Skocz do zawartości

[Liga Roto Dynasty] - sezon 2014-2015


karl

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 z forum rotoworld cos mi swita, ze sa takie opcje w innych dyscyplinach i ze ktos o tym nawet pisal do yahoo. Bez ich wsparcia jedyne co widze, to 14 slotow w naszej lidze, z tym ze komisz musialby pilnowac czy ktos nie ma 14 grajkow bez 3inj.. (proponuje przetestowac te opcje w naszym dynasty za rok  :grin:)

 

zdecydowanie dobry pomysł. jestem za. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to oczywiście tylko wtedy gdy komisz by się zgodził. 

 

ewentualnie każdy sam może tego pilnować i dawać info do komisza. w sytuacjach gdy ktoś odpoczywa i opuszcza mecz czy dwa to taka opcja nie jest konieczna przecież. bardziej to by się przydawało gdy ktoś wypada na dłużej. tak jak np. u mnie w tym sezonie 4 kontuzje out of season + masa krótszych urazów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnowanie tego to dużo łatwiejsza rzecz niż pilnowanie nie przekroczenia salary, a na to się godzimy by robił komisz.. Oczywiste, że jak ktoś by takie coś zauważył to by to zgłaszał.

 

 

Mam tez inny pomysł, by wprowadzić picki drugorundowe, co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do slotów i niedogranych to wiadomo, że kontuzje mogą nieźle szyki powalić. Fajnie by było jakby gratis slot był na przypadek tych ze 3 kontuzji choćby. Szczególnie to bolesne w dynasty jest, gdzie takiego Duranta przecież nie wywalisz bo nie zagra do końca sezonu.

To czemu ti się nie wpiszesz i nie poprzez inicjatywy? Jest już nas 3:

 

1. mac

2. slakb

3. zodd

 

Może więcej osób będzie za tym pomysłem i wtedy będzie realna walka przekonać wilqa (co uważam za kluczowe i zarazem najtrudniejsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie każdy sam może tego pilnować i dawać info do komisza.

Oczywiste, że jak ktoś by takie coś zauważył to by to zgłaszał.

To byloby jakies rozwiazanie... a na czym mialby polegac taki cynk? Przeciez oznaczenia o kontuzji znikaja nagle, ale nie wiadomo kiedy. Co w sytuacji gdy ktos ma 14 zawodnikow i nagle tylko jeden ma oznaczenie kontuzji? Trzeba wywalic kogos danego dnia? Czy to moze dotyczyc tylko dlugoterminowych kontuzji?

 

Mam tez inny pomysł, by wprowadzić picki drugorundowe, co Wy na to?

Po co? Zeby wiecej mlodych zawodnikow bylo kiszonych na lawce zamiast na FAsach? 

 

Może więcej osób będzie za tym pomysłem i wtedy będzie realna walka przekonać wilqa (co uważam za kluczowe i zarazem najtrudniejsze).

Do niczego nie musicie mnie przekonywac bo karl jest komiszem w tej lidze ;-)

Zreszta wg mnie w keeperze to duzo lepszy pomysl niz w jednosezonowkach [bo trzeba trzymac polamane gwiazdy] o ile da sie to jakos kontrolowac i beda jasne zasady odnosnie kar za naduzycie tego 14 slota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byloby jakies rozwiazanie... a na czym mialby polegac taki cynk? Przeciez oznaczenia o kontuzji znikaja nagle, ale nie wiadomo kiedy. Co w sytuacji gdy ktos ma 14 zawodnikow i nagle tylko jeden ma oznaczenie kontuzji? Trzeba wywalic kogos danego dnia? Czy to moze dotyczyc tylko dlugoterminowych kontuzji?

Generalnie myślę, że byłaby podobna kara jak w przypadku przekroczenia salary. Tzn jeśli masz 14 zawodników w składzie, ale nie masz conajmniej 3inj, to ban na miesiąc. Więc trzebaby samemu mocno pilnować tego, by nie wtopić z 2inj - jak np niedawno ADavis i BigCuz mieli, ale szybko im zniknęło.

 

Po co? Zeby wiecej mlodych zawodnikow bylo kiszonych na lawce zamiast na FAsach?

Żeby promować wiedzę o zawodnikach. Tzn jak fbx1 Ty pierwszy odkryłeś Goberta, ale przez porąbaną organizację, która nim nie grała od początku sporych minut, nie mogłeś go trzymać w nieskończoność. Uważam, że powinniśmy promować w przypadku rookich takie elementy. Plus takie drugorundowe picki nabrały by mocnego znaczenie w wymianach, o które i tak ciężko bez picków.

 

Do niczego nie musicie mnie przekonywac bo karl jest komiszem w tej lidze ;-)

Twoje zdanie jest kluczowe bo jesteś w tym dziale mega ważną personą przecież.

 

Generalnie myślę, że byłaby podobna kara jak w przypadku przekroczenia salary. Tzn jeśli masz 14 zawodników w składzie, ale nie masz conajmniej 3inj, to ban na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie myślę, że byłaby podobna kara jak w przypadku przekroczenia salary. Tzn jeśli masz 14 zawodników w składzie, ale nie masz conajmniej 3inj, to ban na miesiąc. Więc trzebaby samemu mocno pilnować tego, by nie wtopić z 2inj - jak np niedawno ADavis i BigCuz mieli, ale szybko im zniknęło.

 

Ze względu na to, że inj dosyć szybko znikają proponowałbym coś takiego, że jak np. w poniedziałek zniknie inj to gracz ma czas np. do środy rano, żeby wyrzucić tego 14 zawodnika. Nie wszyscy mają non-stop czas, żeby ciągle to kontrolować. 

 

Co do drugiej rundy draftu to jestem na nie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jeszcze opcja taka by kazdy team na poxzatku kazdego miesiaca podawal gracza ktory jest tym unactive jako 14 i nie bedzie gral przez caly miesiac.

 

Ten pomysł też fajny w sumie.

 

Może kombinowania trochę jest, ale  pomysł maca moim zdaniem jest dobry i na pewno warty rozważenia. Tym bardziej w lidze wielosezonowej. Ja mam bardzo dużo nierozegranych meczów, ale Melo, Kobe i Varejao mieli out of season, do tego Howard do tej pory zagrał w 32 meczach tylko i wiadomo, że w lidze jednosezonowej bym ich po prostu wyrzucił, a tutaj nie wyrzucę przecież Melo czy Howarda, którzy w przyszłym sezonie będą jednymi z lepszych zawodników na swoich pozycjach jeśli zdrowie pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na to, że inj dosyć szybko znikają proponowałbym coś takiego, że jak np. w poniedziałek zniknie inj to gracz ma czas np. do środy rano, żeby wyrzucić tego 14 zawodnika. Nie wszyscy mają non-stop czas, żeby ciągle to kontrolować.

Przez te dwa dni moglby przybyc nowy znaczek... wg mnie nie moze byc takiej luki i to powinno dotyczyc tylko i wylacznie dlugoterminowych kontuzji. Tzn przykladowo teraz w naszej lidze tylko Cavs, Suns, Clippers i Lakers mieliby mozliwosc skorzystania z tego 14 slota, ale reszta nie. Bo tylko te druzyny maja 3 dlugoterminowe kontuzje i przy takim podejsciu to by dobrze dzialalo...

 

Tzn jeśli masz 14 zawodników w składzie, ale nie masz conajmniej 3inj, to ban na miesiąc. Więc trzebaby samemu mocno pilnować tego, by nie wtopić z 2inj

Żeby promować wiedzę o zawodnikach. Tzn jak fbx1 Ty pierwszy odkryłeś Goberta, ale przez porąbaną organizację, która nim nie grała od początku sporych minut, nie mogłeś go trzymać w nieskończoność. Uważam, że powinniśmy promować w przypadku rookich takie elementy.

Wiedzy o zawodnikach draftowych nie trzeba promowac bo to zalatwia osiaganie lepszych wynikow z draftu ;-)

Zreszta jak zawodnik nie zostanie wydraftowany w 1 rundzie to bez tej drugiej mozesz go sobie pobrac do skladu, wiec wiedza nie idzie na marne.

 

Twoje zdanie jest kluczowe bo jesteś w tym dziale mega ważną personą przecież.

Bez przesady, w tej lidze jestem GMem i moj glos liczy sie tak samo jak innych.

 

Za duzo kombinacji. Albo zostanie jak jest albo po prostu 14 slot, ktory dojdzie.

Moze jeszcze opcja taka by kazdy team na poxzatku kazdego miesiaca podawal gracza ktory jest tym unactive jako 14 i nie bedzie gral przez caly miesiac.

Eee yyy zaproponowales rozwiazanie, ktore wymaga wiecej kombinacji niz oryginalne ;-)

Bo pilnowanie kto kogo codziennie wystawia to bardziej skomplikowane zadanie od kto kogo ma w skladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jeśli masz 14 zawodników w składzie, ale nie masz conajmniej 3inj, to ban na miesiąc. Więc trzebaby samemu mocno pilnować tego, by nie wtopić z 2inj - jak np niedawno ADavis i BigCuz mieli, ale szybko im zniknęło.

Jestem bardzo przeciwny takiemu rozwiązaniu, Y! potrafi cuda robić z oznaczeniami inj.

 

Moze jeszcze opcja taka by kazdy team na poxzatku kazdego miesiaca podawal gracza ktory jest tym unactive jako 14 i nie bedzie gral przez caly miesiac.

 

Eee yyy zaproponowales rozwiazanie, ktore wymaga wiecej kombinacji niz oryginalne ;-)

Bo pilnowanie kto kogo codziennie wystawia to bardziej skomplikowane zadanie od kto kogo ma w skladzie.

Kłóciłbym się o to czy jest bardziej skomplikowane. A co gdyby zrobić tak:

'GM ma prawo do czasowego wyrzucenia zawodnika na FA z zachowaniem wyłącznego prawa do podniesienia go, w przypadku gdy dany zawodnik jest kontuzjowany dłużej niż 2 tyg. Okres przebywania zawodnika na FA nie może być krótszy niż 1 miesiąc, a żeby zachować ww. prawa należy o tym poinformować pisemnie na forum.'

Nie trzeba by było dodawać 14 slota, a jedyna sprawa do kontroli to taka, żeby pozostali GMowie nie podnosili zawodników wyrzuconych czasowo.

 

 

Mam tez inny pomysł, by wprowadzić picki drugorundowe, co Wy na to?

A w jaki sposób będziemy draftować picki? Bo jeżeli na forum to nie wyobrażam sobie 2 rundy.

 

 

Poza tym trzeba ustalić kiedy zaczyna się offseason, kiedy kończy, kiedy liczymy pensje. To chyba priorytety na razie ; )

Też chciałbym usłyszeć powód, dla którego miałby być trade deadline. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niekoniecznie jestem za dodatkowymi słowami. Strasznie duzo kombinacji i samodyscyplińy to wymaga a ja np. Nie mam na to aż tyle czasu.

Jeżeli dany GM jak np ja ma takie kontuzje to przygotowuje strategie na kolejny sezon, dostaje lepsze miejsce w drafcie i robi takie wymiany ktore budują core zespołu na kolejne sezony. Przynajmniej ja to widze. Nie potrzebuje dodatkowego slotu w takim wypadku :) zwłaszcza ze mając ńp 3 inj nie znajdę aż tak dobrego FA żeby mi to zastapił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumuję Wasze dywagacje na temat 14 slotu w wypadku injuries krótko: bezesęsu...

 

Jak trzeba, to zawsze się znajdzie ktoś kogo można się pozbyć, Lecz jak czasem los się wzion i uwzion na kogoś to i 5 emergency slotów nie pomoże...

Jeśli za rok będzie taki sezon kontuzjowy, jak teraz, to masz o minimum 20 osób mniej na FA.

Jak nie chcesz wywalać jakiegoś prospecta z końca ławki za wyrobnika slotów, to go nie wywalasz - proste...

 

Raz miałem sezon z mniej niż 10 ruchami na FA, Valanciunasem w Europie i pod koniec redukowałem liczbę starterów, żeby nie skończyć dwa tygodnie wcześniej. W tym sezonie w jednej lidze już 30 ruchów (pewnie dobiję do 50), gram kim popadnie. Sędziów, maskotki, czirliderki i Marka Cubana wrzucam do składu, a i tak pewnie skończę z deficytem minimum 20 meczów. Raz pod wozem, raz na wozie, a raz dyszel w...

 

Jakbyśmy mieli po każdym sezonie wprowadzać zmiany pod to co się wydarzyło w jego trakcie, to po kilku latach skończymy z encyklopedią, którą ogarnie tylko wiLQ i komputery NASA. Zbędny dodatek i dodatkowa robota dla komisza.

 

Tyle ode mnie.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'GM ma prawo do czasowego wyrzucenia zawodnika na FA z zachowaniem wyłącznego prawa do podniesienia go, w przypadku gdy dany zawodnik jest kontuzjowany dłużej niż 2 tyg. Okres przebywania zawodnika na FA nie może być krótszy niż 1 miesiąc, a żeby zachować ww. prawa należy o tym poinformować pisemnie na forum.'

To inne rozwiazanie techniczne, ale tego samego problemu... pytanie brzmi czy to problem...

 

Jak trzeba, to zawsze się znajdzie ktoś kogo można się pozbyć[...]

Jak nie chcesz wywalać jakiegoś prospecta z końca ławki za wyrobnika slotów, to go nie wywalasz - proste...

True, true. Jakos zapomnialem o tym argumencie, ale w FBXie tak wlasnie to dziala - jak masz nadmiar zlamasow to tych dobrych sprzedajesz, a kiepskich wywalasz i tyle. Wrecz kontuzje dzialaja jako motyw do trejdow.

 

A propos pobudzania rynku wymian i wczesniejszych pytan na forum... ponizej jest z grubsza SZACUNKOWA kolejnosc draftu ze skladami i rankami na dzisiaj [wszystkim wciaz grajacym dodalem po 10 gier, NIE robilem korekty dla FT%, a gwiazdka oznacza, ze miedzy GMami jest blisko, wiec nalezy to traktowac jakby rownie dobrze mogloby byc odwrotnie]

1	Golden State (Qooniu)
2	Clev Cavs (Ledley)
3	Chi Bulls (Zodd)
4	LA Lakers (SLaKB)*
5	LA Clippers (Szulim)*
6	Orlando Magic (L.TM)
7	Sac Kings (Tizz)*
8	NO Pelicans (Arctus)*
9	Minnesota (blackmagic)
10	SA Spurs (mac)
11	Bos Celtics (kolek23)*
12	Phoenix Suns (bulek)*
13	Den Nuggets (january)*
14	Dallas Mavs (eMeS)
15	Indiana Pacers (QAS)
16	Washington (Benon)
17	Utah Jazz (karl)
18	Portland (Marthinus)
19	MIAMI HEAT (wiLQ)*
20	Milwaukee (evitacre)*
Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.