Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

dramat o bedzie dla pisu jesli do jesieni problemu nie rozwiaza

bo miejsc nie jest wiecej i kazdy rodzic jest tego swiadomy, kazdy kto chodzil do szkoly sredniej tez, bo nikt z\ was mi nie powie ze w liceach nie bylo przepelnionych sal i klasy liczyly po 20 osob

28+ to byla i jest norma w wiekszosci placówek

a jesli we wrzesniu 1/3 uczniów nie znajdzie sie w szkole sredniej wowczas pis zaplaci przy urnach co mnie akurat nie wartwi

 

 

2 godziny temu, fluber napisał:

A to jest coś nie w porządku z tym paskiem?

twoja ignorancja na zle rzeczy robione przez pis powinna znalezc sie na ich wiecu wyborczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, josephnba napisał:

dramat o bedzie dla pisu jesli do jesieni problemu nie rozwiaza

bo miejsc nie jest wiecej i kazdy rodzic jest tego swiadomy, kazdy kto chodzil do szkoly sredniej tez, bo nikt z\ was mi nie powie ze w liceach nie bylo przepelnionych sal i klasy liczyly po 20 osob

28+ to byla i jest norma w wiekszosci placówek

a jesli we wrzesniu 1/3 uczniów nie znajdzie sie w szkole sredniej wowczas pis zaplaci przy urnach co mnie akurat nie wartwi

 

 

twoja ignorancja na zle rzeczy robione przez pis powinna znalezc sie na ich wiecu wyborczym

Dane liczbowe nie potwierdzaja ze jest problem. Jest identycznie jak w tamtym roku. Ponizej cytat z tekstu onetu o tym jak jest zle:

Różnica widoczna jest gołym okiem. Według wstępnych informacji tylko w Krakowie do żadnej ze szkół średnich nie dostało się 2,5 tys. uczniów. Oczywiście w ubiegłych latach takie sytuacje też miały miejsce, ale liczba pechowców była dwa razy mniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że jest identycznie jak rok temu po czym cytujesz fragment mówiący że pechowców było dwa razy mniej 

Serio ja chyba czegoś nie rozumiem

 

To że już teraz, nawet przed reformą było źle że uczniowie ganiali na dwie zmiany, że lekcji i zajęć dodatkowych było tyle że dzieciakom często nie starczało czasu na bycie dzieckiem to teraz jeszcze im taki stres zafundowano i to chwilę po tym jak nauczyciele położyli lache na ich edukacji zaledwie parę miesięcy temu

 

Rocznik 1986, rocznik mojej żony był nazwany rocznikiem straconym przez reformę awsu teraz PiS robi dokładnie to samo, a skutki ci sami uczniowie odczuwać będą do końca nauki bo będą rocznikiem testowym przez całą szkołę średnią i później jako kandydaci na studia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

To przez chwile pomysl:)

Jesli chodzi o to ze teraz sa 2 roczniki wiec procentowo tyle samo ludzi nie ma miejsca to jest to podobna statystyka co ta ze pies i czlowiek maja srednio 3 konczyny. Niby prawda ale kazdy normalny ma świadomość ze to gowno statystyka. Prawda jest natomiast ze w wyniku reformy pis 2 razy wiecej ludzi nie znalazlo dla siebie miejsca w szkolach srednich u 2 razy wiecej ludzi w wyniku reformy nie poszlo do szkoly do ktorej chcialo pojsc. I jak zwykle za pisu pomysl byl reformy byl moze i dobry ale egzekucja pomyslu fatalna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blackmagic napisał:

Jesli chodzi o to ze teraz sa 2 roczniki wiec procentowo tyle samo ludzi nie ma miejsca to jest to podobna statystyka co ta ze pies i czlowiek maja srednio 3 konczyny. Niby prawda ale kazdy normalny ma świadomość ze to gowno statystyka. Prawda jest natomiast ze w wyniku reformy pis 2 razy wiecej ludzi nie znalazlo dla siebie miejsca w szkolach srednich u 2 razy wiecej ludzi w wyniku reformy nie poszlo do szkoly do ktorej chcialo pojsc. I jak zwykle za pisu pomysl byl reformy byl moze i dobry ale egzekucja pomyslu fatalna

 

Bo organizacja szkolnictwa nie polega na tym ze kazdy ma pojsc do takiej szkoly jak chce.

A miejsc w kazdym roczniku bylo tyle ze szanse na dostanie sie do szkoly sredniej byly IDENTYCZNE jak w zeszlym roku.

Jakby te dwa roczniki szly w dwoch osobnych latach to liczba tych ktorzy sie nie dostali bylaby taka sama:) Ba, liczba uczniow ktorzy sie nie dostali do wymarzonego gimnazjum wynosi ZERO:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

Bo organizacja szkolnictwa nie polega na tym ze kazdy ma pojsc do takiej szkoly jak chce.

A miejsc w kazdym roczniku bylo tyle ze szanse na dostanie sie do szkoly sredniej byly IDENTYCZNE jak w zeszlym roku.

Jakby te dwa roczniki szly w dwoch osobnych latach to liczba tych ktorzy sie nie dostali bylaby taka sama:) Ba, liczba uczniow ktorzy sie nie dostali do wymarzonego gimnazjum wynosi ZERO:)

No chyba jednak nie bylalby identyczna bo bylaby dwa razy mniejsza skoro chetnych byloby dwa razy mniej. Poza tym trzeba wziąć jeszcze pod uwage jak to nauczanie w liceach bedzie wygladalo bo nagle trzeba zmienic i infrastrukture szkoły i zakres nauczenia sie zmienia. Jestem z ostatniego rocznika ktory nie poszedl do liceum i pamietam jaki byl burdel jiedy po roku gdy nie bylo zadnych klas pierwszych pojawil sie nowy rocznik pierwszy i jaki byl rozpizdziel bo nic nie bylo gotowe. A teraz do tego dochodzi fakt ze ten nowy pierwszy rocznik bedzie podwojny. Watpie zeby szkoly byly na to gotowe.

 

Co do organizacji szkolnictwa to jednak uwazam ze jak ktos chce isc do liceum a nie do technikum czy zawodowki (jak sie t teraz nazywa to nie wiem) to powinien moc tam isc

Edytowane przez blackmagic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blackmagic napisał:

No chyba jednak nie bylalby identyczna bo bylaby dwa razy mniejsza skoro chetnych byloby dwa razy mniej. 

Bylaby identyczna. Bo sa dwa roczniki. Przeciez te dwa roczniki sa rekrutowane osobno. Roznica jest taka ze zamiast rok po roku to nie dostaja sie w tym samym czasie.

39 minut temu, josephnba napisał:

 

Rocznik 1986, rocznik mojej żony był nazwany rocznikiem straconym przez reformę awsu teraz PiS robi dokładnie to samo, a skutki ci sami uczniowie odczuwać będą do końca nauki bo będą rocznikiem testowym przez całą szkołę średnią i później jako kandydaci na studia

Ktory rocznik masz na mysli jesli chodzi o kandydatow na studia?

@blackmagic to jest tak jakbys mial 2 szpitale w 2 miastach A i B obok siebie. I przeniosl szpital z miasta A do B. I zaczal wrzask ze w miescie B jest 2 razy wiecej pacjentow w kolejce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Bylaby identyczna. Bo sa dwa roczniki. Przeciez te dwa roczniki sa rekrutowane osobno. Roznica jest taka ze zamiast rok po roku to nie dostaja sie w tym samym czasie.

Wiesz co - ogolnie moze i masz racje, sumarycznie w skali kraju czy regionu pewnie wyrownuje ale sa szkoly ktore np nie otworza dwa razy wiecej klas pierwszych bo fizycznie nie dadza rady pomiescic tylu uczniow ktorzy musza miec te same przedmioty. Najlepsze licea nie maja tez tyle kadry i wierz mi ze sa szkoly ktore zamiast np. normalnie maja 5 klas 1 wiec w teorii powinny miec w tym roku 10 a beda mialy 8. I wtedy jednak szansa na dostanie sie do takiej szkoly jest mniejsza. Inna sprawa ze wieksza ilosc klas 1 moze sie odbic na poziomie zajec bo najlepsze licea beda podkupowac brakujaca kadre a liczba dobrych nauczycieli jest skonczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blackmagic napisał:

Wiesz co - ogolnie moze i masz racje, sumarycznie w skali kraju czy regionu pewnie wyrownuje ale sa szkoly ktore np nie otworza dwa razy wiecej klas pierwszych bo fizycznie nie dadza rady pomiescic tylu uczniow ktorzy musza miec te same przedmioty. Najlepsze licea nie maja tez tyle kadry i wierz mi ze sa szkoly ktore zamiast np. normalnie maja 5 klas 1 wiec w teorii powinny miec w tym roku 10 a beda mialy 8. I wtedy jednak szansa na dostanie sie do takiej szkoly jest mniejsza. Inna sprawa ze wieksza ilosc klas 1 moze sie odbic na poziomie zajec bo najlepsze licea beda podkupowac brakujaca kadre a liczba dobrych nauczycieli jest skonczona

Sumarycznie na pewno sie zgadza. Co do konkretnych szkol nie mam danych.

Wystarczy zatrudnic najlepszych nauczycieli z gimnazjow... sumarycznie liczba nauczycieli tez sie przeciez nie zmieni ( a w tym roku nawet wzrosnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fluber napisał:

Sumarycznie na pewno sie zgadza. Co do konkretnych szkol nie mam danych.

Wystarczy zatrudnic najlepszych nauczycieli z gimnazjow... sumarycznie liczba nauczycieli tez sie przeciez nie zmieni ( a w tym roku nawet wzrosnie)

No ale ci z gimnazjum musza tez wspomoc podstawowki a w liceum to jest krotki proces bo za 3 lata sie wszystki wyrówna i tyle ich nie bedzie potrzebnych wiec nie wiem czy wielu bedzie chętnych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, blackmagic napisał:

No ale ci z gimnazjum musza tez wspomoc podstawowki a w liceum to jest krotki proces bo za 3 lata sie wszystki wyrówna i tyle ich nie bedzie potrzebnych wiec nie wiem czy wielu bedzie chętnych 

No ale liczba uczniow jest ta sama:) 

Nie rozumiem czemu za 3 lata ma nie byc potrzebnych. Co masz na mysli?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, blackmagic napisał:

Jesli chodzi o to ze teraz sa 2 roczniki wiec procentowo tyle samo ludzi nie ma miejsca to jest to podobna statystyka co ta ze pies i czlowiek maja srednio 3 konczyny. Niby prawda ale kazdy normalny ma świadomość ze to gowno statystyka. Prawda jest natomiast ze w wyniku reformy pis 2 razy wiecej ludzi nie znalazlo dla siebie miejsca w szkolach srednich u 2 razy wiecej ludzi w wyniku reformy nie poszlo do szkoly do ktorej chcialo pojsc. I jak zwykle za pisu pomysl byl reformy byl moze i dobry ale egzekucja pomyslu fatalna

  

Nie pij dzisiaj więcej wódki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał:

Nie pij dzisiaj więcej wódki. 

Jeszcze nie pilem - znajomy z pracy ma corke ktora wlasnie idzie do liceum i choc w zeszlym roku mieli w szkole ktora wybrala 5 klas pierwszych to w tym roku dla niej - post gimbazy - sa 4. Widzisz różnicę? 

Edytowane przez blackmagic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blackmagic napisał:
3 minuty temu, RappaR napisał:

 

Jeszcze nie pilem - znajomy z pracy ma corke ktora wlasnie idzie do liceum i choc w zeszlym roku mieli 5 klas pierwszych to w tym roku dla niej - pos gimbazy - sa 4. Widzisz różnicę? 

Moja siostra chodzi do liceum, do którego ja chodziłem. Gdy ja tam szedłem, było 6 klas po 32 uczniów. Siostra ma 4 klasy po 30 i jedna 25. Ten podwójny rocznik, który teraz idzie jest liczebny na poziomie rocznika sprzed kilkunastu lat i niby zabraknie klas czy nauczycieli?

Bo nie dostało się dokładnie tyle samo osób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fluber napisał:

No ale liczba uczniow jest ta sama:) 

Nie rozumiem czemu za 3 lata ma nie byc potrzebnych. Co masz na mysli?

Masz racje - zapomnialem ze obecna trzecia klasa nie idzie do 4.

Co do reszty ciagle uwazam inaczej. Sumarycznie moze ilosc miejsc jest taka sama ale rozklad inny a czasem moze sie okazac ze jak w miejscowosci jest jedno liceum to moze braknac miejsc i jak ktos nie moze ogarnac dojazdu do innego miasta to do LO nie pojdzie.

A sam pomysl likwidacji gimnazjum jest bardzo dobry ale trzeba bylo dac wiecej czasu szkolom i samorzadom do ogarniecia tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blackmagic napisał:

Masz racje - zapomnialem ze obecna trzecia klasa nie idzie do 4.

Co do reszty ciagle uwazam inaczej. Sumarycznie moze ilosc miejsc jest taka sama ale rozklad inny a czasem moze sie okazac ze jak w miejscowosci jest jedno liceum to moze braknac miejsc i jak ktos nie moze ogarnac dojazdu do innego miasta to do LO nie pojdzie.

A sam pomysl likwidacji gimnazjum jest bardzo dobry ale trzeba bylo dac wiecej czasu szkolom i samorzadom do ogarniecia tego

W liceum w moim miescie 20 lat temu byly 4 roczniki po 6 oddzialow. Po maturach tegorocznych byly tam 2 klasy po 3 oddzialy. Takze wszystko zalezy od szkoly. W jednych sa wieksze mozliwosci a w innych mniejsze. Dla kazdego miejsce sie tak czy inaczej znajdzie. A konkurs swiadectw do liceum byl zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.