Skocz do zawartości

Sezon 2013/14 Dywizja III Ń


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Wazki Wroclaw e-nba

Budget  $200

1.  (29)  John Wall (Was - PG)  $42

2.  (32)  Anthony Davis (NO - PF,C)  $54

3.  (35)  Serge Ibaka (OKC - PF,C)  $41

4.  (87)  Nene Hilario (Was - PF,C)  $8

5.  (99)  Kyle Lowry (Tor - PG)  $10

6.  (112)  Kevin Martin (Min - SG)  $16

7.  (127)  DeMar DeRozan (Tor - SG,SF)  $8

8.  (146)  Nick Young (LAL - SG,SF)  $2

9.  (154)  Shawn Marion (Dal - SF,PF)  $8

10.  (160)  Thabo Sefolosha (OKC - SG,SF)  $4

11.  (169)  Mario Chalmers (Mia - PG)  $3

12.  (170)  John Henson (Mil - PF,C)  $3

13.  (179)  Markieff Morris (Pho - PF)  $1

Unused  $0

 

 

 

 

Cóż, w zasadzie tylko pierwszy pick był zgodnie z planem. Miałem kupić max jednego za ponad 40, a Wall był wśród tych graczy. Potem jednak zachęcony wolno rozkręcającą się licytacją za Davisa dałem się w nią wciągnąć i plan A się wysypał. Co gorsza, chwilę później wdałem się w podbijanie Ibaki, które skończyło się tym, że trafił do mnie i z mega dziurą w trójkach, a istotną słabością w punktach i przechwytach, zacząłem nerwowo zastanawiać się co dalej. W dodatku z kompletnie do teraz niezrozumiałego powodu wylicytowałem Hilario, co pogorszyło tylko moją sytuację budżetową wobec reszty ligi. Na szczęście konkurencja nie utrudniała mi specjalnie życia i licytowała wysoko tracąc sloty i dolary. To pozwoliło na zdecydowane wzmocnienie się w kluczowych miejscach. W sumie zatem choć w którymś momencie byłem w porównaniu do ligi chyba na 13 miejscu to ostatecznie skończyłem na trzecim. W zasadzie trudno się jednak dziwić, skoro prawie do samego końca zostali Marion i Sefolosha, którzy idealnie uzupełniali moje dziury - szczególnie przy takich cenach. Ostatnie trzy picki, to jeszcze jeden gość od trójek i szukanie szczęścia.

Sam draft zdziwił mnie o tyle, że dosyć wcześnie zaczęli się pojawiać rookies, który nie mają kompletnie żadnych szans na odegranie sensownej roli na początku sezonu, za to nie wiadomo na co czekali podstawowi gracze, w tym tacy, co mogą cisnąć 30+ minut. Pojawiały się zresztą głosy, że "już sam chłam został", gdy byli jeszcze dostępni starterzy :smile:

Świetny był też wybór Turkoglu na samym początku trzeciej rundy. Dziwnym trafem cała reszta wiedziała, co miała wiedzieć i nikt nie nie podbił :smile:

 

Ogólnie jestem zadowolony o tyle, że udało się zrównoważyć skład i mimo zużycia 72% kasy na pierwsze 4 picki, będę miał kim grać.

 

Pzdr Washko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.  (37)  Dirk Nowitzki (Dal - PF)  $34

2.  (45)  Dwight Howard (Hou - C)  $33

3.  (54)  Avery Bradley (Bos - PG,SG)  $12

4.  (65)  Danny Green (SA - SG,SF)  $11

5.  (83)  Bradley Beal (Was - SG)  $19

6.  (103)  Trey Burke (Uta - PG)  $5

7.  (105)  Tobias Harris (Orl - SF,PF)  $9

8.  (106)  Anthony Bennett (Cle - SF,PF)  $6

9.  (110)  Andrei Kirilenko (Bkn - SF,PF)  $6

10.  (113)  Harrison Barnes (GS - SF)  $7

11.  (116)  Eric Gordon (NO - SG)  $7

12.  (120)  Gerald Henderson (Cha - SG,SF)  $7

13.  (125)  Tiago Splitter (SA - C)  $8

 

zjebałem draft. spoznilem sie ,kasa mi zostala, ja pi****le.

 

 

 

 

ubawiłem się jak się Koeler zdziwił jak poszedł do wucetu a jak wrócił Lillarda już nie było.....

 

z tego wynika ,że w życiu czasami warto zacisnąć zwieracze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadworna czarna owca ligi melduje, że jak na zbieg wszystkich okoliczności z dnia draftu jest w miarę kontent z tego co udało się uzbierać.

nie będę tak szczegółowy w opisie przebiegu dnia jak Ignaś ale w godzinach 16-20.30 brałem udział w spotkaniu towarzyskim z dwoma koleżkami, przy zaprzyjaźnionym stawiku, gdzie spożyłem 3 piwa i 1/3 z dwóch butelek gorzkiej żołądkowej. także niedziela koniec końców okazała się jednak, zgodnie z prognozą sprzed miesiąca, zagrożeniem - o ironio nie tylko dla mnie (a pisałem o powrotach tego dnia dużej ilości Polaków) :) alkohol + zakorzeniona już sympatia do kolegi Iggiego spowodowały, że faktycznie zacząłem na wkurwie i przegiąłem z komplementami w jego stronę na początku draftu - za co wszystkich urażonych przepraszam. spożyte % spowodowały też prawdopodobnie, że bywałem dość rozrzutny w bidowaniu, ale dzięki temu uzbierałem wydaje mi się jeden z najmocniejszych i najbardziej zbilansowanych coreów ze wszystkich drużyn (pierwsza ósemka z listy poniżej):

 

1.  (9)  Tyson Chandler (NY - C)  $15

2.  (15)  Jonas Valanciunas (Tor - C)  $21

3.  (25)  DeMarcus Cousins (Sac - PF,C)  $36

4.  (42)  Ty Lawson (Den - PG)  $27

5.  (49)  Jrue Holiday (NO - PG)  $18

6.  (50)  Damian Lillard (Por - PG)  $30

7.  (57)  Roy Hibbert (Ind - C)  $32

8.  (75)  David West (Ind - PF)  $16

9.  (165)  Rodney Stuckey (Det - PG,SG)  $1

10.  (174)  Tayshaun Prince (Mem - SF,PF)  $1

11.  (183)  Elton Brand (Atl - PF,C)  $1

12.  (189)  Mo Williams (Por - PG,SG)  $1

13.  (191)  Al-Farouq Aminu (NO - SF)  $1

 

tradycyjnie świadomie olewałem pozycje SG/SF a wybory od 9-13 szły już z automatu, jako że ja osłabiony wcześniejszymi delicjami oraz znudzony (chyba) oczekiwaniem słodko zasnąłem :) Mo i Aminu to jakieś dary z nieba, Stuckey, Prince i Brand już jutro będą na waiverze - także odpowiednie uzupełnienia za nich już wiszą w chmurze yahoo. lubię zresztą rotować 2-3 zawodnikami - więc bedę często kogoś wyciągać z FA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wytłumaczenie wystarczające i choć mnie trochę rozkojarzyło na drafcie to nie widzę problemu.

Jest OK.

 

Gorzej, ze żałuje że nie wypiłeś ciut więcej i ze jeszcze jednej koleżanki nie było ponieważ z mojej listy marzeń dość skutecznie podbiłeś mi:

 

-  DeM.Cousinsa - moją planowaną podporę podkoszową gdzie bardzo długoooo zastanawiałem się nad jeszcze jednym przebiciem;

-  parę podstawowych dla mnie PG: Lillarda&Jrue, którzy ciut lepiej niż Parker uzupełnili by moje braki;

-  Hibbert też był na celowniku ale cenę jaką zapodałeś zniszczyła mnie.

 

Reasumując - uważam, że skład uzbierałeś solidny a reszta to historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koelner, skład nie jest zły, ja żałuje, że odpuściłem Waitersa poszedł za 5 i Mariona mi Washka zwinął.

Tobie? On mi połowę składu zwinął... nakląłem się przez niego co nie miara ;) 

Świetna reakcja na literówkę z Kembą! 

 

Poza tym: 

DevastationTeam

Budget  $200

1.  (6)  Kenneth Faried (Den - PF)  $14

2.  (18)  Al Horford (Atl - PF,C)  $42

3.  (21)  Spencer Hawes (Phi - C)  $13

4.  (47)  Mike Conley (Mem - PG)  $36

5.  (51)  Eric Bledsoe (Pho - PG,SG)  $27

6.  (55)  Chandler Parsons (Hou - SF,PF)  $17

7.  (66)  Wesley Matthews (Por - SG,SF)  $20

8.  (86)  Enes Kanter (Uta - C)  $15

9.  (111)  Jared Dudley (LAC - SG,SF)  $3

10.  (140)  Brandon Knight (Mil - PG,SG)  $7

11.  (149)  Andrea Bargnani (NY - PF,C)  $2

12.  (157)  Randy Foye (Den - PG,SG)  $2

13.  (164)  Trevor Ariza (Was - SG,SF)  $1

 

 

Z draftu jestem nie zadowolony. Sporo graczy których chciałem wyciągnąć nie udało mi się bo przekroczyli wszystkie normalne ceny ;) A resztę graczy musiałem sowicie przepłacić.

Na konkrety jeszcze przyjdzie czas. Liczę na spory progres Bledsoe i Kantera by poprawili mi zbiórki, pkt i asysty. Mam nadzieję że Hawes z Farieda porobią lepsze staty pod koszem no i że Colney z Horfordem będą trzymać poziom. 

Pozdro! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 gdzie spożyłem 3 piwa i 1/3 z dwóch butelek gorzkiej żołądkowej

 

Wracając do rannego wpisu!

 

mam pytanie to ile w końcu wypiłeś?

1/3 łącznie z 2 czy 1/3 butelki a drugiej nie ruszyłeś?

czy 2 koleżanki też piły (czy pomagały w tej samej flaszeczce czy miały swoje piersiówki) czy patrzyły jak Ty tylko się raczysz dobrymi trunkami?

czy dopiłeś resztę na drafcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie? On mi połowę składu zwinął... nakląłem się przez niego co nie miara ;)

O proszę, nie zdawałem sobie sprawy, że moje nieplanowane wybory wywołały takie emocje :smile:) Ale tak realnie, to chyba przesadzasz :smile: Przecież ceny, po których kupowałem były zupełnie rozsądne (może z wyjątkiem Davisa), więc spokojnie mogłeś mnie przelicytować.

 

Pzdr. Washko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do rannego wpisu!

 

mam pytanie to ile w końcu wypiłeś?

1/3 łącznie z 2 czy 1/3 butelki a drugiej nie ruszyłeś?

czy 2 koleżanki też piły (czy pomagały w tej samej flaszeczce czy miały swoje piersiówki) czy patrzyłyły jak Ty tylko się raczysz dobrymi trunkami?

czy dopiłeś resztę na drafcie?

 

OMG... odpiszę tylko dlatego, że kompletnie nie rozumiem po co Ci te dane :smile:

 

piło nas trzech ("koleżki" to nie to samo co "koleżanki") i piliśmy równo więc przystepując do draftu miałem zaliczone:

- po 3 piwa "marki" Perła Lubelska, które rozbudziły nasze kubki smakowe

- po ok. 1/3 (jako że nas było trzech) z 2 butelek wódki Żołądkowa Gorzka Miętowa (wersja 0,5 l) czyli 1/3 z 1l tej wódki rozcieńczonej popitką czyli ok. 0,33 l wódki

 

koleżanki były też w liczbie 3 sztuk, ale tylko nam kibicowały. ten fakt raczej nie powinien pozostawać w obrębie twoich domniemanych zainteresowań..

może chcesz jeszcze fotki z dedykacją?

 

w trakcie draftu już nic procentowego w siebie nie dolewałem.

 

mam nadzieję, że szczegółowość przekazu jest tym razem zadowalająca, chyba że jeszcze litraż i częstotliwość oddawania uryny potrzebna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. mi słowo koleżka wczytało się jako "koleż...an...ka" stąd rysował się iddyliczny obraz Ciebie z dwoma koleżankami alkoholem i stawem.....stąd taka dociekliwość poprzez zazdrość. z kolegami już mniej zazdroszczę....a poprzez nasze bardzo dobre relacje rozumiesz że z wymienionych elementów najmniej interesował mnie ......

 

a i tak spytałem aby jeszcze bardziej ocieplić nasze relacje bo uderzyłeś w ton przepraszający zupełnie niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. mi słowo koleżka wczytało się jako "koleż...an...ka" stąd rysował się iddyliczny obraz Ciebie z dwoma koleżankami alkoholem i stawem.....stąd taka dociekliwość poprzez zazdrość. z kolegami już mniej zazdroszczę....a poprzez nasze bardzo dobre relacje rozumiesz że z wymienionych elementów najmniej interesował mnie ......

 

a i tak spytałem aby jeszcze bardziej ocieplić nasze relacje bo uderzyłeś w ton przepraszający zupełnie niepotrzebnie.

 

tak czułem, że coś źle przeczytałeś..

 

przeprosiłem bo normalnie aż taki chamski nie jestem - przepraszałem zresztą nie tylko Ciebie ale i niemych świadków tego wydarzenia

 

skład już poprawiony z waiverów - Beverley (szkoda, że ma tylko PG eligibility) za Stuckeya, Burks (ależ dzisiaj zagrał - coś czuje że będzie robić za rozgrywacza zamiast Lucasa III do powrotu Burke'a a może i po) za Branda i C. Lee (potencjalnie duże minuty na SG/SF) za Prince'a. doszedłem do wniosku, że jakiś solidny SF z trójkami jednak by mi się przydał - także jakby ktoś miał kogoś na zbyciu to zapraszam do negocjacji. póki sezon nie wystartował wszyscy są do ruszenia tak naprawdę - później za bardzo się przyzwyczajam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielismy draft w tym samym czasie, wiec moge nabiezaco wrzucic swoja analize Waszego draftu ;-)

Poniewaz ligi maja identyczne ustawienia moje podejscie jest proste, wrzucam Wasze sklady pod swoje projekcje/wyceny, patrze na mocne/slabe strony poszczegolnych druzyn i probuje wyciagac wnioski [nie jest to szczegolna filozofia, wiec kazdy moze to zrobic do czego zachecam!].

Oczywiscie projekcje moga byc do bani i nie moge uwzglednic przyszlych kontuzji, trejdow, FAsow, niespodzianek kto eksploduje, a kto zawiedzie i wielu innych rzeczy - po to rozgrywamy sezon - wiec prosze byscie tego nie traktowali jako "tak juz bedzie i kropka!!!!". To jest tylko moja skromna proba oceny samego draftu, tzn przed czekajacym nas maratonem kto wg mnie zaczyna z piatego kilometra, a kto sobie dolozyl dodatkowe dwa?

Na swoje usprawiedliwienie dodam, ze w zeszlym sezonie na tym forum napisalem o 7 druzynach, ze sa contenderami i wszystkie znalazly sie w Top9... co oczywiscie oznacza, ze dwie druzyny, ktore uznalem za przecietne wskoczyly wyzej. Zas o 4 druzynach napisalem, ze sa "skazani na 3 lige" w znaczeniu, ze zaczynaja z duzego dola i wszystkie 4 zajely miejsce poza Top10 [czesc awansowala wyzej przez rezygnacje wyzszych miejsc, choc byly tez odpuszczenia w trakcie sezonu, ktorych zupelnie nie uwzglednilem w projekcjach].

Na pierwszy rzut oka brzmi obiecujaco, wiec w tym roku chcialem sprobowac na wiekszej probce ;-)
Nie wiem czy tym razem bedzie lepiej czy gorzej, ale sprobuje takze dla mnie to jest cwiczenie pt "ocenianie druzyn przed sezonem", a dla Was mam nadzieje, ze bedzie to jakis poczatek do dyskusji ;-)

Co wazne to staralem sie oceniac tak by w miare mozliwosci byl rownomierny rozklad "dobry/przecietny/zly" bo jednak ktos musi miec gorszy draft nawet jesli nikt tego nie chce. Ale prosze byscie w zadnym wypadku nie traktowali tego jako krytyke Was samych, sam tez popelniam bledy [patrz watek o I] i jeden sklad to zawsze za malo by stwierdzic kto jest dobrym GMem, a kto zlym.
 

 

OK, do rzeczy... w nawiasie krotkie podsumowanie... a na kolejnosc nie zwracajcie uwagi...

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacych okolicznosci na zajecie miejsca w Top5]:
HIT SQUAD  [ekstremalny boom-or-bust, przy zdrowiu wymiecie, przy kontuzjach wpadka]
Big Bang   [bardzo fajna glebia, tylko bloki slabe]
Hell Antonio Ostrygi   [mocny fundament, o trojki i asysty lepiej walczyc czy odpuscic?]
DevastationTeam  [dobry rozklad pensji i pozycji, ale nie za bardzo ekstremalny rozklad kategorii?]
Wazki Wroclaw e-nba  [overkill w blokach, sporo ryzyka zdrowotnego]
Obroncy Krzyza  [slabe tylko przechwyty, ale musi zapasc jakas decyzja odnosnie FT%]



"Walka o utrzymanie" [w znaczeniu, ze zaczynaja z duzego dola]:
Kacperro Crew  [defensywne statsy leza i kwicza, duzo znakow zapytania, ile z nich trafi?]
Warsaw Celtics  [zagrywka va bank ze zdrowiem, czy wypali?]
Milwaukee Bucks   [overkill w zb, plytki sklad, ale solidnymi FAsami mozna duzo poprawic]
MarySixers   [bardzo plytki sklad i lamliwe gwiazdy, ale solidnymi FAsami mozna duzo poprawic]
Money Gang  [overkill w zb i blokach, plytki sklad, ale solidnymi FAsami mozna duzo poprawic]
Vae Victis  [niewydany budzet baaaaardzo mocno boli, jaki jest plan z FT%?]


Ogolnie to jest tu zadziwiajaca ilosc podobnych druzyn, zwlaszcza te w mojej opinii slabsze drafty poszly jakby w tym samym kierunku. Z jednej strony wydaje sie, ze mozna je latwo naprawic, ale z drugiej jak sie uwzgledni, ze kilka innych teamow bedzie robic to samo to moze byc duza konkurencja. Ze wszystkich lig wydaje mi sie, ze tu jest najlatwiejsza do naprawienia strefa druzyn slabych takze zycze Wam ostrej walki do samego konca ;-)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.