Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Probierz selekcjonerem xd Można kończyć już ten sezon :D 

Az przypomina się jak Stefan Majewski objął na chwile kadre, można tez by przywołać Fornalika, ale ten drugi przynajmniej w lidze był kimś, a Probierz mając super warunki w Cracovii nie umiał zbudować zupełnie nic- ani taktycznie, ani pod względem mentalny koleś nigdy nie był w topie w polskiej ekstraklasie, Michniewicz przy nim to wirtuoz.

Nie no bez jaj z tym Probierzem, koleś przez cała swoją sportowa karierę najlepszych graczy jakich prowadził to byli Grosicki i Frankowski, a ten którego potrafił „zbudować” to nie wiem, Deregowski? (to jego czasy? / albo Kapustka?- nie chce mi się nawet sprawdzać na wikipedii).

No ale najgorsze w tym jest to, ze my mamy dalej jedna z najsłabszych grup w historii i tu wcale nie jest powiedziane ze nie awansujemy na te Euro, co byłoby zreszta tylko powtórzeniem znanego już w reprezentacji cyklu:

zatrudnienie trenera-> awans na mistrzostwa -> podpisanie długoletniego kontraktu -> wpierdol na mistrzostwach -> zwolnienie trenera

I tak w kółko macieju, Papszun był o niebo lepsza opcja bo tutaj mogłaby być jakaś ciągłość i budowanie, a Probierz to meh, ale w sumie psuje do aktualnej pozycji polskiej piłki i folkloru który jej towarzyszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

Nie no bez jaj z tym Probierzem, koleś przez cała swoją sportowa karierę najlepszych graczy jakich prowadził to byli Grosicki i Frankowski, a ten którego potrafił „zbudować” to nie wiem, Deregowski?

Pio Pio 

mówił, że powinien iść od razu za 20 milionów jurków z eklapy a nie za jakieś ochłapy

9 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

Michniewicz przy nim to wirtuoz

a co Michniewicz takiego osiągnął poza Zagłębiem gdzie pewnie jeszcze kupowano mecze? ta sama półka, Michniewicz był wypierdalany z każdego klubu, aż się koledzy śmiali, że mógłby jedną koszulę pakować, Probierz przynajmniej robił w Białymstoku robotę przez kilka dobrych lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Wybacz Stary, ale po pierwsze nie zrozumiałeś kontekstu tej wypowiedzi, a po drugie chyba masz mylne pojęcie co do tego, że każdy powinien pamiętać kto co kiedyś pisał. Natomiast bardzo się cieszę, że miałeś taki stosunek do Czesława, sam go tu roastowałem mocno, aż mi się w pewnym momencie chyba przegrzała lampka, także szanuje jak coś. 

Aha, nie no jednak dzięki. 

To cytat z forum Cracovii, jesteś jej kibicem? Puchar Polski im wywalczył, zapewnie długo nie powąchają takiego sukcesu, zresztą z Jagą też odnosił spektakularne rezultaty będą minuty nawet od mistrzostwa, słabi trenerzy takich rzeczy nie robią. 

Z tym kawałem c***a, to chyba sobie jednak dopowiadasz na bazie pojedynczych wypowiedzi, MP jest w środowisku lubiany i szanowany, a że czasem zdarzyło mu się odkleić w wywiadach, to wybacz, ale to żaden wyznacznik. 

Żeby nie było - ja też wolałem Papszuna, ten wybór to chęć posiadania kontroli nad wydarzeniami i chwytanie się brzytwy, bo jeśli nie wypali to będzie to koniec tej prezesury. Do Kuleszy można mieć pretensje, ale Probierza rozliczać należy po wynikach, on nie jest tu niczemu winny i należy dać mu kredyt.

My na luzie to możemy już co najwyżej w ping-ponga pograć.

Nie zrozumialem, jestem prostym chlopakiem choc pamietam co pisalem 24h wczesniej xD

Widzisz Tobie sie kojarzy z *ujem a ja napisalem ze jest *ucem, cos w tym musi być xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał(a):

Jeżeli Czechy i albania wygrają mecze z Mołdawia i wyspami owczymi to raczej nie mamy już czego szukać 

nie analizowałem tego za bardzo, patrzyłem tylko po liczbie punktów- pewnie jest tak jak piszesz, ale grupa na tyle słaba ze można wygrać wszystkie mecze do końca i nie będzie to jakiś historyczny sukces 

 

4 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Pio Pio 

mówił, że powinien iść od razu za 20 milionów jurków z eklapy a nie za jakieś ochłapy

pewnie mówił tez tak o jakiś 10 innych graczach, a PioPio miał swoje 18(?) miesięcy a potem równia pochyla, no i zbudowany to on został w Genui a nie Krakowie :) 

Probierz jest imo fatalnym wyborem, bo taki Nawalka chociaż miał porównywalnie słabe wyniki w ekstraklasie, to przynajmniej cieszył się jakimś tam respektem od początku choćby za karierę zawodnicza i ogólnie klasę jaka reprezentował, a Probierz ? JPrl jaki on ma mieć respekt czy autorytet, co on ma opowiadac Lewandowskiemu o tym jak to ongiś zdobył vicemistrzostwo Polski, czy może o swoich legendarnych występach w Duisburgu (dobrze pamietam?) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

JPrl jaki on ma mieć respekt czy autorytet, co on ma opowiadac Lewandowskiemu o tym jak to ongiś zdobył vicemistrzostwo Polski, czy może o swoich legendarnych występach w Duisburgu (dobrze pamietam?) 

Papszun by mu opowiedział jak zdobyć mistrzostwo bez napastnika i kazał presować defensywnych pomocników rywala, pewnie byłby k**** wniebowzięty

nie rozumiem tego hejtu na Probierza i takich wylewów, poza Papszunem nie ma praktycznie żadnego Polaka z lepszym CV od Proberza, taki po prostu mamy poziom i trzeba o tym pamiętać, mieliśmy Smudę i Fornalka z mistrzostwami i nic to nie dało, była totalna klapa,  tutaj właśnie Probierz bardziej przypomina Nawałkę, nieoczywisty wybór mający coś do udowodnienia, identyczne komentarze były właśnie gdy Boniek wybierał AN

21 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

Widzisz Tobie sie kojarzy z *ujem a ja napisalem ze jest *ucem, cos w tym musi być

zauważyłem po chwili, dałeś tam "*" więc z miejsca wziąłem to za c***a, choć przyznasz, że sens chyba ten sam ;]

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Papszun by mu opowiedział jak zdobyć mistrzostwo bez napastnika i kazał presować defensywnych pomocników rywala, pewnie byłby k**** wniebowzięty

nie rozumiem tego hejtu na Probierza i takich wylewów, poza Papszunem nie ma praktycznie żadnego Polaka z lepszym CV od Proberza, taki po prostu mamy poziom i trzeba o tym pamiętać, mieliśmy Smudę i Fornalka z mistrzostwami i nic to nie dało, była totalna klapa,  tutaj właśnie Probierz bardziej przypomina Nawałkę, nieoczywisty wybór mający coś do udowodnienia, identyczne komentarze były właśnie gdy Boniek wybierał AN

 

1. Papszun zrobił projekt zakończony mistrzostwem majac znacznie mniejszy potencjał już od samego wejścia, a jedyne co go z Probierzem łączyło to zaufanie od Właścicieli Klubów- Papszun zdobył tytuł, dwa razy był drugi, grał 3 razy w Pucharach z czego dwa wygrał  - i zrobił to w ile? w 4 lata? (nie mówię już o tym czasie w I i II lidze) - Probierz przez swoje niemal 20 lat w ekstraklasie zdobył 2 Puchary Polski i jedno vicemistrzostwo.

Papszun potrafił zdobyć tytuł z piłkarzami, których przejmował na poziomie 2 ligi, Probierz mając zupełnie wolna rękę do transferów w Cracovii nie potrafił wypromować absolutnie nikogo (poza Piatkiem) 

Co Ty tu w ogóle chcesz porównywać? 

Hiszpania tez wygrywała mistrzostwo bez klasycznego napastnika, City wygrywało ligę z Gundoganem jako napastnikiem - jak maszyna hula to nie ma znaczenia jaka taktykę wybierasz, jeśli lepiej wyglądasz bez napastnika to grasz bez napastnika - przyjebka do Papszuna o to jest jakieś wtf.

Probierz gdzie by nie był tam został zwalniany dość szybko i nie jest przypadkiem ze nigdy nie dostał propozycji prowadzenia dużego klubu nawet w Polsce, a jak dostał Wisle Kraków to o Sobolewskim do teraz nie chce się wypowiadać- ego Proboerza zawsze latało ze stewardessami w kosmosie, jak sobie wyobrażasz jego kontakt z Lewandowskim, Zielinskim czy Szczesnym? Typ na bank od początku zacznie machanie c***em i arogancja. 

Na bank zacznie się zaraz otaczać jakimis miernotami, tylko czekać na Jurka Dudka i Tomka Lapinskiego w sztabie, albo innego Marcina Zewlakowa czy innego Dariusza Żurawia (lub tez jeszcze większe nonamy) tylko po to by moc pokazać wymuszony autorytet.

2. Mnie to bardziej zastanawia czemu Kulesza mimo wszystko zdecydował się na Probierza kosztem Papszuna - jedyne co mi przychodzi do głowy to żyłka hazardzisty j zagranie all in.

Jak się Probierz sprawdzi i Polska sacznienwygrywac to nawet jeśli nie awansujemy to narracja będzie - no dobra, popełniłem błąd z Santosem, ale patrzcie, Probierz! Probierz to jest Gość! Ja wyciągnąłem wnioski! Ja postawiłem wszystko na 1 kartę! Ja poszedłem pod prąd! Jam wizjoner! I cyk, juz Gierek w wersji kinowej o Prezesie Kuleszy, który wyprzedził swoim wizjonerstwem czasy w jakich przyszło mu prezesować.

Papszun to był bezpieczny wybór, ale po tym gownie co sie rozlało przy związku bezpieczny wybór to zły wybór.  

3. Probierz miał juz coś do udowodnienia :

w Wiśle

w Jagiellonii 

w Cracovii 

Nigdzie nie udowodnił, a wspomniana przez Ciebie Jagiellonia która przejmował była wówczas taka dzisiejsza Pogonią, czyli drużyna na poziomie top4-5 ligi z czego bez szans na bycie #1 

4. Stary jest wiele nazwisk w Polsce, zarówno Polaków jak i obcokrajowcow których zatrudnienie w roli selekcjonera miałoby znacznie większy sens niż branie Typa, który do tej pory poza arogancja i cygańskim ryjem niczym w lidze nie zasłużył (oh, pardon, został trenerem 90leciw w Jagielloni!) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do reszty rewelacji odniose się potem, ale już wiadomo, że Probierz ma kontrakt tylko do końca eliminacji/Euro, wiadomo dlaczego taka opcja była dla Kuleszy wygodniejsza i pewnie była decydująca

 

5 minut temu, matek napisał(a):

A czym objawia się jego bezpieczeństwo vs inni? Bo ma dziennikarzy po swojej stronie?

Nie tylko pismaków, gość generalnie nie jest lubiany/ceniony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, matek napisał(a):

Bawi mnie to. 

A czym objawia się jego bezpieczeństwo vs inni? Bo ma dziennikarzy po swojej stronie?

tym, ze nikt by nie krytykowal tej decyzji i każdy by ja uznał za oczywista- ostatni raz taka zgoda w narodzie panowała gdy kadre obejmował ….. Franciszek Smuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Chodziło jedynie o to, że miałeś wiele okazji by się na tą kadrę/PZPN obrazić, a wybrałeś sobie akurat moment wyboru Probierza, dla mnie jest to dziwne i tyle, Probierz jest jaki jest, ale na tle poprzednich wyborów wydaje się i tak najlepszy, bo nie jest w nic umoczony i  na pewno poświęci się tej pracy w 120%, już nawet zapowiedział, że jutro leci do Włoch oglądać mecze Polaków, czyli na oko w tydzień obejrzy więcej spotkań poza Polską niż Santos przez całą kadencje

Jak nie jest umoczony jak podobno 2 sezonie 2002/03 sprzedał mecz 

Dowodów brak tak jak na kopupcyjne rozmowy Czesia z Fryzjerem ale smród jak był tak dalej jest 

29 minut temu, matek napisał(a):

Bawi mnie to. 

A czym objawia się jego bezpieczeństwo vs inni? Bo ma dziennikarzy po swojej stronie?

Nie

Dlatego że w ostatnich latach jako jedyny polski trener zrobił porządne wyniki nie trenując kurewskiej Legii i pokazał że myśli jak europejski trener 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

nie rozumiem tego hejtu na Probierza i takich wylewów, poza Papszunem nie ma praktycznie żadnego Polaka z lepszym CV od Proberza, taki po prostu mamy poziom i trzeba o tym pamiętać, mieliśmy Smudę i Fornalka z mistrzostwami i nic to nie dało, była totalna klapa,  tutaj właśnie Probierz bardziej przypomina Nawałkę, nieoczywisty wybór mający coś do udowodnienia, identyczne komentarze były właśnie gdy Boniek wybierał AN

Probierz nie ma żadnego CV

Klubowe

Jagiellonia Białystok
Cracovia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

Probierz nie ma żadnego CV

Klubowe

Jagiellonia Białystok
Cracovia

 

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

Probierz nie ma żadnego CV

Klubowe

Jagiellonia Białystok
Cracovia

z realnie dostępnych wyłączając Papszuna tylko Urban ma lepsze z tym, że on prowadził Legię i Lecha, ale doceniam, że chciałeś zabłysnąć z pozycji laika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

z realnie dostępnych wyłączając Papszuna tylko Urban ma lepsze z tym, że on prowadził Legię i Lecha, ale doceniam, że chciałeś zabłysnąć z pozycji laika

Z realnie dostępnych było mnóstwo lepszych, po prostu uparto się na jakieś trzecioligowego Polaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.