Skocz do zawartości

Sezon 2014/15 Liga Mistrzów


washko

Rekomendowane odpowiedzi

Też nie moja sprawa, ale wystarczy, że Melo opuści z 10 gier więcej niż Wall (co biorąc pod uwagę sytuację Knicks i kolana Anthonego jest bardzo prawdopodobne) i już się robi przepaść między nimi na totalach. Ja bym wolał poszukać innej opcji na pozbycie się overkilla.

Nie widzę różnicy w ryzyku kontuzji Walla i grającego po 40 minut,a więc zdrowego, Carmelo. Obaj się mogą tak samo w każdej chwili połamać.

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę różnicy w ryzyku kontuzji Walla i grającego po 40 minut,a więc zdrowego, Carmelo. Obaj się mogą tak samo w każdej chwili połamać.

Washko, wracamy do dyskusji o wecie. Jest dość oczywiste, że Ty tego ryzyka nie będziesz widział, bo jesteś stroną próbującą sprzedać Melo. Niestety ocenę tego musisz zostawić innym GMom, tak działa weto.

A czy podstawy są? Poczekam, aż sprzedasz CA i wtedy Ci odpiszę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weto Melo za Walla oznacza chyba, że ktoś tu patrzył bardziej na to, czy ten trejd nie pokrzyżuje jemu planów.

 

Melo to w koncu nie Rondo, że oznacza tankowanie w połowie kategorii... Takich trejdów bym nie blokował, bo każdy ma inne priorytety. Jeden potrzebuje na potęgę asyst i stealów, drugi pkt i zb czy 3ptsm. A w końcu ani Wall nie jest tragiczny w pkt, zb czy 3ptm, ani Melo nie odstaje drastycznie w as, czy st - jak na tą pozycję oczywiście. Na obu w FG% i FT% można liczyć w równym stopniu. Więc w czym rzecz? Zwłaszcza, że Walla sprzedaje osoba mająca overkilla w as?

 

A że tankujący Knicksi mogą dać Melo wcześniejsze wakacje gdzieś na tydzień przed końcem ligi? Nie sądzę, bym na tym etapie wszystko się w tabeli weryfikowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Washko, wracamy do dyskusji o wecie. Jest dość oczywiste, że Ty tego ryzyka nie będziesz widział, bo jesteś stroną próbującą sprzedać Melo. Niestety ocenę tego musisz zostawić innym GMom, tak działa weto.

A czy podstawy są? Poczekam, aż sprzedasz CA i wtedy Ci odpiszę ;-)

Dyskusje o wecie są nieuniknione w przypadku blokowania równych wymian w oparciu o nieprawdziwe argumenty. A gdy zaczyna się ona od postu mojego największego konkurenta, to oceniam to jako zwykłe przegięcie pały. Zważ, że MKA nawet nie tknął argumentu kontuzji czy siły drużyny, tylko ex cathedra stwierdził, że Wall jest dwa razy lepszy. Jest to bzdurą, a nawet gdyby było prawdą, to jeszcze nie musiałoby oznaczać, że trejd kwalifikuje się do weta, bo gramy przecież w roto, a nie fantasy points. Wypadałoby zatem chociaż spojrzeć na aktualną siłę obu graczy, na rozkład statystyk i jaki wymiana będzie miała wpływ na punkty roto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie moja sprawa, ale wystarczy, że Melo opuści z 10 gier więcej niż Wall (co biorąc pod uwagę sytuację Knicks i kolana Anthonego jest bardzo prawdopodobne) i już się robi przepaść między nimi na totalach. Ja bym wolał poszukać innej opcji na pozbycie się overkilla.

Wg mnie ta wypowiedz to dobre uzasadnienie dlaczego uwazasz, ze Washko wyjdzie lepiej na wymianie [z czym sie zgadzam], ale nijak to nie pasuje do uzasadnienia skrajnie nierownych podejrzanych trejdow aka weta. Tak spekulowac odnosnie rozegranych gier mozna doslownie w kazdym trejdzie! I przyjmujac, ze po jednej stronie ktorys zawodnik opusci spora czesc sezonu zawsze z tego wyjdzie nierowna wymiana...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może niezbyt często zabieram tutaj głos ale temat akurat mocno mnie dotyka i z przykrością stwierdzam że to veto szkodzi całej lidze i jej dobrej opini. Sam przestałem grać ze znajomymi bo takie sytuacje były nagminne tu spodziewałem się przejrzystości, wysokiego poziomu, walki i gry fair play, a nie kolesiostwa i kombinatorstwa. Bo tak niestety odbieram to veto. Kazdy trade można rozebrać na czynniki pierwsze i wskazać ze jest on nierowny ale czy to oznacza oszustwo? Nie, a tylko wtedy powinno być stosowane veto. To ze ktoś zyskuje, to ze udało mu się zrobić trade ktory pomoże mu wygrać nie jest oszustwem i zamiast być krytykowanym nalezą mu się słowa uznania. Czy zwycięstwo poprzez vetowanie da komuś satysfakcję? Jesli tak to jest to słabe... Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, nie taki był mój cel pisząc tą opinie, chciałbym tylko przypomnieć wszystkim ze gramy w Lidze Mistrzów, nie każdy mógł tu zagrać i reprezentujemy tutaj całą naszą społeczność. Myśle ze powinnismy dawać przykład początkującym graczom, czy to veto jest dobrym przykładem? Moim zdaniem nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas wetowanie tradów prowadzi do sporów i  znów rozpoczyna się kolejna dyskusja o wecie. ja cały czas jestem zdania, że powinniśmy je znieść całkowicie. 

 

ps. wrzucam tu kolejny pomysł czym je zastąpić, bo później zapomnę :) (po sezonie ma być dyskusja jak rozwiązać ten problem).

 

- Likwidujemy weto całkowicie w opcjach yahoo. Jak trade komuś wyda się nierówny rzuca temat na forum i robimy w danej lidze ankietę dotyczącą danego tradu. Jak ktoś chce zawetować musi napisać co mu się w wymianie nie podoba i dać jakieś argumenty. każda osoba która jest za wetem musi napisac dlaczego. Takie wymuszenie napisania kilku zdań wyeliminuje tych co na ślepo wciskają przycisk weta bo ktoś rzucił takie hasło. Do tego od razu GMowie, którzy zrobili wymianę będą mogli napisać swoje stanowisko/wyjaśnienie co daje im dana wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas wetowanie tradów prowadzi do sporów i  znów rozpoczyna się kolejna dyskusja o wecie. ja cały czas jestem zdania, że powinniśmy je znieść całkowicie. 

 

ps. wrzucam tu kolejny pomysł czym je zastąpić, bo później zapomnę :smile: (po sezonie ma być dyskusja jak rozwiązać ten problem).

 

- Likwidujemy weto całkowicie w opcjach yahoo. Jak trade komuś wyda się nierówny rzuca temat na forum i robimy w danej lidze ankietę dotyczącą danego tradu. Jak ktoś chce zawetować musi napisać co mu się w wymianie nie podoba i dać jakieś argumenty. każda osoba która jest za wetem musi napisac dlaczego. Takie wymuszenie napisania kilku zdań wyeliminuje tych co na ślepo wciskają przycisk weta bo ktoś rzucił takie hasło. Do tego od razu GMowie, którzy zrobili wymianę będą mogli napisać swoje stanowisko/wyjaśnienie co daje im dana wymiana.

W praktyce nadal będzie to wyglądało tak samo. Jeden rzuca hasło wetujemy, a reszta napisze "POPIERAM!", +1, albo przeklei argumentację. No i dalej nie rozwiązuje to problemu jej jakości argumentacji, bo co zrobisz, jeśli pięciu czy ośmiu menedżerów napisze: "Weto. Wall jest dwa razy lepszy od Anthony'ego". Komisz będzie miał stwierdzać, czy to prawda i oceniać czy taki argument kwalifikuje się jako głos za wetem czy nie? ;]

 

Nie będę jednak ukrywać, że w głosowaniu na forum są pozytywy. Po pierwsze, to możliwość dowolnego określenia liczby głosów za wetem. Po drugie, konieczność ujawnienia się wetujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja, wymiana powinna przejść bez żadnych wątpliwości, biorąc pod uwagę aktualną formę i statystyki graczy. Wydaje mi się, że pojawiła się dziwna sytuacja, w której ktoś sugerował się interesem własnej drużyny i pociągnął za sobą innych lub niechęcią do któregoś zawodnika. Weto niewątpliwie musi w lidze istnieć, ale obserwując tego typu sytuację w Lidze Mistrzów, wydaje się, że niezależnie od poziomu rozgrywek, współzawodnicy nie będą w stanie oceniać obiektywnie trejdów. Wnioskuję zatem o stworzenie na forum grupy doświadczonych menadżerów (najlepiej takich, którzy uważają, że weto ma sens), aby o wecie nie decydowali sami zainteresowani ,ale obiektywne grono ekspertów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja, wymiana powinna przejść bez żadnych wątpliwości, biorąc pod uwagę aktualną formę i statystyki graczy. Wydaje mi się, że pojawiła się dziwna sytuacja, w której ktoś sugerował się interesem własnej drużyny i pociągnął za sobą innych lub niechęcią do któregoś zawodnika. Weto niewątpliwie musi w lidze istnieć, ale obserwując tego typu sytuację w Lidze Mistrzów, wydaje się, że niezależnie od poziomu rozgrywek, współzawodnicy nie będą w stanie oceniać obiektywnie trejdów. Wnioskuję zatem o stworzenie na forum grupy doświadczonych menadżerów (najlepiej takich, którzy uważają, że weto ma sens), aby o wecie nie decydowali sami zainteresowani ,ale obiektywne grono ekspertów.

Ciekawy pomysł. W systemie lig jaki tu funkcjonuje mógłby on mieć uzasadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby problemu "veta" i nawet sam komisarz mógłby o nim decydować gdybyśmy sami przestrzegali tego po co zostało ono stworzone, czyli by wykluczyć oszustwa. Możemy chyba założyć że każdy gra zeby wygrać a nie pomagać koledze wiec każdy dokonując wymiany widzi w niej jakąś korzyść dla siebie. Nie nam oceniać czy ta korzyść faktycznie jest :-) tak jak żaden trade nie jest równy bo inaczej nie miałby sensu tak i gracze są różni i na rożnym poziomie. Po to mamy podział na ligi zeby poziom był w miarę wyrównany dlatego nie rozumiem dlaczego ktoś chce decydować za drugą osobę twierdząc ze wie lepiej. Podsumowując "Veto" musi być bo jest potrzebne w sytuacji skrajnej, która mogłaby popsuć ligę, a My wszyscy nie powinnismy go używać w sytuacji gdy wydaje nam się coś nie równe, ale na pewno nie jest oszustwem bądź co gorsze chcemy sobie w ten sposób pomóc. Poprostu nie vetujmy czegoś tylko dlatego ze nam się to nie podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co tworzyć kolejne formy, które moim skromnym zdaniem niczego nie rozwiążą bo nadal ktoś będzie decydował za nas co ma sens a co nie jak wystarczy trzymać się tego co już ustaliliśmy?

A osobną kwestią której nie poruszyłem jest vetowanie wymiany a namawianie to tego innych poprzez forum.

Chcesz to sobie vetuj bo nikt Ci tego nie zabroni ale nie namawiaj do tego innych. Po to jest formuła nie jawna zeby każdy sam zdecydował, myśle ze dużo mniej emocji by to wtedy budziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób na tym forum autorytarne zapędy. Głowa do lodu. Ja z góry zapowiadam, że przy takiej zmianie w regulaminie dziękuję za dalszą grę.

Gdyby wybierać taką grupę demokratycznie raz do roku, to wyeliminowalibyśmy kilka problemów za jednym razem - nierówne trejdy, namawianie innych do veta i złośliwe vetowanie. A to potem rodzi kolejne problemy, menedżerowie nie chcą się ze sobą wymieniać, bo ktoś zablokował ich trejd. Taka zewnętrzna grupa wprowadziłaby porządek z wetowaniem i uniknęlibyśmy kolejnych dyskusji na ten temat, czy szantażów emocjonalnych typu, jak zawetujecie wymianę to z wami nie gram ( a to może się zdarzać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.