Skocz do zawartości

All-time fantasy 2013 - temat organizacyjny


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

ehh nawał obowiązków Panowie, wyznaczcie termin kolejnego losowania (jeszcze chyba nie wszyscy zdecydowali czy w ogóle ma być) to do jego momentu wrzucę opis 

 

samych graczy przedstawić to banał, ale z koncepcyją już trochę gorzej i cały czas myślę i myślę ;]

 

Losowanie ustalilismy ze bedzie nowe. Daj spokój, napisz chociażby pobieżnie koncepcje, tak jak zrobil to julek czy Gregorius.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak jak była nawet fajna zabawa przy drafcie tak teraz zaczyna to trochę dość dziwacznie się toczyć

 

Ja rozumiem PR marketing i cokolwiek ale kurde na razie to wygląda to tak:

o klasie obrońcy świadczy DRAPM i tylko on - podanie DRAPMu ma ucinać wszelką dyskusję. No chyba że mamy do czynienia z rokiem obecnym albo latami przed mitycznym 97 bo wtedy DRAPM jest zapaskudzony boxscorem który odrzucamy bo przecież to tylko nabijane statystyki

Po drugie cyferki używane są mega selektywnie np: KAJ to słaby obrońca bo nigdy nie poprowadził topowej defensywy ale już taki LMA to super zawodnik po obu stronach parkietu bez słabości obronnych choć........ nigdy nie poprowadził nawet średniej obrony a obecne Portland broni dobrze wszędzie tylko nie w obszarach za które LMA jest odpowiedzialny. Jak %zb nie wypada korzystnie dla Olajuwana to się nie kontynuuje bo to przecież GOAT na tym forum

Po trzecie możemy na podstawie jednej serii stwierdzić że taki Payton jest przereklamowany, Barkley to w ogóle cienias

Poziom autopromocji doszedł do takiego poziomu że można by spokojnie napisać historię NBA od nowa

najlepsi obrońcy na obwodzie all time to : George ewentualnie Battier , Cooper czy jeszcze kto tam został wymieniony

 

Po prostu wylosujcie te pary - zróbcie rozpiski bo po prostu poziom absurdu w niektórych dyskusjach zaczyna się ocierać o rynsztok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale już taki LMA to super zawodnik po obu stronach parkietu bez słabości obronnych choć........ nigdy nie poprowadził nawet średniej obrony a obecne Portland broni dobrze wszędzie tylko nie w obszarach za które LMA jest odpowiedzialny.

 

Pisałem przecież, że Blazers są na 8 miejscu w %.

 

Zresztą LMA w ogóle nie został wybrany w tym drafcie jakby się ktoś pytał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ja mówię tylko przykładowo jako ogólnie wybiórcze podejście do statystyk

% fajnie ale Blazers od kilku lat zajmują ostatnie miejsce jeśli chodzi o ilość pkt z pomalowanego który im rywale rzucają + dodaj że ich obrona put backów jest ostatnia i wyjdzie ci ppp w paincie już nei jest taka fajna

 

Bardziej mi chodziło o to że jest wybiórczość : KAJ był taki sobie bo jego zespoły nigdy nie były elitatnie powyżej średniej ligi w obronie ale Eaton jest też średni choć jego teamy kosmicznie odstawały w obronie bodajże 2 lata miał prawie 9% na plus odchyłki i chyba z tych danych wyszło że jest to chyba jeden z najbardziej niedocenianych rim protectorów w historii NBA czego jestem pewien nikt nie zaryzykuje i nie stwierdzi bo by wyszło że to jest TOP 5 centrów defensywnych w tej zabawie a może i wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ja mówię tylko przykładowo jako ogólnie wybiórcze podejście do statystyk

% fajnie ale Blazers od kilku lat zajmują ostatnie miejsce jeśli chodzi o ilość pkt z pomalowanego który im rywale rzucają + dodaj że ich obrona put backów jest ostatnia i wyjdzie ci ppp w paincie już nei jest taka fajna

 

Jeśli rywale rzucają w tamtych rejonach gorzej niż przeciwko innym zespołom, to tam jakiś defense musi występować. Może ilość tych rzutów wynika z czegoś innego, np. transition D albo sprawka guardów, nie wiem. A najgorsi pod koszem (tzn. drudzy od końca) byli tylko w zeszłym sezonie, ale to się nie liczy, bo JJ Hickson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile mi wiadomo nikt nie pisał że KAJ to słaby obrońca. po prostu nie jest elitarny. w porównaniu do Aldridge'a jest pewnie lepszy, ale też niewiele, bo Aldridge lepiej się nadaje do dzisiejszej ligi ze swoim stylem gry w defensywie - znacznie lepiej broni pick and rolle których w czasach Kareema prawie nie grano.

 

Eaton z kolei miał w swoich czasach taką wadę, że center mógł sobie stać na trójkach niezależnie od tego czy miał range czy nie, Eaton musiał go bronić ze względu na zasady z tamtych lat. kilka razy w playoffach Jazz się na tym przejechali, bo wozili ich jak taczkę gówna. dzisiaj byłby lepszy w obronie pod tym względem, bo nikt go z pomalowanego tak daleko nie wyciągnie. Eaton jest natomiast beznadziejny do obrony pick and rolli, co nie powinno dziwić przy takim wzroście, nigdy nie miał mobilności by je bronić. Eaton overall jest w obronie świetny pod wieloma względami, ale niektóre zespoły mogą zrobić jesień przy tej mobilności na pickach. ale nie to jest powodem dla którego Eaton jest słabym pickiem. gra z nim w ataku to tak jakby się grało 4 na 5. szkoda że nie ma z jego czasów dostępnych stats plus/minus. moim zdaniem jest silnym kandydatem jako najgorszy ofensywny gracz all-time.

co do DRAPM - na pewno jest to lepsze niż wszystkie statystyki oparte na boxscore razem wzięte. nie zmienia to faktu, że jest to tylko jedna z dostępnych informacji. trzeba brać wszystko pod uwagę by mieć pełen obraz gracza. ty zarzucasz wybiórczość, a sam piszesz że LMA jest słaby tylko dlatego, bo jego drużyna słabo broniła. to wymaga znacznie dokładniejszej analizy. niewykluczone że LMA jest słabym obrońcą, ale znacznie bardziej zaufam takiemu RAPM niż analizie opartej na "defensywa zespołowa taka i taka". RAPM przynajmniej dokonuje analizy wielu czynników, bierze pod uwagę siłę lineups przeciwników oraz siłę twoich lineups, to już znacznie więcej mi mówi niż twoja leniwa analiza oparta wyłącznie o jedno kryterium - obronę zespołową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile mi wiadomo nikt nie pisał że KAJ to słaby obrońca. po prostu nie jest elitarny. w porównaniu do Aldridge'a jest pewnie lepszy, ale też niewiele, bo Aldridge lepiej się nadaje do dzisiejszej ligi ze swoim stylem gry w defensywie - znacznie lepiej broni pick and rolle których w czasach Kareema prawie nie grano.

 

Eaton z kolei miał w swoich czasach taką wadę, że center mógł sobie stać na trójkach niezależnie od tego czy miał range czy nie, Eaton musiał go bronić ze względu na zasady z tamtych lat. kilka razy w playoffach Jazz się na tym przejechali, bo wozili ich jak taczkę gówna. dzisiaj byłby lepszy w obronie pod tym względem, bo nikt go z pomalowanego tak daleko nie wyciągnie. Eaton jest natomiast beznadziejny do obrony pick and rolli, co nie powinno dziwić przy takim wzroście, nigdy nie miał mobilności by je bronić. Eaton overall jest w obronie świetny pod wieloma względami, ale niektóre zespoły mogą zrobić jesień przy tej mobilności na pickach. ale nie to jest powodem dla którego Eaton jest słabym pickiem. gra z nim w ataku to tak jakby się grało 4 na 5. szkoda że nie ma z jego czasów dostępnych stats plus/minus. moim zdaniem jest silnym kandydatem jako najgorszy ofensywny gracz all-time.

 

co do DRAPM - na pewno jest to lepsze niż wszystkie statystyki oparte na boxscore razem wzięte. nie zmienia to faktu, że jest to tylko jedna z dostępnych informacji. trzeba brać wszystko pod uwagę by mieć pełen obraz gracza. ty zarzucasz wybiórczość, a sam piszesz że LMA jest słaby tylko dlatego, bo jego drużyna słabo broniła. to wymaga znacznie dokładniejszej analizy. niewykluczone że LMA jest słabym obrońcą, ale znacznie bardziej zaufam takiemu RAPM niż analizie opartej na "defensywa zespołowa taka i taka". RAPM przynajmniej dokonuje analizy wielu czynników, bierze pod uwagę siłę lineups przeciwników oraz siłę twoich lineups, to już znacznie więcej mi mówi niż twoja leniwa analiza oparta wyłącznie o jedno kryterium - obronę zespołową.

Zasadniczo to na real gm który wątek został tu wrzucony deprecjonowałeś KAJA tylko na podstaiwe tego że jego zespoły nigy nie miały elitarnej obrony. Więc jak widać sam się skupiłeś tylko na jednym elemencie. To raz. A dwa że info które tam wrzuciłeś pokazywało że Mark Eaton to jest kosmos bo jego drużyny miało obrony elitarne.

 

Podałem to jako przykład że ten sam element jest traktowany wybiórczo - jak chce się wykazać że KAJ nie jest dobry to jest ok ale gdyby ktoś chciał pokazać że Eaton jest elitarny to wtedy już nie ( z czym się zgadzam bo on był zbyt powolny jednak jego bloki nie brały się z niczego to nie był status Bradleya )

 

Moja analiza LMA nie jest leniwa bo gdybyś spojrzał we wcześniejsze informacje to zaraz potym jak napisałeś że LMA to obrońca bez wad i w ogóle jesteś zdzwiiony że nikt go nie wybrał no to zrobił proste badanie

 

Blazers wg Synergy

29 w obronie post up

30 w obronie offrtg

22 w obronie pick &roll kozłującego

28 w obronie pick and roll wysokiego

30 w pkt z pomalowanego ( to już nie synergy)

26 w pkt drugiej szansy

i

7 w obronie spot up

1 w ilości trójek z rogu

3 w obronie trójek na łokciach i wprost kosza

 

Jeśli na to wszystko popatrzysz to wyjdzie ci że Blazers świetnie rotuje na obwodzie i praktycznie nie pozwala rywalom na rzuty, dobrze broni kontrataki i kompletnie ich obrona załamuje się w pomalowanym. Jak ktoś minie ich obronę na obwodzie to wjeżdża w pomalowane i robi co chce . No więc jeśli LMA jest taki dobry jak twierdzisz to jak wyjaśnisz że obrona Blazers leży i kwiczy w pomalowanym i każdy tam sobie może rzucać zbierać i robic co chce zwłaszcza że nawet jakby LMA grał tam 48 minut to ich statystyki ulegają nieznacznej poprawie

 

Ale ktoś wyciągnie DRAPM i powie on jest tam świetny - chodzi mi o to że dla LMA mogę obejrzeć mecze mogę siegnać po wiele innych wskaźników których czasem brakuje dla lat wcześniejszych. Po prostu moim zdaniem RAPM jest świetnym i chyba najlepszym indykatorem wpływu gracza na ofensywę ale co do obrony to mam sporo wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moja analiza LMA nie jest leniwa bo gdybyś spojrzał we wcześniejsze informacje to zaraz potym jak napisałeś że LMA to obrońca bez wad i w ogóle jesteś zdzwiiony że nikt go nie wybrał no to zrobił proste badanie

 

Blazers wg Synergy

29 w obronie post up

30 w obronie offrtg

22 w obronie pick &roll kozłującego

28 w obronie pick and roll wysokiego

30 w pkt z pomalowanego ( to już nie synergy)

26 w pkt drugiej szansy

i

7 w obronie spot up

1 w ilości trójek z rogu

3 w obronie trójek na łokciach i wprost kosza

 

Jak już byłeś na synergy, trzeba było sprawdzić indywidualne statsy, wtedy byś zobaczył, że Aldridge jest zdecydowanie najlepszym obrońcą post upów w Blazers (0.78 ppg, 52 rank) pośród graczy w tym względzie takich sobie (Lopez 1.07, Batum 1, Freeland 1.03) i beznadziejnych (Matthews 1.39). To po części wyjasnia nam zarzut o poprawianie tych wskaźników "tylko trochę", przynajmniej w post upach - jeden zawodnik, czego by nie robił, nie wymaże w 96 possesions wpływu czterech zawodników, którzy to samo robią słabo w 246 possesions. Również pick n rolle broni w sposób zadowalajacy (1.06 ppg, 53 rank). Dodaj do tego, że jeszcze nigdy się nie zdarzyło, żeby Blazers nie byli z nim lepsi w obronie i na defensywnej zbiórce (jak ostatnio sprawdzałem, w tym sezonie defense z Aldridge vs non-Aldridge to jak różnica above-average vs #30 albo #29 DRTG, nie pamiętam już).

 

Przeciwko temu masz tylko stat, że Blazers pozwalają oddawać bardzo dużo rzutów spod kosza, ale na fakt, że zajmują w tych rzutach 8 miejsce w lidze pod względem % FG nie przedstawiłeś żadnego kontrargumentu, a jak już mówiłem - nawet jeśli tych rzutów jest dużo, ale na niskim procencie, to albo jakaś obrona musi pod tym koszem zachodzić, albo przeciwnicy w magiczny sposób przedostają się pod kosz z łatwością, ale jak juz tam są, zaczynaja pudłowac. Jeśli tak dobrze bronią linii trójek, to pewnie nam częściowo wyjaśnia dlaczego tych rzutów spod kosza jest tak dużo - taka jest widocznie filozofia defensywy Blazers, która niweluje jeden z najlepszych dla ofensywy rzutów (corner 3), kosztem lepszego spacingu przeciwnika i miejsca do wjazdów. Jeśli taką ilośc tych wjazdów Blazers dają radę zatrzymywać pod koszem na niskim procencie, to raczej świadczy na korzyść Aldridge (oraz Lopeza), a nie na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.