Skocz do zawartości

KOMPUTER-problemy


Koelner

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że te pady mają jedną wadę, wdmuc***ą kurz i pyłki do środka laptopa...

krótkotrwale może pomóc, ale koniec konców i tak trzeba przeczyscic lapka i wymienic pastę termoprzewodzącą, w serwisach za 5-7 dyszek to zrobią.

 

 

e tam serwis, kupić sobie pastę + sprężone powietrze. 0,5-1 h zabawy i z głowy. Ja to ogarnąłem (i to skutecznie, bo pomogło) to każdy ogarnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako że na tym forum mamy specjalistów wszelkich mas pytanie do znawców sprzętu PC.

 

Chcę zmienić laptopa. Raczej nie interesuje mnie nowy ze sklepu ( choć nie wykluczam ) a to dlatego, że ostatnim razem udało mi się kupić 1,5 rocznego lapka o całkiem fajnych parametrach ( 4-rdzeniówka, 8GB RAM, dedykowana grafika z serii usmażę Ci wszystko do okoła czyli Radeon M7640 ), jeszcze z pól roku gwarancji - od nowobogackiego dzieciaka ( który ubolewał, że maszynka stara już ) za śmieszną kaskę i liczę że znów coś namierzę.

 

Nie mniej - musi być laptop. Że latka lecą i wzrok coraz gorszy 17" musi być. Laptop ma służyć i do grania i do pracy więc w związku z tym drugim dobrze by było aby obudowa nie wyglądała jak kawałek wyciętej maski z Lamborghini, tylko "stonowana". To tyle jeśli chodzi o z zewnątrz.

 

Bebechy mają mi udźwignąć Wiedźmina i kilka nowych tytułów, może nie na ultra high ale byle by zacne było. 

 

Pomożecie Towarzysze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeraża mnie taszczenie. Miałem już ( nomen omen największa głupota jaką mogłem zrobić przy kupnie ) 16". Nie było tragedi.

 

Upatrzyłem sobie coś takiego.

 

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-y70-70-i7-4720hq-8gb-512gb-ssd-gtx960-w8-1_1.bhtml?gclid=CMfn96rYl8sCFaUIcgod1bAP3Q&gclsrc=aw.ds

 

Any opinions?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba że tak. ja swojego laptopa rzadko z biurka ruszam, mam fajny monitor obok i z niego w większości korzystam.

 

nie wiem jak to dziś wygląda, ale kiedyś Lenovo kojarzyło mi się z wysokimi cenami, niezbyt odpowiadającymi jakości - ot, płacisz za markę. ten fajnie wygląda, ja to bym dorzucił drugie tyle RAMu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej średnio ważne co pisze na obudowie teraz. Flaki się liczą co jest w środku.

 

Siedziałem trochę nad tym i z tymi bebechami ( i7 4 gen. GTX 960 ) to jeden z tańszych. Może dlatego że jest to schodząca seria. Co do RAM się zgodzę i zapakuję od razu 16 GB, bo później znów będę dokupywał latami.

 

Z tym monitorem nie głupi pomysł. Gdzieś widziałem również wersję z dwoma dyskami. Jeden SDD a drugi zwykły. Ciekawe jak to działa i czy rzeczywiście jest odczuwalna różnica. Any opinions?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym monitorem nie głupi pomysł. Gdzieś widziałem również wersję z dwoma dyskami. Jeden SDD a drugi zwykły. Ciekawe jak to działa i czy rzeczywiście jest odczuwalna różnica. Any opinions?

 

Różnica jest kolosalna, na SSD stawiasz system i podstawowe programy, z racji wysokiego współczynnika kosztów/pojemności ale i tak różnica jest odczuwalna nawet dla laika. Prędkości odczytu/zapisu z dysku SSD w porównaniu do popularnych, co tu dużo się rozwodzić - mechanicznych dysków są co najmniej widoczne.

Sam zrobiłem sobie taką konfiguracje SSD 240GB + HDD 1TB i laptop z przed 6 lat przeżył odrodzenie. HDD wewnętrzny, zastąpił rzadko używaną kasetę napędu CD/DVD

 

Dla zainteresowanych polecam artykuł

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/czy_warto_wymienic_dysk_hdd_na_ssd_warto_test_porownawczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/lenovo-y70-70-i7-4720hq-8gb-1tb-gtx960m-fhd-w8-i6014835133.html

http://allegro.pl/laptop-lenovo-y50-70-i7-4720hq-8gb-256ssd-gtx960-i6017192736.html

Brałbym ktorys z tych i dolozyl sobie albo zwykly HDD albo SSD. Niemniej jednak SSD to pozycja obowiązkowa!

 

BTW nie wiem skad wymysliles ze gtx 960 to schodząca seria, jak weszła dopiero co niedawno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod monitorem zewnętrznym podpisuję się rękami i nogami. W robocie mam laptopa i dwa monitory i aż się pracować chce.

 

SSD - koniecznie, różnica jest ogromna. Na nim trzymasz OS, soft, giery, etc. Śmieci typu filmy czy zdjęcia trzymasz na drugim dysku, choćby zewnętrznym.

 

Jeśli chodzi o bebechy czy grafikę - nie jestem zbytnio na czasie. Może i to jest dobra cena, może Lenovo potaniało. Nie kupowałem sobie laptopa od 4 lat, gram na konsoli, a w pracy mam Maca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW nie wiem skad wymysliles ze gtx 960 to schodząca seria, jak weszła dopiero co niedawno :smile:

 

Źle zrozumiałeś - to schodząca seria laptopów, nie grafiki. 960 jest stosunkowo nowa ( chyba tylko 980 jest wyżej teraz choć nie jestem pewien bo w tym nie siedzę ).

 

Jak się dyskusja rozwinęła to to wykorzystam. O ile z SDD już mi wątpliwości rozwialiście o tyle dalej mam zgryza z prockami.

 

i5-4210h - 4 rdzenie, dwa wątki - taki jest w tym modelu. Nie mniej czy jeśli kupując już taki sprzęt nie lepiej było by dołożyć jeszcze trochę i np i7 z 4 lub 8 wątkami?

 

Kumpel mi mówi, że różnicy nie poczuję choć by miał 16 wątków bo dopiero przy włączonych kilku programach graficznych lub kilku grach na raz ( kto odpala kilka gier na raz ;) ) wykorzystywana jest większa liczba wątków.

 

Wytłumaczcie to proszę jak debilowi, po chłopsku, łopatologicznie.

 

A i jeszcze jedno. Czy SSHD to to samo co SDD?

 

Sorry za głupie pytania ale poza grafikami i to że im więcej ramu tym lepiej nie wiele więcej się znam na współczesnym sprzęcie a w szczególności na prockach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zrozumiałeś - to schodząca seria laptopów, nie grafiki. 960 jest stosunkowo nowa ( chyba tylko 980 jest wyżej teraz choć nie jestem pewien bo w tym nie siedzę ).

 

Jak się dyskusja rozwinęła to to wykorzystam. O ile z SDD już mi wątpliwości rozwialiście o tyle dalej mam zgryza z prockami.

 

i5-4210h - 4 rdzenie, dwa wątki - taki jest w tym modelu. Nie mniej czy jeśli kupując już taki sprzęt nie lepiej było by dołożyć jeszcze trochę i np i7 z 4 lub 8 wątkami?

 

Kumpel mi mówi, że różnicy nie poczuję choć by miał 16 wątków bo dopiero przy włączonych kilku programach graficznych lub kilku grach na raz ( kto odpala kilka gier na raz ;) ) wykorzystywana jest większa liczba wątków.

 

Wytłumaczcie to proszę jak debilowi, po chłopsku, łopatologicznie.

 

A i jeszcze jedno. Czy SSHD to to samo co SDD?

 

Sorry za głupie pytania ale poza grafikami i to że im więcej ramu tym lepiej nie wiele więcej się znam na współczesnym sprzęcie a w szczególności na prockach.

Jeżeli lapek w testach nie ma problemu z odprowadzaniem ciepła to i7 potrafi się przydać w sandboxowych grach, bądź w opartych mocno na różnego rodzaju mechanizmach związanych z fizyką. Niemniej jednak trudno znaleźć lapka, który nie ma problemu z odprowadzaniem ciepła, ja takowy znalazłem (Acer V3-772G). Poczytaj testy tego Lenovo co Ci rzuciłem, jeżeli lapek się mocno grzeje, to prędzej czy później "włączy się" throttling i nici z faktycznej mocy procesora :)

Niemniej jednak standardowo i5 powinna wystarczyć i faktycznie do gier ważniejsza jest mocna karta graficzna, aniżeli procesor, wydajność do gier zależy w stosunku 75% GPU do 25% CPU.

 

SSHD to hybryda najczesciej 1TB + 8GB, niemniej jednak to polega na tym, że dysk ma tylko cache 8GB ktory jest szybki, ale to kompletnie nie zdaje egzaminu i nie warto z tego rozwiązania korzystać. Polecam więc tylko SSD.

 

Dość łopatologicznie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gierek faktycznie mocarne CPU nie ma sensu, zwłaszcza jeśli różnica w cenie jest duża.

 

Jeśli uzywasz aplikacji takich jak np oprogramowanie do analizy statystycznej, to więcej rdzeni robi dużą różnicę. Wtedy liczba rdzeni jest o wiele ważniejsza od mocy pojedynczego rdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nowego windowsa 7 chce kupic bo slyszalem ze 8 i 10 to gowno (o tym drugim zdania podzielone).

O co buega z ta "niepelna" wersja OEM?

Czlowiek stary i dalej "nic" nie wie.

Ps-wlasnie sie dowiedzialem, ze moj wind 7 32 bity nie w pelni wykorzystuje bebechy mojego lapka, ze k... co???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wielkie dzięki Pany :D

 

200.gif

 

Jeżeli lapek w testach nie ma problemu z odprowadzaniem ciepła to i7 potrafi się przydać w sandboxowych grach, bądź w opartych mocno na różnego rodzaju mechanizmach związanych z fizyką. Niemniej jednak trudno znaleźć lapka, który nie ma problemu z odprowadzaniem ciepła, ja takowy znalazłem (Acer V3-772G). Poczytaj testy tego Lenovo co Ci rzuciłem, jeżeli lapek się mocno grzeje, to prędzej czy później "włączy się" throttling i nici z faktycznej mocy procesora :smile:

Niemniej jednak standardowo i5 powinna wystarczyć i faktycznie do gier ważniejsza jest mocna karta graficzna, aniżeli procesor, wydajność do gier zależy w stosunku 75% GPU do 25% CPU.

SSHD to hybryda najczesciej 1TB + 8GB, niemniej jednak to polega na tym, że dysk ma tylko cache 8GB ktory jest szybki, ale to kompletnie nie zdaje egzaminu i nie warto z tego rozwiązania korzystać. Polecam więc tylko SSD.

Dość łopatologicznie? :smile:

 

 

Co do tego modelu który sobie upatrzyłem nie ma ( podobno ) problemu z przegrzewaniem. Po pierwsze mimo że wygląda dość normalnie to jest to laptop gamingowy więc już jest z myślą o tym projektowany. Po drugie, obudowa jest aluminiowa co działa jak dodatkowy radiator a jeśli dodać do tego że to 17" to nie będzie się aż tak grzał jak te z chińskiego plastiku. GPU tutaj to nVidia 960 GTX więc moc na grafikę spora. 

 

Z SDD też rozwiane do końca. Czy łopatologicznie? Oczywiście i jeszcze raz dziękuję :).

 

Do gierek faktycznie mocarne CPU nie ma sensu, zwłaszcza jeśli różnica w cenie jest duża.

 

Jeśli uzywasz aplikacji takich jak np oprogramowanie do analizy statystycznej, to więcej rdzeni robi dużą różnicę. Wtedy liczba rdzeni jest o wiele ważniejsza od mocy pojedynczego rdzenia.

 

Potwierdziłeś to co mi wczoraj kumpel mówił. O wiele lepiej władować tą kasę w osobny SDD i HDD niż w jakiegoś i7 nawet z ośmioma rdzeniami bo przy tym co robię mocy obliczeniowej nigdy nie wykorzystam.

 

Więc podsumowując, biorę tą i5, 4 gen, 2 rdzeniową, 16 GB ram, GTX 960 no i z SDD i HDD osobno. Na jakiś czas styknie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak generalnie to jednak narzekam. mam taki problem pany :

 

co jakis czas na lapku wywala mi neta i diagnozuje niby takie problemy "brak conajmniej jednego protokolu sieciowego" albo "brama domyslna jest niedostepna". na poczatku myslalem, ze to przez router bo jak sie go zresetuje to dziala, ale to chyba wina kompa, bo na telefonie dziala, a tez nie zawsze mam dostep do routera bo mieszkam na stancji, poza tym srednia opcja resetowac go co 3h. dodam, ze zazwyczaj "samo" sie naprawia po jakims czasie

 

co moze byc przyczyna? win 10 (ironia, ze polecalem go koledze ;) ) moze warto wrocic do win 8.1 poki jeszcze moge? miesiac po aktualizacji jeszcze mozna

 

 

heeeeeeeeeeeelp meeee

Edytowane przez falcao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps-wlasnie sie dowiedzialem, ze moj wind 7 32 bity nie w pelni wykorzystuje bebechy mojego lapka, ze k... co???

 

Zgadza się, pod warunkiem, że masz powyżej 4GB RAMu

 

 

Korzyści wynikające z instalacji 64-bitowej wersji systemu Windows
  • Obsługa ilości pamięci większej niż 4 GB adresowanego miejsca w pamięci, dostępnego w 32-bitowym systemie operacyjnym
  • Większa wydajność programów, które zostały napisane specjalnie w celu wykorzystywania zalet 64-bitowego systemu operacyjnego
  • Rozszerzone funkcje zabezpieczeń

 

Dla przykładu win32 obsługujący 7GB RAM:

322.png?0c4e2d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.