Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lorak napisał:

w sposobie w jaki przekazuje myśli ; ] zobacz choćby wyżej jakie zestawienie wyrazów: "nikczemnie skąpa nadzieja". tak piszą tylko poeci albo uber erudyci.

Jeśli dla Ciebie zestawienie trzech słów to uber erudyzm, to masz paskudnie ubogie poczucie stylu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, darkonza napisał:

To musiało się coś mocno in + zmienić przez ostatnie ok 10 lat

Jak w okolicach 2010 byłem pół roku w Danii to ta ich 'obywatelska uczciwość' była dla mnie szokiem kulturowym. Serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@quevas - no to jest po prostu k.... skandal. 

I gdzie są ci, którzy bronią kościół katolicki? Takie hasła głoszą przedstawiciele KK? Nawoływanie i popieranie agresji? A potem jak zdarzają się przypadki zabójstwa p. Adamowicza, jak u mnie w mieście, to nagle wszyscy są zbulwersowani?

Tak. @fluber, jestem katolikiem. I właśnie dlatego uważam i mam prawo uważać, że większość biskupów (i nie tylko, jak widać po Białym Stoku), należy rozliczyć, osądzić i wsadzić tam gdzie ich miejsce. Wierzę w Boga, nie w księdza. Ksiądz to taki sam człowiek jak my wszyscy. Grzeszny. Powiem więcej, wielu z nas jest bliżej pana Boga niż tamci. Bo my to robimy z wiary, oni z pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bulek napisał:

 

Tak. @fluber, jestem katolikiem. I właśnie dlatego uważam i mam prawo uważać, że większość biskupów (i nie tylko, jak widać po Białym Stoku), należy rozliczyć, osądzić i wsadzić tam gdzie ich miejsce. Wierzę w Boga, nie w księdza. Ksiądz to taki sam człowiek jak my wszyscy. Grzeszny. Powiem więcej, wielu z nas jest bliżej pana Boga niż tamci. Bo my to robimy z wiary, oni z pieniędzy.

Ja zamiast generalizowania wolałbym jednak konkrety. Jeżeli ktoś popełnił przestępstwo jestem całym sercem za tym, żeby poniósł zasłużoną karę. Natomiast nie zgadzam się na plucie na całe środowisko, w którym jest wielu wspaniałych duchownych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, bulek napisał:

@quevas - no to jest po prostu k.... skandal. 

I gdzie są ci, którzy bronią kościół katolicki? Takie hasła głoszą przedstawiciele KK? Nawoływanie i popieranie agresji?

ten komunikat był napisany przed marszem, więc nie ma co akurat tutaj szukać afery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bulek napisał:

@quevas

@fluber Powiem więcej, wielu z nas jest bliżej pana Boga niż tamci. Bo my to robimy z wiary, oni z pieniędzy.

Synku. Pycha to pierwszy z siedmiu grzechów głównych. Pisanie, jako katolik, że jest się lepszym od innego człowieka, po tylu wspaniałych naukach księdza Lemańskiego? Coś mi się tu nie klei... 

6 godzin temu, quevas napisał:

Jako kapłani posługujący w naszej parafii, składamy wyrazy uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie, w jakikolwiek sposób włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich

Debilna maszyna już ruszyła. Tysiące cytowań przez tych samych. Internetowe quevasy bezmyślnie powielają przekaz, jeszcze kilka dni shitstormu I wszystko ucichnie. 

Teraz szkoda nawet tłumaczyć o co chodzi z tym ogłoszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby przywołanie p. Adamowicza było nie na miejscu. Przecież nie pisałem, że ten czy tamten jest tutaj winny, natomiast ten brak reakcji na próby podporządkowania sobie Polski przez pewne grupy skrajnych nacjonalistów leży u podłoża tej tragedii.

10 godzin temu, fluber napisał:

Ja zamiast generalizowania wolałbym jednak konkrety. Jeżeli ktoś popełnił przestępstwo jestem całym sercem za tym, żeby poniósł zasłużoną karę. Natomiast nie zgadzam się na plucie na całe środowisko, w którym jest wielu wspaniałych duchownych. 

I w tym aspekcie całkowicie się zgadzamy. Jest wielu wspaniałych duchownych, którzy próbują być apolityczni. O pieniądzach pisałem w kontekście zwłaszcza biskupów, którymi ta rządza zawładnęła. I wiem doskonale, że wielu jest duchownych, którzy tylko czekają na zmianę pokoleniową w episkopacie. Dlatego też nie śmiem nawet wrzucać wszystkich księży do jednego worka, bo byłoby to antykatolickie.

9 godzin temu, lorak napisał:

ten komunikat był napisany przed marszem, więc nie ma co akurat tutaj szukać afery.

Tego akurat nie jestem pewny. Owszem, księża tej parafii próbują się tłumaczyć, ale marsz odbył się w sobotę, a ogłoszenia duszpasterskie są czytane w niedzielę. Tutaj to chronologiczne zestawienie wypada z niekorzyścią dla tej parafii. Zresztą - nawet jeśli nie mieli tego akurat na myśli, to opinia ludzi o tej parafii poszła w świat, a mam nadzieję, że wielu miejscowych parafian tym zdaniem poczuło się mocno zszokowanych, niezależnie od opcji politycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bulek napisał:

 

Tego akurat nie jestem pewny. Owszem, księża tej parafii próbują się tłumaczyć, ale marsz odbył się w sobotę, a ogłoszenia duszpasterskie są czytane w niedzielę. 

Nigdy nie byles na niedzielnej mszy w sobote? 

29 minut temu, bulek napisał:

 

I w tym aspekcie całkowicie się zgadzamy. Jest wielu wspaniałych duchownych, którzy próbują być apolityczni. O pieniądzach pisałem w kontekście zwłaszcza biskupów, którymi ta rządza zawładnęła. I wiem doskonale, że wielu jest duchownych, którzy tylko czekają na zmianę pokoleniową w episkopacie. Dlatego też nie śmiem nawet wrzucać wszystkich księży do jednego worka, bo byłoby to antykatolickie

Nadal zero konkretow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fluber napisał:

Nigdy nie byles na niedzielnej mszy w sobote? 

No wiesz, raczej w soboty nie chodzi się do kościoła i zresztą pierwsze słyszę, że ogłoszenia duszpasterskie wygłaszane są w soboty, zwłaszcza, że są zapowiedziami na dni 1-6. Zresztą co niedziela słyszymy "Dzisiaj wypada ..... Niedziela Zwykła"...

Nie przeczę, że mogą być wygłoszone też w sobotę po południu, ale już wtedy było po marszu.

Zresztą nikt już się nie dowie, co autor miał na myśli. Kontekst tych wypowiedzi był w obliczu tych wydarzeń natomiast skandaliczny, a to czy te słowa były do nich odnoszone czy też nie, dla szumu medialnego to nie ma znaczenia. Kościół powinien unikać takich wpadek, bo zwłaszcza w miastach odsetek ludzi uczęszczających do kościoła się zmniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bulek napisał:

No wiesz, raczej w soboty nie chodzi się do kościoła i zresztą pierwsze słyszę, że ogłoszenia duszpasterskie wygłaszane są w soboty, zwłaszcza, że są zapowiedziami na dni 1-6. Zresztą co niedziela słyszymy "Dzisiaj wypada ..... Niedziela Zwykła"...

 

Chodzi się, jak się pracuje w niedzielę. Sobotnia msza po południu, o ile nie jest jedyną mszą w tym dniu w parafii, jest mszą niedzielną. I wtedy w sobotę też usłyszysz na mszy "dzisiaj wypada... Niedziela Zwykła"

3 minuty temu, bulek napisał:

 

Nie przeczę, że mogą być wygłoszone też w sobotę po południu, ale już wtedy było po marszu.

 

Natomiast przygotowane i wrzucone na stronę były znacznie wcześniej, zwłaszcza że obrazki z marszu zaczęły się pojawiać w mediach w późnych godzinach wieczornych. 

7 minut temu, bulek napisał:

 

Zresztą nikt już się nie dowie, co autor miał na myśli. 

Żeby uznać, że miał na myśli butowanie pedałów, a nie piknik rodzinny, który się odbył tego samego dnia w Białymstoku, to trzeba mieć naprawdę dużo złej woli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wczorajszym głównym wydaniu "faktów" (koło 2:50) niezła manipulacja. najpierw wspomnieli o odpowiedzi episkopatu na obecne wydarzenia w białymstoku, a od razu po tym dali wypowiedź Rydzka, w której chwali zatrzymywanie LGBT przez polaków ze stowarzyszeń narodowych, patriotycznych. wszystko pięknie, tylko że to przemówienie ojca dyrektora było z 14 lipca (info o tym się pojawiło na chwilę mniejszym tekstem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, lorak napisał:

we wczorajszym głównym wydaniu "faktów" (koło 2:50) niezła manipulacja. najpierw wspomnieli o odpowiedzi episkopatu na obecne wydarzenia w białymstoku, a od razu po tym dali wypowiedź Rydzka, w której chwali zatrzymywanie LGBT przez polaków ze stowarzyszeń narodowych, patriotycznych. wszystko pięknie, tylko że to przemówienie ojca dyrektora było z 14 lipca (info o tym się pojawiło na chwilę mniejszym tekstem).

fakty to radio maryja dla drugiej strony

 

widać powinniśmy nad tym przechodzic do porądku dziennego tak jak zwolennicy pisu przechodzą nad treściami z trwam

bo to przecież normalne wg niektórych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2019 o 10:07, fluber napisał:

Jestem przekonany, że istnieje, ale dopuszczam ewentualność, że mogę się mylić, bo nie jest udowodnione, że Bóg istnieje. Jest więc taka możliwość, że moja relacja z Bogiem wynika np. z jakichś problemów psychicznych, a to mój mózg jest źródłem przeżyć, których w relacji z Bogiem doświadczam i mózgi innych ludzi są przyczyną mówienia językami, zaśnięcia w Duchu Świętym, czy tego, co się dzieje podczas egzorcyzmów, czyli rzeczy, których doświadczam jako obserwator na spotkaniach różnych wspólnot. 

Myślę ze warto swoje poglądy konfrontować z przeciwnymi argumentami, bo to sprawia że nasze staną się lepsze. Jakbyś odpowiedział na te materiały? Bo do mnie argumenty używane przez tego człowieka trafiają. Dlatego chętnie zapoznam się z twoimi, które być może będą lepsze.

Doświadczenia religijne 

 

Egzorcyzmy

 

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MMM2121 napisał:

Myślę ze warto swoje poglądy konfrontować z przeciwnymi argumentami, bo to sprawia że nasze staną się lepsze. Jakbyś odpowiedział na te materiały? Bo do mnie argumenty używane przez tego człowieka trafiają. Dlatego chętnie zapoznam się z twoimi, które być może będą lepsze.

 

Ale po co ja mam podrasowywać swoje argumenty??? Przecież ja sobie doskonale zdaję sprawę z tego, że moje doświadczenie religijne nie przekona nikogo innego poza mną:)

Zakończyłem odsłuchiwanie na: 

Cytat

więc co ja muszę takiego zrobić, żeby wybić teiście z głowy, że Bóg istnieje

 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.