Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Śląsk Wrocław może zaliczyć sporego dzwona. Spadek do 1 ligi, spadek rezerw do 3 ligi i spadek juniorów z CLJ U19. Zresztą po tabeli U19 widać gdzie jaka drużyna jest. Lech, Raków na czele, Śląsk i Lechia w strefie spadkowej. Im więcej samorządu w piłce tym większa patologia. We Wrocławiu dochodzi jeszcze mafia Grzegorza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

to chyba największy zagraniczny sukces naszego trenera w historii?

Stefan Żywotko wygrał dwukrotnie afrykańską ligę mistrzów z klubem JS Kabylie. Do tego siedem mistrzostw Algierii. Legenda dla nich. 

Dalej to już trzeba szukać w nazwiskach które niedawno podawałem w dyskusji z Qcinem. Górski i Gmoch trofea w Grecji, Gmoch jeszcze na arenie międzynarodowej półfinał Pucharu Europy z Panathinaikosem. Kasperczak Puchar Francji, dwa medale Pucharu Narodów Afryki (wicemistrzostwo z Tunezją, trzecie miejsce z WKS). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

a tego to zupełnie świadomy nie byłem, jednak znacznie większa skala trudności niż wynik Skorży

Generalnie o Gmochu poczytałem przy okazji zatrudniania Santosa i ogólnie Gmoch ma nawet lepsze CV od niego. Nasz najwybitniejszy trener

Nie mniej Skorzą z jego ALM dużo wyżej niż jakaś Afrykańska 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał:

Nie mniej Skorzą z jego ALM dużo wyżej niż jakaś Afrykańska 

to raz, a dwa, że ten jego zespół nie był faworytem chyba w większości starć fazy pucharowej, Skorża jest tam niespełna rok, a już został nieśmiertelny, ponadto w Japonii to waży więcej niż w innym, randomowym kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

a tego to zupełnie świadomy nie byłem, jednak znacznie większa skala trudności niż wynik Skorży

Kiedy w PM grali tylko mistrzowie było trochę łatwiej osiągnąć półfinal. Nie było całej koalicji klubów top5 lig europejskich. PAO Gmocha wyeliminowało Feyenoord, Linfield i IFK. Wynik fajny, ale aż takiej dysproporcji imo nie ma.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

to raz, a dwa, że ten jego zespół nie był faworytem chyba w większości starć fazy pucharowej, Skorża jest tam niespełna rok, a już został nieśmiertelny, ponadto w Japonii to waży więcej niż w innym, randomowym kraju

Czy ja wiem czy taka nieśmiertelność, jak to 3 miś Urawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RappaR napisał:

Czy ja wiem czy taka nieśmiertelność, jak to 3 miś Urawy. 

skąd mam to niby wiedzieć? :) 

pierwszy od 2017, ponadto mają tylko jednego majstra w J1, więc raczej nie będą wybrzydzać

niemniej wciąż raczej mało kto się tego spodziewał, zwłaszcza, że początki MS tam nie były najlepsze, a może jeszcze walnąć mistrza ligi na tej fali (2 zaległe mecze i 6 punktów straty do lidera)

8 minut temu, Braveheart22 napisał:

Nie zapominajcie, że Skorża prowadził Urawe tylko w finale. We wcześniejszych fazach nie. Niemniej sukces to sukces. 

na pewno? przysiągłbym, że w Meczykach mówili, że wygrał półfinał?

@Braveheart22

a nie ok, to było po pierwszym meczu finałowym

Azjaci to mają fajnie, zrobią sobie Finał po pół roku i wszyscy zadowoleni

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, DLT_Braddock napisał:

Śląsk i Lechia w strefie spadkowej. Im więcej samorządu w piłce tym większa patologia.

Akurat Lechia przeczy twojej tezie 

11 godzin temu, DRK napisał:

Lechia spadek. 

Nieprawdopodobne, ex prezes TVP Jacuś i ex premier Donald pogrążeni w smutku z tego samego powodu. 

Niestety na przykładzie Lechii możnaby się doktoryzować w temacie jak nie zarządzać klubem

https://sport.trojmiasto.pl/Byly-pracownik-Lechii-Gdansk-Spadek-to-nie-najgorsze-co-moze-spotkac-klub-n175847.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to odbieram inaczej. Odpływ kibiców w dzisiejszych czasach to rzecz naturalna bo jest dostępnych coraz więcej i równocześnie łatwiej taniej i lepszych rozrywek wokół i połączenie tego z 2009 rokiem i zmiana właściciela a nie ze zmiana mody i preferencji młodych coraz lepiej zarabiających ludzi to błąd. 

Owszem nie wnikając w detale Lechii można dodatkowo połączyć kropki ale trzeba widzieć pełen obraz odpływu zapaleńców i przede wszystkim świeżej krwii 

Znak czasu. Jak wizyta na poczcie a kupno przez internet. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Wujek Wójcik napisał:

Raków Częstochowa mistrzem Polski, niezle, fajnie jak wygrywa ktos nowy i to pierwszy raz w historii klubu zalozonego 1921 roku. Mimo mojego braku szacunku dla rodzimej ligi to brawo.

Pamiętam ich jeszcze jak bujali się po 4 ligach i wstępnych rundach PP. Fajną robotę wykonał Papszun, ale dziesięciu obcokrajowców w pierwszej "11" nie przysporzy im kibiców gdy będą walczyć o kolejną rundę eliminacji do LM. 

 

W dniu 7.05.2023 o 13:51, ignazz napisał:

A ja to odbieram inaczej. Odpływ kibiców w dzisiejszych czasach to rzecz naturalna bo jest dostępnych coraz więcej i równocześnie łatwiej taniej i lepszych rozrywek wokół i połączenie tego z 2009 rokiem i zmiana właściciela a nie ze zmiana mody i preferencji młodych coraz lepiej zarabiających ludzi to błąd. 

Owszem nie wnikając w detale Lechii można dodatkowo połączyć kropki ale trzeba widzieć pełen obraz odpływu zapaleńców i przede wszystkim świeżej krwii 

Znak czasu. Jak wizyta na poczcie a kupno przez internet. 

Ale odpływ do czego? Do spacerków po starówce? Netflixa w domu? Zuzlowego Wybrzeża Gdańsk czy koszykarskiego Sopotu? Żadnej piłkarskiej konkurencji w mieście (poza Arką) i w całym województwie, a nawet w kilku ościennych. Najbliższy mocny rywal to Pogoń Szczecin. 

Wielkie stadiony dla Gdańska i Wrocławia to było przekleństwo dla Lechii i Śląska. Ciężko zrobić atmosferę gdy widzisz 3/5 trybun pustych. Nie dziwię się teraz głosom we Wrocławiu które chcą zburzenia Tarczyński Arena. Poza tym klub bez wizji i konkretnych celów nastawiony na trwanie musi co jakiś czas się oczyścić, przetrzeć szeregi i na nowo rozbudzić miłość do klubu. Za dużo wynalazków z tropików, wschodu i południa. Dodać do tego jeszcze czesiową wizję myśli szkoleniowej i mamy przepis na piękną katastrofę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to akurat prawda, też jestem za tym żeby Śląsk spadł (A może już spadł? nie wiem, nie śledzę), skoro w mieście tej wielkości i przy tej koniunkturze jedynym poważnym patronem futbolu jest miasto, tzn że trudno i szkoda ale nie i koniec.

Co do stadionu, jeśli przez lata prosperity (bo okres od jej wybydowania do CoVida to ekonomicznie bardzo dobry okres) nie udało się na niej zarabiać i cały czas przynosi straty no to tak, trudno, lepiej rozebrać i sprzedać pod jako galerię handlowo.

4 godziny temu, DLT_Braddock napisał:

dziesięciu obcokrajowców w pierwszej "11" nie przysporzy im kibiców gdy będą walczyć o kolejną rundę eliminacji do LM. 

te rankingi UEFA to tak działajo, że obojętnie kto & skąd w danej drużynie gra, kibicuje im cały kraj, bo oni grajo dla innych drużyn tego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, rw30 napisał:

no to akurat prawda, też jestem za tym żeby Śląsk spadł (A może już spadł? nie wiem, nie śledzę),

jeszcze nie spadł, jego sytuacja jest c***owa, ale nie beznadziejna, musi w ostatnich 3 kolejkach uzbierać 6-7 punktów i liczyć na to, że Płock będzie dalej dołował

problem jest taki, że ostatni mecz wygrał w lutym... z Lechem na wyjeździe

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kcp78 napisał:

lol. nie chca grac na czestochowskim pastwisku, niech sie dogadaja z chorzowem. co za problem? daleko?...

Stadion Ruchu jest gruzem a Śląski jest za duży dla Rakowa.

9 godzin temu, DLT_Braddock napisał:

Wielkie stadiony dla Gdańska i Wrocławia to było przekleństwo dla Lechii i Śląska

Z tym się zgadzam w 100%, porwano się z motyką na słońce stawiając tak duże kolosy we Wrocławiu oraz Gdańsku a patrząc na Euro 2008 można było je zrobić mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.