Skocz do zawartości

Www.fb-ninja.com


Leszczur

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Gram na dwóch kontach yahoo. Wcześniej nie importowałem danych z tego drugiego, ale dziś to zrobiłem. Niestety, nie mogę ściągnąć teraz danych z tego pierwszego. Jest jakiś sposób, żeby temu zaradzić?

Udało się wrócić do poprzedniej wersji. Jest jakaś możliwość posiadania na koncie na fb-ninja lig z dwóch kont na yahoo jednocześnie?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Gram na dwóch kontach yahoo. Wcześniej nie importowałem danych z tego drugiego, ale dziś to zrobiłem. Niestety, nie mogę ściągnąć teraz danych z tego pierwszego. Jest jakiś sposób, żeby temu zaradzić?

Udało się wrócić do poprzedniej wersji. Jest jakaś możliwość posiadania na koncie na fb-ninja lig z dwóch kont na yahoo jednocześnie?

Mozna miec bo nasze konta nie maja sztywnego połączenia z Yahoo! Najprawdopodobniej zależy to od aktywnej sesji którą masz z Yahoo.

Zanim robisz synchronizację ligi na drugim koncie fb-ninja - najpierw musisz być zalogowany na odpowiednim koncie Yahoo.

Przy synchronizacji zwróć uwagę na którym koncie Yahoo pracujesz. Gdy aplikacja prosi o autoryzację połączenia z Yahoo w prawym górnym rogu masz konto przez ktpróre próbujesz się łączyć.

I bez wzgledu na to który login fb-ninja masz włączony - ligi zostaną sciagniete tylko dla aktywnego loginu Yahoo (patrz w załącznik)

 

post-2592-0-01258400-1425673947_thumb.png

Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna miec bo nasze konta nie maja sztywnego połączenia z Yahoo! Najprawdopodobniej zależy to od aktywnej sesji którą masz z Yahoo.

Zanim robisz synchronizację ligi na drugim koncie fb-ninja - najpierw musisz być zalogowany na odpowiednim koncie Yahoo.

Przy synchronizacji zwróć uwagę na którym koncie Yahoo pracujesz. Gdy aplikacja prosi o autoryzację połączenia z Yahoo w prawym górnym rogu masz konto przez ktpróre próbujesz się łączyć.

I bez wzgledu na to który login fb-ninja masz włączony - ligi zostaną sciagniete tylko dla aktywnego loginu Yahoo (patrz w załącznik)

 

attachicon.gifZrzut ekranu 2015-03-06 o 21.30.57.png

Wylogowałem się z poprzedniej sesji z yahoo i zalogowałem na nową zanim ściągałem dane z ligi. To co wrzuciłeś w załączniku w ogóle nie miało miejsca (chyba, że jest inny sposó niż get yahoo leagues). Teraz jest identycznie. Dopiero po pół godzinie udało się ściągnąć dane z innego konta.

Chodzi mi o to, czy można mieć w My leagues ligi z 2 kont jednocześnie. Nie muszę być przecież zalogowany na yahoo, zeby oglądać dane z ligi, w której nie jestem zalogowany jeżeli ktoś inny z mojej ligi ją zaktualizował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co mamy temat importu rozwiązany tak:

- user loguje się do fb-ninja i ściąga ligi,

- aplikacja łączy się z API yahoo (siłą rzeczy na takim koncie yahoo, na jakim user aktualnie ma sesję),

- API przekazuje listę lig,

- aplikacja sprawdza, jakie ligi do tej pory miał user w ninja. Te, których dotąd nie miał - dodaje. Te, które się pokrywają - aktualizuje w zakresie podstawowych danych (nie wyników, te wpadają w szczegółowym update). Te, które do tej pory były, a obecnie yahoo nie podaje - zostają zdezaktywowane i jako takie nie są odtąd brane pod uwagę.

Założenie było takie, żeby nie robić bałaganu i czyścić na bieżąco widok z lig nieaktualnych. Takiego scenariusza, jak opisany przez Flubera faktycznie nie brałem pod uwagę. Należałoby się zastanowić, w jaki sposób do tematu podejść, ale to na spokojnie, żeby czegoś nie zawalić przy okazji, bo to delikatny temat. Być może należy dezaktywować ligi patrząc na id sezonu, może należy dać opcję dezaktywacji manualnie... Zobaczymy... 

Ale to na spokojnie, jak pisałem, bo aplikacja zaczyna naprawdę się rozrastać i szkoda byłoby zrobić sobie kuku szybkimi i nieprzemyślanymi do końca rozwiązaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie - czas na newsy.
Właśnie odpaliliśmy nową zabawkę "Let's make a deal".
Jest to wyszukiwarka wymian korzystnych dla obu handlujących.
Do ustawienia macie tylko 3 rzeczy:
1. Zawodników których chcecie sprzedać
2. Z kim chcecie zrobić wymianę
3. Okres który zostanie wzięty do zrobienia projekcji końcowych standings.

W rezultacie dostaniecie listę wymian 1-on-1 które powinny dawać zysk w puntach roto dla obu stron.

Od razu odpowiadam na potencjalne pytania:
1. Dlaczego trzeba wybrać jednego partnera do handlu zamiast dostać listę wymian ze wszystkimi?
Powód jest czysto praktyczny - chodzi o czas oczekiwania na listę. Przy dużej lidze byłby po prostu bardzo długi. Ale będziemy to narzędzie optymalizować w offseason żeby można było szukać wymian szerzej.

2. Czemu dostaję "dziwne" propozycje typu LeBron James za jakiegoś Briana Scalabrine.
Z dwóch powodów. Po pierwsze matematyka jest piękną acz bezduszną nauką. Im węższy przedział czasowy weźmiecie do analizy tym będzie ona podatniejsza na dołki formy gwiazd lub wystrzały formy role-players.
A po drugie - nasza analiza patrzy na to jak wymiana wpłynie na wygląd danej ligi. Jesli na przykład macie w lidze duży scisk na FT% i w TO to baza będzie wyrzucała sporo propozycji spuszczenia najwiekszego szkodnika (jak np LeBron!) w tych dwóch kategoriach za gracza mniejszego kalibru, bo tam właśnie najłatwiej dla Was o wymierny zysk.

3. Czemu dla niektórych partnerów wymian baza nie daje żadnej wymiany?
Zwyczajnie - przy tak określonych parametrach zawodników których jesteś gotowy sprzedać oraz w zadanym przedziale czasowym nie udało się znaleźć wymiany która byłaby korzystna dla obu stron.

 

4. Czemu muszę czekać? Inne serwisy dają wyniki od ręki.

Przede wszystkim dlatego, ze żaden produkt dopasowany do potrzeb klienta nie jest dostępny od ręki. ;-)

A nasze listy proponowanych wymian są właśnie dopasowane nie tylko do danej ligi, ale również do danego momentu w sezonie. 

Nasze listy można porównać do garnituru szytego na miarę. Trzeba chwilę poczekać, ale zwykle efekt jest lepszy niż przy kupnie nawet Hugo Bossa ale z półki sklepowej. 

No i jaki inny serwis ma takie narzędzie???

 

5. Czemu dostępne są tylko wymiany 1-on-1

Bo do głębszych deali potrzeba dużo większego zaplecza programistycznego. Póki co udostępniamy to co jesteśmy w stanie, ale bedziemy pracować nad jeszcze bardziej zaawansowanymi narzędziami. 

 

Tak wiec do trade deadline jest jeszcze kilka dni, więc korzystajcie, testujcie i dawajcie znać jesli cos nie działa, albo trzeba za długo czekać na wyniki. Oceniamy, ze powinniscie dostawać liste wymian w ciagu 20-30 sekund. 

 

No to Let's make a deal!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Hibbercie wywala błędy :) niezależnie od partnera. 

 

A ogólnie trochę dziwne propozycje wyskakują nawet przy wzięciu pod uwagę ostatnich dwóch miesięcy, o miesiącu wstecz nie wspomnę. Już widzę, jak bulek oddałby mi Haya za Gallo, lub Tizz LeBrona za tego samego Danilo ;) 


Beasley za Ellisa, to byłoby coś! I profit równy dla obu stron. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden ciekawy aspekt - w weekend ja i Washko rozważaliśmy wszystkie te potencjalnie absurdalne propozycje, jakie podrzuca LMaD.

 

I wyszło, że właśnie dostajecie do ręki narzędzie, którym można bronić deali przed wetowaniem! Jeżeli deal wydaje się innym nierówny, ale Wy utrzymujecie, że daje korzyść roto obydwu stronom - screenshot w ninjy i LMaD pomoże podeprzec to stanowisko kawałkiem matematyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Hibbercie wywala błędy :smile: niezależnie od partnera. 

 

A ogólnie trochę dziwne propozycje wyskakują nawet przy wzięciu pod uwagę ostatnich dwóch miesięcy, o miesiącu wstecz nie wspomnę. Już widzę, jak bulek oddałby mi Haya za Gallo, lub Tizz LeBrona za tego samego Danilo ;)

Beasley za Ellisa, to byłoby coś! I profit równy dla obu stron. 

 

Jakie błędy?

Wal od razu na priva.

 

Przy każdej propzycji masz szczegóły pod rozwinięciem, dlaczego dana wymiana ma przynieść korzyść. L'e już pisał, że to suche statystyki za wybrany okres i ninja ma w poważaniu, czy nazwisko Ellis brzmi lepiej niż Beasley. Ma też w poważaniu ranking graczy za wskazany przedział czasu. Liczy się tylko to, jak potencjalnie moga wpłynąć na standingi na podstawie tego, ile średnio ugrali w badanym okresie.

 

Że nie każda propozycje zyska aprobatę obydwu stron? Oczywiście. Ale wierz mi, da się znaleźć takie, na które na piechotę wpaść nie byoby łatwo, a które naprawdę moga odmienić ligę. I maja ręce i nogi dla obydwu stron pod każdym względem.

Popsuliście mi przeglądarke :grin: Jeden z pierwszych zwisów Safari ever!

 

Cholera, za mało danych w tym błędzie... Będę musiał pomysleć o innym wyświetleniu

Edytowane przez Slawekmroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popsuliście mi przeglądarke :grin: Jeden z pierwszych zwisów Safari ever!

Klikasz enter i okno znika. Sporadycznie miewam ten sam problem z oknem ktore jest większe niż ekran.

Przy Hibbercie wywala błędy :smile: niezależnie od partnera. 

 

A ogólnie trochę dziwne propozycje wyskakują nawet przy wzięciu pod uwagę ostatnich dwóch miesięcy, o miesiącu wstecz nie wspomnę. Już widzę, jak bulek oddałby mi Haya za Gallo, lub Tizz LeBrona za tego samego Danilo ;)

Beasley za Ellisa, to byłoby coś! I profit równy dla obu stron. 

 

Dziwne propozycje zwłaszcza odnosnie LeBrona są pochodną jego strat i FT%. Mam ten sam "kłopot" w kiperze e-NBA gdzie samym oddaniem Jamesa za scruba zyskuję kilka punktów w tych cholernie ciasnych statystykach. 

Oczywiście do wyników analiz Let's make a deal nie można podchodzić bezkrytycznie i warto testować z różnymi przedziałami czasowymi. Jesli każdy przedział czasowy da tę samą sugestię to może faktycznie warto się zastanowić nad upłynnieniem szkodnika. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ przypiął/eła ten temat
  • wiLQ odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.