Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

ale mi pojechales po moich bledach loqsh1. mowilem w przenosni ze olschoolowi (sam to zle napisales) poniewaz to juz klasyka rapu

więc Twoim zdaniem oldschool pisze się olschool? za dużo ODB się chyba nasłuchałeś :P

a co błędów to ja lubię się tak poczepiać czasem, jak ktoś przekroczy normę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos tu ucichlo na tym temacie.

moge wam goraco polecic plytke OUTKASTU. jesli ktos nie slyszal niech ja sprawdzi. naprawde warto. dwuplytowka. jedna BB druga ANDREGO. zroznicowana wedlug ich gustow muzycznych ale obie swietne.

No moze byc ... lubie czasem sobie posłuchac czegos takiego (funk,HH,r&B) co robi andre z bigiem.

 

A jeżeli polecamy to ja cos z "polskiej kuchni" :wink:

 

Numer#1 - Muza bloki skrety (dobre bity zerówki i świetny rap Numera ... po prostu polecam 8), Łona - Nic Dziwnego (wedlug mnie plyta roku, a napewno pierwszego półrocza (dopuki HG nie wyszlo), kontynłacja pirwszej plytki Łony która takze tryskała inteligentnym humorem i świetnymi bitami Webbera (nie Chrisa :lol: ). No i ostatnio wrócilem do Efektu Fenomena, to dopiero jest produkcja po prostu trzeba to posłuchac, Rap prosto z Jelonek (blisko mnie :wink: ) z Wawy

 

POlecam i Pozdroo :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jakoś nie mogę się za nic przekonać do... Hemp Gru :roll: :shock: Tzn przekonać się do by dokładnie przesłuchać ich całą płytę.

 

No po prostu nie mogę strawić tego elo ich teledysku :lol::lol: Po obejrzeniu tego klipu to ja w szoku byłem elo niggas. To właśnie oni tworzą te jebane stereotypy na teledyskach w Polsce. Jakośc niemile widziany jest rap uliczny na teledyskach moim zdaniem :roll:

 

Co do ostatnich płyt. Mimo, że można trochę zarzucić to samo co pisałem donGURALesko to bardzo mi się podoba jego najnowsza płyta - Drewnianej Małpy Rock. Mimo, że Gural cały czas rymuje, rymuje, rymuje często o niczym to niesamowicie bujają niektóe kawałki. Brzmi świetnie i naśladowanie 50centa itp jest coraz bliższe oryginału ;) heh.

 

Peja - Najlepsza Obroną jest Atak... No dostałem o wiele więcej niż oczekiawałem! Nie spodziewałem się już raczej tego Peji co mi się kiedyś podobał (jego muzyka :mrgreen ) i się pozytywnie zaskoczyłem po dokładnym przesłuchaniu w słuchawach na skupieniu. Teraz już chyba nikt mu nie będzie śmiał zarzucić sprzedanie się i tych samochodów z "Głuchej Nocy" przy jednoczesnym wypowiadaniu tekstu "reprezentuje biedę" ;)

 

Grammatik - 3... Mimo, że na tle dzisiejszej sceny wypada świetnie i super itd... To to już nie to samo do czego nas przyzwyczaili. Eldo zwłaszcza bo teksty i flow Jotuze jakoś nie mogą do mnie wogóle trafić... Teksty nie mają jakiegoś ściśle konkretnego tematu. Jakoś nigdy mnie nie kręcą teksty o samych sobie. Tzn tak - jeśli można z tego wyciągnąć jakieś głębsze wnioski. Ale teksty o tym, że nagrywa się płytę itp mnie nudzą strasznie i nic poza tym. To tak jakby nagrywać kawałek o tym, że się nagrywa kawałek. ;) Dlatego dla mnie mistrzem długopisu i kartki jest Łona. Wracając do płyty "3" to jest tam kilka innych elementów, których nie lubię. Czyli zbyt aktualne niektóre teksty. Czyli takie, które nic nie będą znaczyły kiedy wróce sobie np do tej płyty za 5 lat.

Oczywiście to o czym tutaj piszę jest w małej ilości na niej i jest niezła, ale nie równa się do np. Świateł Miasta czy choćby Eterni.

Ja to widzę jako takie rówanie.

Poprzednie płyty i ta -> Umiejętności nabrali więcej niż na pierwszych płytach, jednak jakby zaangażowanie jest mniejsze. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od Peji zawsze duzo oczekuje bo jest to jeden z najlepszych MC w polsce. plytke bede mial jutro wiec wypowiem sie wtedy na jej temat.

mile zaskoczylo mnie Cypress Hill. plytka bardzo ciekawa muzycznie. odbiego od pobrzednich produkcji stylowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grammatik - 3... Mimo, że na tle dzisiejszej sceny wypada świetnie i super itd... To to już nie to samo do czego nas przyzwyczaili.

To do czego nas przyzwyczali to tego juz nie będzie nigdy, raz że to były inne czasy, a dwa wtedy kto inny to produkował i ogólnie jescze inne aspekty. Płyta bardzo dobra jak dla mnie, choć po pierwszym przesluchaniu było średnio.

Nie wiem czy zauważyliście ale Eldo oprócz piłki nożnej lubi też kosza.

"... Lubię basket, Go Dettroit trzymam kciuki..." rymuje w "Od ostatniego spotkania".

 

Poza tym polecam Vienio i Pele "Autentyk 3". Nie dość że płyta wypas, przy tak małej liczbie kawałków, to jeszcze, okładka i samo wykonanie cdka to jest mistrzostwo.

 

"Kupujcie poslkie rap płyty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiejętności nabrali więcej niż na pierwszych płytach, jednak jakby zaangażowanie jest mniejsze.

No ja nie wiem.. :roll: Muzyka grammatika zawsze mi się podobała, trafiała do mnie w 100%, płytka jest na pewno inna od tej co opisuje poniżej.. ale nie znaczy ze jest zła. Podoba mi się i to nawet bardzo,

 

 

Ale teksty o tym, że nagrywa się płytę itp mnie nudzą strasznie i nic poza tym

A ile idize pisać o tym ze jest bieda i do dupy? Niektóre pisenki poruszają problemy ale nie mozna wydawać tylko piosenek o tym jak jest zle w dzisiejszych czasach.. bez przesady :wink:

 

Płyta bardzo dobra jak dla mnie, choć po pierwszym przesluchaniu było średnio.

 

Tu sie zgadzam w 100% :o

 

 

Poza tym polecam Vienio i Pele "Autentyk 3". Nie dość że płyta wypas, przy tak małej liczbie kawałków, to jeszcze, okładka i samo wykonanie cdka to jest mistrzostwo.

Słuchając autentyka 3 po raz pierwszy miałem dziwne uczycia.. Sluchają 1 kawałka na płycie To Jest Moj Hardkor myśle sobie, to nie dla mnie, co się stało , czy hh juz mi sie nie podoba? Co to za podkłąd.. 2gi kawałek juz lepiej.. i tak włąsnei była płytka z kawałka na kawałek coraz lepsza aż do Czasem Szukajac słuchałem tego i zamurowało mnie.. Piosnka cudo.. od niej już same hiity..Mozna powiedziec tylko ze Vienio I Pele wypas totalny :wink:

 

"Kupujcie poslkie rap płyty"

I tu sie przyznam.. płytki sciągnołem pierw na mp3.. miałem dziwne obawy ze nie spodobają mi się.. Jednak naprawdę obie są ok.. Peji i SA nie kupie, nie lubie jego muzyki tzn.ich, nielubie go jako osoby.. więc wczoraj zamówiłem przez internet z sklepu muzycznego obie płyty.. I gdy je dostane będe mógł powiedzieć ze.. Kupuje polskie rap płyty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i PEJA jak zwylke mnie nie zawiodl. plytka mistrzowska. juz teraz zapisuje ja do moich klasykow :D swietne texty (jak zwykle) muzyka tez elegancka ocenka tej plyty to 7/6. widac ze SYKUŚ ma wciaz cos do pokazania. jego rymy sa wedlug mnie bezbledne. charakterystyczny flow. jak juz powiedzialem mistrzostwo.

co do gramatika to jeszcze nie sluchalem i nic mnie ku temu nie sklania. poprostu nie lubie tych gosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mich@lik - nie napisałem, że ani płyta jest zła - bo jest dobra - i tego, że mają rapować o biedzie jeśli nie o nagrywaniu płyty lub kawałka. Naprawdę nie wierzysz, że jest 1000 innych ciekawszych tematów? Dlatego ja lubię takie kawałki bo tutaj trzeba troche ruszyć głową. Nie wzbudza we mnie podziwu tekst o tym, że ktoś opowiada o nagrywaniu płyty. Ok można, ale ile razy. To jest najłatwiejszy temat i najpopularniejszy chyba. :?

widac ze SYKÓŚ ma wciaz cos do pokazania

O mój Boże.. SYKUŚ :mrgreen:

 

A Autentyk 3.. Przyznam szczerze, że z całej płyty najbardziej mi się okładka podoba :] A zawartość.. średnio. I tutaj znowu do tego samego już się przyczepie. Ile razy oni k**** będą rapować o tym swoim przekazie? ;)

A kawałek z tymi poszkodowanymi... Przypomina mi troche WLKP All-Stars - kawałek dla Ukrainy. Czyli taki wazeliniarski pod publiczkę. Na są i fajne kawałki ale przy tych remixach i kontynuacjach płyta jako całość to średniawa :? Skit mi się podoba Gruf :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchając autentyka 3 po raz pierwszy miałem dziwne uczycia.. Sluchają 1 kawałka na płycie To Jest Moj Hardkor myśle sobie, to nie dla mnie, co się stało , czy hh juz mi sie nie podoba? Co to za podkłąd.. 2gi kawałek juz lepiej.. i tak włąsnei była płytka z kawałka na kawałek coraz lepsza aż do Czasem Szukajac słuchałem tego i zamurowało mnie.. Piosnka cudo.. od niej już same hiity..Mozna powiedziec tylko ze Vienio I Pele wypas totalny :wink:

 

 

No Czasem szukając faktycznie kawałek wbija w ziemie, w necie miałem 30skeundowe próbki i już się wtedy jarałem, ale jak usłyszałem zwrtoke Pelego w całości to szczęka metr niżej niż powinna być. To samo jeżeli chodzi o Straciłeś Wątek, kawałeczek b. dobry nie licząc słabej zwrotki Jędkera, ale ponownie Pele jest gospodarzem wieczoru "Zagracie przed Bayer Full, macie podobny refren wasze teksty są cool". No i jeszcze Chce żyć 2 z Eisem, tu już Eis mi sie najbardziej widzi, (tu się mogę pomylić lekko w cytacie) "Nie chce mieć panien co są słodkie jak cukier, a sypią się jak mąka". Godne zakończenie trylogii, a Ci co kupili oryginał to z pewnością wiedzą że Pele wkrótce wyda solową Epke, oj nie pamiętam takiego roku gdzie tak się czekało na puytki bo takie premiery były zapowiadane może tylko w 99'.

 

EDIT:

Teraz przeczytałem: Czasem SZukając do kawałka pseudo gwiazdeczek dla Ukrainy. Człowieku o czym ty gadasz, pod publiczke?? Jakby to miało być pod publiczke to by zrobili Klip i takie rzeczy promocyjne. A to jest najnormalniejszy dobry kawałek. Ile o przekazie?? Taki mają styl, jakbyś nie widziałto na tej płycie takich kawałków z jakimś mocnym przekazem jest 3-4.

 

"....Pirat w ręku małolata traktuje z obojętnością..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej dobra spokojnie. Nie wrzuciłem tego kawałka do jednego worka z wlkp, a tylko napisałem, że inicjatywa mi wydała się trochę podobna. Chodzi mi tylko o tekściki.. "Mam 22lata, bylem sportowcem" itd itd.. Rozumiem, że mają podkreślać klimat kawałka, uzupełniać tekst, ale po prostu średnio mnie kręcą i tyle. To tylko moje zdanie "człowieku" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam juz plytke Vienia&Pelsona i mimo tych jedynych 12 trackach bylo warto zakupic te produkcje bo Autentyk to Autentyk ale szkoda ze "Autentyk 3 kończy trylogie" 8) Szczegulnie podobaja mi sie kawałki: Miejski Gruff, oba Chce zyć, Straciłeś watek, Moje klasa (cos nowego) no i ten nieszczęsny Czasem Słuchając którym własnie od wczoaj sie jaram, słuchając go pierwszy raz to mi ciary po plecach przechodziły i nie inaczej jest przy kolejnych słuchaniach tego kawałka :wink: Po prostu Miodzio :!: Kolejne krążki do kupna: Gural i Grammatik, Peji nie kupuje bo niebardzo za nim przepadam :? (chodz Życie Kureskie mogło byc :D )

 

Teraz przeczytałem: Czasem SZukając do kawałka pseudo gwiazdeczek dla Ukrainy. Człowieku o czym ty gadasz, pod publiczke?? Jakby to miało być pod publiczke to by zrobili Klip i takie rzeczy promocyjne. A to jest najnormalniejszy dobry kawałek. Ile o przekazie?? Taki mają styl, jakbyś nie widziałto na tej płycie takich kawałków z jakimś mocnym przekazem jest 3-4.

 

Zagdzam sie w 100% ... w stylu Molesty. A co do klipu to moze zrobią :lol: Chodz nie sadze bo na komercyjnego hita nawet w hipHopie Polskim to nie bardzo to pasuje ... ale kawałek wypas (jeden z najlepszych na płytce)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czekać czekać tylko ile czeka aż tego 2 kwietnia usiądzie do komputera i ją zassa a ilu czeka na oryginał :?

co do kawałka do widać PFK ciągle w formie, a jeżeli chodzi o klip to polecam kwałek Jurnada- "Polski luz" klip kozacki (tez na h-h.pl). I również na tej stronie największy kozak według mnie który wyszedł ostatno. Kawałek "Nie to miejsca" Jinxa i Jimnosa oraz DJ Bajo na producnetckiej plycie Puzzla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z parafrazuje tu kogoś "Nie słuchajcie Polskich rap płyt" czemu, bo sie nie da :) (z malusieńkimi wyjątkami)

 

ktoś tu wspomniał PFK jak usłyszałem ich nowy singiel to myślałem że zlece z krzesła jeszcze takiej kaszany mieszania rapu z techno i cha wie czym nie słyszałem a to co ma fokus na głowie to kolejna porażka, jak dla mnie ta płyta będzie większą polewką niż 18L i Mezo razem wzięci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z parafrazuje tu kogoś "Nie słuchajcie Polskich rap płyt" czemu, bo sie nie da :) (z malusieńkimi wyjątkami)

 

ktoś tu wspomniał PFK jak usłyszałem ich nowy singiel to myślałem że zlece z krzesła jeszcze takiej kaszany mieszania rapu z techno i cha wie czym nie słyszałem a to co ma fokus na głowie to kolejna porażka, jak dla mnie ta płyta będzie większą polewką niż 18L i Mezo razem wzięci :)

prowokacja?! k**** kiepska troche. jak nie trawisz tej muzyki to tak może poprosimy o nie wypowiadanie się tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym momencie nijaki antttek czy jak to sie tam pisze, bardzo mnie wkurwil

 

widac chlopaku ze nie masz bladego pojecia o polskim hh. pfk nigdy nie bedzie porownywane do mezo i 18l, bo nigdy takiego hlamu nie wydadza. polaczenie hh i techno??? czyli wszystkie produkcje volta podchodza pod techno :) ciekawe masz teorie, ale skoro nie masz o czyms pojecia, to lepiej sie niewypowiadaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.