Skocz do zawartości

Random shit 2014/2015


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim "Pop the Trunk" Jalen Rose dyskutował o wolnych agentach. Stwierdził, że Aldridge odejdzie do Spurs, a - co jest w c*** dziwne - Wesley Matthews do Bulls. Takie tam gadanie, ale zdziwił mnie ten drugi typ...

 

Bez LMA nie będzie to samo a Wes to dobry ziomek Butlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies zrodlo donosi ze portland moga byc zainteresowani gibsonem wiec w gre ewentualnie wchodziloby jakies snt. Ale achilles to gorsze gówno niz acl i ciezko sie spodziewac ze wesley wroci do dyspozycji sprzed kontuzji wogole w tej sytuacji to nawet wymiana taj - wes dla Bulls jest bardziej na niekorzyść. Dodatkowo nie ma sily zeby wes i butler grali razem w pierwszej piatce (a ten pierwszy na pewno tego chce), butler bardzo duzo zyskuje w ataku grajac na 2 bo jest wiekszy od wiekoszosci graczy na swojej pozycji i moze ich dominowac fizycznie.

 

Jesli iron man nie mialby kontuzji ktora mocno go ograniczy do konca kariery to poszedłbym na to bez wahania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry temat do zadawania pytań, ale od jakiegoś czasu zastanawiam się nad fenomenem gwiazd lat 60,70 czy 80. Wielu z was często wspomina w swoich postach o statystykach czy osiągnięciach różnych graczy współczesnej koszykówki. Rzadko widzę nazwiska np. Jabbar, Chamberlian , pytanie brzmi dlaczego tak jest  ? Być może to dość dziwne pytanie i właściwie nie ma się nad czym zastanawiać. Sam nie do końca wiem jak wytłumaczyć o co mi chodzi. Hmmm głównie , czytając kilka biografii często spotykałem nazwiska weteranów koszykówki i bardzo mnie interesuje dawno koszykówka. Dlaczego teraz mało mówi się o przeszłości? Właściwie ile można o niej mówić ,ale dlaczego rzadko się do niej wraca w dzisiejszych czasach lub tylko mi się tak wydaję i tego nie widzę ?Czy chodzi o to ,że teraz NBA bardzo się różni od tamtych czasów i porównywanie cyferek dawnej NBA z współczesną mija się z celem?

 

Czy są jakieś przetłumaczone książki za które mógłbym się zabrać ? Biografie trenerow ,zawodnikow np. Birda Jabbara czy Chamberlaina badz ksiazki opisujace dawne NBA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko widzę nazwiska np. Jabbar, Chamberlian , pytanie brzmi dlaczego tak jest  ? Dlaczego teraz mało mówi się o przeszłości? Właściwie ile można o niej mówić ,ale dlaczego rzadko się do niej wraca w dzisiejszych czasach lub tylko mi się tak wydaję i tego nie widzę ?Czy chodzi o to ,że teraz NBA bardzo się różni od tamtych czasów i porównywanie cyferek dawnej NBA z współczesną mija się z celem?

 

To bardzo proste. Poprzedni sezon to historia, a im bardziej cofamy się do tyłu tym bardziej zbliżamy się do prehistorii.

Jestem pewien, że nikt na tym forum nie widział meczu gdy 100 punktów zdobył Chamberlin (musiałby oglądać na żywo, bo nie ma taśmy z tego meczu).

 

Ciężko porównywać coś czego się nie człowiek nie oglądał. Ciężko jest też porównywać inne formaty. Np gdy Russel zdobywał 1 tytuł mistrzowski w '57 w NBA grało 8 drużyn/ a w PO - 6 gdy zdobywał ostatni 14 a w PO grało 8.

 

Buum na NBA w Polsce rozpoczął się w 1992 roku. Moje pierwsze świadome finały to 1994 rok (nie jestem sobie przypomnieć czy 1992 czy 1993 oglądałem na żywo) do końca lat 90 informacje człowiek czerpał z telegazeta (taki prymitywny internet w TV) czy Magic Basketball. W 1999 prawa do NBA przejął od TVP raczkujący TVN (czy Wisła TV), który nie był dostępny dla każdego, później chyba Canal+ do którego też nie każdy miał dostęp. To były czasy gdy nie było google, a większość osób internet miała na impulsy.. Przejście do TVN zabiło popularność NBA w Polsce.

Kilka lat temu jedną z pierwszych stron, którą sprawdzałem rano nba.com, teraz nie muszę tego robić dzięki appce w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NBA zabili ludzie bez pasji, a nie TVN.

 

Skończyła sie era hej hej i Jordana który ciagnął ten wózek. Postacie rozpoznawalne już sie zestarzały, a młodzi którzy sie interesowali koszykówką wydorośleli i zycie im inne się zaczęło. A ze sportów to pozostały te którą są dostępne wieczorem jak piwko do nich przychodzi, a nie nocami wstawać jak żona dopiero co wymęczyła ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 pick

Będzie dostępny Franek

Looney

Nawet Payton II

wezmę Ponitkę i z miejsca go wytransferują za Mugsy Boguesa, który obecnie pyta na robocie "może frytki do tego" a po transferze zasili grono szkoleniowe Suns. Obejmie działkę środkowych, będzie uczył postupów Lena i razem będą wrzucać na Instagrama słit focie z zabawy w pociąg.

Approved

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Przejście do TVN zabiło popularność NBA w Polsce.

+1

Dokładnie pamiętam te trudne czasy dla fanów NBA. Oglądać nba nie było gdzie poza kilkunastosekundowymi wstawkami w teleexpressie. Z czasem przestały wychodzić magic basketball(mam chyba jeszcze gdzieś w domu większość numerów) i probasket i jedynym zródłem nba dla przeciętnego ziomala była telegazeta :neglected:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1

Dokładnie pamiętam te trudne czasy dla fanów NBA. Oglądać nba nie było gdzie poza kilkunastosekundowymi wstawkami w teleexpressie. Z czasem przestały wychodzić magic basketball(mam chyba jeszcze gdzieś w domu większość numerów) i probasket i jedynym zródłem nba dla przeciętnego ziomala była telegazeta :neglected:

sport telegram.

 

z tym MB też było ciekawie gdyż zaprzestali wydawać bez żadnej zapowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.