Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, lorak napisał:

 

cała warta odsłuchania, ale dla ciebie szczególnie fragment koło 31 minuty, gdzie jest wyjaśniane dlaczego rozmowy z ludźmi religijnymi na tego typu tematy są bezproduktywne.

No to widocznie slabo sluchales:)

Naturalnie nie zamierzam sluchac czegos co zawiera opinie ze mozna odrzucic produktywnosc rozmowy z kims nie ze wzgledu na jakosc jej argumentow a ze wzgledu na to jaka dana osoba jest:)

13 minut temu, josephnba napisał:

Za chwilę mają oficjalnie ogłosić 

Niewiele zdradzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

No to widocznie slabo sluchales:)

Naturalnie nie zamierzam sluchac czegos co zawiera opinie ze mozna odrzucic produktywnosc rozmowy z kims nie ze wzgledu na jakosc jej argumentow a ze wzgledu na to jaka dana osoba jest:)

pudło. tam jest właśnie tłumaczone jaka jest struktura argumentów osoby religijnej i co z tego wynika dla jakości dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lorak napisał:

pudło. tam jest właśnie tłumaczone jaka jest struktura argumentów osoby religijnej i co z tego wynika dla jakości dyskusji.

Jak dla mnie "wszyscy zydzi to zlodzieje" i "wszyscy religijni blednie argumentuja" to ta sama polka. Generalizowanie i sprowadzanie kilka miliardow ludzi do wspolnego mianownika tylko dlatego ze ma sie palaca potrzebe utwierdzania w slusznosci swojej niereligijnosci. Szkoda czasu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Jak dla mnie "wszyscy zydzi to zlodzieje" i "wszyscy religijni blednie argumentuja" to ta sama polka. Generalizowanie i sprowadzanie kilka miliardow ludzi do wspolnego mianownika tylko dlatego ze ma sie palaca potrzebe utwierdzania w slusznosci swojej niereligijnosci. Szkoda czasu:)

Fluber, pomyśl. przecież jako osoba wierząca nie możesz brać pod uwagę (w sensie praktycznym, nie teoretycznym), że prawdziwym może być jakiś system bez boga (lub z bogiem innym niż twój). to jest immanentna cecha wierzących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lorak napisał:

Fluber, pomyśl. przecież jako osoba wierząca nie możesz brać pod uwagę (w sensie praktycznym, nie teoretycznym), że prawdziwym może być jakiś system bez boga (lub z bogiem innym niż twój). to jest immanentna cecha wierzących.

tak samo jak w sensie praktycznym niewierzacy nie wezmie pod uwage systemu z bogiem

ogolnie w sensie praktycznym ludzie sa mocno ogreniczeni przez milion spraw, przekonan, doswiadczen  - dlatego trzeba sie skupiac na dobrej argumentacji w dyskusji teoretycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lorak napisał:

Fluber, pomyśl. przecież jako osoba wierząca nie możesz brać pod uwagę (w sensie praktycznym, nie teoretycznym), że prawdziwym może być jakiś system bez boga (lub z bogiem innym niż twój). to jest immanentna cecha wierzących.

Zdefiniuj " wiara " :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lorak napisał:

tylko część niewierzących. np. agnostyk weźmie pod uwagę. 

Znasz historie zycia i doswiadczen kazdego agnostyka*, zeby stwierdzic ze kazda osoba z tego zbioru wezmie pod uwage (w sensie praktycznym!) wszystkie mozliwe 'opcje'?

* abstrahujac juz od tego, ze wrzucanie agnostykow do zbioru 'niewierzacy' moze byc naduzyciem

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, lorak napisał:

Fluber, pomyśl. przecież jako osoba wierząca nie możesz brać pod uwagę (w sensie praktycznym, nie teoretycznym), że prawdziwym może być jakiś system bez boga 

Czy w rozmowach teoretycznych nie wystarczy ze osoba wierzaca bierze te teze teoretycznie pod uwage? Nie rozumiem czym jest sens praktyczny w rozmowach i systemie wierzen

11 minut temu, lorak napisał:

tylko część niewierzących. np. agnostyk weźmie pod uwagę. 

Przecież agnostyk może być rownież wierzacy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, quevas napisał:

I Marsz Równości w Białymstoku

ponoć panowie kibole mieli sie gromadnie stawić celem spacyfikowania zgorszeńców

 

chciałbym tutaj wyrazić uznanie dla poświęcenia panów kiboli : oto sobota, lato, piękna pogoda, wieczór, a oni zostawiają swoje oszałamiająco atrakcyjne dziewczyny na łasce przypadkowych uwodzicieli, by upokarzać się uprawianiem kobiecej histerii i pocić niskie czoło w kominiarkę, a wszystko dla zdrowia narodu

 Z tego co widzę po obrazkach z neta, to mam nadzieję, że sądy wlepią im porządne kary. 20 osób zatrzymanych. Co za bandytyzm. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Też mi bandytyzm. Facet od czterech kolesi nie dostał ani jednego czystego ciosa czy kopa. Już fluber przestań z tą swoją cukierkowatą obiektywnością, bo cieknie l z monitora lukrem. :) 

Rozumiem, że jak czterech gości napada na jednego i uderza nieczysto ( nie wiem skąd ten wniosek) to nie jest bandytyzm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Też mi bandytyzm. Facet od czterech kolesi nie dostał ani jednego czystego ciosa czy kopa. Już fluber przestań z tą swoją cukierkowatą obiektywnością, bo cieknie l z monitora lukrem. :) 

Czyli Twoim zdaniem takiego zachowania nie nalezy potepiac bo akurat trafily sie kasztany co nie potrafia trafic w prawie nieruchomy cel?

Rozumiem, ze jesli gwalcicielowi nie stanie to tez traktujesz to jako okolicznosc lagodzaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2019 o 17:33, bulek napisał:

 

Zatrważające jest to że społeczeństwo tego nie widzi albo nie chce widzieć. I nie wiem co jest gorsze.

Najlepsze z tego typu "ojejków". "Wy naprawdę nie widzicie co się dzieje dookoła". Ja jak zawsze chcę sobie poprawić humor to sięgam po słynne dzieła Kornaka i Pankowskiego. Tam warto poszukać udokumentowane przypadki propagowania antysemityzmu, faszyzmu na antenie Radio Maryja:.

 

1997 rok - RM na antenie gości gen. Stanisława Skalskiego (antysemityzm)

1998 rok - na manifestacji NOP krzyczano "Radio Maryja to nasza siła" :)

1998 - obrona krzyża w Oświęcimiu

2000 - przeszła manifestacja zorganizowana m.in przez słuchaczy Radio Maryja na rzecz powszechnego uwłaszczenia

2006 - Michalkiewicz na antenie RM

2006 - prokuratura podaje, że zajmie się sprawą zbiórki organizowanej przez RM na rzecz upadającej Stoczni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! co to ma wspólnego z rasizmem, faszyzmem?

2007 - RM ogranizuje Marsz dla Życia

2007 - Teodor Kudła

2008 - słynne przemówienie posła Pięty o białym człowieku w sejmie. Powiązali go z RM

2009 - nagranie z prof. Ryszardem Kozłowskim

 

To tylko z lat 1987-2009. Szok i niedowierzanie.

10 minut temu, julekstep napisał:

Rozumiem, ze jesli gwalcicielowi nie stanie to tez traktujesz to jako okolicznosc lagodzaca?

I gdybym teraz odpowiedział, to fluber i julek przez najbliższe kilka stron dyskutowaliby z zapałem o niczym . W "półzdaniowcach".

 

albo dobra. Niech będzie.

Pierwszy walnął od tyłu w kark, Drugi dał pół-kopniaczka, trzeci zamachnął się tylko kolanem, a czwarty uderzył z buta przelatującego komara

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DeltaCenter napisał:

 

I gdybym teraz odpowiedział, to fluber i julek przez najbliższe kilka stron dyskutowaliby z zapałem o niczym . W "półzdaniowcach".

I tak powiedziales juz wystarczajaco duzo.

Wkurza mnie ze banda pawianow atakuje bezbronnych ludzi ktorzy przyszli zamanifestowac swoje poglady. Wkurza mnie bo nie chce potem na marszu dla zycia i rodziny dostac w odwecie od jakichs antifowcow w ramach rewanzu. Wkurza mnie bo przemoc nie ma nic wspolnego z religia katolicka i nienawidze jak grupka warzyw bez mozgu wyciera swoje tepe ryje o biblie , krzyz i kosciol wylacznie po to zeby miec przykrywke dla zaspokojenia swoich zwierzecych, prymitywnych potrzeb polegajacych na skopaniu we czterech dwa razy od nich mniejszego "pedala". Zyjemy w cywilizowanym i demokratycznym kraju gdzie ludzie maja prawo demonstrowac i wlos im z glowy za to spasc nie moze. A tacy bandyci uderzaja w podstawy zasad debaty publicznej i robia z naszego cywilizowanego kraju dzungle. Licze na to ze policja migiem opublikuje wizerunki napastnikow zeby kazdy z tych bohaterow mogl zostac odpowiednio napietnowany i przykladnie ukarany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Wkurza mnie bo przemoc nie ma nic wspolnego z religia katolicka i nienawidze jak grupka warzyw bez mozgu wyciera swoje tepe ryje o biblie , krzyz i kosciol wylacznie po to zeby miec przykrywke dla zaspokojenia swoich zwierzecych, prymitywnych potrzeb

Masz pewność, że czterech gości z filmiku powołuje się na Biblię, że są katolikami, że uczęszczają regularnie do Kościoła na mszę? Hamuj się trochę ze słownictwem, bo to że jak vasquez używasz nieraz prymitywnego języka, dla określenia innych ludzi,  nie jest nowością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DeltaCenter napisał:

Masz pewność, że czterech gości z filmiku powołuje się na Biblię, że są katolikami, że uczęszczają regularnie do Kościoła na mszę? Hamuj się trochę ze słownictwem, bo to że jak vasquez używasz nieraz prymitywnego języka, dla określenia innych ludzi,  nie jest nowością.

Nie wiem, co ma Twoje pytanie do tego, co powiedziałem.

Nie mam zielonego pojęcia, czy są katolikami, czy nie i czy chodzą do kościoła, czy nie, szczerz bardzo w to wątpię, ale byli członkami kontrmanifestacji, która zebrała się tam pod określonymi hasłami i dlatego napisałem, że swoje bandyckie zapędy realizują wycierając swoje tępe ryje o Biblię, krzyż i kościół.

8 minut temu, DeltaCenter napisał:

 Hamuj się trochę ze słownictwem

Nie będę się hamował z nazywaniem rzeczy po imieniu, jak chcesz bronić bandytów, to proszę bardzo. Sam sobie wystawiasz świadectwo w ten sposób.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowy niedokończone w trwm

Obejrzałem bo kiedyś fluber wspominał że poziom wysoki

No cóż

Temat wartości katolickie i polskie kontra genderowe

Rozmówcy

Poseł PiS

Poseł PiS

Radny PiS 

Ksiądz

 

No i sobie pogadali!

Nic dziwnego że fluberowi się podoba, nikt się nie spiera, każdy sobie przyklaskuje 

Idylla!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.