Skocz do zawartości

KOMPUTER-problemy


Koelner

Rekomendowane odpowiedzi

Pany!

 

http://www.x-kom.pl/p/251178-notebook-laptop-156-asus-x550jx-xx102h-i7-4720hq-8gb-1tb-dvd-win8-gtx950.html

 

Dobre to? Jak na moje to tylko SSDka brakuje, reszta b.spoko jak na te cene.

Opinie jakies? 

 

Właśnie od nich też zamówiłem swoją maszynkę. Ceny mają naprawdę spoko w porównaniu z innymi. Jedyne co radzę to poczytać posty chłopaków z poprzednich stron które wyraźnie dają do zrozumienia - dołóż kasę i kup z SDD a nie ze zwykłym HDD.

 

Procek w tym jest spoko i7 4 genereacji, wystarczy Ci na lata. RAM 8GB do przeglądania e-nba.pl styknie, grafika pierwszej nowości nie jest ale pociągnie większość gierek ( oczywiście Wiedzmin ultra high zapomnij ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak generalnie to jednak narzekam. mam taki problem pany :

 

co jakis czas na lapku wywala mi neta i diagnozuje niby takie problemy "brak conajmniej jednego protokolu sieciowego" albo "brama domyslna jest niedostepna". na poczatku myslalem, ze to przez router bo jak sie go zresetuje to dziala, ale to chyba wina kompa, bo na telefonie dziala, a tez nie zawsze mam dostep do routera bo mieszkam na stancji, poza tym srednia opcja resetowac go co 3h. dodam, ze zazwyczaj "samo" sie naprawia po jakims czasie

 

co moze byc przyczyna? win 10 (ironia, ze polecalem go koledze ;) ) moze warto wrocic do win 8.1 poki jeszcze moge? miesiac po aktualizacji jeszcze mozna

 

 

heeeeeeeeeeeelp meeee

 

pokazuje sie jeszcze ze brama sieciowa jest nieodstepna i to jest najczestszy problem. plssss panyy jak mnie to wkurwia:/ instalowalem starsze, nowsze sterowniki, nic nie pomaga co robic!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazuje sie jeszcze ze brama sieciowa jest nieodstepna i to jest najczestszy problem. plssss panyy jak mnie to wkurwia:/ instalowalem starsze, nowsze sterowniki, nic nie pomaga co robic!!!

 

Rozumiem, że już próbowałeś z ustawieniem statycznego IP?:

START -> Panel sterowania -> Centrum sieci i udostępniania -> Zmień ustawienia karty sieciowej

Wybieramy kartę połączenia sieciowego, klikamy PPM i "Właściwości".

Następnie z listy wybieramy "Protokół internetowy TCP/IPv4" i klikamy "Właściwości".

Pojawi się okno z możliwością konfiguracji adresu IP, tu zaznaczamy opcję "Użyj następującego adresu IP" i wpisz:

IP: 192.168.0.5

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.0.1

DNS: 8.8.8.8

: 8.8.4.4

 

oraz odznaczyłeś w karcie sieciowej "wyłącz to urządzenie w celu oszczędzania energii" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że już próbowałeś z ustawieniem statycznego IP?:

START -> Panel sterowania -> Centrum sieci i udostępniania -> Zmień ustawienia karty sieciowej

Wybieramy kartę połączenia sieciowego, klikamy PPM i "Właściwości".

Następnie z listy wybieramy "Protokół internetowy TCP/IPv4" i klikamy "Właściwości".

Pojawi się okno z możliwością konfiguracji adresu IP, tu zaznaczamy opcję "Użyj następującego adresu IP" i wpisz:

IP: 192.168.0.5

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.0.1

DNS: 8.8.8.8

: 8.8.4.4

 

oraz odznaczyłeś w karcie sieciowej "wyłącz to urządzenie w celu oszczędzania energii" ?

 

shieeet pomaga na jakis czas a pozniej znowu mam to samo.. wszystkiego juz chyba probowalem, co moge jeszcze zrobic? :/

 

edit: dodam ze jak niby naprawie problem, to i tak musze z godzine, poltorej odczekac zeby zaczelo dzialac...

 

edit2: wrrzucam jeszcze to jakby moglo jakos pomoc..

 

C:\Windows\system32>ipconfig
 
Windows IP Configuration
 
 
Wireless LAN adapter Połączenie lokalne* 2:
 
   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
   Connection-specific DNS Suffix  . :
 
Ethernet adapter Ethernet:
 
   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
   Connection-specific DNS Suffix  . :
 
Wireless LAN adapter Wi-Fi:
 
   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::cde6:2156:67f9:8631%3
   IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.5
   Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1
 
Tunnel adapter Połączenie lokalne* 5:
 
   Connection-specific DNS Suffix  . :
   IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2001:0:5ef5:79fd:86b:1202:3f57:f
   Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::86b:1202:3f57:fffa%9
   Default Gateway . . . . . . . . . : ::
 
Tunnel adapter isatap.{9C8A8CC7-2453-4560-B508-90BA0FDC612D}:
 
   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
   Connection-specific DNS Suffix  . :
 
C:\Windows\system32>ping www.wp.pl
 
Pinging www.wp.pl [212.77.98.9] with 32 bytes of data:
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=52ms TTL=47
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=54ms TTL=47
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=52ms TTL=47
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=168ms TTL=47
 
Ping statistics for 212.77.98.9:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 52ms, Maximum = 168ms, Average = 81ms
Edytowane przez falcao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chcę sprzedać swojego PC i proszę Was jako specjalistów o wycenę. Parametry:

 

1. Procek Intel pentium 4 3,06 ghz, dwurdzeniowy.

2. Karta graficzna Nvidia geforce fx 5200 128 mb

3. Pamięć 1 gB

4. Karta dźwiękowa Sound blaster live

5. Dysk 40 gg

 

Wiem, że dinozaur ale może komuś się przyda, a ja będę miał zrobiony porządek w pokoju. Pzdr z góry dzięki za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chcę sprzedać swojego PC i proszę Was jako specjalistów o wycenę. Parametry:

 

1. Procek Intel pentium 4 3,06 ghz, dwurdzeniowy.

2. Karta graficzna Nvidia geforce fx 5200 128 mb

3. Pamięć 1 gB

4. Karta dźwiękowa Sound blaster live

5. Dysk 40 gg

 

Wiem, że dinozaur ale może komuś się przyda, a ja będę miał zrobiony porządek w pokoju. Pzdr z góry dzięki za pomoc :-)

Bez obrazy ale mysle ze musisz ze 2 dychy dorzucic zeby Ci to ktos z pokoju zabral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chcę sprzedać swojego PC i proszę Was jako specjalistów o wycenę. Parametry:

 

1. Procek Intel pentium 4 3,06 ghz, dwurdzeniowy.

2. Karta graficzna Nvidia geforce fx 5200 128 mb

3. Pamięć 1 gB

4. Karta dźwiękowa Sound blaster live

5. Dysk 40 gg

 

Wiem, że dinozaur ale może komuś się przyda, a ja będę miał zrobiony porządek w pokoju. Pzdr z góry dzięki za pomoc :-)

Ciężko, żeby ktokolwiek to chciał, ale możesz spróbować zrobić dobry uczynek zrobić formata zainstalować xpka i oddać do jakiegoś sierocińca, biednej rodziny etc...

 

Bo sprzedać na pewno tego nie sprzedasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jest moj post wyzej na stronie co bylo problemem.. powpisywalem te ip, bramy itp na sztywno i jakos tako pomoglo.. teraz mam nowy problem mianowicie co jakis czas wyskakuje mi zolty trojkacik i blad ze DHCP jest wylaczony dla karty sieciowej.. WTF kumam, ze jakies zle ip mi przyznaje tymbardziej ze zresetowanie modemu pomaga ale jak to naprawic? bo z tego co rozumiem po zresetowaniu przyznaje mi je jakby od nowa. :/ dodam, ze te adresy na sztywno wpisalem tak jak podawal maciejj czyli

 

IP: 192.168.0.5
Maska: 255.255.255.0
Brama: 192.168.0.1
DNS: 8.8.8.8
: 8.8.4.4

 

w necie wyczytalem, ze dns powinien byc taki sam jak brama? moze to jest rozwiazanie problemu?? shieeeeeeet panowie pomozcie, bo bez neta jak bez reki tym bardziej ze PO sie zblizaja

Edytowane przez falcao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc podsumowując, biorę tą i5, 4 gen, 2 rdzeniową, 16 GB ram, GTX 960 no i z SDD i HDD osobno. Na jakiś czas styknie ;).

 

Się pochwalę, a co tam :D. Kupiłem ale troszku lepszy wyszedł

 

i7 6700, 16GB RAM, SDD 256GB + HDD 1 TB, nVidia GeForce 960GTX.

 

Hula aż miło :D. A włączanie się kompa w 7 sekund chyba nigdy nie przestanie wzbudzać mojego podziwu :D.

 

Dziękówa raz jeszcze za opinie nt SDD. Jak ja bez tego mogłem żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się pochwalę, a co tam :grin:. Kupiłem ale troszku lepszy wyszedł

 

i7 6700, 16GB RAM, SDD 256GB + HDD 1 TB, nVidia GeForce 960GTX.

 

Hula aż miło :grin:. A włączanie się kompa w 7 sekund chyba nigdy nie przestanie wzbudzać mojego podziwu :grin:.

 

Dziękówa raz jeszcze za opinie nt SDD. Jak ja bez tego mogłem żyć...

Pochwal się modelem, linkiem z allegro, cena :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się modelem, linkiem z allegro, cena :smile:

 

 

Lenovo y70-17 i7 6700. 4999 PLN z WIN 10, którego wbrew obawom stałem się wielbicielem. Wyłączyć tylko denerwujące update i hula aż miło :grin:.

 

Kupiłem przez X-Kom.

 

http://www.x-kom.pl/p/284027-notebook-laptop-173-lenovo-y700-17-i7-6700hq-16gb-5121000-win10-gtx960m-fhd.html

 

Coś takiego tylko że o tej konfiguracji co ja mam już nie mają na magazynach a ten powyżej różni się od mojego tylko większy SDD ( 512 GB ).

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.