Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, darkonza napisał:

No i kiedy sie doczekam potępienia takiego stanu rzeczy ze w USA sie zamyka hurtowo ludzi do więzień za byle co?

W kraju z największą liczbą przestępstw z krajów rozwiniętych naprawdę zamyka się do więzień za byle co?

Była dyskusja o tym z zaatlantyckim ynteligentem i z pamięci przytoczę dane. W sytuacji kiedy w Polsce ukradziono 10 tysięcy samochodów w ciągu roku, w USA skradziono 50 tysięcy samochodów...

 

 

 

 

 

modelu Honda Accord.

Teraz, darkonza napisał:
3 minuty temu, RappaR napisał:

 

Skoro ilosc więźniów wzrosła 7-krotnie, to musiałby wyjsć jakis paradoks w stylu ze w latach 70-tych byłą wykrywalnosc 14%, a obecnie 98%. Wykrywalnosc na pewno nie wzrosła 7-krotnie.

Po pierwsze, populacja wzrosła dwukrotnie. Po drugie wykrywalność mogła na przykład wzrosnąć też z 2% na 7%. Jaki w tym paradoks?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RappaR napisał:

Po pierwsze, populacja wzrosła dwukrotnie. Po drugie wykrywalność mogła na przykład wzrosnąć też z 2% na 7%. Jaki w tym paradoks?

Populacja rosłą stabilnie, a pod koniec lat 70-tych byłą eksplozja populacji więźniów - to nie pasuje do do populacji.

Wykrywalnosć nie moze byc tak niska skoro w tym kraju jest wiecej więźniów niz gdzie indziej, t ona musiałąby sie wahac wblisko 100% a nie blisko 0%, bo wtedy w innych krajach musiałaby oscylowac blisko 1%

Takie cos znalazłem, tez zupełnie nic nie tłumaczy, wręcz przeciwnie

p49.jpg

A tu to juz zupełnie nie pasuje:

California_Crime_and_Prison_Population_R

Ilośc przestępstw spada, ilość więźniów rośnie. ten wykres to dowód ze wsadzaja w californii za niewinnosc

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, darkonza napisał:

 Właścicieli więzień jest wielu i wszyscy lobbują za tym by ludzie którzy popełnili przewinienia wsadzać jak najczęsciej do więzień. Jeśli prywatncyh więzień będzie nie 8% a 80% to ten lobbing będzie silniejszy, ale widac wystarczy 8% by okazał sie na tyle skuteczny. W interesie tych ludzi jest by więzienia w całym kraju były przepełnione i by więzienia federalne nie nadążyły z przyjmowaniem więzniów, wtedy oni będa mogli powiększyć swojej więzienia  i przyjąć więcej więźniów a przez to i kasy.

No i kiedy sie doczekam potępienia takiego stanu rzeczy ze w USA sie zamyka hurtowo ludzi do więzień za byle co?

 

To jak wyjaśnisz, że 3,7 miliona ludzi w USA w tej chwili jest pod nadzorem kuratora bez odbywania kary więzienia? A kolejny milion przebywa na wolności z uwagi na przedterminowe zwolnienie?

Nie będę potępiał czegoś, co jest Twoim wymysłem.

15 minut temu, darkonza napisał:

 

No dobrze, to była przesada wynikajaca z prowokacyjnego stylu rozpoczecia nowego tematu. Spokojnie moge sie do tej przesady przyznać.

Chodziło mi o to ze pomimo, iż uznano tych ludzi za wrogów państwa i skazano to jednak nie zostali skreśleni (tak czesto sie podaje ze jak do gułagu to juz na śmierc) w zamian pozwolono im pracowac dalej i rozwijać swoje umiejetności. Okazuje sie ze nawet gułag mógł nie tylko nie zniszczyć kariery ale byc moze nadać jej rozpędu (bo co oni mieli tam innego do roboty jak nie pracę). Ten przykład odnosze do dzisiejszych więzień. Dzis jak trafisz do kicia to po wyjsciu masz problem bo ciazy na Tobie wyrok, po wyjściu z gułagu mogłes robic swojej jakby nic sie nie stało - o to chodziło w tym porównaniu, ze gułag nie niszczył życia (jeśli go przeżyłes), dzisiejsze więzienie potrafi. Dzisiaj przeżyjesz więzienie, ale po nim to czesto stajesz sie żywym trupem

 

To nie była przesada, tylko bzdura. Nie ma żadnego związku z preferencyjnym traktowaniem wybitnych umysłów w reżimach totalitarnych, a tym jak fajnie powodziło się tam normalnym więźniom. Ponadto ci ludzie poszli tam, jako czołowi naukowcy ZSRR, więc nawet jakby nic tam nie robili, to po wojnie wróciliby do roboty. Równie dobrze mogę stwierdzić, że system w USA nikomu nie szkodzi, bo Paris Hilton była w więzieniu i dalej jest bogata.

20 minut temu, darkonza napisał:

 

p.s. Czasem jesteś w dyskusji racjonalny, a czasem kipisz od emocji? No ja Twoje błędne 18 milionów prostuję bez emocji, a Ty jak coś Ci sie nie podoba u mnie też mógłbyś spokojniej tak trochę :)

 

To nie jest błędna wartość, podaje się ją w wielu artykułach, które znalazłem na ten temat. Racjonalnie reaguję na racjonalne argumenty, a nie na bzdury.

7 minut temu, darkonza napisał:

 

Ilośc przestępstw spada, ilość więźniów rośnie. ten wykres to dowód ze wsadzaja w californii za niewinnosc

Masz gorszy dzień dzisiaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

33 minuty temu, fluber napisał:

Nie będę potępiał czegoś, co jest Twoim wymysłem.

 

Nie jest moim wymysłem ze w USA jest wiecej więźniów niż w innych krajach, nie jest moim wymysłem artykuł bloomberga i kilka innych na ten sam temat. Tylko wkleiłem na forum a nie wymysliłem, nie wiem czemu te fakty nazywasz wymysłami.

 

32 minuty temu, fluber napisał:

To nie jest błędna wartość, podaje się ją w wielu artykułach, które znalazłem na ten temat. Racjonalnie reaguję na racjonalne argumenty, a nie na bzdury.

Błedna bo ja podawałem, ile jest więźniów jedoczesnie a Ty pokazałeś ilosć więźniów sumaryczna w całej historii gułągów

33 minuty temu, fluber napisał:

Masz gorszy dzień dzisiaj?

Ja nie, ale Ty tak  :P

Dobra, dzis nie ma sensu chyba bo sie nie dogadamy, pozdrowionka

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

 

Nie jest moim wymysłem ze w USA jest wiecej więźniów niż w innych krajach, nie jest moim wymysłem artykuł bloomberga i kilka innych na ten sam temat. Tylko wkleiłem na forum a nie wymysliłem, nie wiem czemu te fakty nazywasz wymysłami.

Wymysłem nazywam to:

55 minut temu, darkonza napisał:

w USA sie zamyka hurtowo ludzi do więzień za byle co

To wymyśliłeś TY, a nie bloomberg.

3 minuty temu, darkonza napisał:

 

Ja nie, ale Ty tak  :P

Dobra, dzis nie ma sensu chyba bo sie nie dogadamy, pozdrowionka

Ja tylko odpowiadam adekwatnie do treści, którą komentuję. Sorry, jak walisz takim porównaniem:

42 minuty temu, darkonza napisał:

 

Ilośc przestępstw spada, ilość więźniów rośnie. to dowód ze wsadzaja w californii za niewinnosc

To z czym ja mam dyskutować? Przecież ta teza ma tyle sensu, co:

Ilość celnych rzutów z gry spada, ilość punktów rośnie, to dowód, że w NBA sędziowie dają punkty za niecelne rzuty.

Jak chcesz dyskutować na racjonalne argumenty to przedstaw jakieś racjonalne tezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam ze argument spadajacej ilosci przestępstw kryminalnych i rosnącej ilosci więźniów jest racjonalny - pokazuje ze do paki idzie się za byle co, szczególnie ze rotacja jest ogromna:

 "w USA przez system penitencjarny przewija sie 13mln ludzi rocznie"

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1521494,1,prywatne-wiezienia-w-usa.read

 

U nas za przekroczenie prędkosci o 50km/h skutkuje odebraniem prawa jazdy na 3 miechy, w USA (w zależnosci od stanu) trafia się do więzienia i w sumie jestem w stanie poprzeć to okrucieństwo bo takie przekroczenie prędkości grozi życiu.

Natomiast nie jestem w stanie poprzeć tego ze młoda kobieta po obrzydliwym ale totalnie szczeniackim występku moze mieć złamane życie bo trafi do więzienia

https://www.se.pl/wiadomosci/swiat/polizala-lody-pojdzie-do-wiezienia-aa-8Y7M-TRmV-Qtro.html

Nie jestem w stanie zrozumieć kary więzienia za seks na plaży:

http://wyborcza.pl/1,75399,17869467,USA__15_lat_odsiadki_za_chwile_namietnosci_.html

Albo za seks oralny z żoną w domu:

"Pięć lat za uprawianie seksu oralnego we własnej sypialni i z własną pełnoletnią żoną dostał James Davis Moseley. Odsiedziałby pewnie cały wyrok, gdyby nie adwokat Clive Stafford Smith, który przypadkowo spotkał go w więzieniu o zaostrzonym rygorze. "

https://www.newsweek.pl/swiat/podzielone-usa-newsweekpl/vttw3xz

Albo niszczenie człowieka za niewielki dług:

http://dziennikzwiazkowy.com/ameryka/prywatny-nadzor-i-wiezienie-za-niezaplacony-mandat/

Wszystko z zgodnie z prawem na chwałe kapitalizmu

Za seks czy lody nawet w zsrr nie wsadzali (fakt ze nie wiem czy tam mieli wtedy lody) Nawet jeśli któraś z tych informacji jest tylko plotką to nie zmieni faktu ze tam potrafią wsadzać za głupoty.Co więcej, tam się siedzi w wiezieniach bez wyroku

https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/usa-w-amerykanskich-wiezieniach-ponad-polowa-osadzonych-bez-wyroku,68785.html

Podsumowując:

- do wiezenia mozna iść nawet za seks

- można w nim siedziec bez wyroku

- obecnie osadzonych jest około 2,3 miliona (rekord zsrr to 2,6miliona przy dwa razy mniejszej populacji)

- łącznie w gułagach siedziało 18mln ludzi przez całą ich historię, w USA przez system penitencjarny przewija sie 13mln ludzi rocznie

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1521494,1,prywatne-wiezienia-w-usa.read

Do tego te ich wiezenia są o wiele ostrzejsze niż nasze

https://nto.pl/w-polsce-wieznowie-maja-dobrze-w-usa-jest-zupelnie-inaczej/ar/4164701

Więc wystarczy ze popełnisz jakis niewielki błąd w zyciu i juz trafiasz w miejsce gdzie Cie moga totalnie "wykrzywić" a po wyjscu masz w papierach ze siedziałeś i zaczyna sie problem.

U nas w mediach straszy się chinami jaki tam zamordyzm, ale jakimś cudem kilkukrotnie liczniejsze chiny mają mniej więźniów niż USA.

 

 

 

 

13 minut temu, fluber napisał:

@quevas

Szacunek do wyborcy level platforma obywatelska. Momentami mam wrażenie, że oni chcą, żeby PIS wygrał te wybory.

No nie wiem, ja bym się roześmiał i mu po prostu odpowiedział zartem, ale ze niektórzy traktują polityczna wojnę śmiertelnie poważnie to i odbiór tego żartu maja inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sebastian napisał:

Dakonoza - nie mów, że obudziłeś się wczoraj i dowiedziałeś się, że USA to państwo policyjne :)

No sam tu pisałem ze policjanci zabijają 1000 osób rocznie, wiec coś tam wiedziałem.

Nie zdawałem sobie sprawy z tego jak nagle wzrosła ilosć więźniów, z tego jaka jest skala "przemiału" ludzi przez więziennictwo, że ludzie są niszczeni przez system tak jak w czasach stalinowskich choc w inny sposób.

p.s. Sprawdziłem plotkę dotyczącą tej pary na plaży, facet faktycznie wyszedł po 2,5 roku, ale co gorsza, oboje zostali zarejestrowani jako "przestepcy seksualni". Laska się odwoływała, ale nic z tego. Przestępcy seksualni za seks z własnej woli - niepojęte dla mnie. Możliwe ze to zabierze im wiele szans w życiu a może i doprowadzi do biedy przez taką łatkę która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością

https://www.bradenton.com/news/local/crime/article222200710.html

Co więcej, nie ma zadnego dowodu ze uprawiali seks, nikt nie widział genitaliów

"Kurpiers said since witnesses had not seen genitals or penetration, and neither was visible in the video, saying the two had sex was speculation."

https://www.bradenton.com/news/local/news-columns-blogs/breaking-news-blog/article34884858.html#storylink=readmore_inline

Dwa razy uprawiałem seks na plaży w USA byłbym pewnie przestępcą seksualnym i do tego recydywistą, i kto wie jak długi wyrok bym dostał za ten drugi raz.

 

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, quevas napisał:
8 godzin temu, fluber napisał:

 

starszy pan żartem, ale jednak zdenerwował się z powodu określenia go mianem  "wsparcia PISu"

 dobry znak

 

Wygląda jak typowy wyborca PO/SLD, więc niechęć do uznania za bycie wyborcą PiSu jest całkowicie zrozumiała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.