Skocz do zawartości

Sezon 2014/15 Liga Mistrzów


washko

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem zatem, że rozwiązanie, w którym przy ocenie siły graczy nie można pomijać słabego startu, ale można mocy początek, nie jest dla Ciebie problemem? To byłaby cenna informacja dla przyszłorocznej dyskusji o wecie. Dzięki temu dałoby się określić kolejny argument motywacyjny.

Super jeśli moja postawa przyczyni się do dyskusji. Uważam, że to dziwne by o traidzie decydowali uczestnicy tej ligi. Dużo lepsza by była ankieta dla wszystkich uczestników zabawy (a nie tylko dla wybrańców jak niektórzy proponują). Odpowiadając, kogo masz dorzucić, to odpowiadam:

kogoś z tego grona i styka:

beverly, hayward

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak ty widzisz tę wymianę jako równą, gdy brać pod uwagę rankingi z całego sezonu? przecież według ninja Wall ma 0,42 value, Melo 0,25, a Lee 0,04. różnica na poziomie 0,13 to sporo, a przecież do tego dochodzą jeszcze wątpliwości odnośnie kolan Anthonego/tankowania NYK.

Ja uważam, że wetujący robią sobie jaja i blokują równy trejd m. in. dlatego, że _być może_ Melo się połamie, będzie długo pauzował itd. Problem w tym, że jutro Wall może wpaść pod samochód, poślizgnąć się w łazience, albo urwać sobie nogę (casus Paula George'a, kojarzysz pewnie :smile: ). Jeśli przyszłe, niepewne wydarzenia mają wpływać na decyzje o wecie, to równie dobrze żadna wymiana nie powinna przejść. Szczególnie, jeśli będzie zawierała zawodników, którzy nie walczą o playoffs. I to mi się nie podoba, bo o ile każdy sobie wetuje jak chce, o tyle nie oznacza to, że w ten sposób można pozbawiać prawa do wymian. W pkt 16 zasad jest napisane, że: "Na postawienia veta będzie czas przez 48 godziny [liczone od ok. 9-10 rano następnego dnia po zaakceptowaniu] i każdy we własnym zakresie podejmuje decyzję czy wymiana jest podejrzana czy można zrozumieć gdzie obie strony w tym widzą swój potencjalny zysk". Rozumiem, że to wetujących nie obchodzi, bo nie zakładam, by ktoś mi zarzucał podstołowe ustalenia z Pepe.

 

A poza tym, chyba nie zamierzasz twierdzić, że siła dwóch graczy równa się sumie ich value wg BBM? :smile:

 

BTW - Melo twierdzi, że w środę zagra, ale rotoworld wie lepiej... To już nawet nie jest śmieszne.

Moglibyscie jakos w ta dyskusje wmieszac Pepe czy nie ma tu konta? Bo przynajmniej mi brakuje jego perspektywy... tzn jakie jest jego podejscie do Melo, ze klepnal ta sama wymiane 2 razy?

Ma konto: PepeSLG.

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepe jest ostatni z 8 punktami straty do 14. miejsca. Ja bym tutaj nie wykluczył nawet "oddam, i tak mam w dupie". 

 

przyszłorocznej dyskusji o wecie

Ja bym żadnej dyskusji nie robił, bo do tego sezonu nie było większych komplikacji. Problemy z wetem pojawiają się zazwyczaj tylko wtedy, gdy ktoś jest w pełni świadomy, że wydymał, i nie może się pogodzić z anulowaniem wymiany. 

 

I ciekawa sprawa, dlaczego prawie zawsze na weto jęczy osoba, która według większości wyszła na tym za dobrze w stosunku do drugiej strony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym że nie jest na równi ani za cały sezon ani za last month.

W dodatku dochodzi problem jego kolan który jest tutaj istotny nieważne od mocy z jaką będziesz to tutaj bagatelizował.

A last month, to jakaś taka szczególna kategoria czasowa, która jest lepsza od exact period liczony od 11.11 (jak daję od 12.11, to nic się nie wyświetla) albo za ostatnie dwa tygodnie? Bo w Wall jest na równi z CM przy tak ustawionych okresach czasu.

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepe jest ostatni z 8 punktami straty do 14. miejsca. Ja bym tutaj nie wykluczył nawet "oddam, i tak mam w dupie".

Totale na tym etapie sezonu, to raczej mało sensowny sposób na ocenę siły zespołu. Na średnich Pepe jest 13 i ma 2,5 pkt straty do 12. Sławka, że nie wspomnę, że Ty jesteś na 14. miejscu o 1 pkt za nim. I zakładam, że nie masz w dupie :tongue:. Oczywiście może być taka jego motywacja, ale wydaje mi się, że wymyślasz.

 

Ja bym żadnej dyskusji nie robił, bo do tego sezonu nie było większych komplikacji. Problemy z wetem pojawiają się zazwyczaj tylko wtedy, gdy ktoś jest w pełni świadomy, że wydymał, i nie może się pogodzić z anulowaniem wymiany.

Dyskusja na forum związana z wetem (niekoniecznie od razu po zawetowaniu, ale po wecie konkretnej osoby, która o tym napisała) jest jego skutkiem, bo zwykle nikomu się nie chce nic pisać zanim nie okaże się, że jest problem. Skoro w zasadzie się nie zdarza, by liga ustalała trejd zanim zostanie zgłoszony, to nic dziwnego, że dopiero po wecie pojawiają się argumenty za albo przeciw.

 

I ciekawa sprawa, dlaczego prawie zawsze na weto jęczy osoba, która według większości wyszła na tym za dobrze w stosunku do drugiej strony?

Widzę, że rozumienie słowa "jęczy" też mamy dalece odmienne. Ale jak to mówią: "Warto rozmawiać". Człowiek może się wiele ciekawego dowiedzieć. Co do meritum, to wg mnie rzecz jest raczej w tym, że zwykle jednym z wymieniających się jest osoba bardziej aktywna i skoro zgodziła się na wymianę, to jej broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A last month, to jakaś taka szczególna kategoria czasowa, która jest lepsza od exact period liczony od 11.11 (jak daję od 12.11, to nic się nie wyświetla)

Dlaczego akurat taki okres? Wybrales sobie od momentu kiedy Melo zagrał 3 dobre mecze pod rzad? Zmień sobie np na 18.11 albo 04.11 i wynik masz taki sam Wall > Melo.

W dodatku w tym okresie Melo opuścił 5 spotkań, dziś w noc zagrał 19 minut, więc na totalach melo wypada jeszcze gorzej - i tak MA PROBLEMY ZE ZDROWIEM!

Edytowane przez sooobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat taki okres? Wybrales sobie od momentu kiedy Melo zagrał 3 dobre mecze pod rzad? Zmień sobie np na 18.11 albo 04.11 i wynik masz taki sam Wall > Melo.

W dodatku w tym okresie Melo opuścił 5 spotkań, dziś w noc zagrał 19 minut, więc na totalach melo wypada jeszcze gorzej - i tak MA PROBLEMY ZE ZDROWIEM!

Ja ustaliłem poziom Melo wg średnich za okres pomijający początkowe problemy z nowym systemem. Wg mnie ma to uzasadnienie, bo widać wyraźnie zasadniczą (kolosalną wręcz) zmianę w jakości grania, adekwatną do wyników z poprzednich lat. I tak, rozumiem, że Ci to nie pasuje, bo potwierdza moją wersję, więc szukasz argumentów przeciwnych ;]

A poza tym lepiej napisz, kogo mam dołożyć, bo weto stało się faktem i trzeba grać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupiam się bardziej na tym jaką złożyć ofertę za Wall'a aby była ona atrakcyjniesza niż Twoja (co nie powinno być trudne) skoro Wall jest na sprzedaż.

Nie wiem czemu wszyscy mamy się skupiać nad tym kogo Ty masz dołożyć jakbyś miał wyłączność na Walla:)

 

Pomijasz cały czas problem zdrowia Melo, to nie tylko kwestia kogo dorzucić aby vaulue było ok, sorry ale masz zgniłe jabłko którego usilnie chcesz się pozbyć a nie wykluczone że to jabłko zaraz skwaśnieje do końca sezonu.

Zakładając że jednak się tak nie stanie i Melo dogra 80-90% gier do końca to faktycznie Hayward/Hill/Beverley mieliby sens bo każdy z nich gwarantuje solidna produkcje do końca sezonu (pomijając ewentualne kontuzje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hayward/Hill/Beverley mieliby sens bo każdy z nich gwarantuje solidna produkcje do końca sezonu (pomijając ewentualne kontuzje)

 

Gwarantują? AmberGold i Lehman Brothers też gwarantowali. Lance wróci do Indiany, HOU przejmie zwaivowanego przez Nets Derona Williamsa i kto odpowie za te gwarancje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczery, to bardziej bym się obawiał o to że Wall dostanie jakiejś kontuzji niż tego że Melo przestanie grać. W następnym sezonie Melo nie musi grać w NYK, więc nie jest mu na ręke przesadne pauzowanie. A co do PG, mało ich się łamie w ostatnim czasie? (Szczególnie grających tak jak Wall?)

 

Również zręcznie omijacie fakt że Pepesza podniesie się w 5ciu!!! kategoriach po tym trade!!. Straci w 2-ch wg. tego co jestem w stanie zauważyć. Więc serio, o co kaman? Po co więc są trade'y, jeśli nie po to żeby się wzmacniać, nawet w tak hujowej sytuacji jaka jest?

 

Proszę bardzo - za grudzień jest poza top 130 i cały czas jedzie w dół. To poziom FA, a wysoką pozycję zawdzięcza dobremu startowi. 

C Lee FA? Serio?

, gdzie na TOTALACH bo to nas interesuje w roto, Wall wg yahoo jest 19 a melo 37, wiec jak by nie patrzyc

Jakie znaczenie mają TOTALE w chwili trade'u w roto?

 

Broń Boże nie twierdzę że trade jest super równy, wiadomo że Washko zyskuje więcej. Nie trzeba jakiś super statów żeby to ogarnąć.
Ale Pepe też zyskuje, trade jest w porządku, nie tradeujemy zawodnika z pierwszej dziesiątki za zawodnika z 50~+, więc serio, wg. mnie przesadzacie i to ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczery, to bardziej bym się obawiał o to że Wall dostanie jakiejś kontuzji niż tego że Melo przestanie grać. W następnym sezonie Melo nie musi grać w NYK, więc nie jest mu na ręke przesadne pauzowanie. A co do PG, mało ich się łamie w ostatnim czasie? (Szczególnie grających tak jak Wall?)

 

Również zręcznie omijacie fakt że Pepesza podniesie się w 5ciu!!! kategoriach po tym trade!!. Straci w 2-ch wg. tego co jestem w stanie zauważyć. Więc serio, o co kaman? Po co więc są trade'y, jeśli nie po to żeby się wzmacniać, nawet w tak hujowej sytuacji jaka jest?

 

C Lee FA? Serio?

Jakie znaczenie mają TOTALE w chwili trade'u w roto?

 

Broń Boże nie twierdzę że trade jest super równy, wiadomo że Washko zyskuje więcej. Nie trzeba jakiś super statów żeby to ogarnąć.

Ale Pepe też zyskuje, trade jest w porządku, nie tradeujemy zawodnika z pierwszej dziesiątki za zawodnika z 50~+, więc serio, wg. mnie przesadzacie i to ostro.

Nie ma co kopii kruszyć. Poszło weto, parę osób uważa, że uzasadnione, parę że nie i świat się na szczęście nie kończy. Zaprezentowane podejście wetujących wywołało u mnie co prawda konieczność przemyślenia zasad wetowania, ale przecież nie w tym kierunku, by robić komuś na złość. Wydaje mi się zatem, że wymiany mogą się stać trudniejsze do przeprowadzenia, jeśli więcej osób będzie konsekwentnie oczekiwało lepszego dopasowania graczy niż zwyczajowe pi razy drzwi. Zobaczymy jednak w jakim kierunku się to rozwinie, bo równie dobrze może wszystko pójść w przeciwnym i sytuacja się jeszcze bardziej rozluźni. Przecież na początku sezonu byli tacy, którzy bronili trejdu Korver - Payton jako wystarczająćo równego, choć sytuacja wtedy była mniej więcej taka sama jak teraz, czyli Korver w Top30, a Payton w Top300 ;]

 

Co do korzyści Pepe, to przecież nikogo one nie obchodziły (szczególnie oddanie asyst, w których ma overkill). Ważne były moje - rzekomo nadmierne - korzyści.

 

Lee oczywiście będzie fasem, jeśli będzie do końca sezonu grał tak, jak ostatnio. Problem w tym, że tego nikt nie wie. Mimo to taka projekcja jest traktowana jako argument przeciwko takiemu trejdowi. To niezwykle interesujące podejście, którego zastosowanie wielokrotnie pozwoliłoby znaleźć brakujące argumenty do zgłoszenia uargumentowanego weta. Tylko chyba nie o to chodzi.

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że wetujący robią sobie jaja i blokują równy trejd m. in. dlatego, że _być może_ Melo się połamie, będzie długo pauzował itd. Problem w tym, że jutro Wall może wpaść pod samochód, poślizgnąć się w łazience, albo urwać sobie nogę (casus Paula George'a, kojarzysz pewnie :smile: ). Jeśli przyszłe, niepewne wydarzenia mają wpływać na decyzje o wecie, to równie dobrze żadna wymiana nie powinna przejść. Szczególnie, jeśli będzie zawierała zawodników, którzy nie walczą o playoffs. I to mi się nie podoba, bo o ile każdy sobie wetuje jak chce, o tyle nie oznacza to, że w ten sposób można pozbawiać prawa do wymian. W pkt 16 zasad jest napisane, że: "Na postawienia veta będzie czas przez 48 godziny [liczone od ok. 9-10 rano następnego dnia po zaakceptowaniu] i każdy we własnym zakresie podejmuje decyzję czy wymiana jest podejrzana czy można zrozumieć gdzie obie strony w tym widzą swój potencjalny zysk". Rozumiem, że to wetujących nie obchodzi, bo nie zakładam, by ktoś mi zarzucał podstołowe ustalenia z Pepe.

 

A poza tym, chyba nie zamierzasz twierdzić, że siła dwóch graczy równa się sumie ich value wg BBM? :smile:

po pierwsze to jest różnica między prawdopodobieństwem, że na dłużej z gry wypadnie ktoś w takiej sytuacji jak Melo (jakieś problemy z kolanami, tankująca drużyna), a typowym "każdy może się połamać". po drugie, z tego, co tu napisano wynika, że vetujący postąpili tak również ze względu na różnicę w wartości między tymi graczami. czy jest ona wystarczająca (i jak ją w ogóle mierzyć - bo np. do mnie trafia twój argument, że na początku Melo grał słabiej z powodu nowego systemu) do veta, to inna sprawa, którą być może przydałoby się uregulować, aby opcję veta całkiem wyeliminować.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabelka po 9. tygodniu. Rzuca się w oczy przede wszystkim atak wyszedłem, który poprawił się o 9,5 pkt i spadek na 3. miejsce MKA, połączony ze spadkiem punktów o 10,5

Rank	Team		GP	FG%	FT%	3PTM	PTS	REB	AST	ST	BLK	TO	TOTAL	GM
1	Wazki Wroclaw   299	13,0	9,5	15,0	13,0	15,0	7,0	6,0	9,0	10,0	97,5	Washko
2	Andrew Bynum	317	11,0	9,5	7,0	12,0	2,0	12,0	14,0	8,0	12,0	87,5	mac
2	MKAllstars	315	14,0	5,5	8,0	10,0	13,0	8,0	8,0	14,0	7,0	87,5	MKA/Marc
4	sama-sama	287	8,0	2,0	14,0	15,0	10,0	5,0	15,0	10,0	6,0	85,0	Bartek
5	The Team	291	4,5	13,0	9,0	7,0	9,0	13,0	11,0	12,0	2,0	80,5	Dig
6	Love's Broken H	295	11,0	15,0	6,0	14,0	3,0	4,0	9,0	5,0	11,0	78,0	Qooniu
7	MKS Milejów	308	9,0	1,0	4,0	8,0	14,0	14,0	10,0	11,0	1,0	72,0	shevcu
8	Bad Boys Team	312	3,0	8,0	11,0	11,0	11,0	11,0	5,0	3,0	5,0	68,0	Mack
9	wracamy		318	6,0	12,0	13,0	9,0	1,0	2,0	3,0	6,0	15,0	67,0	wyszedlem
10	RKS Motor	317	4,5	11,0	12,0	3,0	7,0	9,0	4,0	7,0	8,0	65,5	Jurek Fur
11	Dragon Balls Tm	320	7,0	7,0	2,0	2,0	5,0	1,0	13,0	15,0	13,0	65,0	Szulim/Mi
12	Florida Pensio	310	15,0	4,0	5,0	1,0	4,0	3,0	1,0	13,0	14,0	60,0	Sławek
13	Big Bang	312	11,0	3,0	1,0	4,0	12,0	10,0	7,0	4,0	4,0	56,0	wojtas198
14	PepeszaBulletsS	296	2,0	5,5	3,0	6,0	8,0	15,0	12,0	1,0	3,0	55,5	PepeSLG
15	Underrated	317	1,0	14,0	10,0	5,0	6,0	6,0	2,0	2,0	9,0	55,0	matek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Some days it's tough to even run around and cut and jump," Anthony said.

 

his fantasy owners should have trade feelers out to eliminate any risk of losing him for nothing.

 

Jerryd Bayless will not play on Wednesday due to a sore knee.

It's the usual late scratch for the Bucks and it's not clear how much time he'll miss

Edytowane przez MKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Washko, jak tam Melo się czuje? :smile:

Washko jak tam Melo? Podobno coraz lepiej!

Te komentarze sa wg mnie bezczelne bo...

 

"Some days it's tough to even run around and cut and jump," Anthony said.

his fantasy owners should have trade feelers out to eliminate any risk of losing him for nothing.

... Washko sie go pozbyl w idealnym momencie! 

I zamiast spryt zostac nagrodzony to nagle wetujacy sa bohaterami? WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.