Skocz do zawartości

All-time fantasy draft - playoffs


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Twój skład dokładnie sobie wyobrażałem. i bardzo mi się podoba. ale u Was był taki wyrównany pojedynek, że właśnie Twój gameplan nieco tutaj skłonił mnie do głosowania na wowo ponieważ wowo praktycznie wszystko kolejno wypunktował jak sobie wyobrażałem. jakbyś te 1a zamienił miejscami z 1b to kto wie :smile:

Hah, miałem tak na początku, ale stwierdziłem, że nie trzyma się to logicznie kupy pisząc najpierw o pennym a potem nagle zmieniac wątek na kareema :tongue: generalnie to rownie dobrze jest 1 a i 1 a, to "a,b" nie oznacza "1,2" tylko równorzędne opcje. Cóż przedobrzyłem trudno, płakać nie będę pozostanie mi tytuł lucky losera ;-) Dla wowo graty, choć mimo wszystko uważam, że jego defensywa mocno kuleje :smile:

 

Jeszcze tak dodam, że w sumie oceny i głosy ograniczyły się do S5, w opisach składu wszyscy jednogłośnie mówiliście jak to wowo ma zjebaną ławkę, tymczasem nikt tego przy głosowaniu nie brał pod uwagę :D

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest argument to dupy , tak bym to nazwał. jeśli Kobe rzucał przez 3 lata w PO około 24 pkt(ts 52%) , Wade w 2006 rzucał 26 pkt(ts%59) w PO,  a Miller walił około 28 pkt (ts%60)przy Rik Smithsie/ Dale Davis , a Baron rzucał około 25 pkt (tS%62) przy Biedrins/Harrington/Jackson/Barnes to jak w takim razie jest z Shaqiem? z nim Davisowi, Millerowi wzrósłby TS i PPG czy nie? czy chodzi Ci o styl gry? specjalnie tak budowałem zespół i wziąłem Barona Davisa aby mieć first step czyli to ci miał Wade a zarazem mieć range co ma Miller i obronę 1vs 1 Kobe czyli lepszą wersję w postaci Artesta.

 

 

Pippen od nacisku? Pippen krył pressingiem na całym boisku? a gdzie to napisał Rappar? czytałeś w ogóle gameplany? Pippen krył świetnie pressingiem jak Byki grali zone press na całym boisku i dopadali w rogu boiska z MJ-ejem.

 

 

Magic był duży, Penny był duży, Mark Jackson wolny i ich kojarzę jako tych krytych przez Pippena

 

http://chasing23.com/did-scottie-pippen-always-guard-the-other-teams-best-player/

 

więc nie masz nikogo kogo krył Pippen w podobie do Barona. to jest jakaś twoja wyobraźnia nie poparta żadnymi faktami, ja już to wklejałem więc proszę trochę szacunku dla naszej pracy ,ponieważ ludzie tutaj oglądają, czytają ,wyłapują ,obalają mity a Ty tutaj wchodzisz jak z podziemia kret ogrodowy i rzucał jakieś hasła.

dla takich dyskusji sądzę że to przednia zabawa ;-) zabawa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki tylko comment do głosów ignazza:

"pech chciał, ze trafił na jeden z mniej mobilnych wysokich i mało atletycznych Bird/mcHale/Bogut/Lambeer"

 

mchale mało mobilny? mchale to był jeden z większych atletycznych freaków, ale cóż fajny ten stereotyp, że biały=łamaga.

no i prime bogut < prime kukoc....okeeeej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki tylko comment do głosów ignazza:

"pech chciał, ze trafił na jeden z mniej mobilnych wysokich i mało atletycznych Bird/mcHale/Bogut/Lambeer"

 

mchale mało mobilny? mchale to był jeden z większych atletycznych freaków, ale cóż fajny ten stereotyp, że biały=łamaga.

no i prime bogut < prime kukoc....okeeeej

 

mamy all time więc jednak wybrałeś jeden z najbardziej możliwych wolnych składów... nie płacz, otrzyj nos i wyprostuj się.....

Bogut jest nikim nawet jak zdrowy w tym towarzystwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnienia nie będą niestety długie, ale głosy trzeba oddać - przeczytałem wszystko dokładnie, ale nie będę się zbytnio rozpisywał - bo jestem właściwie w biegu. Wybaczcie, że trochę przedłużyłem, ale dotychczas zazwyczaj bywałem pierwszy, a akurat w ostatnich dniach praktycznie nie mam czasu na nic.

 

Karpik - Ignazz 4-2

 

O ile nie jestem wielkim fanem teamu Magic-Barkley-Wallace, o tyle w tym wypadku zadecydowały stricte gameplany i rebutale. Próba dostosowania się Ignazza do szybszej gry poprzez schowanie Zo tutaj jest strzałem w stopę.

 

wowo - P_M 4-3

 

Znakomita robota panowie, świetnie się czytało. Osłabienie przez P_M swojego lidera wysyłaniem go dalej od kosza w ofensywie by wyciągnąć Hakeema to smaczek, który zadecydował. Ale tak jak ktoś wcześniej już pisał - będę uwzględniał w przyszłym głosowaniu zmęczenie graczy zwycięzcy.

 

Julius - Gregorius 1-4

 

W mojej opinii ekipa Julius trafiła na zespół, od którego jest słabsza po obu stronach parkietu. Taktycznie nie widzę tu za wielu atutów, stąd taka przewaga.

 

Koelner - Rappar 4-2

 

RappaR pechowo trafił na Shaqa. Nie jestem w 100 procentach przekonany do strategii defensywnej, no i brakuje mi tu eksponowania słabych punktów oponenta.

 

Julekstep - DH12 4-3

 

Ciekawa seria, bardzo wyrównana (mimo kompletnie różnych koncepcji) więc zdecydowałem się zagłosować na zespół, który bardziej mnie przekonuje właśnie pod kątem tego siódmego meczu.

 

 

Lucky loser : 

 

Wahałem się między DH12 i P_M, oj długo się wahałem. Ale stawiam na DH12

 

January pozwól, że spytam tylko w kwestii mojej pary z wowo. Czy ustawienie Kareema wyżej po piłkę nie działa w dwie strony? między innymi osłabia w sposób znaczący D wowo?

Bo tak widze, że uczepiliscie sie tego, ze Kareem wychodzi po piłkę na high-post, skąd notabene zaczynał akcje, ale kompletnie pomijacie po co on tam wychodzi. Z tego co widze to mogłem się nie przejmować D Hakeema i napisać, że rzucam Kareema non stop na low-post i olać cały gameplan :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak widze, że uczepiliscie sie tego, ze Kareem wychodzi po piłkę na high-post, skąd notabene zaczynał akcje, ale kompletnie pomijacie po co on tam wychodzi. Z tego co widze to mogłem się nie przejmować D Hakeema i napisać, że rzucam Kareema non stop na low-post i olać cały gameplan :grin:

Kareem raczej rzadko zaczynał akcje na high post.

 

http://youtu.be/EMtZGfsWMCE

 

To jest pierwszy z brzegu mix, można samemu zobaczyć. Czasem po prostu najprostsze środki są najlepsze. Trochę przekombinowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie można powiedzieć, że pewni drugiej rundy są Koelner, Karpik, January, Chomik, Gregorius, Wowo.

I tutaj dwa pytania - bierzemy Loraka do zabawy w imię czym więcej tym lepiej(jeśli się zgodzi) i wtedy zmieniamy system, jak nie to nie wszyscy oddali głosy na lucky losera.

Dwa przy Dh12-Julek mamy remis 5-5 i by się przydały dalsze głosy.

Loserzy to na pewno ja ;] i Julius.

Niewiadomo jak się ułoży sprawa to: Lorak, Julek, Dh12, P_m(lucky loser), Ignazz(lucky loser).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpik całkiem sporo akcji w tym mixie jest zaczynach na 3-4 metrze tak jak chciałem na short corner ustawić Kareema. Parę także soczystych skyhooków z daaaleka można też znaleźć. No nic, w drugiej rundzie po drugiej stronie drabinki będę już ładował piłki swobodnie na low-post bez cackania się z wyciąganiem Centra, bo lepszego defensywnie środkowego niż Hakeema nie ma, a skoro nie kupiliscie osłabiania D poprzez wyciąganie Hakeema to tymbardziej z żadnym innym zespołem tego nie kupicie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej problemów stworzyłby KAJ na low post Hakeemowi niż na high post. Tak myślę, że that's the point. 

 

@raper: ja się dostosuje ale ten system zmieniać x razy jeszcze to shiiieeet :grin:

 

Mam kilka pytań co do głosowań/ uzasadnień a mam chwilę czasu to zapytam. 

 

1. Lorak i karpik: nie kupujecie podwajania Kareema i ogólnie obrony prowadzącej w optymistycznym wariancie do semi contested 3pt shot/ mid range shot Coopera i Battiera jakby to byli jacyś game changerzy w takiej zabawie. Lepiej waszym zdaniem było nie podwajać KAJ-a i dać mu stuknąć x punktów, dodając potencjalne FT Hakeema ? Poza tym z jednej strony tego nie kupujecie a z drugiej strony PM napisał nie raz, że będzie chciał aby Curry i Allen oddawali jak najwięcej rzutów z dystansu. Czyli, że co ? Battier i Cooper na obwodzie to źle a Curry i Allen to dobrze ? Poza tym serio nikogo nie razi podwajanie od Iguadoli z rogu ? Absolutnie bez ironii ale co więcej mogłem zrobić w tym matchupie ? Naprawdę lepiej byłoby dać Jabbarowi więcej 1on1 z Olajuwonem ? 

 

2. Strasznie dziwi mnie ilość oddanych głosów na czekoladę. W sensie napisał bardzo dobry gameplan (julek też) ale żeby zakładać, że ten zespół ograłby Brid-Thomas-McHale ? Julek ma wszystkie atuty imo, poza graniem uptempo. Po Loraku to się spodziewałem bo Steve Nash ale aż 5 głosów ? Wiem, że skład czekolady to Suns 2.0 ale tutaj każdy zbudował lepszą wersję zespołu (Mavs 2.0; Shaq z przejebanym supportem; Hakeem; KAJ; Bird etc.). Jedyna rożnica jest taka, że większość z superstarów w tej grze zdobywało mistrzostwo z gorszymi supportami niż tutaj dostali. U czekolady nie ma nikogo kto może zrobić różnicę w PO (okej poza Nashem). Dla mnie to zajebiście zbudowany skład i propsy za gameplan + rebutal dla obu ale o ile zwycięstwo czekolady nad innym rywalem nie byłoby zaskoczeniem tak przeciwko julkowi ? Największa niespodzianka dla mnie. 

 

3. Ja nie zagłosowałem na lucky loosera bo myślałem, że najpierw trzeba poznać faktycznych looserów (kto jest większym nieogarem w tej grze niż ja, jeśli chodzi o zasady? Anyone?). Także ja głosuje od siebie na karpika co nie będzie miało znaczenia :smile:

 

4. @julek i january: 

 

  • Hakeem: 43 i 42 minuty w PO z sezonów, które wybrałem a zagrał 22 i 23 mecze (dalej analogicznie podam)
  • Webber: 43 i prawie 42 minuty przy 8 i 16 meczach
  • Iguadola:  36 i 39 minut w 5 i 13 meczach
  • Allen: 40 minut prawie w 11 meczach
  • Curry: 41 minut w 16 meczach

A dodam, że Iguadola grał np. sezon w PO 45 minut. 33 letni Allen w Bostonie grał 40 minut.  Ja rozumiem, że są zespoły jak obecni Spurs, gdzie rotacja jest siłą i sposobem również w PO ale jednak większość zespołów ma trochę inną rotacją. Decydując się na rotację 8 osobową niejako narzuciliśmy pewien styl. Rozumiem, że można mieć różne koncepcje ale liderzy zespołów w PO zawsze grają ~40 minut. A czasem kilku zawodników gra w granicach 38-42 minut. Pamiętajcie też, że liczba minut podawana jest orientacyjnie bo bierzcie poprawkę, że zawsze jest garbage time, gdzie grają pachołki jak Josh Powell czy inny Cardinal. Także wystarczy, że w 1 czy 2 meczach będzie garbage time i już moja rotacja na przestrzeni serii kształtować się będzie ~36-38 minut dla S5. Nie można ignorować takich rzeczy i przyjmować bezrefleksyjnie, że jak piszę 42 minuty to tak będzie nawet jak będę przegrywał -40. Poza tym u mnie mam drużynę, która spokojnie wytrzymywała całe PO na 40+ więc nie do końca wiem czemu to ma być jakiś wyznaczik (zachowując oczywiście proporcje i nie przeginając z graniem po 48 minut non stop). Poza tym jak odejmiecie sobie z ostatnich finalistów zawodników w rotacji 9-12 to zobaczycie jak te minuty faktycznie by się rozłożyły.

 

@PM:

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez wowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak, to może chcesz zespoł Kucia przejąć? Wymagałoby to trochę zmian, ale dałoby radę :smile:

 

nie, ale może wy zmieńcie nieco formułę. zostało was 11, jak widać raczej każdy zaangażowany, więc zróbcie po prostu ligę każdy z każdym i na tej podstawie końcową tabelę. tylko jeśli by do tego doszło, to o większą dyscyplinę (i w formie - np. w pierwszym poście każdego matchupu podać składy obu graczy; zadbać o sformatowanie tekstu -  i treści - mniej słów, więcej meritum i żadnego "jak pisałem w opisie drużyny/poprzednim matchupie") proszę, bo czasem ciężko się to czytało.

 

1. Lorak i karpik: nie kupujecie podwajania Kareema i ogólnie obrony prowadzącej w optymistycznym wariancie do semi contested 3pt shot/ mid range shot Coopera i Battiera jakby to byli jacyś game changerzy w takiej zabawie. Lepiej waszym zdaniem było nie podwajać KAJ-a i dać mu stuknąć x punktów, dodając potencjalne FT Hakeema ? Poza tym z jednej strony tego nie kupujecie a z drugiej strony PM napisał nie raz, że będzie chciał aby Curry i Allen oddawali jak najwięcej rzutów z dystansu. Czyli, że co ? Battier i Cooper na obwodzie to źle a Curry i Allen to dobrze ? Poza tym serio nikogo nie razi podwajanie od Iguadoli z rogu ? Absolutnie bez ironii ale co więcej mogłem zrobić w tym matchupie ?

niewiele, bo miałeś gorszy skład ;]

przede wszystkim jak już, to zwycięstwa trzeba by szukać w ataku, czyli do bólu grać p&r z wysokim, którego pilnuje KAJ. poza tym na Kareema rzuciłbym Webbera, bo jako postup defender był dobry, a i jego faule nie raziłyby tak bardzo jak Hakeema.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wowo: co do minut - jasne w PO gwiazdy grają generalnie dłużej - ale tutaj dochodzi jeszcze to, że ja tą serię widzę jako mega wyrównaną - 7 meczów na mega intensity walcząc cały czas z topowymi graczami to trochę co innego niż nawet 6 (kiedy przerwa na regenerę jest dłuższa) gdzie często gwiazdy grają przeciwko graczom o kilka klas gorszym (dlatego też nie dałem tej adnotacji do drużyny szaka gdzie on też jest zajeżdzany - zresztą i tak te 2 porażki to oni mają przez foul trouble szaka, więc tam nie dograł tych 40+ minut)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wowo, przecież już Ci zdążyłem pogratulować, więc nie musisz rzucać "it's over" ;-)

A co do tego odpuszczania to zauważ różnicę, że u Ciebie Curry i Allen są kryci przez Coopera i Battiera czyli top defenderów a u mnie Ci dwaj są kryci przez twoich bottom-line obrońców.

 

Kareem stworzyłby więcej problemów Hakeemowi na low-post niż High-post w pojedynku 1on1 pewnie, ale twojej drużynie, a zwłaszcza twojej defensywie stworzyłby więcej problemów zaczynając z high-post i schodząc po screenie na low-post chyba nawet w tym filmiku zapodanym przez karpika na 2:27 była taka akcja.

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.