Skocz do zawartości

Cleveland Cavaliers 2014/15


mac

Rekomendowane odpowiedzi

@Alternative

Ale ja się w większości z Tobą zgadzam, i tym samym tropem idę. Tyle że Denver mi tu pasuje tak samo jak np. Knicks - bo Hardaway jr. J. R. Smith czy Shumpert czy inne body build freaki . I tu fajnym podsumowaniem jest te Twoje ostatnie zdanie. Sam atletyzm, bez głowy zawodnika i taktyki od trenera, nie ma aż takiego przełożenia na grę, trudność dla rywala. Dlatego dla mnie Indiana i Chicago są przed Denver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Indiana i Chicago są przed Denver pod względem schematów taktycznych i pewnie też umiejętności i nawet nie śmiałbym ich porównywać. Ale analizując same możliwości fizyczne, to Nuggets są bestiami.

Oglądałem wiele ich meczów za Karla. To jak oni biegali, na jakiej intensywności grali, to był kosmos (imo szeroka ławka bardzo pomagała). Zgoda, że głównie w ataku, ale to był żywioł. Dziki zespół z Dzikiego Zachodu. 

 

Wymowne powinno być też to, że Thunder właśnie z nimi nie lubią grać. Niby nie mają wielkich indywidualności, niby taktycznie biednie (to samo OKC), a jednak jest problem - dlaczego? Moim zdaniem właśnie dlatego, że przeciwko Denver Oklahoma nie ma tej miażdżącej przewagi fizycznej. 

 

Podobny efekt jest gdy grają z Memphis, ale to już jednak drużyna "z innej półki" oczywiście. Dochodzą indywidualne umiejętności poszczególnych zawodników i chyba najlepsza organizacja gry obronnej w lidze (tak, moim zdaniem obrona Grizz > obrona Pacers).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

76ers coś tam wykazywali zainteresowanie Dionem, gral już z MCW, do tego on z Phili więc będą naciskać raczej żeby jego pozyskać niż Bennetta, który ogólnie to może być im średnio potrzebny.

 

Sam tarde widzę mniej więcej tak:

 

Cavs: Love

Sota: Wiggins, Young plus te ogórki z Cavs na niegwarantowanych od Utah

76ers: Dion, przynajmniej jeden z dwójki Martin/Barea jak nie obaj

Do tego trzeba doliczyć picki w ramach rekompensaty dla 76ers w głównej mierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Sixers chcą Waitersa to na 90% kompletna bzdura wymyślona przez pismaków, oparta właśnie na tym, że Waiters stamtąd pochodzi i grał w Syracuse z MCW. Jest łączony z Philly już od listopada/grudnia i jak do niczego to nie doprowadziło w deadline, tak nie spodziewam się niczego teraz. Jeśli faktycznie Sixers biorąc udział w tej wymianie oddają Thada i łykają kontrakt Martina, najprawdopodobniej żadają Bennetta i ze dwóch picków w pierwszej rundzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to inaczej przy 50% Howarda, człowiek, który nigdy nie bronił wygląda z 52,3% na fantastycznego.

 

Wiem, że Drumm nie jest świetnym obrońcą, ale trzeba przyznać, że Al gra o wiele lepiej w obronie niż kiedyś i może nie jest top rim protectorem, ale też nie jest łajzą jak kiedyś.

Istnieje jeszcze sporo przestrzeni między "zajebiście zaczął bronić" a "nie jest łajzą jak kiedyś".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Al Jefferson jest do dupy w obronie pomalowanego, niski opp fg% wynika głównie z przemyślanego systemu defensywnego, w który Big Al został wkomponowany. Sam w sobie jest marnym obrońcą jeśli chodzi o big manów, ale nie jest gnidą = da się zbudować dobry defensywny system z nim w składzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej jakby Cavs zamiast oddawać tego Wigginsa zaczęli sezon z tym co mają a po Love'a uderzali przed TD jak w Minny będą mieć coraz pełniej substancji o brunatnej barwie i ciekłej konsystencji? 

Na tę chwilę powinni grać: LeBron - Irving - Wiggins - Bennett - Varejoke. Na top3 seed styknie na pewno a i w PO biorąc pod uwagę za pewne to, że Thibo zarżnie Bulls, ch wie co z Derrickiem, a Pacers to podobnie jak Derrick znak zapytania powinno styknąć nawet i bez Love'a jeśli Wolves by tak po*ebało, że przed TD nie spuszczą Keva. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej jakby Cavs zamiast oddawać tego Wigginsa zaczęli sezon z tym co mają a po Love'a uderzali przed TD jak w Minny będą mieć coraz pełniej substancji o brunatnej barwie i ciekłej konsystencji? 

 

Na tę chwilę powinni grać: LeBron - Irving - Wiggins - Bennett - Varejoke. Na top3 seed styknie na pewno a i w PO biorąc pod uwagę za pewne to, że Thibo zarżnie Bulls, ch wie co z Derrickiem, a Pacers to podobnie jak Derrick znak zapytania powinno styknąć nawet i bez Love'a jeśli Wolves by tak po*ebało, że przed TD nie spuszczą Keva. 

I co wtedy mają zaoferować za Love? Bennetta, Waitersa + picki? I myślisz, że Wolves wezmą to ponad oferty Warriors i Bulls? Minnesota ma kilka ofert do rozważenia i mają jeszcze czas. Za to James powiedział wyraźnie, że chce Love'a i jeśli Cavs go nie pozyskają to na nich spadnie większa fala (co prawda nie do końca zasłużonej) krytyki. Wydaje się więc, że to oni są w tej chwili bardziej pod ścianą.

Edytowane przez ble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Warriors i Bulls mają ten problem, że z nimi Love może nie podpisać extension a bez tego nie będzie dealu. Choć akurat w Warriors powinien podpisać bo ma tam idealny team pod siebie (jeżeli zdrowy jest oczywiście Bogut - ku*wa, "zdrowy" i "Bogut" w jednym zdaniu - poniosło mnie). 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to Love, czy wymysły dziennikarzy, ale z obozu Love od kilku lat często dochodzą bardzo sprzeczne informacje w krótkim czasie. Już 2-3 lata temu potrafił powiedzieć, że nie wyobraża sobie gry gdzieś indziej, niż w Minnesocie, a po kilku dniach coś wspominać w mediach o grze w Nowym Jorku. W tym offseason też, raz mówi że jego marzeniem jest Warriors, zaraz później Cavs, z którymi chętnie podpisałby umowę na dłużej, a teraz znowu że chce być FA w 2015/16. Chorągiewka. Dlatego, mimo że jestem fanem Timberwolves od lat, nigdy nie potrafiłem go polubić.

Edytowane przez ble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.