Skocz do zawartości

KOMPUTER-problemy


Koelner

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak wrzuciłem tego Samsunga to on się nada? Ewentualnie jak mnie dzwięk wkurwia to dokupić głośniki? Czy w końcu co brać :tongue:

zależy czego oczekujesz od telewizora, jak tylko dużego ekranu to się nada ;) jak dobrej jakości obrazu to pewnie nie. Ja mam plazme panasa 42 i nie oddałbym jej za żadnego LED... siostra ma samsunga mniej więcej takiego jak ten czyli budżetowego i po 5 minutach patrzenia w niego czuję jakby mi wypalało oczy a kolory barwniejsze niż tęcza nyan cata. a swoją drogą po co kupować telewizor z założeniem że dźwięk do bani i potrzeba dokupić głośniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie oglądam na zwykły monitorze full HD filmy zwykle nawet w 480, więc raczej jeśli obraz nie będzie tragiczny, to się nada. 

 

Ile hajsiku mozesz zagospodarowac?

Tyle ile potrzeba bym nie żałował. Czyli bym nie kupił gówna i nie przepłacił też z drugiej strony nie potrzebnie.Nie znam się na telewizorach i nie wiem czy taką optymalną kwotą są te 1500 czy jednak 3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1500 kupisz niezly tv bez smarta. Dobry to ok 500-1000 zl wiecej przy czym roznice zobaczysz imo w full hd. Plazma lepiej sie nadaje jak ogladasz obraz gorszej jakosci. Ogolnie plazma daje chyba lepszy obraz ale zwykle sa drozsze no i bardzie energochlonne ale specem nie jestem.

Zeby miec leda smatr tv tej jakosci co bez smarta masz za 1500 to musisz z 1000 przynajmniej dolozyc. Wiecej ci chyba nie pomoge :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do oglądania TVN24 za 1500 spokojnie się nada. do czerpania jakiejś przyjemności raczej 3000. pytanie zasadnicze - czego oczekujesz od TV. jak chcesz kupowac full hd żeby ogladac filmy w 480p albo grać w 800x600 bo komp nie uciągnie to lepiej zostać przy monitorze...

 

co do smart tv to nie bierz tego pod uwage - bedzie to bedzie, nie to nie i tak gwarantuje ze skorzystasz ze 3 razy. nie wiem o co cala afera, mając podłączony komp jest to totalnie to nieużyteczne, wolno się ładuje, jakość średnia, ergonomia żadna. może jak się lubi stare filmy i polskie seriale to jest ok.

 

jak chcesz ogladac filmy i sport to plazma jest o niebo lepsza (acz nie wiem czy jeszcze je sprzedaja i za ile), co do energochłonności fakt ale jak używasz po 8h na dzień (inaczej who cares)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazma bije na glowe ledy jesli chodzi o jakosc obrazu ogolnie. Jakosc plazmy za 3-3,5k osiagaja ledy w cenach dopiero okolo 6-7k. Problem jest taki ze jedynie 3 produxentow w dalszym ciagu rozwija plazmy,glownie Panasonic-robi swietne serie TV plazmowych, oprocz niego Samsung i LG. Wybor tych tv jest wiec mocno ograniczony.

Z ledami jest kwesta taka ze zuzywaja mniej pradu i sa cholernie promowane przez producentow. Niemniej jednak pomimo nakladow na ich rozwoj w nizszysz strefach cenowych ciagle ustepuja plazmom. Ich jedynyn racjonalnym problemem jest to, ze sredniawo nadaja sie do oswierlonych pomieszczen(aczkolwiek z tego co kojarze to panas wprowadzil juz chyba jakies matowe matryce)

Jesli chodzi o cene "przyzwoitosci" 40 calowych modeli, to wg. Mnie jest to pulap okolo 2400-2800 zl, wtedy obraz na tv przestaje choc troche wygladac jak gow.no. Aczkolwiek osobiscie cena 3koła wydaje mi sie bardziej racjonalna, bo wtedy mozesz zakupic juz telewizor plazmowy o BARDZO DOBREJ jakosci obrazu, i SWIETNYM stosunku cena/jakosc.

Co jeszcze moge napisac, w kazdym pulapie cenowym znajdziesz jakichs faworytow, nawet za 1500 zl. Aczkolwiek napisalem gdzie wg. Mnie jest najwiekszy skok jakosciowy.

Konkretnych informacji poszukaj na forum HDTV, powinni tam miec rozpiske najlepszych modeli w danym pulapie cenowym/ich mankamentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak na szybko teraz popatrzalem pp modelach i widze Panasonic st-60 42' za 2k. Sam mam poprzedni model st-50, i naprawde kopie dupe i rozklada konkurencje na lopatki. Aczkolwiek dlaczego tak potanial to nie wiem. W srode mam obrobe inz., jesli nie znajdziesz nic interesujacego do tego czasu to sie bardziej rozeznam w temacie i cos tam konkretniej doradze jesli chcesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bier. Co prawda przyjmuje sie ze Samsungi nie maja najlepszych matryc (konkretnie zarzuty sa pod kolory) ale ja jestem fanboyem Samsunga i jak ogladalem te tvki to nigdy mi to nie przeszkadzalo. Narzeczonej tez Samaunga kupilem ;). A skoro chcesz tv pod seriale itp-samsung to najlepsza maszynka do mielenia wszelakich rodzajow formatow wideo i napisowych. Nihuja zeby czegos nie otworzyl, to wielki plus. Moj panas, mimo ze zajebisty jest dosc wybredny pod tym wzgledem :P.

Co do gwarancji - jakiego tv bym nie kupil/polecil nie pamietam zeby sie jakikolwiek posypal. Jak mam opcje przedluzenia gwarancji to przewaznie nie korzystam. Ale tutaj sie na moj osad nie patrz, bo moze mam po prostu farta, i te przedluzanie gwarancji jest wporzo. Powodzebia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.