Skocz do zawartości

Www.fb-ninja.com


Leszczur

Rekomendowane odpowiedzi

Mam coraz więcej pewności, że to jakiś timeout jest.

Tym bardziej, że błąd Wam znika, gdy ograniczacie liczbę graczy. A nasila się tym bardziej, im więcej z Was jednocześnie korzysta.

 

Walczę!


Czasem wywala ten błąd, czasem nie. Te wymiany wyglądają świetnie. Za Josha Smitha, Dennisa Schroedera i Tylera Zellera mogę dostać Chrisa Paula, Paula Millsapa i Joakima Noah :playful:

 

Nie tyle "możesz", co zwyczajnie matematycznie wymiana dałaby korzyść przy sztywnym trendzie z wybranego okresu.

 

Ale spoko, oswójcie się z tymi rewolucyjnymi konfiguracjami graczy :-)
Swoją droga, faktycznie takie narzędzie daje do myślenia, zanim człowiek klepnie veto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coraz więcej pewności, że to jakiś timeout jest.

Tym bardziej, że błąd Wam znika, gdy ograniczacie liczbę graczy. A nasila się tym bardziej, im więcej z Was jednocześnie korzysta.

 

Walczę!

 

Nie tyle "możesz", co zwyczajnie matematycznie wymiana dałaby korzyść przy sztywnym trendzie z wybranego okresu.

 

Ale spoko, oswójcie się z tymi rewolucyjnymi konfiguracjami graczy :-)

Swoją droga, faktycznie takie narzędzie daje do myślenia, zanim człowiek klepnie veto.

Wybrany okres to last month, więc tym większe jest moje zdziwienie :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo dla kompletu graczy (jednak to chyba nie od tego zależy), . Leszczur, miałeś to narzędzie pod ręką i odrzuciłeś wymianę Aldridge-Wall? :nevreness:

 

Miałem to narzędzie pod ręką od dwóch tygodni. A wymianę odrzuciłem nie tylko dlatego, ze nie chcę połamanego Alda, ale nie miałem ochoty wyciągać Cię z dołka w który sam się zakopałeś kupując tego patałacha Holidaya. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to narzędzie pod ręką od dwóch tygodni. A wymianę odrzuciłem nie tylko dlatego, ze nie chcę połamanego Alda, ale nie miałem ochoty wyciągać Cię z dołka w który sam się zakopałeś kupując tego patałacha Holidaya. :smile:

Oddałem za Holidaya dwóch gości, na których i tak nie mam miejsca w składzie, więc dla mnie to czysty zysk :nevreness:

 

W jaki sposób liczone są projekcje? TOP 10, pełny skład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrany okres to last month, więc tym większe jest moje zdziwienie :nevreness:

 

Pamiętajcie, ze to narzędzie nie tyle daje uniwersalną odpowiedź czy warto sprzedać CP3 za Zellera. Bo nawet na czuja wiadomo, że nie warto. Ale gdy popatrzycie w detale takiej wymiany to stanie się jasne w których statystykach w danej lidze jest na tyle ciasno, że nawet oddanie gwiazdy za scruba może przynieść wymierny zysk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze pisalem, ze deal musi być pochodna wartości zawodnika i punktów Roto. Zazwyczaj oceny trejdow opierały się o to pierwsze, lets make deal o to drugie. Chyba warto dodać L'e w tej zakładce wartość gracza wg produkcji/prognozy produkcji oraz jej wpływ na podjęcie decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to sporo dziwnych trejdów wyjaśnia. Podsuwam zatem koncept dostosowywania tego wedle potrzeb i z uwzględnieniem istotnych zmian typu powrót z kontuzji, zmiana zespołu itd.

 

Washko - to jest kolejna warstwa zwiększająca skomplikowanie problemu. I to nie tak, ze o tym nie myslimy. 

Kwestie chociażby takiego "detalu" jak projekcje (czyli uwzgledniamy kontuzje, trade'y itp) to temat którym bedziemy sie zajmowali siłą rzeczy w offseason. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Washko - to jest kolejna warstwa zwiększająca skomplikowanie problemu. I to nie tak, ze o tym nie myslimy. 

Kwestie chociażby takiego "detalu" jak projekcje (czyli uwzgledniamy kontuzje, trade'y itp) to temat którym bedziemy sie zajmowali siłą rzeczy w offseason.

Heh, nie oczekuję, że Sławek to zrobi do środy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Washko - to jest kolejna warstwa zwiększająca skomplikowanie problemu. I to nie tak, ze o tym nie myslimy. 

Kwestie chociażby takiego "detalu" jak projekcje (czyli uwzgledniamy kontuzje, trade'y itp) to temat którym bedziemy sie zajmowali siłą rzeczy w offseason. 

 

Nie tylko to.

Gdy liczymy dla 10, to jak wybieramy 10 dla wszystkich zespołów? Wg ranku, tak jak dla directions? OK, ale wtedy mam problem jak wpleść deale z udziałem ławki. Bo uważam, że jak najbardziej ławką warto handlować, a w tym wypadku nic by to nie zmieniało w projekcjach.

 

No i kontuzje, żeby prorokować powroty - trzebaby mieć na bieżąco uzupełniane, wiarygodne daty. Przynajmniej to. Już teraz w zasadzie to się u nas dzieje, przynajmniej na tyle, na ile się da. Czy da się na tyle, by powroty przewidywać w sposób wartościowy dla narzędzia? Cholera wie.

 

Generalnie jest tak - chcemy powypuszczać nieco narzędzi, by z grubsza było wiadomo, co my chcemy ludziom dać. I liczymy się z tym, że każde z narzędzi to jest wersja 1.0. Przyjdzie czas, że zaczną postawać aktualizacje. Pewnie jako pierwsza - dla rankingów. Ale póki co nastepny w kolejce trade analyser.

Po użyciu LMAD wyświetla się lista zawodników. Każdego można kliknąć i otwiera się nowe okno z kartą zawodnika. Musi to tak być zrobione? Jestem przyzwyczajony, że sobie takie rzeczy otwieram w kartach, a nie w nowych oknach, a tu się nie da.

Pewnie, że się da zmienić na kartę. To był pomysł na szybko, padł temat popupa, zrobiłem. Do przemyslenia.

Edytowane przez Slawekmroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko to.

Gdy liczymy dla 10, to jak wybieramy 10 dla wszystkich zespołów? Wg ranku, tak jak dla directions? OK, ale wtedy mam problem jak wpleść deale z udziałem ławki. Bo uważam, że jak najbardziej ławką warto handlować, a w tym wypadku nic by to nie zmieniało w projekcjach.

 

No i kontuzje, żeby prorokować powroty - trzebaby mieć na bieżąco uzupełniane, wiarygodne daty. Przynajmniej to. Już teraz w zasadzie to się u nas dzieje, przynajmniej na tyle, na ile się da. Czy da się na tyle, by powroty przewidywać w sposób wartościowy dla narzędzia? Cholera wie.

 

Generalnie jest tak - chcemy powypuszczać nieco narzędzi, by z grubsza było wiadomo, co my chcemy ludziom dać. I liczymy się z tym, że każde z narzędzi to jest wersja 1.0. Przyjdzie czas, że zaczną postawać aktualizacje. Pewnie jako pierwsza - dla rankingów. Ale póki co nastepny w kolejce trade analyser.

Pewnie, że się da zmienić na kartę. To był pomysł na szybko, padł temat popupa, zrobiłem. Do przemyslenia.

Myślałem, ze będziecie liczyć tak samo, jak w directions dla TOP 10 zespołów. Zwłaszcza w końcówce sezonu jest to dosyć ważne.

 

Rozumiem, że przyjdzie czas w przyszłym sezonie na takie usprawnienia, jak udział kilku zawodników w wymianie? :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, ze będziecie liczyć tak samo, jak w directions dla TOP 10 zespołów. Zwłaszcza w końcówce sezonu jest to dosyć ważne.

 

Rozumiem, że przyjdzie czas w przyszłym sezonie na takie usprawnienia, jak udział kilku zawodników w wymianie? :nevreness:

 

Jeżeli tylko znajdziemy odpowiedzi na wątpliwości, jakie podałem wyżej - nie widzę problemu, żeby dodać top 10. Ja jednak nie jestem aż tak mocno przekonany, że top 10 to lepsza konfiguracja. Pewnie, różne ludzie mają style grania, ale u mnie ławka jest po to, by grać, bo rzadko mam komfort i zdrowie 100% podstawowych graczy. Dlatego moi rezerwowi muszą pasować, nie kiszę odpadów w marcu i kwietniu, chyba że kiperów.

 

Ja osobiście jestem bardzo ostrożny z obiecywaniem rozszerzeń w stronę multiplayer deals. Chyba, że bardzo mocno obwarowanych, np. maks 5 graczy dostępnych do dealu dla każdej ze stron. To są naprawdę zabójcze dla bazy scenariusze. Przez długie lata je przerabiałem i choć algorytmy nabierały z czasem wigoru, matematyki się nie przeskoczy. Przy 1-1 masz 13x13 scenariuszy do przeliczenia. I czekasz min 20 sekund. Przy 2-2: 13x13x12x12. Kto policzy, ile czekamy?

 

Także, jak pisałem, nie wykluczam. Ale na pewno nie będzie bułka z masłem, połączona z przeczesywaniem całej ligi za jednym zamachem itd, itp. To będzie katorżnicza praca nad dalszą optymalizacją kodu i być może struktury danych, może wzmocnienie bazy serwerowej (wbrew pozorom mniej istotne niż optymalizacja) i długie debaty nad szczegółami implementacji od strony użytkownika.

 

BTW - czy błędy nadal występują?

Edytowane przez Slawekmroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest jakiś błąd przy stronie Amar'e bo jak klikam na niego to nic się nie pojawia, z pozostałymi wszystko jest - po kliknięciu pojawia się strona zawodnika. 

 

Ciekawe. Nie kojarze, żeby mi kiedykolwiek wyskoczył jako zawodnik do dealu, więc trudno mi sprawdzić. Gdy wchodzę na jego kartę normalnie, z listy graczy, nie mam problemu - wyświetla się tak jak u wszystkich pozostałych. A możesz sprawdzić, jaki dokładnie link jest w jego przypadku do strony gracza z poziomu dealu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi godzinę temu wyskoczyło w tabeli do let's make a deal jakieś 30 zespołów o egzotycznych dla mnie nazwach, jak np. Nocna Straż ( była pierwsza)

A co z możliwością sprawdzenia własnych wymian? To też z pewnością pożądana opcja. :nevreness:

 

Nocna Straż to mój skład z ligi III North. Więc pewnie dane zassało w zły sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ przypiął/eła ten temat
  • wiLQ odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.