Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, josephnba napisał:

A mnie zastanawia czy gdyby (przyjmując teoretycznie) morawiecki była tak dobrym politykiem jak niektórzy tu i ówdzie piszą ale zamiast na jasnej górze byłby w meczecie/synagodze, wówczas miałby takie poparcie między innymi u flubera i innych pisludczykow

Pewnie nie, wychowanie w wierze katolickiej i zycie zgodnie z jej wartosciami jest dla mnie dosc istotne u polityka, a przede wszystkim zdecydowanie mi blizsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, josephnba napisał:

Ale żyjemy w świeckim państwie, więc jego zdolności powinny być oceniane wyżej niż religia

Żyjemy przede wszystkim w wolnym państwie:)

30 minut temu, josephnba napisał:

 

Wszystkie te rzeczy przeczą podstawom wiary w Boga

 

Jakby tak było, to ktoś by coś powiedział.

On:

 

albo on:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bulek napisał:

Czy Radio Maryja głosi prawdy katolickie? Od tego myślę trzeba zacząć.

Wg mojego nie.

Radio Maryja to rozgłośnia, która pod płaszczykiem katolicyzmu głosi tezy polityczne a słuchaczom wmawia wartości które są bardziej typowe dla ultra nacjonalistów niż wierzących katolików.

To nic dziwnego, ojciec Rydzyk nie jest księdzem. To biznesmen, oligarcha. Na biznesie zna się jak mało kto w kraju i postanowił wykorzystać fakt, że Polska jest krajem katolickim dla realizacji własnych celów. Tylko i wyłącznie.

Marysia, lat dwanaście.

2 godziny temu, josephnba napisał:

Nie można nazywać radiem katolickim rozgłośni z anteny której padały słowa rasistowskie, ksenofobiczne, rozróżniające ludzi na gorszych i lepszych oraz otwarcie nawołujące do finansowania tejże rozgłośni

 

Maciuś, klasa 5C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, RappaR napisał:

Nie znalazłem. 
Uważam, że nie masz racji w swoim poście.

Zapytam prosto. Na jakiej podstawie tak uważasz? Bo na razie czytam jakieś "Marysie" albo "nie masz racji"... No trochę to mało.

6 minut temu, fluber napisał:

Piszesz nieprawde, ojciec rydzyk przyjal swiecenia kaplanskie 48 lat temu.

Za czasów PRL-u. Tam takich lubiano. A ponoć PiS jest przeciw tamtemu ustrojowi, choć wiem, to tylko na pokaz, o czym świadczy Piotrowicz czy prof. tylko na własnej uczelni Pawłowicz.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bulek napisał:

 

Za czasów PRL-u. Tam takich lubiano. A ponoć PiS jest przeciw tamtemu ustrojowi, choć wiem, to tylko na pokaz, o czym świadczy Piotrowicz czy prof. tylko na własnej uczelni Pawłowicz.

Alez poplynales:) pis powinno potepic wszystkich ksiezy ktorzy byli swieceni za prl?:) caly episkopat?:) i odciac sie od kazdego naukowca ktory wtedy uzyskal tytul?:) i od kazdego pracownika sadownictwa?:) bo inaczej nie mozna byc przeciwko totalitarnemu ustrojowi?:) dobrze rozumiem?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fluber napisał:

95% tego co jest w Radiu Maryja to wspolne modlitwy, katechezy, rozwazanie biblijne, nabozenstwa czy transmisje Mszy Swietych, wiec jak najbardziej glosi prawdy katolickie.

Czy oby na pewno ci sluchacze wczesniej nie mieli takich pogladow? Czg poglady typowej babci biegajacej do kosciola nie sa przypadkiem ultranacjonalistyczne niezaleznie od tego czy sluchaja tego radia czy nie? Bo ja znam w swoim srodowisku co najmniej kilka ktore nigdy radia Maryja nie sluchaly a poglady maja calkowicie zbiezne.

Mylisz związki przyczynowo-skutkowe. Nie jest przyczyną fakt, iż babcia jest ultranacjonalistką słuchając radia Maryja tylko skutkiem. Takie babcie w latach młodości walczyły o inne cele - o wolność, równość, demokrację. I im w tym pomagał kościół. Teraz Kościół poprzez Rydzyka wpaja im inne rzeczy: uprzedzenie do innej kultury, innej rasy, innego wyzwania, innej orientacji, czy nawet innej narodowości! One tego nie miały wpojone od zarania. One teraz tak myślą, gdyż słuchają "wysłannika Boga". Tak one go traktują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bulek napisał:

Mylisz związki przyczynowo-skutkowe. Nie jest przyczyną fakt, iż babcia jest ultranacjonalistką słuchając radia Maryja tylko skutkiem. Takie babcie w latach młodości walczyły o inne cele - o wolność, równość, demokrację. I im w tym pomagał kościół. Teraz Kościół poprzez Rydzyka wpaja im inne rzeczy: uprzedzenie do innej kultury, innej rasy, innego wyzwania, innej orientacji, czy nawet innej narodowości! One tego nie miały wpojone od zarania. One teraz tak myślą, gdyż słuchają "wysłannika Boga". Tak one go traktują.

Moim argumentem jest to, że wypowiadając się o Radiu Maryja, nie masz pojęcia o jego audycji z powodu braku zaznajomienia się z nimi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Alez poplynales:) pis powinno potepic wszystkich ksiezy ktorzy byli swieceni za prl?:) caly episkopat?:) i odciac sie od kazdego naukowca ktory wtedy uzyskal tytul?:) i od kazdego pracownika sadownictwa?:) bo inaczej nie mozna byc przeciwko totalitarnemu ustrojowi?:) dobrze rozumiem?:)

Tak. Dokładnie tak. Cały episkopat. I nie dlatego, że to komuniści. Dlatego, że popierali/ukrywali pedofili. Na jedno wychodzi. Lemański jest mądrym księdzem, jednym z mądrzejszych. Są też inni. Ale oni są przyćmieni przez władzę, która powinna odpowiadać za swoje słowa jak przeciętny Kowalski. Przed sądem. Tak mówię jako praktykujący katolik, żeby nie było. I dlatego mam prawo wypowiadać się w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bulek napisał:

Tak. Dokładnie tak. Cały episkopat. I nie dlatego, że to komuniści. Dlatego, że popierali/ukrywali pedofili. Na jedno wychodzi. Lemański jest mądrym księdzem, jednym z mądrzejszych. Są też inni. Ale oni są przyćmieni przez władzę, która powinna odpowiadać za swoje słowa jak przeciętny Kowalski. Przed sądem. Tak mówię jako praktykujący katolik, żeby nie było. I dlatego mam prawo wypowiadać się w ten sposób.

Piekne przejscie od swiecen za prlu do ukrywania pedofili.

10/10 i order vasqueza - doskonaly belkot

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.