Skocz do zawartości

[Liga Roto Dynasty] - sezon 2014-2015


karl

Rekomendowane odpowiedzi

W sprawie trade-deadline.

Myślę, że wszyscy widzieliśmy niektóre na prawdę dziwne wymiany w tym roku, była o tym dyskusja. Dla mnie głównym argumentem za zrobieniem takiej granicy (w przybliżeniu wtedy kiedy jest w NBA) jest możliwość robienia wymian pomiędzy tankującymi drużynami a tymi walczącymi o top pomiędzy zawodnikami o podobnych skillach z których jeden ma np kontuzję wykluczającą go na resztę sezonu. Jest to niebezpieczne i chyba trochę sprzeczne z duchem gry. A przecież sam trade-deadline nie oznacza, że rynek FA będzie niedostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sprawie trade-deadline.

Myślę, że wszyscy widzieliśmy niektóre na prawdę dziwne wymiany w tym roku, była o tym dyskusja. Dla mnie głównym argumentem za zrobieniem takiej granicy (w przybliżeniu wtedy kiedy jest w NBA) jest możliwość robienia wymian pomiędzy tankującymi drużynami a tymi walczącymi o top pomiędzy zawodnikami o podobnych skillach z których jeden ma np kontuzję wykluczającą go na resztę sezonu. Jest to niebezpieczne i chyba trochę sprzeczne z duchem gry. A przecież sam trade-deadline nie oznacza, że rynek FA będzie niedostępny.

Hmmmmmm, dla mnie to co napisales jest argumentem przeciwko istnieniu trade-deadline.

Przeciez fundamentem FBXa sa takie wymiany terazniejszosc za przyszlosc.

A z FAsow nijak nie da sie zastapic kontuzjowanych graczy z Top50.

 

A może 14slot gdzie możnaby trzymać tylko rookiego? (Czyli trza by mieć jednego takowego w składzie).

Jak ktos nie chce albo nie potrzebuje miec rookiego w skladzie bez sensu wymuszac to przepisami. Zas jak ktos chce miec rookiego w skladzie to go pobiera i tyle. Przeciez mozna miec cala druzyne rookich, wiec wg mnie ten pomysl tylko zmniejsza pule dostepnych zawodnikow, a ta juz jest mala.

 

Czyli druga runda draftu (wiecej możliwości wymian) i wiecej analizy ncaa i rookich :smile:

Wg mnie sensownego pobierania i analizowania NCAA bedzie dokladnie tyle samo niezaleznie od liczby rund... bo zainteresowani juz to robia, a reszta nie zacznie tylko bedzie draftowac wg pickow z NBA.

Innymi slowy, przepisy juz zachecaja by to robic, wiec po co zwiekszac ta zachete?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos nie chce albo nie potrzebuje miec rookiego w skladzie bez sensu wymuszac to przepisami. Zas jak ktos chce miec rookiego w skladzie to go pobiera i tyle. Przeciez mozna miec cala druzyne rookich, wiec wg mnie ten pomysl tylko zmniejsza pule dostepnych zawodnikow, a ta juz jest mala.

To dlaczego 13 slotów, a nie 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hmmmmmm, dla mnie to co napisales jest argumentem przeciwko istnieniu trade-deadline.
Przeciez fundamentem FBXa sa takie wymiany terazniejszosc za przyszlosc.
A z FAsow nijak nie da sie zastapic kontuzjowanych graczy z Top50.

 

Oczywiście, ale musi mieć to pewną granicę tak jak w realnej lidze. Być może rzeczywiście można byłoby deadline trochę przesunąć względem prawdziwej NBA, ale jednak moim zdaniem powinien być żeby uniknąć pokusy nadużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując wątek offseason. Wydaje mi się, że jedynym sensownym układem jest taka kolejność:

obliczenie draft picków -> start offseason -> obliczenie pensji zawodników -> rookie draft -> koniec offseason

 

przy czym:

obliczenie kolejności w drafcie powinno się odbyć ostatniego dnia realnego rs, 

start offseason może się odbyć razem z opublikowaniem pensji zawodników. 

rookie draft widziałem na fbx odbywa się od 1 września. Czy to zdaje egzamin? Czy nie musimy z racji większej liczby uczestników przesunąć go trochę wcześniej? - trzeba się zastanowić

start nowego sezonu po zakończeniu draftu

 

dajcie znać co myślicie, bo czas już na jakieś ustalenia w tej kwestii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując wątek offseason. Wydaje mi się, że jedynym sensownym układem jest taka kolejność:

obliczenie draft picków -> start offseason -> obliczenie pensji zawodników -> rookie draft -> koniec offseason

Najpierw obliczenie nowych pensji zawodnikow, a pozniej pickow.

 

przy czym:

obliczenie kolejności w drafcie powinno się odbyć ostatniego dnia realnego rs,

Eee yyyy, przeciez mecze jeszcze beda rozegrane, wiec pensje/srednie sie zmienia...

 

start offseason może się odbyć razem z opublikowaniem pensji zawodników.

Yup.

 

rookie draft widziałem na fbx odbywa się od 1 września. Czy to zdaje egzamin? Czy nie musimy z racji większej liczby uczestników przesunąć go trochę wcześniej?

Zdaje egzamin i liga ma taka sama wielkosc ;-)

Pamietaj, ze to draft na forum, a nie online gdzie wszyscy musza sie stawic.

 

P.S. Wspominalem, ze nie jestem fanem opcji Daily-Tomorrow?

Wez tu teraz zgaduj kto zagra jutro jak same druzyny tego nie wiedza... heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw obliczenie nowych pensji zawodnikow, a pozniej pickow.

 

Eee yyyy, przeciez mecze jeszcze beda rozegrane, wiec pensje/srednie sie zmienia...

 

Widzisz, bo ja chciałem się zabezpieczyć przed taką sytuacją, gdy po rozegraniu ostatniego meczu rs, można będzie wyrzucić ze 2,3 graczy w celu obniżenia picku. Zwłaszcza jeżeli taki manager i tak będzie musiał to zrobić, z powodu bycia powyżej limitu pensji. Ustalaliśmy przecież, że liczymy draft picki na podstawie tych zawodników co są w składzie, a nie team loga.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, bo ja chciałem się zabezpieczyć przed taką sytuacją, gdy po rozegraniu ostatniego meczu rs, można będzie wyrzucić ze 2,3 graczy w celu obniżenia picku.

To mozna zrobic i dzisiaj ;-)

 

Zwłaszcza jeżeli taki manager i tak będzie musiał to zrobić, z powodu bycia powyżej limitu pensji.

W offseason mozna byc powyzej limitu, dopiero po drafcie rookich trzeba zejsc ponizej.

 

Ustalaliśmy przecież, że liczymy draft picki na podstawie tych zawodników co są w składzie, a nie team loga.

I tak wlasnie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mozna zrobic i dzisiaj ;-)

Tak, tylko dzisiaj walczysz o pierwsze miejsce, a za chwile RS będzie za nami, więc jeżeli przekroczysz limit pensji(ja rozumiem, że jest czas na zejście z limitu), to nie dawałbym Ci okresu czasu na wyrzucanie/wymienianie graczy pomiędzy końcem RS, a wyliczeniem picku. Według mnie jest to zupełnie bez sensu.

 

Przykłady:

Wyliczamy picki np 7 dni po zakończeniu RS. Wiemy jakie są pensje, widzisz że jesteś ponad limitem i musisz z niego zejść. 

 

1. Masz gracza top 20, który kończy karierę po PO. Jak go wywalisz, to nie musisz martwić się limitem, a poprawi Ci się pick. Więc go wywalasz. Ja natomiast sprzedałem swój pick, który okazał się top8 i mówię sobie 'powiedział kategorycznie, że kończy z koszem, ale co mi szkodzi zaryzykować i go podnieść skoro nie mam picku'. Podnoszę i sztucznie obniżam swój wybór.

 

2. Wygrałeś ligę, ale jesteś pewny, że nie powtórzysz tego za rok i szykujesz się do rebuldingu. Znowu, jak dorwiesz kogoś bez picku, to w tym okresie możesz mu sprzedać co lepszych zawodników za prospecty, ingerująć w wasze picki.

 

Obydwa przypadki są według mnie możliwe i dlatego chciałem, żeby od razu w momencie zakończenia RS, liczyć draft picki. Żeby nie było czasu na kombinowanie pomiędzy końcem RS, a liczeniem  picków. Nie wiem, obliczać je na podstawie składu z ostatniego dnia RS chociażby, a nie aktualnego składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko dzisiaj walczysz o pierwsze miejsce, a za chwile RS będzie za nami, więc jeżeli przekroczysz limit pensji(ja rozumiem, że jest czas na zejście z limitu), to nie dawałbym Ci okresu czasu na wyrzucanie/wymienianie graczy pomiędzy końcem RS, a wyliczeniem picku. Według mnie jest to zupełnie bez sensu.

I tak nie da sie zrobic bo po srodzie juz nie bedzie mozna pobierac/wywalac zawodnikow az do wrzesnia.

Zreszta o moj pick nie musisz sie martwic bo co bym nie robil i tak bedzie #19 lub #20. 

 

Przykłady:

Wyliczamy picki np 7 dni po zakończeniu RS. Wiemy jakie są pensje, widzisz że jesteś ponad limitem i musisz z niego zejść. 

1. Masz gracza top 20, który kończy karierę po PO. Jak go wywalisz, to nie musisz martwić się limitem, a poprawi Ci się pick. Więc go wywalasz.

Nie mozna tego zrobic po sezonie regularnym.

 

Znowu, jak dorwiesz kogoś bez picku, to w tym okresie możesz mu sprzedać co lepszych zawodników za prospecty, ingerująć w wasze picki.

To mozna robic caly sezon... nie wiem czemu skupiasz sie na paru godzinach/dniach po sezonie regularnym gdy akurat wtedy nikt nie bedzie chcial nic robic bo bedzie czekal na oficjalne pensje.

 

od razu w momencie zakończenia RS, liczyć draft picki.

Tak to powinno wygladac. Choc monster nam nieco utrudnil zycie chowajac ranking.

A propos, za rok przejdziemy na fb-ninje, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie da sie zrobic bo po srodzie juz nie bedzie mozna pobierac/wywalac zawodnikow az do wrzesnia.

 

Nie mozna tego zrobic po sezonie regularnym.

To jestem zadowolony, mimo że wyszedł mój brak doświadczenia.

 

Zreszta o moj pick nie musisz sie martwic bo co bym nie robil i tak bedzie #19 lub #20. 

Oj, nie miało być personalnie przecież, tylko zupełnie ogólnie ; )

 

 

To mozna robic caly sezon... nie wiem czemu skupiasz sie na paru godzinach/dniach po sezonie regularnym gdy akurat wtedy nikt nie bedzie chcial nic robic bo bedzie czekal na oficjalne pensje.

Dlatego, że jest róznica pomiędzy tankowaniem w trakcie sezonu, a tankowaniem w w/w czasie.  W trakcie sezonu za takim procederem idzie też miejsce ligowe, co jest podstawą zabawy. No ale nie chce tworzyć sztucznie problemów, skoro:

 

 

Tak to powinno wygladac. Choc monster nam nieco utrudnil zycie chowajac ranking.

A propos, za rok przejdziemy na fb-ninje, prawda?

 

To może wyznaczymy od razu kogoś, kto będzie odpowiedzialny za te sprawy? Bo jak przyjdzie co do czego, to nikt palcem nie kiwnie, żeby szybko to zrobić ; )

Fb-ninja koniecznie! 

Edytowane przez eMeS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wygranej evitacre! Tiebreakerem i doslownie jeden przechwyt wiecej u mnie i bylbys drugi ;-)

Caly sezon watpilem, ze rozegrasz wszystkie mecze i tego nie zrobiles... a mimo to wystarczylo!

Niestety glownie dlatego, ze za dlugo czulem sie zbyt pewnie i zaspalem z aktywnoscia w koncowce choc osobiscie bede zwalal wine na kretynskosc opcji Daily-Tomorrow. Przy Daily-Today mialem duzo mniej problemow z nadrabianiem gier w gorszych sytuacjach, a przy tej po prostu za pozno sie dowiadywalem kto kiedy zagra by cos z tym zrobic. Ale pomimo poczucia zmarnowanej szansy to byl swietny sezon i zebralem fundament, z ktorym powinienem byc contenderem w najblizszych latach.

 

Co ciekawe o 3 miejscu tez zadecydowal tiebreaker takze gratki dla Benona.

 

 

To może wyznaczymy od razu kogoś, kto będzie odpowiedzialny za te sprawy? Bo jak przyjdzie co do czego, to nikt palcem nie kiwnie, żeby szybko to zrobić ; )

Pierwszy krok juz zrobiony bo dzieki Washko mamy plik z monstera:

https://weaksideawareness.files.wordpress.com/2015/04/export.xls

Przy czym to sa oryginalne pensje bez zadnych poprawek takze mozna sie wykazac aktywnoscia... mi na dzis wystarczy.

 

A ogolniej rzecz biorac jak oceniacie pierwszy sezon ligi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon jak sezon - w sumie o nic nie grałem a i tak jako jeden z ledwie dwóch dobiłem do granicy 820 meczy ;)

Ogólnie to i tak u mnie cała lipa spoczywa na totalnie zawalonym drafcie. Nie wiem o czym wtedy myślałem i pewnie wygrzebywanie się zajmie mi parę latek. Ale w dynasty można się tak bawić i nawet wtopy z transferami itp nie przekreślają sezonu bo zawsze można będzie lepiej rookich podraftować.

 

Gratki więc majstrowi evitacre i do niedługiego usłyszenia gdy oby był nienudny całkiem offseason.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.