitra a nie jakiegoś wykształconego technokraty.

 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Artlan napisał:

To gdzie była ta ,,mała grupka z USA" gdy PiS przegrał 7 wyborów z rzędu?

Cytat

Przegrała z małą grupką z Niemiec.

9 godzin temu, Artlan napisał:

Oczywiście, że ogranicza. Można się jedynie kłócić czy bardziej niż PO, ale to tylko dlatego, że Platforma rządziła dwa razy dłużej. :) 

W dniu 9.12.2019 o 06:22, fluber napisał:

W semantyce to oczywiście. PiS ogranicza. Mniej niż grawitacja, ale ogranicza.

9 godzin temu, Artlan napisał:

I to niby przemawia za teorią, że jakaś bliżej nieokreślona grupka ludzi zza oceanu narzuca partii opozycyjnej kandydata na prezydenta? :)

W dniu 9.12.2019 o 10:55, fluber napisał:

Nie. Zdolność do logicznego myślenia przemawia. U Ciebie wielokrotnie były deficyty tej zdolności stwierdzone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

Przegrała z małą grupką z Niemiec

Czyli najpierw jakaś grupka z Niemiec kazała PiSowi robić akcje z doktorem G, wchodzić w koalicję z Samoobroną, wystawiać na pierwszy front Macierewicza, Piotrowicza i Pawłowicz (żeby odstraszać wyborców od PiS), a potem jakaś grupka z USA kazała wspomnianą trójkę schować i rzucić pomysł 500plus, a przy okazji poleciła Banasia? Tak, to brzmi bardzo logicznie. :)

Rozumiem, że ta grupka z USA wprowadziła w Polsce zakaz handlu żeby dokopać tej grupce z Niemiec? :) 

Cytat

W semantyce to oczywiście. PiS ogranicza. Mniej niż grawitacja, ale ogranicza.

Może ty lubisz być trzymany za mordę i nie przeszkadza ci, że państwo wkracza w kolejne aspekty życia, ale wielu ludzi zakazy handlu czy wprowadzenie recept na pigułki ,,dzień po" zwyczajnie irytuje. 

Czy ta twoja ,,grupka z USA" nie mogłaby się zająć po prostu swoim życiem? :) 

Cytat

Nie. Zdolność do logicznego myślenia przemawia. U Ciebie wielokrotnie były deficyty tej zdolności stwierdzone.

Powiedział człowiek znany jako pisowski manipulant (chyba nawet większy niż flubi). :)

Na dodatek twoje ograniczenia intelektualne sprawiły, że miałeś problem z obliczeniem prawdopodobieństwa urodzenia Amerykanina w Akron (z tego co pamiętam wyszła ci jakaś liczba, która już na pierwszy rzut oka wyglądała na w c*** dużą nawet dla średnio ogarniętego licealisty). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Artlan napisał:

Na dodatek twoje ograniczenia intelektualne sprawiły, że miałeś problem z obliczeniem prawdopodobieństwa urodzenia Amerykanina w Akron (z tego co pamiętam wyszła ci jakaś liczba, która już na pierwszy rzut oka wyglądała na w c*** dużą nawet dla średnio ogarniętego licealisty). 

A i tak z edukacją poradziłem sobie lepiej od Ciebie. Co to świadczy o Tobie?

Z iloma rzeczami Ty musiałeś sobie nie dać rady, bym nadgonił ten wielki błąd w rachunku prawdopodobieństwa? :)

53 minuty temu, Artlan napisał:

Rozumiem, że ta grupka z USA wprowadziła w Polsce zakaz handlu żeby dokopać tej grupce z Niemiec? :) 

Nie. Po prostu jest on korzystny i tyle.

53 minuty temu, Artlan napisał:

Czyli najpierw jakaś grupka z Niemiec kazała PiSowi robić akcje z doktorem G, wchodzić w koalicję z Samoobroną, wystawiać na pierwszy front Macierewicza, Piotrowicza i Pawłowicz (żeby odstraszać wyborców od PiS), a potem jakaś grupka z USA kazała wspomnianą trójkę schować i rzucić pomysł 500plus, a przy okazji poleciła Banasia? Tak, to brzmi bardzo logicznie. :)

 

Dokładnie. Dużo bardziej logicznego od takiego szura jak Ty, który neguje nauki społeczne :)

 

53 minuty temu, Artlan napisał:

Czy ta twoja ,,grupka z USA" nie mogłaby się zająć po prostu swoim życiem? :) 

Cytat

Oczywiście. Jeśli tylko jej odpowiednio za to zapłacisz albo zmusisz siłą.

Błaganiem i płaszczeniem się na kolanach wiele nie ugrasz :)

53 minuty temu, Artlan napisał:

Może ty lubisz być trzymany za mordę i nie przeszkadza ci wprowadzenie recept na pigułki ,,dzień po" zwyczajnie irytuje. 

W c*** mnie to trzyma za mordę, przeszkadza i ogranicza moją wolność :)

53 minuty temu, Artlan napisał:

 

 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, RappaR napisał:

A i tak z edukacją poradziłem sobie lepiej od Ciebie. Co to świadczy o Tobie?

Z iloma rzeczami Ty musiałeś sobie nie dać rady, bym nadgonił ten wielki błąd w rachunku prawdopodobieństwa? :)

Raczej niewiele z tej edukacji wyniosłeś, skoro homoseksualizm uznajesz za chorobę a aborcję zrównujesz z zabójstwem (pewnie przerwanie ciąży przed 10 tygodniem to dla ciebie urodzenie a nie poronienie i chciałbyś nadawać takim dzieciom imiona i numery PESEL :)). 

Cytat

Nie. Po prostu jest on korzystny i tyle.

Ale dla kogo? Dla tej grupki z USA czy dla polskich konsumentów? 

Cytat

Dokładnie. Dużo bardziej logicznego od takiego szura jak Ty,

Czyli Pawłowicz i Macierewicz to wymysł jakiejś tajemniczej grupki, która to grupka dowolnie nimi steruje na scenie politycznej (raz chowając, raz wypuszczając na pierwszy front)? 

Cytat

który neguje nauki społeczne :)

Religia to nie nauka. :) A jeżeli nawiązujesz do czegoś innego, to zupełnie nie wiem do czego. 

Cytat

 

Oczywiście. Jeśli tylko jej odpowiednio za to zapłacisz albo zmusisz siłą.

Błaganiem i płaszczeniem się na kolanach wiele nie ugrasz :)

 

Ja po prostu wyraziłem zdziwienie, że jakaś grupka miliarderów podczas palenia cygar i zażywania kokainy miałaby toczyć zażarte dyskusje o Marianie Banasiu, Krystynie Pawłowicz i reszcie tego polskiego piekiełka. To jest chyba taka typowa polaczkowata megalomania przejawiająca się w postrzeganiu Polski jako centrum wszechświata. :)  

Oczywiście, że partie korzystają z różnego rodzaju doradztwa, również zagranicznego. Chociażby taki Kwaśniewski podczas pierwszej kampanii korzystał z usług zagranicznej agencji PR (która początkowo powiedziała mu, że raczej nic z tego nie będzie, bo jest za młody, był komuchem i startuje przeciwko dawnemu liderowi ,,S" :)). Nie jest również tajemnicą, że PiS bardzo inspiruje się Orbanem. Jednakże sugerowanie, że istnieje jakaś tajemnicza grupka ludzi, która zza oceanu steruje niemal każdym aspektem polskiej polityki to jest szuryzm w czystej postaci. 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.