Skocz do zawartości

Houston Rockets 14/15


hakeem the dream

Rekomendowane odpowiedzi

Co to w ogóle za dyskusja. Rockets mają jedną z gorszych ławek w całej NBA(na pewno top 3) i w cuglach przegrywają z Warriors. Sami sobie narobili szkód i powinni się modlić żeby to był dla nich zdrowy sezon, bo nawet mniejsze urazy mogą ich wyrzucić z PO. Zresztą nawet jak awansują to będą zajechani jak konie po westernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra beka. Już bardziej miarodajne by było jakbyś wziął cyferki z 2k :grin:

 

oczywiście najprościej wyśmiać, zamiast samemu coś mądrego powiedzieć w temacie, standard tutaj To weź sobie te cyferki z 2k jak Ci się tak podobają, ja robię takie rzeczy dla siebie, myślałem, że jest wolność słowa no ale nie lepiej siedzieć cicho albo przerzucać się statami bo to przecież mądrzejsze, poważniejsze a tu wszyscy to eksperci nba lepsi niż analitycy espn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zagoń ktoś Hardena do pracy w defensywie to będziemy w niebie, bo tak to na nic nie możemy liczyć.

Bardzo go lubie, ale co odpierdalał w PO to była masakra. Sam Beverley i Ariza nie wystarczą, nasz SG też musi bronić.

Z Hardenem który odpoczywa w defensywie mamy szanse na max max. 2 runde, z Hardenem który zacząłby bronić mamy szanse na finał konferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

oczywiście najprościej wyśmiać, zamiast samemu coś mądrego powiedzieć w temacie, standard tutaj To weź sobie te cyferki z 2k jak Ci się tak podobają, ja robię takie rzeczy dla siebie, myślałem, że jest wolność słowa no ale nie lepiej siedzieć cicho albo przerzucać się statami bo to przecież mądrzejsze, poważniejsze a tu wszyscy to eksperci nba lepsi niż analitycy espn

 

 

 

Toś sobie wybrał wzór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem własny power ranking więc podzielę się swoimi subiektywnymi wynikami (porównanie zawodników ławki gsw i rockets, w nawiasie overalle przyznane przeze mnie):

 

pg: livingston (73) > canaan (67)

sg: rush (70) > n.johnson (65)

sf: barnes (76) > gee (67)

pf: green (73) > adrien (67)

c: speights (71) > motiejunas (70)

 

jak widać 5:0 dla gsw, z wyraźną przewagą na większości pozycji, wg mnie potencjał ławki houston można porównywać co najwyżej do tej mizerii na ławce jazz

Pokazesz swoj ranking, swoj tez kiedys mialem w ekselu. Zrobilem chyba 6 kategorii i do 99 max poziom. Wyciagalem srednua artrymetyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem własny power ranking więc podzielę się swoimi subiektywnymi wynikami (porównanie zawodników ławki gsw i rockets, w nawiasie overalle przyznane przeze mnie):

 

pg: livingston (73) > canaan (67) 

sg: rush (70) > n.johnson (65)

sf: barnes (76) > gee (67)

pf: green (73) > adrien (67)

c: speights (71) > motiejunas (70)

 

jak widać 5:0 dla gsw, z wyraźną przewagą na większości pozycji, wg mnie potencjał ławki houston można porównywać co najwyżej do tej mizerii na ławce jazz

 

Czy kierowałeś się tym ile mają tatuaży, czy raczej czymś innym?

Edytowane przez just like mike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zagoń ktoś Hardena do pracy w defensywie to będziemy w niebie, bo tak to na nic nie możemy liczyć.

Bardzo go lubie, ale co odpierdalał w PO to była masakra. Sam Beverley i Ariza nie wystarczą, nasz SG też musi bronić.

Z Hardenem który odpoczywa w defensywie mamy szanse na max max. 2 runde, z Hardenem który zacząłby bronić mamy szanse na finał konferencji.

Nie zapędzaj się. Ta drużyna z taką ławką może mieć sporo problemów żeby wejść w ogóle do PO i tu wcale nie rozchodzi się o obronę Hardena tylko o przemęczenie sezonem, a szykują się GRUBE minuty dla Hardena i Howarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no bez przesady, rozumiem ze mozna pisac ze z takim trenerem i z tako pierwszo opcjo Rockets mogo miec problemy zeby zajsc wysoko w PO [albo zeby wogole przejsc cokolwiek w PO / zagrac sensowno serie, bez wzgledu na rozstawienie ], ale ten sam coach i ta sama pierwsza opcja w zasadzie gwarantujo im dobry regular, jesli nie bedzie kontuzji [choc to  zdanie po przecinku odnosi sie rowniez do ok 20 innych zespolow tej ligi, wiec mozna je pominac]

 

 

 

Pokazesz swoj ranking, swoj tez kiedys mialem w ekselu. Zrobilem chyba 6 kategorii i do 99 max poziom. Wyciagalem srednua artrymetyczna

 

 

robiles z bracholkiem i kuzolem czy sam?

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś sobie wybrał wzór.

 

Ja wiem, że to cieniasy a ty oczywiście wiesz najlepiej 

 

Pokazesz swoj ranking, swoj tez kiedys mialem w ekselu. Zrobilem chyba 6 kategorii i do 99 max poziom. Wyciagalem srednua artrymetyczna

 

problem w tym, że ja w excelu nie robiłem tylko tradycyjną metodą ale zawsze możesz pisać na pm, jak mi się będzie chciało to wyślę ci kawałek po kawałku :tongue: ja nie dzieliłem na żadne kategorie, po prostu pytałem się kumpli i razem to kminiliśmy, trzeba było dojść do konsensusu dlatego trwało to dość długo zanim doszliśmy do właściwego overalla Ostatecznie przyjąłem formułę 6*100% + 3*0,3(3) czyli starting five + 6th man liczę normalnie sumę bo przyjąłem, że grają po 30+ minut a 3 rezerwowych z podstawowej rotacji *1/3 bo grają 12-15 minut najczęściej. No i na koniec sumuję oba wyniki, oczywiście będę pracował nad lepszym wzorem, ten tak szybko ogarnąłem i raczej się sprawdził, ostateczne wyniki nie odbiegają znacznie od moich typów co do przyszłorocznych playoffs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw proponują od prostego podziału na atak i obrona i przyjąć ekstrema:

maks atak - Durant - 99

maks obrona - Marc Gasol - 99

min atak - Perkins - 0

min obrona - Harden - 0

 

Zamiast zero może lepiej powinno być coś ujemnego nawet.

 

I na tej podstawie można oszacowywać resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstawiłbyś też s5 obu zespołów?

 

Jaki zawodnik w lidze ma najwięcej?

 

a więc idzie to tak:

 

pg: curry 88 > beverly 73

sg: thompson 80 < harden 87

sf: iggy 83 > ariza 76

pf: lee 80 > t.jones 74 

c: bogut 78 < howard 88

 

ogólna punktacja (licząc już z ławką wyszła mi 557 do 535 na korzyść golden state) co wróży golden state miejsce 3-4 (o ile będą zdrowi) natomiast houston wypada mi na 9. miescu 

 

zachód wyszedł mi w kolejności:

1 okc

2. sas

3. gsw

4. lac (bardzo małe różnice punktowe dlatego na 1. miejscu okc bo mają najłatwiejszą dywizje)

5. mem

6-7 dallas i portland identyczny wynik

8. n.o.p

9. hou

10-11 pho, denver

12. min (uwzględniłem wigginsa i younga w składzie)

13. sac

14. lal (chyba, że bryant będzie mieć kosmiczny sezon w co wątpię)

15. jazz

 

LeBron dostał 100 bo choć nie przepadam za nim to jest no. 1 w tej lidze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwight Howard Hakeemem nigdy nie będzie, ale pewien skillset ofensywny ma: up&under, pół haki o tablicę, piwoty, layupy różnej maści.

 

Jeśli nie posiadasz umiejętności ofensywnych a tylko wspomniane przez ciebie zwinność/szybkość/siłę, to na poziomie NBA nadajesz się jedynie do kończenia alleyów (patrz Mozgow, McJee), albo dosłownie do niczego (patrz Kendrick Perkins).

 

Wiadomo, że Howard coś tam umie, ale w porównaniu do Gasolów, Tima czy Brooka to to jest straszne drewno (w dodatku tępe). 

Nie moja wina, że w NBA jest posucha na centrach, ja piszę jak jest. 

A Mozgov akurat potrafi (trochę) więcej w ataku (za to tragedia w obronie, ale to może specyfika Denver, nie pamiętam jak grał wcześniej).

 

Przynajmniej byś się postarał - w 58 sekundzie perfidne kroki, jakbyś chciał potwierdzić co pisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Howard jak na swoja gabaryty i budowę ciała ( literka V ,słabe nogi ,silny tułów) prezentuje naprawdę solidną technikę. footworking przyzwoity ,bejbi hooki jak najbardziej wykonywane precyzyjnie. 

duncan jest ciut wyższy no i zdecydowanie lepiej wykorzystuje swój wingspan. w tym momencie porównujemy all-timera, hof itp itd z jednym z wybijających się podkoszowych tylko swojej ery więc wiadomo, że timmy i tak bije howarda.

howard bez swojej techniki byłby na poziomie najwyżej tysona chandlera ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale zgubiłeś wątek. Każdemu pewnie zdarzyły się kroki (jak i airballe, etc).

Ale nie każdemu zdarza się wkleić filmik z krokami, jako zaprzeczenie tezy o technicznym beztalenciu...

 

Na filmiku bardzo dobrze widac techniczne aspekty jego gry, ktorych oczywiscie nie masz zamiaru odnotowac, tylko skupiasz sie na krokach, ktore zdazaja sie kazdemu i nie sa zadnym wyznacznikiem technicznego zaawansowania.

 

Jak ktos w 2014 roku jeszcze pisze o "Drwaltach", drewnach i jego technicznym beztalenciu, to mam nadzieje ze dla wlasnego dobra nie wierzy w inne dawno nieaktualne informacje jak plaska ziemia czy lecznicze wlasciwosci rteci. Howard to zdecydowanie jeden z najlepszych tecznicznie centrow i takie samo z niego uposledzone technicznie drewno jak z USA jeden z najmniejszych krajow na swiecie. Lepszych pod wzgledem techniki centrow jest najwyzej kilku, a takich ktorzy sa w stanie ciagnac atak na iso i post upach i potrafia grac zarowno przodem i tylem do kosza jest jeszcze mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chytry co nie zmienia faktu że można było lepiej dobrać filmik ;-)

 

To tak jakby zrobić prezentacje sportu w Polsce i reklamować np. Jak profesjonalnie zarządza się klubami. Po czym na potwierdzenie tezy pokazujesz gole Legii z Celtic'iem

 

Gole ładne i wynik OK przeciez... jest moc ;-)

 

Po prostu filmik ma swoje elementy na plus ale i na minus...

 

A czy Howard aż taki techniczny? Chyba na tle jeszcze gorszej młodzieży. Ja go nawet lubiłem do czasu Lakers ale jakoś nie widzę tego co Ty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chytry co nie zmienia faktu że można było lepiej dobrać filmik ;-) To tak jakby zrobić prezentacje sportu w Polsce i reklamować np. Jak profesjonalnie zarządza się klubami. Po czym na potwierdzenie tezy pokazujesz gole Legii z Celtic'iem Gole ładne i wynik OK przeciez... jest moc ;-) Po prostu filmik ma swoje elementy na plus ale i na minus...

 

Dajze spokoj, no kroki byly, wielki mi halo. Na wielu highlightach z Jordanem jest jego behind the back do Pippena, gdzie robi chyba siedmiotakt. Olejmy cala rezte, bo Jordan robi siedmiotakt.

 

 

A czy Howard aż taki techniczny?

 

Czy "az taki" to nie wiem. Na pewno jest wielokrotnie wiecej gorszych niz lepszych od niego pod tym wzgledem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.