Skocz do zawartości

Www.fb-ninja.com


Leszczur

Rekomendowane odpowiedzi

Wrócę do tej sprawy z Georgem. Jeżeli ktoś nie zagrał ani jednego spotkania w badanym okresie, to po prostu statystyki są traktowane, jakby go nie było i są liczone dla 9 zawodników?

 

Na dzis tak wlasnie jest.

L'e w miedzyczasie wrzucil mi wzglednie proste rozwiazanie tego problemu. Chcialby dodanie do gracza statusu (na poziomie admina ninjy) long term injury tak, zeby nie byl brany do analiz tego typu.

 

Czy odbyloby sie z punktu widzenia uzytkownika to w ten sposob, ze taki gracz zwyczajnie zniknalby z listy, czy tez pokazywaloby sie jakies ostrzezenie dodatkowe, gdybys chcial go liczyc, to juz temat na osobne rozwazania.

Edytowane przez Slawekmroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek,

tak przy okazji, na czym robisz directions? na sieciach neuronowych?

Tego się nie da zrobić na sieciach neuronowych :nevreness:

Chociaż pewnie gdyby wprowadzić odpowiednio duży zbiór uczący to w efekcie sieć neuronowa policzyłaby, że jeżeli zawodnik robił przez ostatni miesiąc 10-5-2, to najprawdopodobniej w następnym miesiącu też będzie robił 10-5-2 :nevreness:

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek,

tak przy okazji, na czym robisz directions? na sieciach neuronowych?

 

Aż taki twardziel nie jestem :-)

Generalnie to niechude programowanie baz danych. Już jest zdrowe zamieszanie i żeby odciążyć serwer musimy dużo keszowania wyników stosować, a najlepsze jeszcze przed nami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tego się nie da zrobić na sieciach neuronowych :nevreness:

Chociaż pewnie gdyby wprowadzić odpowiednio duży zbiór uczący to w efekcie sieć neuronowa policzyłaby, że jeżeli zawodnik robił przez ostatni miesiąc 10-5-2, to najprawdopodobniej w następnym miesiącu też będzie robił 10-5-2

myślę, że da się.

Jeśli dodałbyś miesiące w których te 10-5-2 dany zawodnik robi to sieć mogłaby nauczyć się, że ktoś np. w czasie PO jest pussy albo playoffowym kozakiem. Ale zgadzam się, zbiór musiałby być dość spory.

 

W każdym bądź razie respect Panowie za robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że da się.

Jeśli dodałbyś miesiące w których te 10-5-2 dany zawodnik robi to sieć mogłaby nauczyć się, że ktoś np. w czasie PO jest pussy albo playoffowym kozakiem. Ale zgadzam się, zbiór musiałby być dość spory.

Nooo na tej zasadzie to "dość sporą" łódką w swoim czasie był Titanic ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiliśmy też dział z artykułami, do którego można póki co odsyłać początkujących, ale docelowo nie tylko.

 

Pierwsze artykuły powstają na bazie tych pisanych przeze mnie dla ZP1, choć tłumaczenia z pewnością będą przy okazji korygować wszelkie napotkane nieaktualne informacje.

 

http://www.fb-ninja.com/Articles/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie dzisiaj taka refleksja. Czy po wprowadzeniu Let's make a deal, zamiast notować częstsze wymiany uzyskamy odwrotny efekt? Już wyjaśniam dlaczego.

Scenariusz 1:

Wymyśliłem wymianę, sprawdzam w let's make a deal, jest dla mnie niekorzystna, nie wysyłam

Scenariusz 2:

Wymyśłiłem wymianę, sprawdzam, jest dla mnie korzystna, wysyłam, rywal sprawdza, jest dla niego niekorzystna - odrzuca

Scenariusz 3:

Wyszukałem wymianę, wysyłam, jest korzystna dla obu stron, akceptujemy, liga wetuje, bo skoro my zyskujemy to reszta traci :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie dzisiaj taka refleksja. Czy po wprowadzeniu Let's make a deal, zamiast notować częstsze wymiany uzyskamy odwrotny efekt? Już wyjaśniam dlaczego.

....

Albercik - nasze cudeńko nie bedzie proponowało deali typu "Sprzedaj Scalabrine za Kevina Duranta", tylko wymiany na których będą mieli zyskać obaj managerowie. Może w różnym stopniu, ale z definicji będziemy proponować wymiany typu win-win.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie dzisiaj taka refleksja. Czy po wprowadzeniu Let's make a deal, zamiast notować częstsze wymiany uzyskamy odwrotny efekt? Już wyjaśniam dlaczego.

Scenariusz 1:

Wymyśliłem wymianę, sprawdzam w let's make a deal, jest dla mnie niekorzystna, nie wysyłam

Scenariusz 2:

Wymyśłiłem wymianę, sprawdzam, jest dla mnie korzystna, wysyłam, rywal sprawdza, jest dla niego niekorzystna - odrzuca

Scenariusz 3:

Wyszukałem wymianę, wysyłam, jest korzystna dla obu stron, akceptujemy, liga wetuje, bo skoro my zyskujemy to reszta traci :nevreness:

No to nie pozostaje nic innego jak zmodyfikować regulamin i określić, że jak się okaże, że trejd jest równy/nierówny o 3 punkty, to weta nie można dać :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albercik - nasze cudeńko nie bedzie proponowało deali typu "Sprzedaj Scalabrine za Kevina Duranta", tylko wymiany na których będą mieli zyskać obaj managerowie. Może w różnym stopniu, ale z definicji będziemy proponować wymiany typu win-win.

Czyli nie będzie można sprawdzić potencjalnych efektów dealu, który sam sobie wymyślę, Maksiu? :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albercik - nasze cudeńko nie bedzie proponowało deali typu "Sprzedaj Scalabrine za Kevina Duranta", tylko wymiany na których będą mieli zyskać obaj managerowie. Może w różnym stopniu, ale z definicji będziemy proponować wymiany typu win-win.

A nie będzie można ręcznie wprowadzać propozycji, które system będzie miał przeanalizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie można ręcznie wprowadzać propozycji, które system będzie miał przeanalizować?

Będzie. Nie czytał newslettera? Nie zapisał się? No to teraz nie wie ;) A fe!

Po Let's make a deal dodamy też standardowy trade analyzer.

Czyli nie będzie można sprawdzić potencjalnych efektów dealu, który sam sobie wymyślę, Maksiu? :nevreness:

Albert! Wychodzimy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. 

 

Chciałbym wygenerować ranking dla konkretnej ligi (West) bez uwzględniania konkretnych statystyk (trójki), ale... jak odznaczam trójki, to liga znika, z kolei jak wybiorę ligę - wszystkie statystyki się zaznaczają ponownie. 

 

Nie działa w żaden sposób, ani wybierając najpierw staty, a później ligę, ani odwrotnie.

 

Tak musi być?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to mi działa od zawsze, ale chciałbym wiedzieć bez sprawdzania w lidze, do kogo należą dani kolesie. 

 

Rzeczywiscie, tez mnie kiedys ten temat naszedł. I, jak napisał L'e, będzie na pewno jeszcze wałkowany.

Oczywiscie, w najprostszej wersji korekty wystarczyloby zwyczajnie nie zerowac wybranej ligi po zmianie kategorii, ale moja pokrecona kobieca intuicja podpowiada, ze moglbym wowczas jakas puszke Pandory otworzyc.

 

Na spokojnie trzeba przemyslec, a skoro na spokojnie - to na pewno po trade deadline. Bo poki co target jest jasny: "Let's make a deal". Juz niebawem!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Leszczur, napisz mi, co mam zrobić, bowiem mam ligi roto na dwóch kontach, ale na fb-ninja teraz obojętnie jaki wpisuję w loginie mail, pojawiają mi się ligi z tylko jednej z nich.

 

Chodzi mi o to, że loguję się na: bulek78@yahoo.com a wyskakują mi ligi z drugiego konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ przypiął/eła ten temat
  • wiLQ odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.