Skocz do zawartości

Gry komputerowe


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Hogwart Legacy - gra naprawdę jest bardzo dobra. Gra się przyjemnie, a jeśli ktoś jest fanem tego uniwersum to powinien się odnaleźć jak ryba w wodzie. System walki jest ciekawy i można tak manewrować z różnymi zaklęciami aby tworzyc własne kombinacje. Główny wątek do którego miałem obawy na początku też przedstawia ciekawą historię. Jedyne minusy które zauważyłem to jednak questy poboczne ( nie licząc tych od przedstawicieli domów) które są mało ciekawe i monotonne + to że nie można określić się jednoznacznie jako ten dobry lub zły.

Ogólnie widzę duży potencjał na jakieś DLC lub kontynuacje historii.

Więcej za bardzo nie chce pisać żeby nie spojlerowac ale gra jest na pewno godna polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż żałuję, że kupiłem Wiedźmina 2 na GOGu, a nie na steamie, bo nie mogę wystawić negatywnej oceny. Nienawidzę fake difficulty i właśnie przechodząc II akt i walcząc z Draugiem mam jej najgorszy możliwy lvl.

Postać by zginąć od postaci, która zrobiła wszystkie questy wymaga ponad 100 ciosów. Ciosy możesz zadawać tylko po 2-3 po uniknięciu ataku. Do tego postać co chwila zastyga atakując z dystansu, kiedy nie możesz nic zrobić, poza unikaniem. Potrafi coś takiego zrobić po 4 razy z rzędu. Ostatnie podejście to 6 minutowa walka, w której zabrałem mu 10% życia. Bo cały czas spierdalałem przed ostrzałem. Do tego pierwszego ataku nie da się uniknąć, a potem zależnie od tego jak Ciebie trafi, to potrafi od razu zabić, bo potrafisz nie być w stanie wstać ponownie zanim zginiesz. 
c***owo skonstruowany boss, by sztucznie wydłużyć grę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Aż żałuję, że kupiłem Wiedźmina 2 na GOGu, a nie na steamie, bo nie mogę wystawić negatywnej oceny. Nienawidzę fake difficulty i właśnie przechodząc II akt i walcząc z Draugiem mam jej najgorszy możliwy lvl.

Postać by zginąć od postaci, która zrobiła wszystkie questy wymaga ponad 100 ciosów. Ciosy możesz zadawać tylko po 2-3 po uniknięciu ataku. Do tego postać co chwila zastyga atakując z dystansu, kiedy nie możesz nic zrobić, poza unikaniem. Potrafi coś takiego zrobić po 4 razy z rzędu. Ostatnie podejście to 6 minutowa walka, w której zabrałem mu 10% życia. Bo cały czas spierdalałem przed ostrzałem. Do tego pierwszego ataku nie da się uniknąć, a potem zależnie od tego jak Ciebie trafi, to potrafi od razu zabić, bo potrafisz nie być w stanie wstać ponownie zanim zginiesz. 
c***owo skonstruowany boss, by sztucznie wydłużyć grę 

po co się w to męczyć?

 

wiedźmin 2 się strasznie słabo zestarzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

po co się w to męczyć?

 

wiedźmin 2 się strasznie słabo zestarzał

Chciałem skończyć wszystkie Wiedźminy plus wydałem w c*** kasy na nowego kompa, by mi się gamepass i Cyberpunk 2077 kurzyły na kompie :D

Ale ogółem gram Wiedźmina 2 chyba 4 lata, chciałem skończyć jak zacząłem i męczę, męczę i męczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry od CDPR generalnie są słabe mechanicznie i nie dla walki z przeciwnikami się w nie gra. Samego Wiedźmina 2 przechodziłem kilka lat temu w jeden weekend i nie pamiętam szczególnych problemów z zatrzymaniem się na jakiejś walce czy czymkolwiek, ale z tego co widać po szybkim wygoogle'owaniu widać filmiki, w których ludzie tego całego Drauga pokonują bardzo szybko i może warto podpatrzeć taktykę jeśli tak źle Ci to idzie @RappaR

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kily napisał:

Gry od CDPR generalnie są słabe mechanicznie i nie dla walki z przeciwnikami się w nie gra. Samego Wiedźmina 2 przechodziłem kilka lat temu w jeden weekend i nie pamiętam szczególnych problemów z zatrzymaniem się na jakiejś walce czy czymkolwiek, ale z tego co widać po szybkim wygoogle'owaniu widać filmiki, w których ludzie tego całego Drauga pokonują bardzo szybko i może warto podpatrzeć taktykę jeśli tak źle Ci to idzie @RappaR

Spojrzałem, ja zadaję minimalne obrażenie, oni biją po 1/10 paska na hita. Teraz mu zjechałem do 1/3 - uderzyłem go z 70 z razy. 

Właśnie zrobiłem podejście, trwało 7 minut, w tym czasie było 17 akcji po ~15 sekund kiedy nie mogę go zaatakować i muszę tylko unikać jego ataków. Toż to najgorszego rodzaju wydłużanie gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, RappaR napisał:

Spojrzałem, ja zadaję minimalne obrażenie, oni biją po 1/10 paska na hita. Teraz mu zjechałem do 1/3 - uderzyłem go z 70 z razy. 

Właśnie zrobiłem podejście, trwało 7 minut, w tym czasie było 17 akcji po ~15 sekund kiedy nie mogę go zaatakować i muszę tylko unikać jego ataków. Toż to najgorszego rodzaju wydłużanie gry

Wiedźmin 2 w porównaniu do wiedźmina 3 to jak amiga do playstation. Ja najpierw przeszedłem 3 i jak próbowałem przejść 2 to nie dałem rady w 2 akcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Gram teraz w Fallouta 4(mój trzeci Fallout) i świetnie się bawię i znalazłem w necie takie dane:

Fallout 3 sprzedał się w 11,5 mln egzemplarzy

Fallout NV w 12,5 mln egzemplarzy(myślałem szczerze, że mniej od 3)

Fallout 4 w ponad 20 mln egzemplarzy

 

A kultowe 1 i 2? Łącznie milion. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

przecież to złote czasy niekontrolowanego piractwa, myślę, że wydania gazetkowe czy typu "Złota klasyka" nie są tu uwzględniane nawet

Wtedy nie było żadnej dystrybucji, nikt nie handlował grami bo nie miały żadnych realnych zabezpieczeń i po pojawieniu się pierwszej kopii za tydzień miał to każdy handlarz na giełdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Sebastian napisał:

Wtedy nie było żadnej dystrybucji, nikt nie handlował grami bo nie miały żadnych realnych zabezpieczeń i po pojawieniu się pierwszej kopii za tydzień miał to każdy handlarz na giełdzie.

Mówimy o 2000, a nie 1990 to raz.

Dwa Polska nigdy nie była istotnym rynkiem sprzedaży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RappaR napisał:

Mówimy o 2000, a nie 1990 to raz.

Dwa Polska nigdy nie była istotnym rynkiem sprzedaży.

 

No i ? Ty myślisz, że w 2000 to nie piraciło się gier na potęgę ? Byś się zdziwił. Popularność nagrywarek CD wzięła się pewnie z tego, że każdy miał w pytę danych które sobie archiwizował :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sebastian napisał:

No i ? Ty myślisz, że w 2000 to nie piraciło się gier na potęgę ? Byś się zdziwił. Popularność nagrywarek CD wzięła się pewnie z tego, że każdy miał w pytę danych które sobie archiwizował :)

 

Piraciło się, ale to już nie czasy giełdy.

I mówię - polski rynek nigdy nie decydował o sprzedaży globalnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RappaR napisał:

Gram teraz w Fallouta 4(mój trzeci Fallout) i świetnie się bawię i znalazłem w necie takie dane:

Fallout 3 sprzedał się w 11,5 mln egzemplarzy

Fallout NV w 12,5 mln egzemplarzy(myślałem szczerze, że mniej od 3)

Fallout 4 w ponad 20 mln egzemplarzy

 

A kultowe 1 i 2? Łącznie milion. 

 

to taki post w stylu:

Murray - 31 mln
Michael Porter Jr - 30 mln
Gordon 19 mln

a legendarni Bird i Magic? Łacznie niecałe 5 mln

 

nie wiem co chciałeś tym udowodnić poza truizmem że w przeciągu tych 20+ lat rynek gier się bardzo mocno zmienił/rozwinął

1 godzinę temu, RappaR napisał:

Mówimy o 2000, a nie 1990 to raz.

no i pierwsze Fallouty to lata 97-98

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, julekstep napisał:

to taki post w stylu:

Murray - 31 mln
Michael Porter Jr - 30 mln
Gordon 19 mln

a legendarni Bird i Magic? Łacznie niecałe 5 mln

 

nie wiem co chciałeś tym udowodnić poza truizmem że w przeciągu tych 20+ lat rynek gier się bardzo mocno zmienił/rozwinął

no i pierwsze Fallouty to lata 97-98

Między fallout 2 i 3 jest 10 lat różnicy, nie 20+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.