Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Jakie to smutne, że drużyny z tak słabej overolowo ligii podkupują nam najlepsze talenty, z tej dupy nigdy nie wyjdziemy

Niekonoecznie, Lech napewno kogoś ściagnie plus maja nastepnych 1-2 z akademi.

Jak sie załapią na puchary to powinno być solidnie - trener pokazał że ogarnia a przecież chwycił Lecha z marszu.

Raków napewno się wzmocni przed LM ciekawe kto tam będzie nowym tremerem o czy zrobi wynik.

Te 2 druzyny to cokolwiek lepszego niz mielismy w lidze od...zawsze.

Nie sa to chore wyskoki miliardera (Wisła) czy all in i może się uda sprzedać (Legia).

Kluby budowane z konsekwencją i pomysłem narazie wystarcza 2, a te wszystkie Slaski czy inne Lechie niech spadają w odmet zapomnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, agresywnychomik napisał:

Niekonoecznie, Lech napewno kogoś ściagnie plus maja nastepnych 1-2 z akademi

Lech sobie pewnie poradzi, choć jeszcze niedawno projekt Lech 2020 gdzie mieli dobić do top50 klubów w Europie, skończył się wywieszeniem mokrej szmaty i zdemolowaniem trybuny przez własnych kiboli 

chodzi o ligę i polską piłkę jako pakiet całościowy, gdzie spokojnie Lech mógłby walczyć z taką Bruggią na boisku (na dziś dzień) a po meczu ta sama Bruggia podkupuje im najcenniejszego grajka i to nie za bardzo się targując

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Jakie to smutne, że drużyny z tak słabej overolowo ligii podkupują nam najlepsze talenty, z tej dupy nigdy nie wyjdziemy

Polskie kluby zarobiły w tym roku 28 mln euro za transfery, wydały 10 milionów euro.

Belgijskie kluby zarobiły w tym roku 236 mln euro za transfery, wydały 146 milionów euro. 

W rankingu lig, belgijska jest ósma.

Brugge grała w fazie pucharowej LM.

No bez przesady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BMF napisał:

Polskie kluby zarobiły w tym roku 28 mln euro za transfery, wydały 10 milionów euro.

Belgijskie kluby zarobiły w tym roku 236 mln euro za transfery, wydały 146 milionów euro. 

W rankingu lig, belgijska jest ósma.

Brugge grała w fazie pucharowej LM.

No bez przesady. 

To śmieszne jak ekstraklasa jest biedna.

Żeby było śmieszniej mamy od Belgii o ponad 100 mld dolarów większe PKB, a od biedniejszego kraju liga naszego sportu narodowego jest biedniejsza jakieś 15 razy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, BMF napisał:

No bez przesady

no gdybyśmy mieli choć ułamek funduszy, które Belgia wydała niegdyś na szkolenie i infrastrukturę, to może nie byłoby takiej przepaści w tych kwotach, niestety poza nielicznymi wyjątkami polskie kluby zarządzane są na kredyt i o tej dupie pisałem w dużej mierze 

a to, że Bruggia grała w fazie pucharowej to trochę za dużo jednak powiedziane zważywszy na wynik dwumeczu z Benficą 

8 minut temu, LAF napisał:

Przecież liga belgijska jest dużo silniejsza od naszej więc co za bzdury wypisujesz @LeweBiodroSmoka

no shit, skąd podobny wniosek? 

pisałem, że całościowo ta liga to nic specjalnego, a nie, że nasza liga ma do nich podjazd, bo nie ma praktycznie do żadnej jakkolwiek liczącej się w Europie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, agresywnychomik napisał:

 

Nie sa to chore wyskoki miliardera (Wisła) czy all in i może się uda sprzedać (Legia).

 

no nie wiem czy z Wisła to były chore wyskoki.

Cupial ładnie i mądrze zainwestował hajs- ściągnął najlepszych Polaków, drużyna na skale Europy była konkurencyjna- w swoim peaku to był zespół na poziomie solidnych ligowców europejskich, ale losowanie było za każdym razem koszmarne, a jak już trafili na zespół w zasięgu (Anderlecht) to byli zespołem o klasę słabszym od tego który rozjeżdżał Schalke, czy walczył jak równy z równym z Barcelona. 

Tutaj to było raczej chore środowisko kibicowskie w Krakowie i tamtejsza patologia sprawiły, ze mogliśmy mieć zespół który byłby wizytówka jak Basel dla Szwajcarii, a dostaliśmy tak naprawdę jeden dajny run w pucharach i pojedyncze mecze (zwykle przegrane) z potęgami jak Barca czy Real.

Co do Legii to tez ciężko tak jednoznacznie się wypowiedzieć, pierwsze rządy ITI zapowiadały się naprawdę kozacko ale znowu patusy kibice to wszystko rozpieprzyly i potem mieliśmy już Lesniodorskiego, który przy ITI był goły, ale zrobił super relacje z kibicami + za jego czasów był chyba najlepszy scouting w historii Legii co w połączeniu z fartem w pucharach sprawiło, ze Lesniodorski zarobił kupę kasy, ale nie było tam fundamentów by dalej się rozwijać (brak akademii przede wszystkim)- no a Mioduski to już w ogóle nie dźwignął finansowo tematu i teraz jest taka drużyna która może co roku walczyć o tytuły ale jest budowana rok w rok „na teraz”. 

Podsumowując, póki klubami będą rządzić kibice (na szczęście jest to już coraz rzadsze) to polski futbol nigdy nie będzie konkurencyjny, bo żaden grubas w to nie zainwestuje, a kasa z canal plus jest śmiesznie niska względem tej Europy do której chcemy się porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej akademii Lecha to w ogóle nie ma sensu trzymać ich tylko sprzedawać za takie pieniądze i dalej trzymać mocne szkolenie. Pewnie następni są już w kolejności. Nieźle tego Skurasia w jeden sezon wypromowali.

 

39 minut temu, RappaR napisał:

To śmieszne jak ekstraklasa jest biedna.

Żeby było śmieszniej mamy od Belgii o ponad 100 mld dolarów większe PKB, a od biedniejszego kraju liga naszego sportu narodowego jest biedniejsza jakieś 15 razy

 

No niestety tak jest.

Żeby się coś zmieniło, musielibyśmy jakimś cudem grać w pucharach jak w tym roku przez jeszcze 4 kolejne lata. (7-8 punktów)

Miejsce w 10 w rankingu dawałoby automatyczną grę w fazie pucharowej 3 zespołom: jednemu.w LM, drugiemu w el LM z ewentualnym spadkiem do LE, a trzeciemu w el LE z ewentualnym spadkiem do LKE.  

To dawałoby stabilność finansową a wtedy czynnik dużego kraju i nie najgorszego PKB całościowo też by mógł nas w tej 10 utrzymać na dłuższy czas i moglibyśmy rywalizować z ligą belgijską.

Teraz Lech w przyszłym roku mimo, że będzie rozstawiony musi 3 przeciwników przejść, nawet zakładając, że trafi się jakiś totalny ogórek w jednej rundzie a w dwóch następnych będzie faworytem powiedzmy z szansami 70% na przejście to i tak daje tylko 50% szans na zakwalifikowanie się do grupy. W ogóle nie można planować budżetu w oparciu o europuchary.

 

Tak czy siak plan na przyszły rok jest taki:

Raków awans do fazy pucharowej. Bo tu jest duża szansa nawet po wpadkach są ewentualne spadki do el LE i el LKE.  Szkoda, że Papszun odszedł. 

Jeden z zespołów: Lech, Legia, Pogoń przejdzie 3 rundową batalię w eliminacjach LKE. 

I dwa zespoły w fazie grupowej dawałyby realne szanse na taki sam wyniki jak w tym roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

nom, to były tak super relacje, że mecz z Realem przy pustych trybunach grali

Panie, jakby Legia grała za ITI w lidze mistrzów to wątpię by dograli wszystkie mecze w grupie, bo by kibolka zrobiła kilka pokazówek i tyle by było z LM.

Za Lesniodorskiego kilka rzeczy fajnie chulalo, tam najbardziej szkoda ze nie zagrali w LM za Berga, bo to był ich sportowy peak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Qcin_69 napisał:

no nie wiem czy z Wisła to były chore wyskoki.

Cupial ładnie i mądrze zainwestował hajs- ściągnął najlepszych Polaków, drużyna na skale Europy była konkurencyjna- w swoim peaku to był zespół na poziomie solidnych ligowców europejskich, ale losowanie było za każdym razem koszmarne, a jak już trafili na zespół w zasięgu (Anderlecht) to byli zespołem o klasę słabszym od tego który rozjeżdżał Schalke, czy walczył jak równy z równym z Barcelona. 

Tutaj to było raczej chore środowisko kibicowskie w Krakowie i tamtejsza patologia sprawiły, ze mogliśmy mieć zespół który byłby wizytówka jak Basel dla Szwajcarii, a dostaliśmy tak naprawdę jeden dajny run w pucharach i pojedyncze mecze (zwykle przegrane) z potęgami jak Barca czy Real.

Dokładnie. Z całym szacunkiem do Rakowa, ale gdzie oni na ten moment do Wisły Cupiała... 

Chory wyskok to był Wojciechowski w Polonii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

so, co? :D

i na bazie tych samych wniosków chciałeś powrotu Kownasia do Lecha?

To takie życzeniowe pisanie coś jak Malik i NBA. 
 

Godzinę temu, Qcin_69 napisał:

ale losowanie było za każdym razem koszmarne

APOEL był w zasięgu więc to nieprawda 

Jeżeli chodzi o Lecha to najważniejsze utrzymać trzon i kupić porządnego bramkarza. 
 

Ja bym sprzedał Marchwińskiego póki jeszcze jest okazja. Koleś mnie nie przekonuje , że może być lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LAF napisał:

To takie życzeniowe pisanie coś jak Malik i NBA. 
 

APOEL był w zasięgu więc to nieprawda 

Jeżeli chodzi o Lecha to najważniejsze utrzymać trzon i kupić porządnego bramkarza. 
 

Ja bym sprzedał Marchwińskiego póki jeszcze jest okazja. Koleś mnie nie przekonuje , że może być lepiej. 

człowieku, Apoel to już zupełnie inne czasy nie mające nic wspólnego z Wisła o której tutaj piszemy.

Tamta Wisła zaliczyła 1 mega wtopę (z Valarenga) a tak wygrywała sporo meczów ponad stan (Parma, Schalke czy Zaragozza wcześniej to były wówczas uznane drużyny) i takie wyeliminowanie Parmy to było większe osiągniecie od ćwierćfinału Pucharu Pocieszenia w tym roku przez Lecha.

Meczu z Valarenga to w ogóle szkoda dwukrotnie, bo gdyby ich wtedy Wisła przeszła to w kolejnym roku mielibyśmy dwa zespoły w eliminacjach LM, a tak nastał powrót do ciemnych czasów i agrowpierdoli rok w rok, z pojedynczymi przebłyskami Lecha czy Legii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

no gdybyśmy mieli choć ułamek funduszy, które Belgia wydała niegdyś na szkolenie i infrastrukturę, to może nie byłoby takiej przepaści w tych kwotach, niestety poza nielicznymi wyjątkami polskie kluby zarządzane są na kredyt i o tej dupie pisałem w dużej mierze 

No to prawda. Tak tylko zareagowałem, bo byle Skóraś ma value budżetu transferowego polskiej czołówki, to mrzonki żeby został w polskiej lidze na dłużej. Bruggia na jednego Jaremczuka z tego co widzę wydała mniej więcej tyle ile Lech na transfery w całej historii, przepaść. Tu trzeba robić systematyczny progres pod względem szkolenia/scoutingu/wyników - bo zawsze będziemy sprzedawać dobrych graczy w pierwszym lepszym momencie, nie ma innej drogi. A tutaj - no jest jak jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Qcin_69 napisał:

człowieku, Apoel to już zupełnie inne czasy nie mające nic wspólnego z Wisła o której tutaj piszemy.

Bogusław Cupiał - właściciel Wisły Kraków SA w latach 1997-2016.

No nie wiem. Pokrywa mi się to z sezonem gdzie był APOEL.
 

Chyba , że piszecie o jakimś innym. To sorry

Godzinę temu, Qcin_69 napisał:

Cupial ładnie

 

40 minut temu, Braveheart22 napisał:

gdzie oni na ten moment do Wisły Cupiała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.