Skocz do zawartości

Wszelakie Dyskusje Miedzyligowe


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

DAY #1

 

jest super!

pierwsza noc gdzie odpowiedzialni za produkcję moi roto-players wyszli w noc na łowy.... bo w premierowym dniu żaden nie miał okazji naprężyć muskułów ;-)

 

życie jest przewrotne bo nie spodziewałem się, że zestaw Leonard, Lee, Lopez, McGee, Smith i Millsap tak zaczną zbierać, że ......

 

wylądują na przedostatnim miejscu w tej kategorii a honoru deski będzie bronił niejaki MCW który swoim bajecznym występem uratował mi dupsko w tej kolejce.

 

Wysoka 3 pozycja jest praktycznie jego zasługą bo był liderem w St, 3, asystach a drugim graczem w zbiórkach. Niewypałem poprzez faule stał się występ McGee w Sacramento gdzie grał 10 minut i dodał aż 1 zbiórkę.

 

spostrzeżenia?

kurcze będąc roto-ligowcem trzeba inaczej podchodzić do tematu oglądania meczu w TV.

Po moich pierwszych odczuciach negatywnych czas na te pozytywne!!!

 

podoba mi się zamiana w nocy swojego skromnego stanowiska widza na super duper centrum nasłuchu i analizowania na żywo produkcji poszczególnych graczy - i choć na początku robiłem to z poziomu naszej ligi (staty były opóźnione) to w końcu znalazłem ten jedyny najukochańszy i najjedyńszy link do stronki gdzie na czerwono na żywo dodaje się cyferki które cieszą jak cholera gdy rosną u swoich graczy.....

 

oczywiście nie można mieć wszystkiego i niejako z dupy kontuzja Andersona gościa od łatania mi 3 ograbiła mnie z 1 slotu produkcji.

 

i tu pytanie do graczy. Czy mam go juz na siłę wstawić na ławkę rezerwowych i wyciągnąć słabego leszcza aby cokolwiek punktował, czy jednak jest czas aby "miał pusty przebieg" a pozycję utylity załatać dużo później bez nerwowości?

po prostu proszę o radę bo nie chciałbym na koniec sezonu dowiedzieć się że: albo straciłem produkcję bo nie wykorzystałem slotu U albo dowiedzieć się , że głupio zrobiłem że 3 dnia skorzystałem z gracza z #200 zamiast czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

82 meczy nie trzeba tylko MUSI się dograć!!!! po co oddawać punkty?

 

Choć taka myśl......a czy by taki przypadek, w lidze, że np. ze względu na chronienie przewagi w % opłacało się nie wystawić graczy? lub włożyć kontuzjowanych aby zachować wysokie % które jako jedyne brakowały do  szczęścia?

pewnie nie bo w przekroju całego sezonu parę meczy niczego nie zmienia?

 

ale pytanie pozostaje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i tu pytanie do graczy. Czy mam go juz na siłę wstawić na ławkę rezerwowych i wyciągnąć słabego leszcza aby cokolwiek punktował, czy jednak jest czas aby "miał pusty przebieg" a pozycję utylity załatać dużo później bez nerwowości?

Durgiego dnia sezonu mozesz sie spokojnie nie przejmowac gonieniem jakiejkolwiek statystyki. Jest zbyt wcześnie żeby robić rzetelne prognozy. Zwłaszcza jesli miałbyś pobierać jakiegoś leszcza (a jesli to nie leszcz, to bierz, bo teraz robi się najtańsze zakupy na FA :-)

Mecze na Util da sie nadgonic bez najmniejszego problemu nawet w drugiej połowie sezonu.

 

po prostu proszę o radę bo nie chciałbym na koniec sezonu dowiedzieć się że: albo straciłem produkcję bo nie wykorzystałem slotu U albo dowiedzieć się , że głupio zrobiłem że 3 dnia skorzystałem z gracza z #200 zamiast czekać

 

Tez mozesz sie nie martwic. W sezonie bedziesz miał jeszcze tyle dylematow ktorego bolka wystawiać, ze ewentualny błąd z drugiego dnia sezonu nie powinien mieć żadnego znaczenia.

Naczelna zasada na poczatek sezonu jest taka - nie wykonywac nerwowych ruchów i panicznych trejdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

82 meczy nie trzeba tylko MUSI się dograć!!!! po co oddawać punkty?

 

Choć taka myśl......a czy by taki przypadek, w lidze, że np. ze względu na chronienie przewagi w % opłacało się nie wystawić graczy? lub włożyć kontuzjowanych aby zachować wysokie % które jako jedyne brakowały do  szczęścia?

pewnie nie bo w przekroju całego sezonu parę meczy niczego nie zmienia?

 

ale pytanie pozostaje....

 

Im więcej masz w lidze kategorii współczynnikowych (ratios) czyli FG%, FT%, As/TO - tym większa pokusa zeby je chronić nie dogrywając meczów na siłę zawodnikami którzy je psują. Ale to strategia na ostatni tydzień-dwa sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowalem wrzucac tabele na srednich poszczegolnych lig i sie zastanawiam czy to dobry pomysl i jak to najlepiej robic? Wszystkich w jednym miejscu [np tutaj] czy oddzielnie w watku kazdej ligi? Wg mnie takie zestawienie spokojnie wystarcza raz w tygodniu, wiec proponowalbym wtorek skoro wtedy zaczal sie sezon. Co Wy na to?

 

Przy czym oczywiscie dotyczyloby to dywizji gdzie nikt inny tego nie zrobil, a np lorak juz wrzucil taka w Ą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanders był dla mnie takim diabłem z pudełka co wyskoczył rok temu i wcale (poprzez i budowę i umiejętności czysto koszykarskie) się poprawy lub nawet wręcz utrzymania zaskakującej produkcji nie spodziewałem

 

Ibaka za to poprzez dodanie paru ruchów w ofensywie i zapowiadane poprzez kontuzję RW przejęcie części produkcji negatywnie zaskoczył....

 

dziwny na razie sezon 9dobra dobra parę meczy) gdzie mój skład był oceniany na nadprodukcję w zbiórkach z krytyką obstawienia niskich pozycji a dostaje na razie w dupę właśnie ( i to bardzo znacznie bo tylko 2 punkty i spora strata już już) w tym elemencie będąc niezłym w tych słabych kategoriach (SPG 11,5 i APG 8,5) ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, baa jestem przekonany, że wrócą do swoich normalnych cyferek. To tylko kwestia czasu. To nie jest hogwart żeby takie czary odstawiać, że najlepszych shotblockerów z dnia na dzień zmieniają na szczycie Plumlee i Faverani. Sanders ma kłopot z powodu dziwnych rotacji w Milwaukee. Przecież znamy to choćby z ostatniego sezonu (Ilyasova). Dlatego w tym sezonie unikałem graczy tego klubu, ale jestem przekonany, że Sanders wróci do niszczenia. Co do Ibaki, którego mam w składzie, to chyba za bardzo wziął sobie do serca, że ma robić za Chrisa Bosha i sypać punkty zamiast bronić. Ale na szczęście Rass już wrócił i znając go nie będzie za często uruchamiać Serge'a w ofensywie, co mnie ogromnie cieszy. Dzięki temu Ibaka będzie mógł skupić się na tym, co rzeczywiście potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

To nie sprint a maraton, wiec naprawde nie ma co sie sugerować pierwszymi meczami. W ogóle! A podejmowanie na ich podstawie drastycznych decyzji jest delikatnie mówiąc szalenie ryzykowne.

Np niedyspozycja Ibaki to rzecz wzgędnie normalna. W zeszłym roku tez zaczynał sezon produkując jak FA. Potem było juz tylk lepiej aż do stycznia gdy znowu dostał zapaści.

Sanders też będzie bardziej przypominał siebie z drugiej połowy sezonu, a jego posiadacze powinni się cieszyc że Bucks zmienili trenera, bo za takie marudzenie u Skilesa pewnie powędrowałby na ławkę na najbliży miesiąc.

 

Niektórym wejście w sezon zajmuje trochę więcej czasu i stąd takie kwiatki. Tak więc cokolwiek robicie - nie działajcie nerwowo, a będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanders chodził po $30-35 wiec faktycznie niektórych może boleć jego początek, ale że Larry Drew ma słabość do Zazaaaa Pachuliaaa (razem w ATL) ... to Sanders może nie mieć takiego monster sezonu jakiego się każdy spodziewał ;) Tankują ?
U mnie na razie McGee ma początek podobny do Larrego, ale najważniejsza jest cierpliwość, która często popłaca - jeszcze tyle gier przed nami, tyle wzlotów i upadków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie McGee ma początek podobny do Larrego, ale najważniejsza jest cierpliwość, która często popłaca - jeszcze tyle gier przed nami, tyle wzlotów i upadków ;)

Stary, ja mam i Javalego i Ibakę także nie narzekaj :peaceful:  Ale jedyny "nerwowy" ruch jaki wykonałem to trejd po Horforda, żeby mnie podratował w razie czego. Poza tym jestem mistrzem cierpliwości. Rok temu trzymałem Ilyasovę na benchu aż zaczął grać na miarę oczekiwań, co trwało kilka miesięcy. W międzyczasie jakieś 1134134123124546 userów zdążyło go zdropować czy wymienić za jakiś shit. To samo widzę w tym roku. Javale już jest dropowany. Ibakę wyprzedają za paczkę frytek. Ciekawe jak się poczują tacy userzy, kiedy za kilka tygodni zobaczą w boxscorze 10 bloków jednego czy drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche wczesniej niz bym chcial, ale mamy temat do omowienia co robimy z zastepstwami.

Generalnie jak sie spojrzy na ostatnia aktywnosc w poszczegolnych dywizjach to sytuacja wyglada bardzo ladnie...

poza jedna liga (Ł) gdzie jest az trzech gosci, ktorzy nie zajrzeli na Yahoo od konca wrzesnia.

A tak sie sklada, ze 3 zapisane osoby nie zalapaly sie do zadnej ligi, wiec tutaj pytanie czy warto by polaczyc te dwa fakty? Czy to byloby przedwczesne i nie fair wobec innych dywizji, ktore pozniej beda mialy opuszczajacych?

 

Osobiscie mam problem z bilansowaniem "co dobre dla jednej dywizji", a "co dobre dla rozgrywek", ale wydaje mi sie, ze tu dysproporcja jest na tyle duza, ze moznaby poczekac z tydzien i przy braku odzewu zaczac dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Osobiscie mam problem z bilansowaniem "co dobre dla jednej dywizji", a "co dobre dla rozgrywek", ale wydaje mi sie, ze tu dysproporcja jest na tyle duza, ze moznaby poczekac z tydzien i przy braku odzewu zaczac dzialac.

Ale ja cały czas nie rozumiem koncepcji "co jest dobre dla rozgrywek". Co kogo w lidze III Ń obchodzi, ze w Ł jest trzech leserów? Jak to wpływa na ich aktywność dobową i dlaczego ktokolwiek (poza ligą Ł) miałby mieć z tego powodu jakikolwiek problem?

Zaczekać jak najbardziej wypada, ale jeśli chłopaki nie zaczną odpisywać na maile i PM'y to trzeba zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja cały czas nie rozumiem koncepcji "co jest dobre dla rozgrywek". Co kogo w lidze III Ń obchodzi, ze w Ł jest trzech leserów?

Jak to wpływa na ich aktywność dobową i dlaczego ktokolwiek (poza ligą Ł) miałby mieć z tego powodu jakikolwiek problem?

Mamy skonczona liczbe potencjalnych zastepcow [o ile w ogole mamy] czyli jak teraz uzupelnimy braki w Ł, a nagle pojawia sie one w innych dywizjach to zamiast wyrownania jakosci lig sie okaze, ze Ł jest najtrudniejsza...

 

Dodatkowym problemem jest kwestia regulaminu, przed sezonem nie bylo zadnych zapowiedzi, ze usuwamy W TRAKCIE sezonu tylko wyciagamy wnioski po nim. Takze to bylaby dosc mocna improwizacja.

 

Zaczekać jak najbardziej wypada, ale jeśli chłopaki nie zaczną odpisywać na maile i PM'y to trzeba zadziałać

Przede wszystkim to niech zajrza na Yahoo ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czy to byloby przedwczesne i nie fair wobec innych dywizji, ktore pozniej beda mialy opuszczajacych?

 

Jako przedstawiciel innej dywizji jestem za aktywnym szukaniem nowych userów, którzy zatąpią boty. Można stworzyć na forum topic pt. "drużyny roto szukają nowych właścicieli" i myślę, że zawsze ktoś chętny/spóźniony się znajdzie. Granie z botami odbiera cały fun. Raz, że zmniejsza to konkurencyjność ligi. Dwa, że blokuje graczy, po których może ktoś chciałby trejdować. Jak sytuacja dotyczy trzech graczy to niby można przełknąć. Ale co jak w czasie sezonu wzrośnie do 6-8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mamy skonczona liczbe potencjalnych zastepcow [o ile w ogole mamy] czyli jak teraz uzupelnimy braki w Ł, a nagle pojawia sie one w innych dywizjach to zamiast wyrownania jakosci lig sie okaze, ze Ł jest najtrudniejsza...

I tak jest. Wszak dostalismy doswiadczonego manago za zielonego ogórka :-)

 

Dodatkowym problemem jest kwestia regulaminu, przed sezonem nie bylo zadnych zapowiedzi, ze usuwamy W TRAKCIE sezonu tylko wyciagamy wnioski po nim. Takze to bylaby dosc mocna improwizacja.

Ale skoro to nie Sejm, to mozemy zareagować i wybrać sensowne rozwiązanie zamiast wpadać w legislacyjny paraliż bo uzylismy słowa "lub czasopisma". Nikt tutaj nie poda Cie do Trybunału Konstytucyjnego za wprowadzenie rozwiazania ktore ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jako przedstawiciel innej dywizji jestem za aktywnym szukaniem nowych userów, którzy zatąpią boty. Można stworzyć na forum topic pt. "drużyny roto szukają nowych właścicieli" i myślę, że zawsze ktoś chętny/spóźniony się znajdzie. Granie z botami odbiera cały fun.

Tak jest! Odnawiamy akcję "Przygarnij Kropka" ;-)

 

Raz, że zmniejsza to konkurencyjność ligi. Dwa, że blokuje graczy, po których może ktoś chciałby trejdować. Jak sytuacja dotyczy trzech graczy to niby można przełknąć. Ale co jak w czasie sezonu wzrośnie do 6-8?

 

Jesli trzech olewusow traktowalibysmy wzruszeniem ramion, to i 8 chyba tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak jest! Odnawiamy akcję "Przygarnij Kropka" ;-)

Z tego co widzę w moich "zagranicznych ligach" to jest to norma i chętnych nie brakuje.

 

Wg mnie szukanie zastępstw jest absolutnym obowiązkiem komisarzy ligi czy też organizatorów, alby zapewnić konkurencyjność. Chyba każdy ma znajomych ineteresujących się basketem. Można pisać na innych forach o nba. Jeśli w mojej lidze zaszłaby sytuacja, w której pół ligi się nie loguje, to sam bym taką ligę olał. Granie z botami mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.