Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Cardi napisał:

Wystarczyło, że Mioduski ogarnął, że mistrzowi Polski jednak przydałby się trener, bo jego teściowa nie zrobi pucharów. Ale brak ławki odbija się czkawką. Jakiej ławki, tam ze 3 pozycje są nieobsadzone w jedenastce.

Ten remis że Slavia to na takim farcie że głowa mała. Emreli i juranovic zdobyli bramki życia, Slavia zmarnowała że cztery setki, a i tak pamiętajmy jak i z kim Slavia odpadła z El. LM. 

Ten remis to i tak wynik grubo ponad stan w stosunku do piłkarskiej jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy my rzeczywiście odstajemy w tym rankingu od tego gdzie jest realnie nasze miejsce? Pewnie, że Kazachstan powinien być za nami i po tym sezonie pewnie tak będzie ale poza tym to ciągle jesteśmy w grupie takich nacji jak Bułgaria, Rumunia, Izrael i właśnie my gdzie raz oni, raz my będziemy na tym 23-24 miejscu. Kogo z tych wyżej rozstawionych krajów moglibyśmy przeskoczyć. W tej Slawii Praga ich gwiazda Stanciu zarabia 3-4 razy więcej niż najlepiej opłacany piłkarz Legii.

W naszej lidze po prostu brakuje pieniędzy, nie bez przyczyny najlepszym zespołem w europejskich pucharach w ostatnich latach to była jeszcze Wisła Kasperczaka. Tylko, że wtedy Cupiał wykładał sporą kasę na ten klub i potrafił takich zawodników jak Żurawski, Uche czy inni utrzymać przez kilka sezonów. A dzisiaj Mioduski sprzedaje reprezentanta Chorwacji w najlepszym wieku i z ważnym kontraktem za 3 mln. W czasach tamtej Wisły gorsza była infrastruktura, gorsze też było szkolenie ale jakiś wynik był bo właściciel nie szczędził własnej kasy i dosypywał sporo gotówki do budżetu klubu. Dzisiaj zawodnik zagra kilka niezłych meczów w rundzie i zostaje sprzedany  

Co do szkolenia młodzieży to kiedyś jeszcze myślałem, że jak będzie ta lepsza infrastruktura, orliki to będą tego efekty ale to już to pokolenie powinno grać na wysokim poziomie a tego nie widać. Zresztą na brazylijskich fawelach nie ma boisk z prostą, przystrzyżoną trawą a talenty ciągle tam wyrastają. 

tabelauefa.png

Edytowane przez Kepler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kepler napisał:

Co do szkolenia młodzieży to kiedyś jeszcze myślałem, że jak będzie ta lepsza infrastruktura, orliki to będą tego efekty ale to już to pokolenie powinno grać na wysokim poziomie a tego nie widać. Zresztą na brazylijskich fawelach nie ma boisk z prostą, przystrzyżoną trawą a talenty ciągle tam wyrastają. 

Mentalności narodu nie zmieniasz infrastrukturą ;) Dla Brazylijczyka piłka nożna jest nierzadko jedyną opcją na wyjście ze skrajnej biedy. Z kolei my nadal jesteśmy narodem kombinatoryki stosowanej, więc pewnie zarówno młodym zawodnikom wystarcza zakręcenie się wokół ekstraklasy, gdzie pieniądze są i tak stosunkowo duże jak i rodzicom doprowadzającym ich do tego poziomu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2021 o 22:17, fluber napisał:

Szczesnego chyba zaraz zaczną mieć dość także w Juve

 

O cię c..j. Jeżeli biegnie na ciebie dwójka rywali a ty nie masz lewej nogi aby z pierwszej zagrać do gościa po prawej to nie stoisz jak kołek i nie czekasz aż gała do ciebie doleci tylko dobiegasz do niej i wykopujesz jak najdalej od własnej bramki (tzw. Szybki karaibski futbol). A ten się w kiwki bawi. Ehh... Fabian przemyśl jeszcze raz decyzję i wróc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pepis21 napisał:

O cię c..j. Jeżeli biegnie na ciebie dwójka rywali a ty nie masz lewej nogi aby z pierwszej zagrać do gościa po prawej to nie stoisz jak kołek i nie czekasz aż gała do ciebie doleci tylko dobiegasz do niej i wykopujesz jak najdalej od własnej bramki (tzw. Szybki karaibski futbol). A ten się w kiwki bawi. Ehh... Fabian przemyśl jeszcze raz decyzję i wróc.

Nawrt jak by wrócił to i tak tego dzbana Szczęsnego sousa wstawia do składu więc wtd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, fluber napisał:

Real, Szachtar i inter znów razem. Wiadomo było ze Milan trafi do grupy śmierci, trochę fajnych meczów się szykuje

Czy Shachtar już kiedyś nie trafił ma Real? Mam wrażenie że co sezon grają razem i nawet w FMie zawsze u mnie trafiali na siebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystyna już oficjalnie, jaranko w opór ❤️ 

34 minuty temu, cvbe napisał:

Czy Shachtar już kiedyś nie trafił ma Real? Mam wrażenie że co sezon grają razem i nawet w FMie zawsze u mnie trafiali na siebie :D

Rok temu była prawie taka sama grupa. Brakło tylko Gladbach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.