Skocz do zawartości

Oklahoma City Thunder 2014/15


Straight Edge Warrior

Rekomendowane odpowiedzi

Kawaleria czyli jednoosobowy oddział Russela Westbrooka. Wydaje mi się, że na KD chyba jeszcze za wcześnie, ale i ten powinien wrócić niebawem oby tylko nie przesadzono z tymi szybkimi powrotami. Irytuje mnie Lamb, który jeden świetny mecz jak dzisiaj przeplata trzema kolejnymi, że rzygać się chce. Z resztą tak samo i Morrow, chociaż ten nie ma aż takich wahań formy..

 

Tak czy siak już z RW ta gra powinna wyglądać lepiej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian Telfair to zdecydowanie jedna ze smutniejszych historii. Gdyby ktoś powiedział mu dobre 10 lat temu, kiedy był królem ulic Nowego Jorku, że przez najbliższe 10 lat zwiedzi 8 klubów NBA, 1 klub w Chinach, a na końcu tej przykrej drogi wyląduje w drugim najgorszym zespole ligi i przegra rywalizację o minuty z Ish Smithem - to myślę że by nie uwierzył.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Russ chyba coś pozmieniał w głowach swoich kolegów bo Knicków rozjechali. Dobrze w sumie, że tak słaby przeciwnik trafił się zaraz po powrocie bo RW mógł zagrać tylko 23 minuty i mieć 32 pkt, 7zb i 8as.

Ciekawie wyglądały bloki. Ny - 6, a OKC w całym meczu zero. Nie pamiętam takiego spotkania w wykonaniu OKC od bardzo dawna.

Zobaczymy jak OKC wypadną na tle Pelikanów. Bronią świetnie, ale w ataku jest za dużo strat i słaba skuteczność.

Acha cyferki z występu Isha Smith dedykuje Prestiemu (czy kto tam podjął decyzję o zwolnieniu Telfaira).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższe 10 meczów: Jazz, NYK, @NOP, @PHI, @DET, MIL, CLE, @MIN, PHX, @SAC

 

Po dwóch wygranych z Jazz i Knicks, bilans wygląda już nieco lepiej (5-12), a na rozkładzie Pelikany, które ostatnio notują zniżkę formy, przegrali 2 mecze z rzędu i są już tylko 7-7. Łatwo na pewno nie będzie, ale podkoszowa rywalizacja między Ibaką i Adamsem a Davisem i Asikiem powinna wyglądać bardzo ciekawie. Mocno będziemy teraz zależni od gry naszej ławki. Po cichu liczę też na dobrą grę Morrowa w swojej dawnej "domowej hali". 

 

Westbrook wrócił w takim stylu, że szczena opada. Oby utrzymał to świetne podejmowanie decyzji, ufanie kolegom i znakomitą grę na zasłonach oraz bardzo fajne zaangażowanie w obronie.

 

Czekamy na info nt. Duranta, Perrego Jonesa i McGarego i nadrabiamy straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ powrót piękny!
Nie spodziewałem się w ogóle, że Westbrook wyjdzie w ogóle w pierwszej piątce na boisko, a tu taki zaskok. Bałem się, że będzie miał małe problemy z wbiciem się od nowa w rytm meczowy, ale nie było najgorzej. Szczęście miał trochę, że trafił na takich rywali na jakich trafił... Nie widzę miejsca dla Knicksów w PO, wątpię, że podreperuje wyniki Anthony, nie z nimi. Jak na początku drugiej kwarty zobaczyłem ich skuteczność(16%), to myślałem, że parsknę ze śmiechu. Praktycznie wszystko w pierwszej połowie próbowali wsadzać za trzy, w większości nieskutecznie, bo Calderon wykorzystał limit trafionych trójek na ten tydzień w ostatnim meczu, w dodatku otrzymał solidne krycie. A pod koszem jak zwykle katorga, z Dalembertem niewiele osiągną. Stoudemire i Hardaway zdobyli więcej punktów niż wyjściowa piątka razem wzięta. :lol:

Ale powróćmy do głównej postaci - po cichu liczyłem na trible-double Russella i niewiele brakowało, bo prócz 32 punktów(ależ wynik!) dał także osiem asyst i siedem zbiórek. W sumie wynik asyst mógł dobić spokojnie do tej dyszki, ale czasami brakowało zrozumienia i niektóre podania lądowały poza boiskiem... To dopiero początek po przerwie, więc wierzę, że z meczu na mecz rozkręci się jeszcze bardziej. I moim zdaniem nawet przy powrocie Duranta, to on będzie dyrygował zespołem, tak jak miało to miejsce wczoraj. Od niego rozpoczynała się każda akcja, gdy przesiadywał na boisku i to on był mózgiem zespołu.

Scott Brooks też pokazał, że ma jaja. Podkreślam jeszcze raz, że to tylko Knicksi, ale żaden z zawodników nie zagrał więcej niż półgodziny, a ośmiu zaliczyło więcej niż 20 minut, dobra rotacja. No i Adams zaliczył najlepszą liczbę zbiórek w karierze, 13. Może do powrotu Duranta jakoś tego centra ogarną, choć wyglądało to tak: zbiórka->podanie do Robersona/Westbrooka, chciałbym go zobaczyć w bardziej agresywnej grze, bo ostatnio to tylko bronił. W sumie Perkings mi się bardziej podobał, agresywniejsza gra, dobry wynik z ośmioma punktami oba wolne rzucone.

Król był jeden. I nie chodzi mi tu o Ibakę.
Westbrookvs.NYK.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład tym, że wcześniej nie było Adamsa. Albo, że Westbrook rozegrał ledwno połowę RS w poprzednim sezonie. Albo tym, że Jackson nie był jeszcze tak dobry, przed kontuzją Russella.

 

Tak naprawdę ten skład nie miał jeszcze prawdziwej szansy na pokazanie pełni umiejętności. Jeśli zdrowie dopisze w tym sezonie, to może być wreszcie breakout.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o personaliach, tylko o tym "prostym gameplanie". Podstaw Perka za Adamsa i masz powtórkę z rozrywki, gdy każdy marudził, że rola Westbrooka jest za duża i Brooks sprowadza talent Duranta do chłopca czekającego w narożniku, aż Russ uzna, że ewentualnie podzieli się piłką. Fani OKC sami nie wiedzą, czego chcą, ot co.

Edytowane przez Alternative
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstaw Perka za Adamsa

Różnica jest taka, że Perkins stawia zasłonę i na tym Jego udział się kończy. Nie umie złapać piłki, zrolowac do kosza, czy zebrac z atakowanej deski. Adams w tej kwestii jest ogromnym ulepszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durant zagra dzisiaj przeciwko NOP. Pytanie tylko ile minut ?

Nie wiem, ale gra przeciwko typkowi, który jako jedyny zbliżył się, a nawet przebił poziom Duranta w fantasy. Tak więc jest dodatkowa motywacja do wykazania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.