Skocz do zawartości

Www.fb-ninja.com


Leszczur

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrzyłem i dopadła mnie myśl :-)

 

Działa to bowiem tak, że rankingi za dany dzień są, po wygenerowaniu, zapisywane w bazie tak, by nie było konieczności ich przeliczać ponownie.

I zapewne to był powód - ktoś zrobił aktualizację ZANIM yahoo danego dnia się odświeżyło z ligami i taki ranking ninja pokazywał? Pokazywała? Pokazywało??

 

Teraz zrobiłem tak - nadal korzystamy z cache, ale dla wszelkiego spokoju za każdym razem dokonujemy sprawdzenia czegoś w rodzaju "sumy kontrolnej" żeby mieć pewność, że nie pojawiły się nowe dane.

 

Sprawdźcie pls ponownie i dajcie znać. Jeżeli to nie to - będę walczyć dalej.

 

W ramach nagrody za tropienie uchybień - wdrożyłem w tempie ekspresowym zmianę zasugerowana przez L'e (i poniekąd Washkę) - lista lig zawiera już datę i godzinę ostatniej aktualizacji danych dla danej ligi. O ile ta aktualizacja nastąpiła po wdrożeniu przeze mnie zmiany. Dane dla LM i eNBA 1 odświeżyłem.

 

Niech dobrze służy!

Liga była ostatni update'owana przed Twoimi zmianami (przynajmniej u mnie wisi 18:15).  Kiedy kliknąłęm update, wyskoczył jakiś błąd: najpierw wielki napis object moved to here, gdzie here było linkiem do znanej już mi strony, gdzie trzeba było kliknąć "i agree". Potem całość posypała się kompletnie - dużo niezrozumiałych znaków pojawiło się u mnie na ekranie i tak samo było przy kolejnej próbie.

Wszedłem jednak na tabelki dla ligi i... znów niespodzianka. Totale policzone na dzisiaj, a średnie na wczoraj :nevreness:

Last updated 20:04 - wciąż średnie są za wczoraj.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga była ostatni update'owana przed Twoimi zmianami (przynajmniej u mnie wisi 18:15).  Kiedy kliknąłęm update, wyskoczył jakiś błąd: najpierw wielki napis object moved to here, gdzie here było linkiem do znanej już mi strony, gdzie trzeba było kliknąć "i agree". Potem całość posypała się kompletnie - dużo niezrozumiałych znaków pojawiło się u mnie na ekranie i tak samo było przy kolejnej próbie.

Wszedłem jednak na tabelki dla ligi i... znów niespodzianka. Totale policzone na dzisiaj, a średnie na wczoraj :nevreness:

Last updated 20:04 - wciąż średnie są za wczoraj.

 

Eeeeeech.

Zmiany zrobiłem, zapomniałem tylko usunąć nieprawidłowy standing z kesza.

Wdzięczny będę za jeszcze jedno sprawdzenie ;-)

 

Bardziej mnie martwi to, co pisałeś o aktualizacji z yahoo. Szlag by mnie trafił, gdybym musiał znowu się babrać w tym błocie.

 

Jackoso - wszyscy będący w składzie, póki co. Nie mamy z API informacji, kto kogo wystawiał. Myślimy nad manualnym wyborem graczy do analizy. Bo faktycznie - zazwyczaj bierze się graczy po to, żeby jednak kiedyś ich wystawić, ale są przypadki stashowania prospektów i złamasów i warto je wykluczyć z analiz. Generalnie temat jest mocno rozwojowy i dotyczy to w zasadzie wszystkich narzędzi, z directions i wyszukiwarką deali na czele. Nasze pomysły zdecydowanie przekraczają moce przerobowe, póki co, a jeszcze na pewno dojdzie masa Waszych uwag :-)

 

Z drugiej strony - musimy być ostrożni, żeby nie przekombinować. Tych narzędzi po prostu musi dać się jak najsprawniej używać. 

Edytowane przez Slawekmroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 sprawy 

 

1. przypnijcie ten temat :smile:

 

2. skąd te różnice w ilości pkt. na totalach ?:

 

Yahoo: Liga III North - Na Yahoo pod linkiem http://basketball.fa...o.com/nba/46723

1.	Nocna Straż	       101
2.	jordan20(j.sprawka)    100
3.	Pij Mleko              84.5

fb-ninja:

101	Nocna Straż	
99.5	jordan20(j.sprawka)	
84.5	Pij Mleko
Edytowane przez szkoda-czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice wynikają z dokładniejszych obliczeń FG% i FT% prawdopodobnie.

Raczej niemożliwe, bo yahoo liczy to dosyć dokładnie (przy równym wyniku dla 3 miejsc po przecinku, liczy 8 miejsc po przecinku). Być może problem wynika z aktualizacji danych, bo np. dziś o 11 dalej były wyniki z wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W liście lig macie taki komunikat??

Czy w szczegółach konkretnej ligi?

 

Jeżeli w liście - czy zgłaszających łączy uczestnictwo w jakiejś jednej konkretnej lidze?

 

Po zalogowaniu klikam w zakładkę "My leagues" i właśnie to wyskakuje. Dużymi czerwonymi literami. Nie mam w ogóle listy lig.

 

Gram w IV California, Keeper tutejszy i w kilku w innym gronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ przypiął/eła ten temat
  • wiLQ odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.