Skocz do zawartości

Golden State Warriors 2014/15


metlik

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Mavs na papierze wyglądają na papierze o niebo lepiej niż przed rokiem. Wtedy też mieli bardzo podobny początek sezonu, a jak grali póżniej wszyscy wiemy i wyszło na to, że byli na równi niewygodni dla Spurs co OKC z Ibaką, a nawet więcej meczów im urwali(choć OKC nie grało w pełni zdrowi w CF). Jeśli dobrze pamiętam to Mavs stracili tylko Cartera z istotnych elementów bo dodanie Chandlera za Dalemberta, Parsonsa i Nelsona to upgrade jak c***. Znowu trzeba powtarzać kto siedzi u nich na ławce jako trener? Założę się, że trener Rick czytając dziś Twojego posta tylko uśmiechnołby się ironicznie pod nosem. Absolutnie bym ich nie skreślał, a z tyłu głowy kołacze mi się myśl, że mają więcej argumentów a przede wszystkim doświadczenia plaoffowego niż tacy Blazers czy Rockets. Potrzebują czasu aby zgrać obwód i docisnąć obronę, ale na to jest jeszcze czas.

 

Co do GSW. Hold your horses. Zapomnieliście już co stało się z Indianą po asg? O tym, że Stefek z Bogutem nie są tytanami zdrowia? Że na ławce mają absolutnego debiutanta i że nikt z nich nie doszedł dalej niż pierwsza runda??

Też się nimi jaram, zarówno jak Raps i Wizz, ale nie mam odwagi ustalać składu finałów konferencji w połowie grudnia. Taka podjarka nie przystoi forumowym wyjadaczom z wieloletnim stażem, chyba, że się mylę...

 

Stracili Mariona jeszcze i to widać niestety. Ale tak to się zgadzam. Dodam nawet, że przed serią z SAS, nie wygrali z nimi od X meczów, a w PO potrafili się spiąć. 

 

 

Dajcie sobie spokój z tym Dallas od początku sezonu wałkuje to setny raz - ile razy można zakochać się w nr 1 ofensywie i przeciętnej obronie i to na dodatek zespole który przegrał z każdym kto jest mocny

Z miłości nie ma co się tłumaczyć  ^^

 

A tak na serio nikt nie robi z nich legit contendera na dzień dzisiejszy. Rzeczywiście z nikim ważnym nie wygrali do tej pory, ale imo mają potencjał żeby być czarnym koniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eMeS

 

Fucktycznie zapomniałem o Marionie i to lekka wtopa także dzięki za szybkie wyłapanie błedu.

 

Jeszcze tylko dodam:

 

Patrząc tylko na nazwiska - Monta, Nowik, Tyson, Parsons, Wright, Nelson, Harris to jest WOW jedne wielkie, nie rozumiem jak można ich lekceważyć z taką ilością talentu. Przywiązanie.do statystyk zwłaszcza przy c***owej próbce często wypacza realną wartość podmiotu dyskusji. Zresztą eye test w tym wypadku też zawodzi bo w życiu bym nie pomyślał po początku RS, że Cavs będą w stanie niebawem tak pokaźnego streaka pitolnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LBS

W  tym wątku chyba nikt nie podał jeszcze składu finałów. Padały w kontekście GSW słowa contender, ale nim chybą są ;).

 

Reasumując po 22 meczach w stosunku do poprzedniego wiemy, że:

1) Za Kerra zespół jest lepiej poukładany - passing game, team D i wiele innych.

2) Wielu zawodników gra lepiej niż rok temu (Curry, Klay, Green, Barnes, Speights), Ci którzy graja gorzej w sensie statystycznym (AI) robią to (chyba) zgodnie z planem trenera.

3) Ławka za sprawą Livingstona, AI i Speightsa jest powyżej średniej ligowej a nie na szarym końcu

4) Te wyniki osiągnięte zostały bez najlepiej zarabiającego zawodnika (D. Lee). Dodatkowo trzy mecze bez Boguta (3xW).

5) Kiedy zdarzy się kilka minut słabszej gry w ataku (np 4Q z Mavs) są w stanie kontrolować mecz grając świetne D i wymuszając faule, zamiast dostawać run'a 20-3 i przegrywać mecz jak bywało w poprzednim sezonie.

ale też (co zostało wspomniane w tym wątku):

1) Trener jest debiutantem

2) Bogut może złapać kontuzję nawet podczas snu, a bez niego nie ma szans na przejście 2 rundy 

3) Stefek też może się rozsypać w każdej chwili

4) Z zespołami preferującymi siłową koszykówkę (OKC, MEM) może zabraknąć siły i wzrostu. Draymond niby dawał radę Blake'owi, ale z grubą świnką Zach'iem nie pójdzie tak łatwo. SAS niby w poprzednim sezonie udowodniło, że brak siły można zastąpić w inny sposób, ale Kerr to nie Pop.

5) Wynik z RS ma się nijak do tego co będzie w PO. 

 

Co będzie to będzie, na razie jest dobrze. Start 20-2 osiągały zespoły, które później coś ugrywały w PO (ostatnio chyba Celtics za Doca).

W najbliższych trzech meczach (NOP, MEM, OKC) pasowało by wygrać chociaż dwa razy i mieć nadzieje, że Bogut wróci na dłużej niż dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) Z zespołami preferującymi siłową koszykówkę (OKC, MEM) może zabraknąć siły i wzrostu. Draymond niby dawał radę Blake'owi, ale z grubą świnką Zach'iem nie pójdzie tak łatwo. SAS niby w poprzednim sezonie udowodniło, że brak siły można zastąpić w inny sposób, ale Kerr to nie Pop.

Wzrostu?? Przecież GSW równie dobrze mogą wyjść piątką Livingston-Barnes-Iggy-Lee(Speigts)-Bogut i to jest chyba najwyższa sensowna piątka w całej NBA. 

A co do Draymonda na Zachu to, co by nie mówić o Greenie, jemu ciałka też nie brakuje, więc tragedii aż takiej nie ma. Wyobraź zaś sobie Zacha close outującego trójki Greena. xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) Z zespołami preferującymi siłową koszykówkę (OKC, MEM) może zabraknąć siły i wzrostu. Draymond niby dawał radę Blake'owi, ale z grubą świnką Zach'iem nie pójdzie tak łatwo. SAS niby w poprzednim sezonie udowodniło, że brak siły można zastąpić w inny sposób, ale Kerr to nie Pop.

Zach jest jak dla mnie czymś niesamowitym jak można jechać na opinii na jednej serii sprzed 4 lat. Co jak co, ale jego GSW bać się nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez rapparowi chodzilo o ewentualna serie po wiec jakie znaczenie ma 16/11 z RS??????????pozatym kiedy ostatnio zach mial jakas mocna serie w po? 

imo przeciwko gsw i lineupowi z lee na pf zach bylby faktorem , lee jest strasznie delikatny i kompletnie nie daje sobie rady z silowo grajacymi pfami , zach bywa bestia gdy ma zdecydowana przewage warunkow fizycznych  a od lee jest jakies dwa razy wiekszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez rapparowi chodzilo o ewentualna serie po wiec jakie znaczenie ma 16/11 z RS??????????pozatym kiedy ostatnio zach mial jakas mocna serie w po? 

imo przeciwko gsw i lineupowi z lee na pf zach bylby faktorem , lee jest strasznie delikatny i kompletnie nie daje sobie rady z silowo grajacymi pfami , zach bywa bestia gdy ma zdecydowana przewage warunkow fizycznych  a od lee jest jakies dwa razy wiekszy

 

 

tylko że jak masz bardzo miętkiego PFa to Zacha wysyłasz centra, a Marca Gasola przez 95% czasu możesz kryć nawet SFem i on nie będzie reagował - dalej będzie rzucał jumperki, ew raz na pół meczu zrobi drim szejka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie no pewnie stary dziad jak on powinien przecież 65% ts robić. Zwracam honor.

Aha - jak rozumiem, że z racji jego wieku GSW nie będą go kryli i pozwalali rzucać na pusty kosz, by się dziadek nie zniechęcił? Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, że gracze w jego wieku celowo oszczedzają się lub są oszczędzani bo RS to tylko przystawka do poważnego grania. Ja nie wiem czy Z-Bo w PO wejdzie znowu na poziom sprzed czterech lat, ale na bank nie przesądzałbym, że bedzie w nich szmacony. Wolę poczekać niż hejtować na ślepo bo w tym roku Grizz wydają się w końcu zaczynać liczyć w stawce contenderów. Randolph może być bardzo przydatny, a z całą pewnością nie powinien być ujemny. Nikt też od czterech lat nie pisał, że Zach jest zajebisty, wiec nie wiem po c*** ta żałość cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, że gracze w jego wieku celowo oszczedzają się lub są oszczędzani bo RS to tylko przystawka do poważnego grania. Ja nie wiem czy Z-Bo w PO wejdzie znowu na poziom sprzed czterech lat, ale na bank nie przesądzałbym, że bedzie w nich szmacony. Wolę poczekać niż hejtować na ślepo bo w tym roku Grizz wydają się w końcu zaczynać liczyć w stawce contenderów. Randolph może być bardzo przydatny, a z całą pewnością nie powinien być ujemny. Nikt też od czterech lat nie pisał, że Zach jest zajebisty, wiec nie wiem po c*** ta żałość cała.

Wielokrotnie było pisanie o tym jak Zach jest dominujący i dobry w ataku. A kurdę jego dwie ostatnie serie to 18 ppg na 45%ts(laureat nagrody im. Brandona Jenningsa) i 11 ppg na 35% ts(laureat nagrody im. Joela Anthony;ego. Zach cały czas leci na renomie z serii z SAS w 2011, za którą się Pop od tej pory mści zamienijąc go w ubogą wersję Perkinsa w każdym meczu z SAS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie przeczytałem, że koleś jest żonaty, wiedział, że będzie ciężko się przebić blablabla. No i tak szczerze mówiąc to nie wiem dlaczego go nie wydraftowali. Ok - czaje, że draft class był tak mocny, ale w sumie wychodzi na to, że top 10 prospect rok wcześniej do tego dość ogarnięty - z tego co czytam i nie został wybrany? Wierd shieeeet. 

On TOP 10 był tylko jak jak wchodził do NCAA w HS potem szybko okazało się że facet nie ma żadnego skilla który by się dało przełożyć na NBA , zaraz po pierwszym roku był lockout ale wtedy by się znalazł jakiś frajer bo przecież potencjał to jest najbardziej przereklamowane słowo w NBA tak jak samo jak atletyzm . A prawda jest taka że kolo w 4 lata się raczej niewiele rozwinął i słusznie jest poza NBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto po 2010 tak pisał brachu, jakieś cytaty bo ja sobie nie przypominam, a pamiętam, że był najbardziej jechany ze wszystkich graczy Grizzlies. Zresztą jak najbardziej słusznie.

Nie mówiąc o jego reputacji po tym jak Splitter zabrał go w przerwie meczu do schowka na miotły w poprzednich PO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.