Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli chodzi o rap amerykański to nie mozna pominąć (wy pomineliscie :wink: ) tekiego zespołu jak Cypress Hill 8) no i jesce Snoop Dogg, Dr.Dre, Twista , XzBit no i moze pan 50 groszy (w sumie to prawie 2 zlote :lol: ). Jednak rapu amerykanskiego slucham jak mam zajafke (tak ze 2 razy w tyg zlapie zajawe na niego), a tak to nasz ojczysty polski HH, który jak tak slucham to nawet smiem twierdzidz ze doruwnuje USA :shock:

 

a co do Ostrego i jego Jazzurekcji to więcej sie po nim spodziewlem w tej plytce, szczegulnie nie pasuja mi zabardzo te biciory robione pod jazz, Jazz w wolnych chwilach byl po prostu swietny a ten 4 album OSTR'a najmniej mi sie podoba ze wszystkich jego plyt ale i tak jest dobra bo łódzki MC nie mógl zrobic sredniej plyty tylko po prostu poprzednie byly bardziej zajebiaszcze :)

 

Mam jeszcze pytanie czy ma ktoś najnowsza produkcje Gurala - Drewnianej Małpy Rock bo własnie mam zamiar sobie go kupic (qrfa, grammatik i gural = 35 blach, musze skolowac hajs :? ). Jak ktos ma juz ten krazek to nich potwierdzi ze to dobra plytka :lol: (nie moze byc inaczej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AZ --> zajebisty !

 

:)

powiedz, że ja Cię do niego przekonałem albo chociaż wiesz o nim ode mnie i mojej starej sygnatury :)

POniekąd :) nie no własnie kolega mi dawał płytki i zarzucił czymś i wtedy usłyszałem... m.in AZ i mówie :| musze tego posłuchać bo ktoś (loqsh) polecał! Tak więc wziąłem i posluchałem ! mistrzowski raper !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... album jest ogolnie wypass..przed chwilą pozyczylem sobie płytke od kumpla i teraz właśnie jej słucham :wink:

fajny kawałekjest kawałek "liryczny wandal" +tede

Drewnanej małpy rock tez jest wybjeby... ogolnie cały album mi sie podoba..polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HH I RAP AMERYKAĂSKI WYMIATA nie to co Poslski bezsens.Amerykąńcy to potrafią robić to najlepiej.Ja osobiście uwielbiam Snoop Doga (niech zyją szczupli :wink: )Koleś jest zajebisty.Pozaaa tym słucham Dr.Dre(najlepsze sa kkawałki Dr.Der i Snoop jak byli jeszcz młodzi) occzywiście 2PAC.Xzibit ma fajne kawałki i jest na fali teraz(PIMP MY RIDE) :D JEST JESZCZE WIELU RAPERÓW KTÓRYCH LUBIE.Jest jeszcze zarąbisty zxespół Cypress Hill.Nie wiem ja Polskiego HH strasznie nie lubuie sorry jak kogoś uraziłem.Ale dla mnie jest bezsensowny.Owszem jst kilka fajnych kawałków które wpasdają w ucha ale ogólnie kaszana.NIGGERY RZĄDZA!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

polecam tego goscia.. Sido do tej pory zaskoczył mnie w bardzo pozytywny sposób..

teraz własnie słucham jego kawałek "Mein Block"...

Pasuje mi jakoś zdobyć nową płytke Medi Topa NLB - nieznośny Luz Życia..ma teledysk i jeden kawałek..Jestem Stąd.. całkiem całkiem..

ZDADZAM sie kolo jest dobry.Naprawde ma dobre piosenki.BARDZO FAJNE JAK NA NIEMIECKI HH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HH I RAP AMERYKAĂSKI WYMIATA nie to co Poslski bezsens.Amerykąńcy to potrafią robić to najlepiej.Ja osobiście uwielbiam Snoop Doga (niech zyją szczupli :wink: )Koleś jest zajebisty.Pozaaa tym słucham Dr.Dre(najlepsze sa kkawałki Dr.Der i Snoop jak byli jeszcz młodzi) occzywiście 2PAC.Xzibit ma fajne kawałki i jest na fali teraz(PIMP MY RIDE) :D JEST JESZCZE WIELU RAPERÓW KTÓRYCH LUBIE.Jest jeszcze zarąbisty zxespół Cypress Hill.Nie wiem ja Polskiego HH strasznie nie lubuie sorry jak kogoś uraziłem.Ale dla mnie jest bezsensowny.Owszem jst kilka fajnych kawałków które wpasdają w ucha ale ogólnie kaszana.NIGGERY RZĄDZA!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Wymieniles niemal wszystkich, ktorzy kojarza mi sie z komercjalizacja hip-hopu amerykanskiego. Jeszcze tylko brakuje Busta Rhymes'a, Jay-Z, Eminema itd. itp.

 

Dr.Der i Snoop jak byli jeszcz młodzi)

fakt, bo bylo to jeszcze przed tym nim hh przemienil sie w to czym jest obecnie. kazdy glupi zauwazy ze pierwsze plyty tych kolesi naprawde trzymaly poziom, a to co wydaja obecnie to zwykle gowno.

 

Jedynie NAS zawsze trzymal rezon i zawsze chetnie slucham jego plyt.

 

Juz to chyba kiedys pisalem (nie pamietam), ale polecam do posluchania: Afu-Ra, Dilated Peoples, Gangstarr, Capone-N-Noreaga no i kolesi z Babygrande Records: Jedi Mind Tricks, 7l&Esoteric, Canibus i Outerspace...

 

Odnosnie hip-hopu w naszym rodzimym wydaniu to do niedawna mialem o nim nienajlepsze zdanie, ale je zmienilem i ostatnio nawet czesciej po niego siegam niz po amerykanski. Po pierwsze spawily swietne plyty O.S.T.R'a i Hemp Gru, podobaja mi sie rowniez kawalki Pezet/Noon z Muzyki Powaznej i WNB. Nie jest tak zle jak myslalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xzibit na fali przez PMR??? raczej na fali ze wzgledu na zajebisty, prawdziwy glos, pimp my ride robil juz w momencie, kiedy byl strasznie popularny.

PMR podkreśla jego karire.Dzieki temu programowi jest jeszcze bardziej popularny.Wiem ze ma popularność i bez tego ale ten program tez mo pomógł.

 

 

 

powiedz mi kamil, co jest bezsensownego w polskim hh, bo jakos nie kumam??

Nozdz mnie texty polskiego HH.Wiekszość jest o brudnych blokach i o tym zeby pi*****ić policje.Świetnie nastrajają :evil: .A poza tym niektore piosennki POLSKIEGO HH to jakś paranoja np. Doniu-Moja przestrzeń :D:D:D .Z tego kolesia to wiekszość ma polewe

 

Wymieniles niemal wszystkich, ktorzy kojarza mi sie z komercjalizacja hip-hopu amerykanskiego. Jeszcze tylko brakuje Busta Rhymes'a, Jay-Z, Eminema itd. itp.

 

Tak ich taz nawet lubie.Ale Eminema nie to jest cil starsznie go nie lubie.Nie wie juz komu jechać tyle osób juz jechał swoich teledyskach.Zresztą on tez powiedział ze nie lubi POLAKOW i nigdy dla nas nie zaśpiewa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HH I RAP AMERYKAĂSKI WYMIATA nie to co Poslski bezsens.

Jaka różnica w Rapie i Hip-hopie przecież to jedność, bo z tego co się zorientowałem to nie dzieliłeś w wypowiedzi na b-boyów, dj itd. A jaki ty widzisz bezsens to ja nie wiem. Ja widze bezsens w Amerykańskim rapie i w pioseneczkach typu "przelaciałem tą tamtą, ja mam to itd." i 50 dziewczyn w klipie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nozdz mnie texty polskiego HH.Wiekszość jest o brudnych blokach i o tym zeby pi*****ić policje.Świetnie nastrajają .A poza tym niektore piosennki POLSKIEGO HH to jakś paranoja np. Doniu-Moja przestrzeń .Z tego kolesia to wiekszość ma polewe

po pierwsze nie mieszajmy do polskiego hh donia, wlkp i calej ich przestrzeni - ten temat byl juz walkowany

 

a czy dziwi cie to, ze wlasnie o tym sa polskie texty???

Bloki sa brudne, policja to sk****syny

 

cos wiecej?? chcesz posluchac sobie baunsujacego rapu to zapusc sobie tedunio, borixona itp.

 

nie mozesz powiedziec, ze to o czym spiewa hemp gru, ostr czy wwo to sciema?? to nie sa stany, zeby nawijac o hajsie. zauwaz, tede ma hajs i o nim nawija. moze troche niezrozumiale mowie, ale polskiemu hh nalezy sie szacunek.

 

zreszta to zalezy od sluchacza, nastroju, czasami warto przemyslec sobie polskie texty, bo naprawde w wiekszosci z nich jest duzo prawdy. a kiedy mam dobry, imprezowy nastroj, to wiadomo ze zapuszcze sobie "nuthin but a g thang" czy cos 50...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qpa zapomniales o A TRIB CALLED QUEST. to byla swietna oldscoolowa kapelka. Q-tip byl swietny. Afura jest tez niezly. byl raz nawet w polsce. mozna. no i JERU tez wymiata niezle.

a z Polski oprocz tych co wymienialem wczesniej to jeszcze MOLESTA, ZIP - ci goscie trzymaja poziom. no i oczywiscie SLU ale o nich juz pisalem podobnie jak o OSTRym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kazdy ma swoje upodobania

 

zreszta to zalezy od sluchacza, nastroju, czasami warto przemyslec sobie polskie texty, bo naprawde w wiekszosci z nich jest duzo prawdy. a kiedy mam dobry, imprezowy nastroj, to wiadomo ze zapuszcze sobie "nuthin but a g thang" czy cos 50...

No wlaśnie spox

 

 

.Ja nie mówie ze wszystkie squady sa do bani WWO bardzo podziwiam i lubie.Ich piosenka"U CIEBIE W MIEŚCIE" leciały nawet na vivie niemieckiej bo polonia z Niemiec na nią głosowała :D

 

 

Kamil-KG napisał:

HH I RAP AMERYKAĂSKI WYMIATA nie to co Poslski bezsens.

 

 

Jaka różnica w Rapie i Hip-hopie przecież to jedność, bo z tego co się zorientowałem to nie dzieliłeś w wypowiedzi na b-boyów, dj itd. A jaki ty widzisz bezsens to ja nie wiem. Ja widze bezsens w Amerykańskim rapie i w pioseneczkach typu "przelaciałem tą tamtą, ja mam to itd." i 50 dziewczyn w klipie.

no OK TY NIE LUBISZ AMERYKAĂSKIEGO A JA POLSKIEGO.RAP i HH rózni sie tym ze w rapie sie wiecej rapuje a HH jest wiecej bitów i wiecej melodi.A zreszta juz sie nie zaglembiam dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil-KG napisał:

HH I RAP AMERYKAĂSKI WYMIATA nie to co Poslski bezsens.

 

 

Jaka różnica w Rapie i Hip-hopie przecież to jedność, bo z tego co się zorientowałem to nie dzieliłeś w wypowiedzi na b-boyów, dj itd. A jaki ty widzisz bezsens to ja nie wiem. Ja widze bezsens w Amerykańskim rapie i w pioseneczkach typu "przelaciałem tą tamtą, ja mam to itd." i 50 dziewczyn w klipie.

no OK TY NIE LUBISZ AMERYKAĂSKIEGO A JA POLSKIEGO.RAP i HH rózni sie tym ze w rapie sie wiecej rapuje a HH jest wiecej bitów i wiecej melodi.A zreszta juz sie nie zaglembiam dalej

:cry: :cry: ze śmiechu, człowieku Hip-hop to jest kultura w skład której wchodzi między innym Rap więc nie ma rozgraniczenia na Muzyke Rap i Muzykę Hip-hop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie Rap i HH to to samo i czy polski, amerykańskie czy mongolski to jest to ten sam rodzaj muzy !! Chodz jak słusze słowo Rap to bardziej mi sie korarzy takie nawijanie do wolnego biciku, a HH to tak bardziej "skocznie", cos w stylu Rok Później Numera i Mesika, ale co ja bede pierdolił ..... RAP=HH, czy PL czy USA, chodz granica jest miedzy tymi krajami jezeli chodzi o Rap moze nie az o caly Ocean ale mala róznica jest :wink:

 

Jezeli chodzi o USA to od pierwszego słuszenie odrazu sie zajarałem Cypress Hill, chodz ostatnia ich plyta nie przemawai tak do mnie jak chodzby : S&B, IV czy Temples of Boom(szczegulnie jezeli chodzi o podklad) ale to jest najwyrzszy szczebel Czarnej Muzy chodz dla niktórych oczywiscie nie musi sie podobac ten cienki głosik B-Reala i nawijka Sen Dogga.

 

A w PL to ostatnio własnie Hemp Gru pokazało co to jest prawdziwy uliczny HH, debiutowali juz wczesniej na secnie HHPL ale to ten krazek dopiero potwierdzil to ze TO JEST TO 8) HipHop Polski To Jest TO Qrwa :!: Łapiecie :twisted:

 

Pozdroo :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja siedze troche dluzej Quickly o jakis rok albo 2 lata. jak poraz pierwszy uslyszalem HH to powiedziale "TO JEST TO" :D i juz mi tak zostalo. dawniej probowalem rymowac ale stwierdzilem ze to nie dla mnie. malowalem ale mnie zlapali pare razy i tak powoli przestalem ale lubie sobie nieraz w seszycie porysowac. no a tej muzyki niegdy nie przestane sluchac.

jesli chodzi o muzykow to zapomnialem wspomniec a o jednym z najlepszych MC jakim jest MOS DEF.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widze bezsens w Amerykańskim rapie i w pioseneczkach typu "przelaciałem tą tamtą, ja mam to itd." i 50 dziewczyn w klipie.

heh nie przesadzajmy, nie każdy musi być jak cormega na pierwszych dwóch płytach :) są kawałki do przemyślenia, a są takie, w których po prostu gość się bawi i dobrze.. a jak gość ma na serio 'to i tamto' bo się dorobił na rapie, to czemu ma o tym nie powiedzieć jeśli tylko umie zrobić to dobrze?

Qpa zapomniales o A TRIB CALLED QUEST. to byla swietna oldscoolowa kapelka. Q-tip byl swietny. Afura jest tez niezly. byl raz nawet w polsce. mozna. no i JERU tez wymiata niezle.

a z Polski oprocz tych co wymienialem wczesniej to jeszcze MOLESTA, ZIP - ci goscie trzymaja poziom. no i oczywiscie SLU ale o nich juz pisalem podobnie jak o OSTRym

A Tribe Called Quest. nie byli odschhoolowi, a afu był w polsce chyba dwa razy ale to już nieistotne.

 

RAP i HH rózni sie tym ze w rapie sie wiecej rapuje a HH jest wiecej bitów i wiecej melodi.A zreszta juz sie nie zaglembiam dalej

heh i właśnie dlatego nie powinieneś się wypowiadać o Rapie.. a zresztą, może podaj jakieś przykłady rapu i hh, chętnie zobaczę jak myślałeś do tej pory i gdzie jest granica :):P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widze bezsens w Amerykańskim rapie i w pioseneczkach typu "przelaciałem tą tamtą, ja mam to itd." i 50 dziewczyn w klipie.

heh nie przesadzajmy, nie każdy musi być jak cormega na pierwszych dwóch płytach :)

Nie no to poprostu napisałem w takim sensie ze głownie tym się tacy nic nie znaczący ludzie dla tej kultury jarają jak jest klip z 50 pannami itd. a nie np. jakimiś starymi czasami z tamtego okresu. Ja generalnie amerykanów się nie tykam no chyba że coś dobrego podleci. A takie zapytanie do was jak się ta rozmowa rozwineła.

Co sądzicie o The Streets :?:

 

P.S do Loqosh'a:

Pamiętaj żeby zatypować LM bo Juniorka już to zrobiła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SILAS napisał:

Qpa zapomniales o A TRIB CALLED QUEST. to byla swietna oldscoolowa kapelka. Q-tip byl swietny. Afura jest tez niezly. byl raz nawet w polsce. mozna. no i JERU tez wymiata niezle.

a z Polski oprocz tych co wymienialem wczesniej to jeszcze MOLESTA, ZIP - ci goscie trzymaja poziom. no i oczywiscie SLU ale o nich juz pisalem podobnie jak o OSTRym

A Tribe Called Quest. nie byli odschhoolowi, a afu był w polsce chyba dwa razy ale to już nieistotne.

ale mi pojechales po moich bledach loqsh1. mowilem w przenosni ze olschoolowi (sam to zle napisales) poniewaz to juz klasyka rapu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.