Skocz do zawartości

Sezon 2014/15 Liga Mistrzów


washko

Rekomendowane odpowiedzi

Washko to żeś dorzucił. Bayless to game changer:)

Już lepiej było dorzucić Balentines'a:)

Nie musi być zaraz game changer, żeby był wartościowy. Popatrz sobie na skład Pepe, który ma raptem 7 lepszych zawodników, to będziesz widział, że Bayless to wzmocnienie. I to licząc za cały sezon, a nie tylko za czas bez Parkera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mack ciekawie gada, ale tym razem się nie zgodzę. Formuła niejawna leży u podłoża problemu. Gdy każdy działa anonimowo, może sobie zawetować trejdzik, patrząc głównie na swój interes, choćby wydawałaby mu się ona w miarę równa. Ale gdyby np. na forum taka osoba by musiała wyrazić obiekcje, to po masie kontrargumentów zapewne by już nie brnęła w nicość.

 

Eksperci by może rozwiązali sprawę, ale też zaczyna się problem. Kto ma być tym ekspertem i na jakiej podstawie byłby wybierany? Pierwsza "5" 1 ligi? Bez sensu. Najbardziej aktywne osoby na forum? Też bez sensu. Znajome nicki? Też mało obiektywne.

 

Ja bym się najbardziej posuwał do pomysłu, by osoby z zewnątrz nie decydowały o kształcie ligi. W sumie można byłoby się wkurwić, gdyby brygada ekspertów decydowała o wyglądzie całkiem obcej ligi.

 

Najbardziej bym proponował funkcję wetowania trejdu przez komisarza. Tak, ma to złe strony, ale tenże komisarz też nie mógłby stosować manewrów znanych z pewnego kraju na wschód od Chin, tylko każdy trejd opisać na forum. I niech się ludzie wypowiedzą - i ci z ligi, i ci spoza ligi nawet. 33% wypowiedzi przeciwko - tak, jak na yahoo - blok i po sprawie. Ale bez opcji namawiania na zmianę zdania. Pierwsza opinia jest ostateczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mack ciekawie gada, ale tym razem się nie zgodzę. Formuła niejawna leży u podłoża problemu. Gdy każdy działa anonimowo, może sobie zawetować trejdzik, patrząc głównie na swój interes, choćby wydawałaby mu się ona w miarę równa. Ale gdyby np. na forum taka osoba by musiała wyrazić obiekcje, to po masie kontrargumentów zapewne by już nie brnęła w nicość.

 

Eksperci by może rozwiązali sprawę, ale też zaczyna się problem. Kto ma być tym ekspertem i na jakiej podstawie byłby wybierany? Pierwsza "5" 1 ligi? Bez sensu. Najbardziej aktywne osoby na forum? Też bez sensu. Znajome nicki? Też mało obiektywne.

 

Ja bym się najbardziej posuwał do pomysłu, by osoby z zewnątrz nie decydowały o kształcie ligi. W sumie można byłoby się wkurwić, gdyby brygada ekspertów decydowała o wyglądzie całkiem obcej ligi.

 

Najbardziej bym proponował funkcję wetowania trejdu przez komisarza. Tak, ma to złe strony, ale tenże komisarz też nie mógłby stosować manewrów znanych z pewnego kraju na wschód od Chin, tylko każdy trejd opisać na forum. I niech się ludzie wypowiedzą - i ci z ligi, i ci spoza ligi nawet. 33% wypowiedzi przeciwko - tak, jak na yahoo - blok i po sprawie. Ale bez opcji namawiania na zmianę zdania. Pierwsza opinia jest ostateczna.

Proponowałbym głosowanie wszystkich uczestników, wszystkich lig na kilku takich "ekspertów". Ta liga powinna być dla nich całkiem obca, po to żeby nie mieli żadnego interesu w tym, jak zagłosują.

Jest też inna propozycja - pozostawienie veta tak, jak jest. Jeżeli jest veto, dajemy menedżerom 7 dni na złożenie lepszej oferty ( tak jak w lidze 2 east zawetowano trejd Curry - Monroe + Jabari i został 2 dni później przeprowadzony trejd Curry - Griffin + Beal). Jeżeli się taka nie znajdzie, to wymiana powinna dojść do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawmy veto tak jak jest. Moja propozycja wszyscy po za zainteresowanymi muszą zavetowac, no może znacząca większość ze wzgledu ze czasem trafi się ktoś kto oleje grę, np 10. Po za tym sporo zdrowego rozsądku i powinno być dobrze. Nie ma co tworzyć kolejnych gremiów i grup fachowców bo nadal będzie się to sprowadzać do decydowania za kogoś co jest dla niego dobre a co nie. Nie wykluczy to tez wcale nakłaniania czy to przez forum czy np wiadomościach prywatnych bo jak niby mielibyśmy to śledzić i ewentualnie karać. Myśle ze przy głosach większości znajdzie się tez głos rozsądku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawmy veto tak jak jest. Moja propozycja wszyscy po za zainteresowanymi muszą zavetowac, no może znacząca większość ze wzgledu ze czasem trafi się ktoś kto oleje grę, np 10. Po za tym sporo zdrowego rozsądku i powinno być dobrze. Nie ma co tworzyć kolejnych gremiów i grup fachowców bo nadal będzie się to sprowadzać do decydowania za kogoś co jest dla niego dobre a co nie. Nie wykluczy to tez wcale nakłaniania czy to przez forum czy np wiadomościach prywatnych bo jak niby mielibyśmy to śledzić i ewentualnie karać. Myśle ze przy głosach większości znajdzie się tez głos rozsądku :-)

Łapówki, groźby, matactwa, potem zmiany nazw lig na Wołomin, czy Pruszków. Nie idźmy tą drogą :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby problemu "veta" i nawet sam komisarz mógłby o nim decydować gdybyśmy sami przestrzegali tego po co zostało ono stworzone, czyli by wykluczyć oszustwa. Możemy chyba założyć że każdy gra zeby wygrać a nie pomagać koledze wiec każdy dokonując wymiany widzi w niej jakąś korzyść dla siebie. Nie nam oceniać czy ta korzyść faktycznie jest :-) tak jak żaden trade nie jest równy bo inaczej nie miałby sensu tak i gracze są różni i na rożnym poziomie. Po to mamy podział na ligi zeby poziom był w miarę wyrównany dlatego nie rozumiem dlaczego ktoś chce decydować za drugą osobę twierdząc ze wie lepiej. Podsumowując "Veto" musi być bo jest potrzebne w sytuacji skrajnej, która mogłaby popsuć ligę, a My wszyscy nie powinnismy go używać w sytuacji gdy wydaje nam się coś nie równe, ale na pewno nie jest oszustwem bądź co gorsze chcemy sobie w ten sposób pomóc. Poprostu nie vetujmy czegoś tylko dlatego ze nam się to nie podoba...

 

Ale przecież można zlikwidować weto ( tak jest np.tu na forum w lidze Roto Dynasty - sezon 2014-2015 - nie ma możliwości wetowania w tej lidze ).  A jak będzie podejrzenie oszustwa to komisarz będzie cofał trade. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperci by może rozwiązali sprawę, ale też zaczyna się problem. Kto ma być tym ekspertem i na jakiej podstawie byłby wybierany? Pierwsza "5" 1 ligi? Bez sensu. Najbardziej aktywne osoby na forum? Też bez sensu. Znajome nicki? Też mało obiektywne.

 

Fluber, moim zdaniem powyższe zamyka temat. W Lidze Mistrzów nie jesteście w stanie ocenić trejdu, to i rada ekspertów nie pomoże, tym bardziej, że każdy może mieć inne zdanie i powinien mieć do tego prawo, dopóki nie ma tu nikogo z paszportem polsatu. Rozgrywki tu trwają od 2-3 lat w tej formie i nie widzę powodu, by ktoś robił za wyrocznię. Mogę szanować czyjąś opinię i ocenę, jak washko, którego sam się radziłem przy okazji wymian, co nie znaczy, że ze wszystkim bym się zgodził. Bo choćby opinii, że Curry ma o połowę większą wartość od Hardena nie podzielam.

Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę szanować czyjąś opinię i ocenę, jak washko, którego sam się radziłem przy okazji wymian, co nie znaczy, że ze wszystkim bym się zgodził. Bo choćby opinii, że Curry ma o połowę większą wartość od Hardena nie podzielam.

No, teraz to faktycznie nie ma takiej wartości, ale przynajmniej Love gra zupełną kaszankę, więc się wyrównało ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ta wypowiedz to dobre uzasadnienie dlaczego uwazasz, ze Washko wyjdzie lepiej na wymianie [z czym sie zgadzam], ale nijak to nie pasuje do uzasadnienia skrajnie nierownych podejrzanych trejdow aka weta. Tak spekulowac odnosnie rozegranych gier mozna doslownie w kazdym trejdzie! I przyjmujac, ze po jednej stronie ktorys zawodnik opusci spora czesc sezonu zawsze z tego wyjdzie nierowna wymiana...

 

To znów wracasz do definicji "skrajnie nierównych trejdów". Każdy ma inną i nie zgadzanie się z czyjąś jest jak porównywanie temperatury zimą. Dla jednego -10st. jest ok, dla drugiego + 5st. to już mróz. Po to jest ustalone że do weta potrzeba 1/3 ligi, żeby uśrednić tę definicję i tutaj to się stało. Widziałem już równiejsze trejdy, niż ten, wetowane.

Co do prognoz nt rozegranych gier to dziwi mnie, że podchodzicie do tych dwóch graczy na równi. Wall jest zdrowy, \wizards się liczą, tu faktycznie nie ma podstaw żeby prognozować opuszczone mecze. Ale Melo? Knicks sezon mają już stracony, tylko patrzeć jak zaczną tankować. Jeśli Anthonego zaboli choćby ząb po jedzeniu to już dadzą mu kilka dni wolnych, a co dopiero kolano.

BTW właśnie na rotoworld jest kolejna wzmianka "Carmelo Anthony's status for Sunday's game with Portland is unclear".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znów wracasz do definicji "skrajnie nierównych trejdów". Każdy ma inną i nie zgadzanie się z czyjąś jest jak porównywanie temperatury zimą. Dla jednego -10st. jest ok, dla drugiego + 5st. to już mróz. Po to jest ustalone że do weta potrzeba 1/3 ligi, żeby uśrednić tę definicję i tutaj to się stało. Widziałem już równiejsze trejdy, niż ten, wetowane.

Co do prognoz nt rozegranych gier to dziwi mnie, że podchodzicie do tych dwóch graczy na równi. Wall jest zdrowy, \wizards się liczą, tu faktycznie nie ma podstaw żeby prognozować opuszczone mecze. Ale Melo? Knicks sezon mają już stracony, tylko patrzeć jak zaczną tankować. Jeśli Anthonego zaboli choćby ząb po jedzeniu to już dadzą mu kilka dni wolnych, a co dopiero kolano.

BTW właśnie na rotoworld jest kolejna wzmianka "Carmelo Anthony's status for Sunday's game with Portland is unclear".

O czymś muszą pisać. W końcu mało kogo obchodzi, że Mills wraca i będzie rezerwowym albo że Zaza zagra w pierwszym składzie, bo pauzuje Sanders. Problem w tym, że te strachy nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości, bo Melo gra bardzo dobrze i bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Washko im bardziej próbujesz bronić tego trejdu tym bardziej on mi się nie podoba. Uczciwe deale bronią się same a tutaj wciskasz jakiś kit o Baylessie, przecież wszyscy wiemy że takich ogórków bierze się z fa. Plotki o shut down Melo też mają sens, a sprzedajesz go za gracza który nie dość że gra dużo lepiej (dla mnie różnia między nimi jest zbyt duża) to w dodatku będzie się starał grać wszystko do końca bo Wizards walczą o jak najlepszy spot a Wall walczy o miano najlepszego pg na wschodzie.
 

Pierwszego dealu nie vetowałem, ale ten vetuje.
I tak ma tutaj wpływ ostatni mecz Melo gdzie nastąpiło shut down!

Edytowane przez sooobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja sie jeszcze raz wypowiem bo wszystko obraca sie wokol mojego pierwszego posta. Zgadzam się w zupełności z tym co napisał sooobi, jak pierwszy raz pisałem o tej wymianie to chodziło mi glównie o tą różnice jako robił Wall do tego momentu w sezonie, gdzie na TOTALACH bo to nas interesuje w roto, Wall wg yahoo jest 19 a melo 37, wiec jak by nie patrzyc 2x wyzej. juz nie mowie jak bedzie do konca sezonu bo kazdy kto juz gra pare lat w fantasy wie, ze melo co sezon mecze opuszcza (moze z wyjątkiem ostatniego sezonu gdzie opuścił tylko 5). z wiekiem to się moze tylko pogłębiać tym bardziej patrząc na to że NY w tym sezonie gra o nic, a z każdej strony słychać głosy, że z jego kolanami nie jest dobrze. Washko ty napewno dobrze wiesz że teraz jest idealny moment na sell high Melo bo możesz się podeprzeć rankingiem za jakiś tam okres. Mnie żaden ranking nie przekona, że jak ktoś robi 11 asyst na mecz, a do tego 2 przechwyty, bez cegieł, dorzuci jakis blok i trojke jest gorszy od melo. Taki rozgrywający dla mnie jest bez żadnych wątpliwości zawodnikiem top 10. Jestem pewien że jak pepe chce wymienić janka to znajdzie lepszą opcje niz podejrzany zdrowotnie melo który tak naprawde ma 1 kategorie w której jest świetny. A już to co robicie teraz czyli ta sama wymiana z dorzuceniem tak jak sooobi napisal ogóra, to jest poprostu kpina z wszystkich co ten trade zawetowali. Ja wiem, że ty będziesz bronił tej wymiany rękami i nogami bo ona jest po prostu dla ciebie mega kożystna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Washko im bardziej próbujesz bronić tego trejdu tym bardziej on mi się nie podoba. Uczciwe deale bronią się same a tutaj wciskasz jakiś kit o Baylessie, przecież wszyscy wiemy że takich ogórków bierze się z fa. Plotki o shut down Melo też mają sens, a sprzedajesz go za gracza który nie dość że gra dużo lepiej (dla mnie różnia między nimi jest zbyt duża) to w dodatku będzie się starał grać wszystko do końca bo Wizards walczą o jak najlepszy spot a Wall walczy o miano najlepszego pg na wschodzie.

 

Pierwszego dealu nie vetowałem, ale ten vetuje.

I tak ma tutaj wpływ ostatni mecz Melo gdzie nastąpiło shut down!

 

Twoja decyzja, nic na to nie poradzę, ale nie mogę się zgodzić, że Wall gra (tak, na początku sezonu grał lepiej, ale początek sezonu minął) dużo lepiej, skoro nawet fb-ninja.com twierdzi inaczej. A Melo odpocznie, zagra w środę 40 minut i znowu się okaże, że wetujecie na podstawie wróżenia z fusów i gdybologii prezentowanej przez rotoworld, a nie realnych zdarzeń.

Co do Baylessa, to zupełnie nie rozumiem, co to ma do rzeczy, że na fasach można kogoś znaleźć, kto czasem będzie lepszy, skoro Pepe ma _teraz_ w składzie trzech gorszych graczy. A zatem jakby słaby wg ciebie nie był Bayless, to i tak jest wzmocnieniem. I bez znaczenia jest, że Ty byś na niego nie spojrzał, skoro Pepe nie ma tak dobrego składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam zatem pomysł - dajmy kilka dni menedżerom na wrzucenie lepszej oferty za Walla. Jeżeli taka się nie znajdzie, to będzie oznaczać, że Wall nie jest wart więcej niż Anthony - rynek sam zweryfikuje jego wartość.

Z drugiej strony jestem ciekawy, jaki rozgrywający w wymianie za Anthony'ego mógłby przejść jeden do jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wall gra lepiej niż Melo czy spojrzysz na cały sezon czy za last month gdzie nie jest prawdą jakoby Wall grał gorzej:

http://www.fb-ninja.com/Players/Details/202322

http://www.fb-ninja.com/Players/Details/2546

 

I melo usiadł z powodu po połowie, w samym ostatnim miesiącu opuścił 4 mecze i cały czas narzeka na kolano i przemęczenie. To nie są wróżenia z fusów tylko fakty.


Z drugiej strony jestem ciekawy, jaki rozgrywający w wymianie za Anthony'ego mógłby przejść jeden do jeden.

Teauge:) i to też bym się mocno zastanawiał czy w to wejść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja sie jeszcze raz wypowiem bo wszystko obraca sie wokol mojego pierwszego posta. Zgadzam się w zupełności z tym co napisał sooobi, jak pierwszy raz pisałem o tej wymianie to chodziło mi glównie o tą różnice jako robił Wall do tego momentu w sezonie, gdzie na TOTALACH bo to nas interesuje w roto, Wall wg yahoo jest 19 a melo 37, wiec jak by nie patrzyc 2x wyzej. juz nie mowie jak bedzie do konca sezonu bo kazdy kto juz gra pare lat w fantasy wie, ze melo co sezon mecze opuszcza (moze z wyjątkiem ostatniego sezonu gdzie opuścił tylko 5). z wiekiem to się moze tylko pogłębiać tym bardziej patrząc na to że NY w tym sezonie gra o nic, a z każdej strony słychać głosy, że z jego kolanami nie jest dobrze. Washko ty napewno dobrze wiesz że teraz jest idealny moment na sell high Melo bo możesz się podeprzeć rankingiem za jakiś tam okres. Mnie żaden ranking nie przekona, że jak ktoś robi 11 asyst na mecz, a do tego 2 przechwyty, bez cegieł, dorzuci jakis blok i trojke jest gorszy od melo. Taki rozgrywający dla mnie jest bez żadnych wątpliwości zawodnikiem top 10. Jestem pewien że jak pepe chce wymienić janka to znajdzie lepszą opcje niz podejrzany zdrowotnie melo który tak naprawde ma 1 kategorie w której jest świetny. A już to co robicie teraz czyli ta sama wymiana z dorzuceniem tak jak sooobi napisal ogóra, to jest poprostu kpina z wszystkich co ten trade zawetowali. Ja wiem, że ty będziesz bronił tej wymiany rękami i nogami bo ona jest po prostu dla ciebie mega kożystna.

Rozumiem, że się sprzeciwiasz, bo to nie leży w Twoim interesie, ale nie rozumiem, dlaczego manipulujesz danymi. To, że Tobie się wydaje, że Melo gra gorzej niż Wall, bo ten daje 11 asyst, to jest wyłącznie Twoje wrażenie. Gramy w 9 kategoriach i czy to dostrzegasz czy nie, to wszystkie one mają takie samo znaczenie. Także straty, których Wall ma mega dużo (o 1,5 więcej niż CM), także osobiste, które rzuca znacznie gorzej.

Twarde dane mówią zupełnie co innego. Od 12 listopada, gdy Melo zaczął grać na oczekiwanym poziomie, zagrał o jeden mecz mniej niż Wall i jest wyżej w rankingach na totalach (minimalnie - można uznać, że są na równi). Wliczanie do statystyk początkowych gier nie ma żadnego uzasadnienia przy ocenie siły trejdu, bo to nie był normalny poziom gry CM i nikt nie uważa, że nagle przestał umieć grać.

A liczenie siły gracza wg miejsc w rankingu to absurd, bo oznaczałoby, że Davis jest dwa razy lepszy od Hardena i cztery razy lepszy od Currego.

Co do Baylessa, to się wypowiedziałem. Daję Pepe wzmocnienie składu (licząc za cały sezon! tak ma słaby skład), a Wy narzekacie, że to słaby gracz. To są żarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.